В’язання рукавиць без пальчиків для новонароджених своїми руками

vyazanie varezhek bez palchikov dlya novorozhdennykh svoimi rukami282 Вязання рукавиць без пальчиків для новонароджених своїми рукамиПрекрасним подарунком для новонародженого і його мами стануть рукавиці, пов’язані своїми руками. Ця річ дуже потрібна для для немовлят в холодну пору року. Ще пару десятків років тому ніхто і не замислювався про необхідність рукавиць для новонароджених, адже дітей від 0 місяців просто сповивали. А зараз з появою гарних і милих комплектів одягу для немовлят, рукавиці-царапки без пальців стали, як ніколи актуальні. Їх можна надягати на малюка навіть в приміщенні. Ось чому їх слід в’язати з натуральних бавовняних ниток. Головне призначення таких дитячих рукавиць — це зберегти обличчя і тіло дитини від випадкових подряпин, які він завдає сам собі, а не зберегти ручки в теплі.

Зв’язати рукавиці царапки для новонароджених – справа кількох годин. В’яжуть їх і спицями та гачком. Якщо у рукодільниці немає досвіду в в’язання рукавиць, то це не проблема, так як такі рукавиці в’яжуться без великого пальчика (маленькі діти тримають свої ручки в кулачках). Майстрині необхідно всього лише 2-3 години вільного часу, бавовняна пряжа (20-30 г), гачок № 2 або спиці, докладна інструкція з в’язання та гарний настрій.

Рукавички для немовлят гачком

Щоб в’язані рукавички антицарапки були красивіші, можна використовувати пряжу двох різних кольорів: одним в’яжеться манжета, а іншим – сама рукавиця. Алгоритм дуже простий:

 1. vyazanie varezhek bez palchikov dlya novorozhdennykh svoimi rukami283 Вязання рукавиць без пальчиків для новонароджених своїми рукамиНабрати 5 повітряних петель і замкнути в кільце з’єднувальним стовпчиком.
 2. Зв’язати стовпчики без накиду по спіралі, додаючи в кожному ряду по кілька штук. Наприклад, у першому ряду зробити 1 додаток, у другому – 2 і т. д.
 3. Якщо в’язання згортається, в цьому немає нічого страшного, головне, щоб його розмір відповідав кисті дитини.
 4. Коли треба збавляти петлі? Потрібно скласти в’язання навпіл, якщо воно перевищує вказівний палець новонародженого, то саме час збавляти.
 5. Збавляти петлі потрібно тільки в одному ряду і строго по краях.
 6. Далі в’язати стовпчиками без накиду, нічого не збавляючи і не додаючи, до основи великого пальця.

Коли в’язання перейде лінію основи великого пальця, потрібно робити по 2 збавляння на один ряд. Схема в’язання така: один ряд без убавленій – ряд зі зменшенням – ряд без зменшення і т. д. Збавляння петель йдуть теж тільки по краях рукавички.

Це цікаво! Прочитайте статтю про те, як зв’язати рукавиці спицями.

В’язання гумки

Краще взяти пряжу іншого кольору. Починати в’язання гумки для антицарапок слід з бічної точки. Пров’язати один ряд стовпчиками з накидом.

Другий ряд повинен бути провязан в техніках об’ємного лицьового і изнаночного стовпчиків з накидом. Чергувати такі петлі потрібно в співвідношенні 3 особових до 1 изнаночному. За бажанням, можна користуватися і іншими пропорціями, наприклад: 2 на 2, 2 на 1, 3 на 2. Еластичність – головна особливість гумки, це слід пам’ятати. Так потрібно провязать кілька рядів гумки.

На цьому в’язання підходить до кінця. Друга рукавичка в’яжеться точно таким же способом. Для краси можна пришити на лицьову сторону царапок які-небудь пов’язані гачком квіти або візерунки. Тільки потрібна фантазія рукодільниці. Важливий момент: для прикраси можна використовувати бісер, паєтки, синтетичні матеріали, адже вони можуть потрапити до дитині в рот.

Рукавиці без пальчика для новонароджених спицями

Можна вибрати й інший спосіб зв’язати гарні рукавички для немовлят. Алгоритм, щоб зробити царапки спицями, наступний:

 • vyazanie varezhek bez palchikov dlya novorozhdennykh svoimi rukami284 Вязання рукавиць без пальчиків для новонароджених своїми рукамиНабрати 28 або 32 петлі.
 • Розділити їх порівну між чотирма спицями (за 7 або 8 петель на кожну).
 • Приблизно перші 4 см манжета, яка в’яжеться в техніці «гумка».
 • Далі піде просте в’язання: чергування однієї сторони і однією виворітного петель.
 • Є більш складний варіант в’язання основної частини рукавиці. У цьому випадку буде гарніше візерунок. Схема така:
 • 1-ий, 3-ій і 5-ий ряди в’язати тільки лицьовими петлями. Інші (2о-й, 4-ий, 6-ий) – виворітними. 7-ої і 8-ої – знову лицьовими. Важлива деталь: просмикувати спицю потрібно тільки з лівого боку. 9-ий ряд – тільки лицьові петлі, але через кожні 2 петлі робити накид і потім робити дві петлі разом. Так з’являться дірочки, куди згодом можна буде втягнути шнурок. 10-ий та 11-ий ряди в’язати лицьовими петлями. Наступні 6 рядів – чергування лицьових і виворітних петель.
 • Рукавиця – це 20 рядів лицьової гладдю.
 • Зменшення петель. На початку 1ої та 3ей спиці і в кінці 2-ій і 4-ої провязать разом 2 петлі. Таким чином, в’язати до закінчення всіх петель. Закріпити нитку.

Рукавиця-царапка готова. Також треба зв’язати ще одну. Декоративний шнурок можна використовувати готовий, а можна і змайструвати своїми руками. Результатом стануть теплі й гарні рукавиці для новонароджених спицями.

Витративши всього кілька годин вільного часу, можна пов’язати своїми руками дуже важливу і потрібну деталь гардероба новонародженого. В’язані рукавички зігріють малюка в холодну пору року. Більш того, в’язання заспокоїть нерви майстрині, а результат буде радувати маму малюка довгі роки і залишить прекрасні спогади про незабутнє періоді дорослішання маленької людини.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками