В’язання шапки-вушанки і майстер-клас з в’язання шапки-вушанки, схема в’язання жіночого вушанки, в’язаний убір

vyazanie shapki ushanki i master klass po vyazaniyu shapki ushanki, skhema vyazaniya zhenskojj ushanki, vyazanyjj ubor200 Вязання шапки вушанки і майстер клас з вязання шапки вушанки, схема вязання жіночого вушанки, вязаний убірУ багатьох людей шапка-вушанка викликає смішні асоціації з зимовим одягом росіян. І хоча на вулиці людину в такій шапочці можна зустріти дуже рідко, зручність і користь даного убору не можна недооцінювати.

Даний тип шапочки має свої «вуха», які добре зігрівають в холодні часи. Зараз вушанка перетворюється на модний головний убір для жінок, тому вона може бути зроблена з найцікавіших матеріалів: гарного хутра, флісу або навіть ангори.

Спробуємо зв’язати шапку-вушанку з допомогою спиць. Нижче ви побачите майстер-клас по зв’язуванню шапки спицями та фото.

Шапка-вушанка своїми руками, майстер-клас

Спочатку варто відзначити, що на цю річ зазвичай йде один моточек пряжі. Але це залежить від щільності в’язання, тому у вас може піти необмежену кількість ниток на зв’язування. Спиці беремо №3: це дозволить створити щільну і теплу шапочку. Для спрощення в’язання можна взяти кругові спиці.

vyazanie shapki ushanki i master klass po vyazaniyu shapki ushanki, skhema vyazaniya zhenskojj ushanki, vyazanyjj ubor201 Вязання шапки вушанки і майстер клас з вязання шапки вушанки, схема вязання жіночого вушанки, вязаний убірОпис процесу роботи, техніка в’язання.

  • Починаємо пов’язувати обидва вуха відразу, щоб прискорити роботу. Наберемо на спиці шість петель і в’яжемо їх лицьовими петлями. У нових рядах створюємо прибавки по одній петлі з двох сторін кожного ряду.

В’яжемо, таким чином, поки число петель на спицях не виросте з шести до двадцяти, після цього продовжимо в’язання вже без надбавок до тих пір, поки вухо не стане певної довжини. Варто ще зробити примірку.

  • Переходимо до головної частини вушанки: наберемо на спиці сімнадцять початкових петель; Далі, підхоплюємо двадцять петельок для першого вушка; після слідують тридцять сім петельок для центру вушанки; потім йдуть петельки другого вушка і ще сімнадцять петель. Нові чотири ряди створюються все тієї ж платочної в’язкою. Запам’ятайте, що кількість петельок вказується приблизно і залежить частково від обхвату голови.

Число рядів головної частини повинен дорівнювати глибині шапки. Можна працювати як лицьовими петлями, так і будь-яким обраним вами візерунком.

  • Верхівку в’язаної шапки потрібно в’язати наступним чином. Всі петлі мають бути лицьовими, а по краях речі створюються скорочення: простіше кажучи, робиться за кілька петель разом до тих пір, поки на спиці залишиться всього тринадцять. Їх необхідно стягувати, а задню частину шапочки – повільно зшивати.

З відворотом вушанка буде виглядати гарніше, тому по центру знизу набираємо тридцять три петельки і в’яжемо їх лицьовими на певну висоту.

  • В кінцевому ряду одвороту можна створити убавку (по дві петлі по краях), після цього закриваємо всі петельки. Якщо вам захочеться, можна прикрашати вушанку пензликами і в’язаними квіточками. З допомогою спиць можна пов’язати дуже цікаву жіночу шапку-вушанку своїми руками.

Для в’язання другої жіночої шапки-вушанки нам знадобиться:

  • Один моток пряжі будь-якого відтінку або кольору.
  • Кругові або в’язальні спиці №3.
  • Голочка для шиття.
  • Гачок.

Як зробити жіночу шапку-вушанку, схема

vyazanie shapki ushanki i master klass po vyazaniyu shapki ushanki, skhema vyazaniya zhenskojj ushanki, vyazanyjj ubor202 Вязання шапки вушанки і майстер клас з вязання шапки вушанки, схема вязання жіночого вушанки, вязаний убірПочнемо цей майстер-клас з набору на спиці 8 петель, з яких потім буде зв’язуватися платочная в’язка. У кожному новому рівні потрібно збільшувати кількість петельок на одну штуку з двох сторін. За цією схемою продовжимо працювати, поки кількість петельок на спицях не досягне двадцяти двох. Потім припиняємо робити надбавки, і в’яжемо рівне хустковим методом до моменту, поки довжина заготовки не буде підходити довжині нашого «вушка».

Переходимо до зв’язування важливої частини шапки-вушанки. Не знімаючи готових вух зі спиць, наберемо ще 19 простих петель, захоплюємо всі петельки з верхівки «вуха», потім пров’язуємо ще 39 петельок і все петельки другого вушка. Добираємо ще дев’ятнадцять відсутніх петельок.

Нові шість рівнів робляться платочної в’язкою. Пам’ятайте, що кількість рівнів залежить від того, якої глибини шапку ви хочете створити.

Головна деталь шапки може бути зроблена спицями різними методами: або лицьовій гладдю, або будь-яким цікавим візерунком. У нашому майстер-класі ми продемонструємо вам візерунок у формі зірочок, який виглядає дуже по-зимовому, але в той же час дуже легкий навіть для початківців. Кожен рівень цього візерунка пов’язуємо за цією схемою: дві лицьові петлі, потім три петлі йдуть в одну лицьову, один накид і ще одна лицьова петелька. Так продовжуємо пов’язувати до кінця рівнів, і закінчуємо все виворітного петелькою.

Починаємо оформлення верхівки шапки. Її ми будемо оформляти лицьовій гладдю, а певні зменшення робити з різних сторін. Це означає, що рівні робляться спільно до тих пір, поки кількість петельок в них не досягне п’ятнадцяти штук. Після цього ми приберемо спиці і стягуємо петельки разом з допомогою спеціальної голки. Ззаду потрібно зробити акуратний шов, використовуючи нашу пряжу.

Робимо гарний відворот. Для його створення по краях речі набираємо 35 петельок, і створюємо лицьовій гладдю заготовку потрібної довжини. Щоб відворот виглядав відмінно, в кінцевому рівні потрібно зробити обох країв збавляння.

Оздоблювати жіночу шапку-вушанку можна по-різному: пришити цікаві квіточки, стрази або намистини на відворот. На кінчиках зав’язок можна зробити милі пензлика або помпони.

Шапочка-вушанка для дітей

Вушанка – це практично ідеальна дитяча шапка для різних ігор на вулиці. Адже важливо, щоб в’язаний головний убір дитини був не тільки стильним, але і добре захищав від холоду. Для дівчинки шапку вушанку в’язати можна з пряжі яскравих відтінків: рожевої, блакитної, бузкового. В якості прикраси чудово буде виглядати хутро. Таку ж шапку — вушанку можна зв’язати і для мам.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками