В’язання простих схем і виробів вишуканого фріволіте за допомогою човника

vyazanie prostykh skhem i izdelijj izyskannogo frivolite pri pomoshhi chelnoka656 Вязання простих схем і виробів вишуканого фріволіте за допомогою човникаМистецтва плетіння фріволіте потрібно вчитися на практиці, розповісти, як виконуються техніки, досить складно. Краще всього підібрати відеоматеріал та покроково виконувати необхідні прийоми. Але, якщо вистачить терпіння, то можна буде створювати дуже оригінальні і цікаві прикраси. Причому, завдяки різним технікам за допомогою фріволіте можна виконувати прикраси, деталі одягу, прикраси для декорування приміщення. Найрізноманітніші речі можна створювати або прикрашати за допомогою цієї техніки — наприклад, чарівні японські комірці. Фріволіте — це техніка, якою користуються не тільки в кружевоплетении, цією технікою користуються ще й бісероплетіння та вишивка.

У нашій статті — зразки готових робіт зі схемами, інструкції та навчальне відео.

Початок роботи

Техніка фріволіте для початківців відрізняється простотою виконання. Спочатку важко запам’ятати послідовність виконання вузликів і рекомендується записувати хід виконання візерунків, наприклад, щоденник. Таким чином, якщо рукодільниця відволіклася, то можна з’ясувати, що потрібно виконувати далі. З приходом досвіду майстриня вже зможе самостійно орієнтуватися у вузликах і зможе розібрати по виробу де вона зупинилася.

Що потрібно для виконання плетіння:

 • vyazanie prostykh skhem i izdelijj izyskannogo frivolite pri pomoshhi chelnoka657 Вязання простих схем і виробів вишуканого фріволіте за допомогою човникаЧовник. Це пристосування допомагає тримати нитку і просувати її в петлі. Вузли можна виконувати голкою, але цей варіант плетіння більш складні, тому його варто освоювати досвідченим рукодільниця.
 • Нитки. Натуральні матеріали краще не використовувати, вони швидко втрачають свою форму. Більш міцні нитки мають у складі невелику кількість синтетичних волокон. Такі нитки добре тримають форму, не перетираються в процесі роботи. Візерунок фріволіте краще виконувати з тонких ниток.
 • Прикрашають елементи. Це можуть бути намистини, бісер, декоративні гудзики, пришивні стрази і так далі. Їх можна вплітати в період виконання вузлів, а можна пришивати після виконання виробу.
 • Голка. Вона використовується для з’єднання окремих елементів в єдине ціле. Також голкою можна пришивати додаткові елементи. Найчастіше голка використовується досить тонка, через неї повинен проходити декоративний елемент. При роботі з маленькими намистинками використовується голка для бісеру.
 • В’язальний гачок. Він необхідний при з’єднанні окремих елементів. Найчастіше використовують тонкий гачок № 1-2, його простіше вводити в петлю.

Галерея: прикраса фріволіте своїми руками (25 фото)

Як розібратися в схемі

vyazanie prostykh skhem i izdelijj izyskannogo frivolite pri pomoshhi chelnoka658 Вязання простих схем і виробів вишуканого фріволіте за допомогою човникаЩоб почати роботу, необхідно підібрати відповідну схему плетіння фріволіте. Схему прикрас можна знайти в спеціалізованих журналах, на інтернет-сайтах, а можна придумати схему самостійно.

Схема складається з значків, які розташовуються в певному порядку. Кожен значок означає свій вузол. Також схематично показані необхідні з’єднання.

Спочатку потрібно розібрати запис і подивитися які вузли використовуються. Краще зробити запис цих елементів і навчитися правильно їх виконувати. Потім можна починати виконувати візерунки за схемою послідовно. Виконувати плетіння варто строго за схемою, якщо помилитися, то виріб буде виглядати неакуратно і негарно.

Щоб краще орієнтуватися в плетінні варто записувати кожен свій крок. У міру вивчення техніки можна буде не записувати вузли, а запам’ятовувати їх візуально.

Виконання простих вузлів

Саме з окремих вузликів складається ціле виріб, причому з найпростіших вузлів можна створити складне, повітряне та фактурне виріб.

Виконання простого вузла покроково:

 1. vyazanie prostykh skhem i izdelijj izyskannogo frivolite pri pomoshhi chelnoka659 Вязання простих схем і виробів вишуканого фріволіте за допомогою човникаЗакріплюють нитку в лівій руці. Великим і вказівним пальцями тримає кінець нитки. Нитки розподіляють навколо все пальців лівої руки і знову захоплюють двома пальцями. Повинно вийти своєрідне кільце на пальцях, пальці розставлені, а нитка лежить вільно.
 2. Правою рукою слід тримати човник, нитка повинна знаходитися біля безіменного пальця або мізинця. Ці пальці будуть контролювати ступінь натягу нитки під час плетіння.
 3. Човник прямує знизу вгору і проходить в петлю нитки. Правильно буде пропускати човник між середнім і вказівним пальцями.
 4. На цьому етапі повинен вийти полуузел, його тримають вказівним і великим пальцями. Слід стежити, щоб затягує нитка щільно прилягала до цих пальцях. Якщо нитка буде проходити в іншому місці, то сайт буде неправильним і в’язання вийде пухким.
 5. Другий полуузел буде проходити в протилежній послідовності, човник повинен проходити зверху вниз. Другий полуузел повинен щільно прилягати до попередньої. Взагалі, всі вузли повинні щільно прилягати один до одного, це дозволить створити хорошу структуру і виріб буде щільним.

Завдяки таким вузлів і виходить повітряний виріб. Окремі вузли об’єднуються в невеликі елементи. Вони можуть складатися з різної кількості сайтів. Саме чергування і поєднання окремих елементів створює багатошарове фріволіте.

Основні елементи техніки фріволіте

 • vyazanie prostykh skhem i izdelijj izyskannogo frivolite pri pomoshhi chelnoka660 Вязання простих схем і виробів вишуканого фріволіте за допомогою човникаКільце. Це поширений елемент, він використовується у всіх схемах, може змінюватися тільки розмір кільця. Для в’язання кільця необхідно набрати певну кількість вузлів, а потім потягнути нитка на човнику, щоб зібрати кільце. Трохи звузивши кільце, можна буде продовжувати вив’язувати вузли, але поступово коло повністю виявиться обв’язаний.
 • Дуга. У цьому елементи обов’язково використовується дві нитки. Одна намотується на човник, а другу можна залишити на клубку або намотати на човник. Першу нитку захоплюється як зазвичай, а другу нитку хапають вказівним і великим пальцями, обводять за іншими пальцями і намотують на мізинець. Так закріплюється друга нитка. Другу нитку використовують за схемою фріволіте. Коміри з використання цього елемента дуже легкі і ажурні.
 • Піко. Робиться досить просто, перед тим, як зробити другий полуузел потрібно залишити невелику петлю. Потім можна виконувати другу частину сайту. Такі петлі можна обв’язувати простими вузлами і отримувати додатковий об’єм виробу.

Також в процесі плетіння може знадобитися з’єднання кільця і дуги. Для цього варто взяти в’язальний гачок. Гачок ввести в піко, захопити нитку і вивести її наверх, а човник ввести знизу вгору. За допомогою човника необхідно затягнути петлю, що утворилася. Тепер з’єднання виконано і можна продовжувати вив’язувати елементи основи візерунка.

Що виконують в техніці фріволіте?

vyazanie prostykh skhem i izdelijj izyskannogo frivolite pri pomoshhi chelnoka661 Вязання простих схем і виробів вишуканого фріволіте за допомогою човникаУ цій техніці можна виконувати всілякі елементи. Наприклад, за допомогою такого в’язання можна створювати цілі комплекти біжутерії, це можуть бути сережки, намиста, кольє, кулони, браслети і так далі. Також добре виходять коміри та манжети. Комір контрастного кольору виглядає на виробі урочисто. Можна створити ажурні кишені і прикрасити ними звичайний одяг. Можна зробити аплікації і пришити на сумку, чохол для окулярів, гаманець, книгу для запису і так далі. Від такої прикраси виріб стане більш вишуканим і цікавим.

Можна прикрасити за допомогою такого варіанту в’язання приміщення. Наприклад, можна виконати абажури, скатертини, серветки та інші елементи декору.

На закінчення необхідно сказати, що виконати всі вузли і техніки з першого разу просто неможливо, їм обов’язково потрібно вчитися і тренуватися. Початківцям рукодільниця обов’язково варто пройти період практики. Тільки після освоєння технік фріволіте можна буде виконувати красиві, повітряні і акуратні вироби. А акуратність в цьому вигляді плетіння дуже необхідна.

.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками