В’язання гачком: як плести ажурні візерунки, схеми оригінальних речей,

vyazanie kryuchkom: kak vyazat azhurnye uzory, skhemy originalnykh veshhejj,274 Вязання гачком: як плести ажурні візерунки, схеми оригінальних речей,У моді міцно влаштувалися в’язані речі. Моделі, виконані з допомогою спиць і гачка, виглядають оригінально і стильно. Вони знайдуть собі місце в будь-якому гардеробі і багатьом припадуть до душі. З допомогою гачка можна з легкістю втілити в життя ваші ідеї. У в’язанні гачком немає нічого складного, речі створюються швидко і легко. Перш, ніж приступити до роботи, потрібно вибрати сировину та інструмент для в’язки, з якими надалі доведеться працювати. Від вибору пряжі або ниток буде залежати якість і зовнішній вигляд виробу. А правильно підібраний гачок забезпечить легке і швидке в’язання.

Від товщини пряжі буде залежати зовнішній вигляд виробу, з тонких ниток речі вийдуть більш легкі і ажурні. З товстих ниток вийде виріб великої в’язки. При виборі інструменту, зверніть увагу на товщину нитки, гачок повинен бути в два рази товще.

Підготовка до в’язання

Перш ніж приступити до в’язання, потрібно правильно підібрати гачок:

 1. При виборі зверніть увагу на голівку — округлий кінчик інструмента. Вона повинна бути не дуже гострою, інакше буде дряпати пальці, і розщеплювати нитка.
 2. Вузька частина гачка зветься виїмкою. Вона потрібна, щоб чіпляти і протягувати нитку в петлі. Виїмка повинна бути без шорсткостей, щоб нитка за нею ковзала і не чіплялася.
 3. Стрижень — головна робоча частина. Саме вона визначає щільність в’язання і розмір петель.
 4. На деяких моделях гачків є плоска частина на ручці, вона потрібна для опори пальця при в’язанні.

vyazanie kryuchkom: kak vyazat azhurnye uzory, skhemy originalnykh veshhejj,275 Вязання гачком: як плести ажурні візерунки, схеми оригінальних речей,

Гачки виконуються з різних матеріалів, у кожного є свої переваги і недоліки:

 • Пластмасові гачка відрізняються низькою ціною, легкістю і зручні у використанні. Але такі гачки бувають тільки великих розмірів і часто електризують пряжу.
 • Алюмінієві гачки пряжу не електризують, недорого коштують і ними зручно в’язати. Але деякі моделі можуть бруднити світлі нитки і сильно гнутися при використанні.
 • Сталеві гачки володіють масою достоїнств —вони бувають різних розмірів, не гнуться, довговічні, не бруднять пряжу і дуже практичні у використанні.
 • Об’єднані гачки — це гачки, робоча частина яких зроблена з металу, а ручки виконані з пластику або дерева. Їх зручно тримати в руці, але при покупці особливо увагу варто приділити місцю кріплення — робочий стрижень може випадати з ручки, якщо його погано зафіксували.

Вибираємо пряжу

Пряжа для в’язання виготовляється з різних матеріалів. Визначтеся з якого матеріалу ви хочете в’язати виріб. Пряжа може складатися з синтетичних волокон, вовни або бавовни. Синтетичні нитки часто додають до вовняної пряжі, щоб зробити її більш міцною і пружною. Речі з такого матеріалу будуть служити довго і не деформуються при пранні.

Перед покупкою уважно огляньте пряжу, нитка повинна бути однорідною, без вузликів і однакової товщини по всій довжині. Для виготовлення ажурних речей — вибирайте тонку нитку. Товста пряжа підійде для в’язання теплих светрів і кардиганів.

В’язані візерунки гачком

Гачок воістину чарівний інструмент. Початківцям рукодільниця обов’язково варто звернути на нього увагу. За допомогою правильно підібраного гачка ви зможете створювати оригінальні і симпатичні речі, використовуючи різні візерунки. Цей інструмент здатний перетворити моток пряжі в тонкі, ажурні або щільні, теплі вироби.

Пропонуємо вашій увазі кілька особливо цікавих візерунків, освоївши які ви зможете зайнятися в’язанням гачком.

Умовні позначення:

vyazanie kryuchkom: kak vyazat azhurnye uzory, skhemy originalnykh veshhejj,276 Вязання гачком: як плести ажурні візерунки, схеми оригінальних речей,

Ажурний візерунок, можна використовувати для прикраси скатертин, серветок або для виготовлення легких шалей, блуз або суконь.

vyazanie kryuchkom: kak vyazat azhurnye uzory, skhemy originalnykh veshhejj,277 Вязання гачком: як плести ажурні візерунки, схеми оригінальних речей,

Фантазійний квітковий візерунок

vyazanie kryuchkom: kak vyazat azhurnye uzory, skhemy originalnykh veshhejj,278 Вязання гачком: як плести ажурні візерунки, схеми оригінальних речей,

Щільні візерунки гачком підійдуть для в’язання одягу на холодну пору. Їх можна використовувати для виготовлення светрів, кардиганів, в’язаних пальто.

vyazanie kryuchkom: kak vyazat azhurnye uzory, skhemy originalnykh veshhejj,279 Вязання гачком: як плести ажурні візерунки, схеми оригінальних речей,

vyazanie kryuchkom: kak vyazat azhurnye uzory, skhemy originalnykh veshhejj,280 Вязання гачком: як плести ажурні візерунки, схеми оригінальних речей,

У деяких в’язаних виробах присутній такий вигляд в’язки, як гумка. Зазвичай його використовують для виконання певних частин речі. За допомогою такої в’язки можна виготовити лижну шапку для зимових прогулянок.

vyazanie kryuchkom: kak vyazat azhurnye uzory, skhemy originalnykh veshhejj,281 Вязання гачком: як плести ажурні візерунки, схеми оригінальних речей,

Оригінальні схеми для в’язання гачком

Для того, щоб зв’язати ажурне плаття на літо вам потрібно пряжа з бавовни і гачок номер два. На 36-й розмір піде 500 грамів пряжі.

vyazanie kryuchkom: kak vyazat azhurnye uzory, skhemy originalnykh veshhejj,282 Вязання гачком: як плести ажурні візерунки, схеми оригінальних речей,

Для в’язання основного візерунка (рапорту) дотримуйтесь схемою. На ній вказані тільки непарні ряди, парні в’яжуться так само, тільки накіди робляться виворітними петлями. Схему слід читати справа наліво.

Нижню частину переду в’яжіть зверху вниз. Для початку наберіть ланцюжок з повітряних петель, довжину обираєте самі, далі в’яжіть за схемою основного візерунка. Після того як ви повторили візерунок п’ять разів, додайте по одному сантиметру з кожного боку. Провяжите раппорт ще 23 рази і знову додайте по сантиметру з обох сторін. В’яжіть за даним алгоритмом поки не досягнете бажаної довжини. Спина в’яжеться аналогічно.

Тепер прийшов час зайнятися ліфом сукні. Чашечки доведеться в’язати окремо. Для однієї чашечки ліфа наберіть ланцюжок з чотирьох повітряних петель, з допомогою з’єднувального стовпчика замкніть їх в кільце.

 • Перший ряд: одна повітряна петля, шість стовпчиків без накиду, з’єднайте ряд в кільце з’єднувальним стовпчиком.
 • Другий ряд: одна повітряна петля, в кожен другий стовпчик без накиду першого ряду в’яжіть ще по два стовпчики без накиду. Цей ряд теж замкнути в кільце за допомогою з’єднувального стовпчика.
 • Третій ряд: одна повітряна петля, в кожен стовпчик без накиду другого ряду провяжите один стовпчик без накиду, в кожен подвійний стовпчик провяжите по два стовпчики без накиду, з’єднайте ряд в кільце.

Продовжуйте в’язати далі до 21 ряду:

 • 4, 7, 10, 13, 16 і 19-й ряди в’яжуться аналогічно першому ряду;
 • 5, 8, 11, 14, 17, 20-й — так само як і другий;
 • 6, 9, 12, 15, 18, 21-й — в’яжуться аналогічно третьому ряду.

З 22 по 26-й ряд в’яжіть основним візерунком, тільки в куточках додавайте 2 стовпчики з накидом, дві повітряні петлі, два стовпчики з накидом в одну петлю попереднього ряду. Другу чашечку в’яжіть за такою ж схемою. Коли всі деталі будуть готові, залишиться тільки зібрати сукню. Чашечки ліфа приєднайте до верхнього краю переду, з зовнішньої сторони ліфа і провяжите основним візерунком шість рядів.

Сарафан гачком

З допомогою гачка можна пов’язати легкий, ажурний сарафан. Для цього вам знадобиться 500 грам льон з додаванням бавовни пряжі і гачок № 1,5.

vyazanie kryuchkom: kak vyazat azhurnye uzory, skhemy originalnykh veshhejj,283 Вязання гачком: як плести ажурні візерунки, схеми оригінальних речей,

В’яжемо передню частину: для початку зв’яжіть ланцюжок довжиною 34 сантиметри з повітряних петель, на ній почніть в’язати основним узором за першою схемою починаючи з верхньої частини. Провязав 7 сантиметрів, розширте полотно з двох сторін на 6 сантиметрів, це знадобиться для пройм. Через 21 сантиметр поступово зменшуйте до лінії талії ширину полотна, поки вона не складе 40 сантиметрів. Після цього, знову розширте до 46 см Від лінії стегон почніть розширювати полотно за рахунок збільшення повітряних петель в сам візерунок, як на другій схемі. Спина в’яжеться аналогічно.

Збірка вироби:

 • зшийте дві отримані деталі;
 • зв’яжіть бретелі і пришийте до отриманого сарафана;
 • обв’яжіть виріб по краях стовпчиками без накиду і «рачьим кроком».

«Рачій крок» в’яжеться так само, як і стовпчик без накиду, тільки зліва направо.

В’язати гачком легко і просто. З його допомогою ви можете створити оригінальні речі, які підходять саме вам. В’язані вироби зараз на піку популярності і це обгрунтовано. Безліч технік дозволяють створювати з простої пряжі креативні, красиві аксесуари та різні елементи для вашого гардеробу.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками