В’язання прекрасною вироби-сови: схема в’язання гачком

vyazanie prekrasnojj podelki sovy: skhema vyazaniya kryuchkom510 Вязання прекрасною вироби сови: схема вязання гачкомАмігурумі – це одна з технік в’язання гачком м’яких іграшок. У техніці в’язання амігурумі можна виготовити найрізноманітніші вироби: це і ляльки, і різноманітні тварини та птахи. Найбільш простий варіант для початківців рукодільниць – совушка гачком. Совеня амігурумі виходить дуже симпатичним і стане оригінальним подарунком, яким зрадіють дорослі і діти. Набравшись досвіду у в’язанні сови, можна зробити овечку амігурумі. Овечку в’яжуть гачком за тим же принципом, що і сову. В’язання гачком іграшок амігурумі – цікаве і корисне заняття. В’язати сову і овечку дуже просто, головне – зрозуміти принцип роботи.

Сова амігурумі: з чого почати

Якщо молода майстриня вирішила пов’язати сову гачком, перед тим, як приступити до в’язання, необхідно приготувати все необхідне для роботи. В’язати гачком совушку потрібно за схемою. В інтернеті та спеціалізованій літературі можна знайти схеми в’язання совушки амігурумі самого різного рівня складності. Яку схему вибрати, залежить від того, наскільки починаюча в’язальниця іграшок амігурумі знайома з гачком. Для того щоб почати в’язати гачком сову амігурумі, знадобиться:

  • Схема в’язання іграшки «сова амігурумі». vyazanie prekrasnojj podelki sovy: skhema vyazaniya kryuchkom511 Вязання прекрасною вироби сови: схема вязання гачкомСхеми можна удосталь знайти в інтернеті та спеціалізованій літературі. Зазвичай подібні схеми супроводжуються докладним описом в’язаної іграшки і фотографіями. Схему і опис роботи для зручності можна роздрукувати на принтері у збільшеному вигляді. Перед тим як читати будь-яку схему в’язання гачком, необхідно з’ясувати значення умовних позначень. Зазвичай їх значення пояснюється в описі або в примітках.
  • Прядиво, з якої майстриня планує в’язати виріб. Для в’язаного сови можна взяти пряжу будь-якого кольору.
  • Гачок для в’язання. Номер гачка зазвичай вказується в описі. Якщо рекомендований номер гачка ніде не вказується, потрібно запам’ятати нескладний принцип в’язання: вироби з товстої пряжі потрібно в’язати товстим гачком, а для виробів з тонкої пряжі, навпаки, слід взяти гачок тонший.
  • Голка і нитки для того, щоб пов’язувати готові деталі в’язаної іграшки в одне ціле. Нитки повинні бути приблизно того ж кольору, що і пряжа для того, щоб шви не були помітні візуально. Пов’язувати деталі іграшки в одне ціле потрібно акуратно, «потайним» швом.

Це цікаво! Прочитайте статтю про те, як своїми руками виготовити в’язані іграшки спицями.

Підготувавши все необхідне для роботи, можна приступати до виготовлення в’язаної іграшки. В’язати сову нескладно, головне – чітко уявляти собі процес роботи і послідовність дій.

Галерея: сова в техніці амігурумі (25 фото)

В’язана сова гачком: загальний опис роботи

Виготовлення в’язаного сови можна умовно розділити на кілька етапів. Японська в’язана іграшка амігурумі совеня гачком – це, як правило, об’ємний виріб, набиту наповнювачем. Перед тим як в’язати сову, потрібно уявляти собі послідовний алгоритм дій.

Починати в’язати потрібно з тулуба сови. Далі, готове тулуб в’язаної іграшки необхідно зшити у вигляді невеликого мішечка і набити наповнювачем. Наступний етап – в’язання крил. Тут можливі два варіанти. Можна в’язати крила таким чином, щоб потім набити їх, в цьому випадку крила вийдуть більш щільними і об’ємними. Але можна також зв’язати не набивні крила, в цьому випадку вони будуть тонше і будуть забавно плескати, якщо сову поворухнути. Крила пришиваються до тулуба.

Найскладніше в’язати найменші деталі – вушка і дзьоб. Їх також можна зробити набивними, але, якщо молодої майстрині складно набивати наповнювачем такі маленькі деталі, дзьоб і вушка цілком можуть бути плоскими. Далі, слід акуратно пришити вушка і дзьоб на місце. Замість очей можна використовувати декоративні гудзики або очі для м’яких іграшок з рухомими зіницями. Такі очі можна придбати в магазинах для рукоділля та творчості.

В’язання сови: практичні рекомендації

Для того щоб під час в’язання іграшки не виникло складнощів, а результат вийшов такий же, як на фотографії, необхідно мати на увазі наступні практичні рекомендації:

  • vyazanie prekrasnojj podelki sovy: skhema vyazaniya kryuchkom512 Вязання прекрасною вироби сови: схема вязання гачкомРекомендовані кольори для виготовлення в’язаного сови – світло-сірий, темно-сірий, різні відтінки коричневого. Якщо взяти пряжу декількох кольорів або декількох відтінків одного кольору, вийде дуже ефектна сова із строкатим оперенням. Те ж саме стосується овечки амігурумі.
  • Пряжу для в’язання іграшки потрібно брати тільки нову. Якщо взяти пряжу, яка вже була у вжитку, вона буде рватися плутатися і, отже, можуть виникнути складнощі під час в’язання самих дрібних деталей іграшки.
  • Для набивання в’язаній сови рекомендується використовувати гіпоалергенний синтетичний наповнювач. Увага: в якості наповнювача не рекомендується використовувати дрібні кульки, тому що, якщо шви розійдуться, діти до трьох років можуть проковтнути або вдихнути наповнювач.
  • Зшивати деталі потрібно дуже щільно. Ні в якому разі не можна допускати, щоб через шви переглядали фрагменти наповнювача. Якщо виконувати цю рекомендацію, в’язана іграшка прослужить довго і буде безпечною для маленьких дітей.
  • Якщо іграшка спочатку призначена для дітей до трьох років, для очей краще не використовувати ґудзики. В цьому випадку очі можна вишити кольоровими нитками.
  • Набравшись досвіду у виготовленні сови, можна в тій же техніці виготовити совят і посадити їх у гніздо, виготовлене з декоративної соломки. За тією ж технологією можна виготовити інших птахів і тварин.

В’язані іграшки амігурумі користуються великою популярністю у зв’язку з тим, що вони достатньо прості у виготовленні. Тим не менш, у початківців майстринь можуть виникнути складності при в’язанні найменших деталей. Лялька, сова чи овечка, виготовлена в техніці амігурумі, стане оригінальним подарунком або сувеніром. Готову іграшку можна декорувати будь-якими способами, все залежить від фантазії молодої майстрині. Виготовлення іграшок амігурумі допоможе з користю провести час і реалізувати свій творчий потенціал. Також в’язані іграшки з задоволенням будуть робити діти на уроках технології або в творчих гуртках.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками