В’язання шапочки і пінеток гачком для новонародженого: наочна інструкція і опис роботи

vyazanie shapochki i pinetok kryuchkom dlya novorozhdennogo: naglyadnaya instrukciya i opisanie raboty22 Вязання шапочки і пінеток гачком для новонародженого: наочна інструкція і опис роботиВідпочити, але при цьому подбати про гардеробі свого малюка, здається мрією? Багато мам вже внесли в свій список хобі рукоділля. А зокрема — в’язання гачком для немовлят. Таке заняття дозволяє надихнутися, розслабитися, а головне, створити оригінальний костюм, комплект, боді гачком, жилетку, пінетки, шапочку або іншу одяг для дитинки.

Під оригінальне і в’язане можна одягнути дитину взимку? Раніше, коли багато речей для немовлят були в дефіциті, і їх просто не було на ринках і магазинів, це було способом забезпечити свого малюка одягом. На сьогоднішній же день саморобний комплект більш цінний тим, що він є ексклюзивним, що дозволяє виглядати вашій донечці чи синочку модно. Адже різниця між оригінальною і покупної річчю завжди була і залишається відчутною.

vyazanie shapochki i pinetok kryuchkom dlya novorozhdennogo: naglyadnaya instrukciya i opisanie raboty23 Вязання шапочки і пінеток гачком для новонародженого: наочна інструкція і опис роботиЩо потрібно для початківців у в’язанні гачком? Що і як можна зв’язати гачком для новонародженого? Який костюмчик, комплект або боді можна одягнути дитині в місяць? Який комплект одягнути на виписку з пологового будинку? Прекрасним варіантом буде в’язаний костюм.

Розглянемо все по порядку. Які матеріали для роботи вам будуть потрібні? Почнемо з головного. Підбираємо відповідні нитки і гачок. Існує кілька видів гачків:

 • дерев’яні;
 • металеві;
 • кістяні;
 • пластмасові.

Види ниток:

 • лляні;
 • вовняні;
 • напівшерстяні;
 • гарус;
 • краше;
 • синтетичні.

Врахуйте, що гачок для успішної роботи обов’язково повинен бути тонше ниток в середньому в 1,5–2 рази. Це дозволить не розщеплювати нитку при її захопленні. Якщо бажаєте почати в’язати вовняну річ, вибирайте товсті гачки.

В’язані шапочки та шкарпетки для новонароджених

vyazanie shapochki i pinetok kryuchkom dlya novorozhdennogo: naglyadnaya instrukciya i opisanie raboty24 Вязання шапочки і пінеток гачком для новонародженого: наочна інструкція і опис роботиНавчитися в’язати ці вироби під силу навіть новачкам. Вірними помічниками можуть стати схеми та описи процесу. Важливо лише уважно слідувати вказівкам і послідовності, і тоді все у вас вийде. Спершу розглянемо, як в’язати пінетки для новонародженої дівчинки. У цьому виді роботи ви маєте можливість дати повну волю своїм мріям і фантазіям.

Наприклад, візьмемо пінетки для дівчинки, у якої довжина стопи дорівнює 9 див. Для створення такої речі візьміть 50 г пряжі будь-якого вподобаного кольору і гачок №2,5. За бажанням, можна пинетку прикрасити гудзичками. Вони підійдуть і для виписки з пологового будинку.

Як читати схеми?

Навчається в’язати потрібно з освоєння читання схем. Адже вони містять певні умовні позначення, які відповідають кожному існуючому вузлика. Отже:

 1. ПП — повітряна петля;
 2. СБН — стовпчик без накиду;
 3. ДСБН – подвійний стовпчик без накиду;
 4. ССН, СН або сн – стовпчик з накидом;
 5. сс2н, СДН або сдн – стовпчик з двома накидами;
 6. ПШ або пш — пишний стовпчик;
 7. ОС — обвитий стовпчик;
 8. ПСБН – напівстовпчик без накиду або СС — з’єднувальний стовпчик;
 9. ПСН – напівстовпчик з накидом.

Схема в’язання пінетки

Всього потрібно буде зв’язати 22 ряду. Починаємо роботу над першим рядом:

Нитку набираємо 10 ВП, в’язати коштує 2 СБН, при цьому від гачка в 2-ю петлю, далі — 7 СБН, 5 СБН в крайню петельку. А з іншого боку дотримуйтесь такої послідовності: 8 СБН, СС, СП. Другий ряд має такі особливості: ПСН, в наступну петлю,2 ПСН, далі 6 ПСН, в наступну петлю 2 ПСН. Повторюємо процес двічі, і після набираємо ПСН, в наступну петлю 2 ПСН, і знову повторюємо процедуру» двічі. Завершуємо другий ряд таким чином: 6 ПСН, в наступну петлю 2 ПСН, ПСН, СС, СП.

vyazanie shapochki i pinetok kryuchkom dlya novorozhdennogo: naglyadnaya instrukciya i opisanie raboty25 Вязання шапочки і пінеток гачком для новонародженого: наочна інструкція і опис роботиТретій ряд: 10 СБН, в наступну петлю 2 СБН, повторюємо двічі. Далі в наступну петлю 2 ПСН, повторюємо п’ять разів. Після робимо в наступну петлю 2 СБН і повторюємо двічі, продовжуємо 10 СБН. Четвертий і п’ятий ряди схожі за схемою. Спочатку зв’яжіть СБН за задню стінку, в четвертому ряду зробіть 39 СБН, а в п’ятому — 40 СБН). І міняємо пряжу на інший колір.

Шостий ряд робимо за таким принципом: СБН за задню стінку. У сьомому — СБН протягуємо через передню стінку. У восьмому ряду: спершу 12 СБН, робимо убавку, далі 2 СБН, і повторюємо процес чотири рази, після — 12 СБН, СС та ВП. У дев’ятому ряду: 14 СБН, робимо убавку, далі СБН, знову убавку і СБН, повторюємо убавку, робимо 14 СБН, СС і завершуємо ВП. Десятий ряд: 10 СБН, після — 6 убавок, далі 11 СБН, продовжуємо СС, СП. Одинадцятий ряд робимо таким чином: 10 СБН, їм слід 3 убавки, далі 11 СБН, СС та ВП. Дванадцятий ряд: 10 СБН, далі 2 убавки, 10 СБН, СС та ВП. З тринадцятого по шістнадцятий ряди робимо один і той самий процес: СБН, СС і завершуємо ВП.

Після — знову міняємо колір нитки.

Сімнадцятий ряд плетемо так: СБН, СС, СП. Вісімнадцятий складається з: ПСН, СС, СП. Дев’ятнадцятий ряд: СБН, СС та ВП. Двадцяте: ПСН, СС, СП. Передостанній, двадцять перший робимо за принципом: СБН, СС, СП. І фінальний, двадцять другий ряд: ПСН, СС, СП.

Останні штрихи: відверніть манжету і пришийте гудзики, які також послужать прикрасою.

Шапочка для немовляти

Розглянемо також, як в’язати шапочку для малюка гачком. Ця річ є незамінною для будь-якого часу року для новонароджених дівчаток, так і хлопчиків. При роботі використовуємо трохи іншу подачу схеми. Раніше ми бачили схему за допомогою коротких позначень. Але варто сказати, що багато подають послідовність роботи у вигляді звичайного опису. Отже, почнемо з того, що найважливішим при створенні в’язаної шапочки немовля на виписку є правильно підібрана пряжа. Вовняні нитки будуть підходящі для зимової виписки, тонкі акрилові або ж бавовняні підійдуть для демісезонних місяців.

vyazanie shapochki i pinetok kryuchkom dlya novorozhdennogo: naglyadnaya instrukciya i opisanie raboty26 Вязання шапочки і пінеток гачком для новонародженого: наочна інструкція і опис роботиДавайте вивчимо процес створення в’язаних комплектів з акрилової нитки. Нам знадобиться половина мотка і гачок під №3.

Робота стартує з самого денця вироби. Краще починати з так званого кільця «амігурумі». Це вид початкової петлі. Він сприяє тому, що шапочка буде без дірочки в середині. Отвір буде туго затягнута.

З кільця необхідно зв’язати три повітряні петлі. Далі продовжує ряд з 11 ст. з нак. У результаті повинно вийти 12 таких стовпчиків. Крайній обов’язково з’єднайте з третьої повітряної петлею. Далі кільце просто стягніть ниткою.

Після приступаємо до наступних рядах. Враховуйте те, що в’язати потрібно, зробивши надбавки.

У фінальній частині останнього ряду денце варто виміряти. Таким чином, ви будете знати, чи достатньою є його величина. Якщо воно виявиться малим, додайте необхідні ряди. Згідно практиці для шапочки розміром 33-36 см буде достатньо денця розміром в 11 див.

Далі переходимо до в’язання основної частини виробу. Завчасно виміряйте обхват голови дитини. За статистикою, у немовляти вона складає приблизно 33-35 див. Для того щоб обчислити правильну довжину глибини: обхват голови новонародженого розділіть на три, після додайте 2 див. Починаємо ряд трьома повітряними петлями і закінчуємо, так званим, з’єднувальним стовпчиком. Зауважте, пряжа буде йти по колу. Коли ви зв’яжіть виріб до потрібної величини, обріжте нитку.

Після приступаємо до в’язання вушок. Для цього розділіть всі петлі останнього ряду на п’ять частин. Тобто, до прикладу, в цьому випадку, в кінці у нас вийшло 60 петель, у результаті поділу отримуємо рівно 12. Далі для зручності розкладіть річ таким чином, щоб позаду був шов з соед. стовпчиків. Тепер відміряйте по 12 петель від центру в різні боки шапочки. Рекомендуємо вам позначити петлі голками або шпильками. Дані позначки стануть початком вушок.

Зазначимо, що вушка будуть народжуватися з 12 петлею. Для цього вставляємо в початкову петлю гачок, і пров’язуємо 12 петельок. Для кращої якості дотримуйтесь такою схемою: 12 петлею перше вушко, далі додаємо 12 петлею задній частині, далі 12 петлею — друге вушко. Задню частину не варто робити.

До того ж варто звернути увагу на те, що при в’язанні вушок необхідно враховувати убавки. Таким чином, нові ряди починайте двома повітряними петлями. А завершуйте прив’язуванням їх обох стовпчиків. У фінальній частина у вас залишиться чотири петельки, з них необхідно зв’язати два стовпчика, і в останню чергу затягуємо нитку. Таким чином, у нас готове одне вушко. Для другого вушка проробляємо той же обсяг роботи, в тій же послідовності.

Останній штрих: робимо обв’язку заготовки. Після оформляємо зав’язки шапочки і прикрашаємо дану річ. Зав’язки можна зробити або з пряжі, або стрічки, яку просто пришиваємо. Якщо ви вирішили зробити з пряжі, то відміряйте три нитки, протягніть їх в кінці вушка, заплітаємо косу або ж робимо завитки, і закріплюємо все міцним вузлом.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками