В’язання спицями чоловічих шкарпеток, опис поетапної роботи

vyazanie spicami muzhskikh noskov, opisanie poehtapnojj raboty201 Вязання спицями чоловічих шкарпеток, опис поетапної роботиБагато домашні та господарські дівчата замислюються, як зв’язати чоловічі шкарпетки. Сьогодні ми розберемо як це зробити і що для цього потрібно. З якоїсь причини прийнято вважати, що зв’язати чоловічі шкарпетки спицями для початківців – це дуже важко, але насправді це не так.

Якщо ви хочете зв’язати комусь чоловічі шкарпетки, то перед цим потрібно дізнатися розмір взуття або виміряти ступню спеціальною стрічкою. Є формула, за якою розмір взуття ділиться на 3 і множиться на 2. З допомогою цих розрахунків, можна буде легко вирахувати розмір стопи дорослих людей. Приміром, якщо у чоловіка 42 розмір ноги, то у ступні буде 28.

Підготовка матеріалів для роботи

Спочатку потрібно взяти п’ять панчішних спиць під номером 4 і два види пряжі. Пряжу можна вибрати будь-яку, але ми візьмемо коричневе і сіре. Набираємо 52 петлі. При в’язанні вовняних шкарпеток, кількість петель має бути кратно 4.

Опис в’язання чоловічих шкарпеток

Починаємо в’язання з набору петель, потім розподіляємо їх на 4 спиці. Якщо ви вибрали якийсь малюнок для прикраси шкарпеток, пам’ятайте, що її необхідно зупинити десь за кілька сантиметрів перед п’ятою, інакше там з’явиться дірка.

Щоб зв’язати п’яту, петлі з двох спиць, якими приєднують передню частину, поєднуються і переносяться на одну.

Їх можна витягнути на шпильку, адже якийсь час, вони будуть не потрібні в роботі. Петлі з двох спиць потрібно розділити на три рівні частини. Якщо у вас не вийшло рівно їх розділити, то спробуйте встежити за бічними частинами.

Принцип вив’язування п’яти полягає в тому, що задіяна в роботі тільки знаходиться в центрі частина в’язки. Бічні частини теж беруть участь у в’язанні, але в іншому сенсі.

Починаючи з кромочной, йде звіт зроблених петель «боковушки». Недоделывая останню, слід з’єднати її з першою петлею центральній частині і приєднати поєднану лицьову частину. Потім робота перевертається.

Повторюємо ті самі дії, тільки в цей раз з виворітними петлями. Поєднана петля теж в’яжеться навиворіт. Всі ці дії повторюються, поки на спицях не залишаться петлі лише з центральної частини.

Такі дії, це: набір додаткових петель стільки ж, скільки було до зменшення.

Після створення п’яти, беремося за підошву носка. Закінчивши цей етап, слід поміряти носок на ступню майбутнього власника. Після цього, близько мізинця потрібно почати зменшення кількості петель за допомогою провязывания суміщених, замість двох останніх в кожному ряду. З кожним разом наш носок звужується в діаметрі і останні кілька петель закриваються.

Переваги і недоліки в’язання спицями та гачком

vyazanie spicami muzhskikh noskov, opisanie poehtapnojj raboty202 Вязання спицями чоловічих шкарпеток, опис поетапної роботиЯкщо ви не можете вирішити, що краще почати в’язати спицями або гачком, вам варто це прочитати. Якщо опитувати рукодільниць, відповіді завжди різні, тому потрібно розглянути всі переваги та недоліки в’язання.

Більшість людей вважає, що певні речі можна пов’язати тільки спицями або тільки гачком, це двояке затвердження і зараз ми його розглянемо.

Спочатку, сама структура в’язання спицями та гачком відрізняється так само, як і її щільність. Якщо в’язати спицями з товстої нитки, то матеріал виходить більш еластичним і м’яким, а при в’язанні гачком матеріал виходить більш щільним і грубим, навіть якщо пряжа буде тієї ж товщини.

Тому якщо ви хочете зв’язати річ, яку важко розтягнути, то краще зробити таку роботу з допомогою гачка. Але якщо вам потрібна пружність і еластичність, то варто взятися за спиці.

Крім усього цього, ці варіанти в’язання, відрізняються самим способом в’язки. При роботі зі спицями у матеріалу може бути лицьова і виворітна частину, а полотно, пов’язане гачком, виходить двостороннім, полотно просто перевертають і продовжують в’язати в іншу сторону.

Остання відмінність – це спосіб прикраси і створення візерунків.

Спицями простіше зв’язати візерунки з рельєфом і коси, а гачком – круглі плоскі деталі, які можуть бути різної форми і кольору. У плані зручності виграє в’язання гачком, адже у спиць є така особливість, як «тікають петлі», ця особливість уповільнює роботу.

Рукодільниці хвалять в’язання гачком за те, що почати в’язати можна з будь-якої точки вироби.

Ще гачком простіше в’язати по колу, але зате в’язання спицями набагато економніше. Якщо підвести підсумки, то можна зрозуміти, що обидва варіанти в’язання досить гарні, тому вам доведеться вибирати самим, що вам більше підходить.

Таблиці для в’язаних чоловічих шкарпеток

Таблиця 1. Для тонкої роботи:

  1. Розмір 30-31 – близько 50 р.
  2. Розмір 40-41 – близько 100 р.
  3. Розмір 42-43 – близько 150 р.

Таблиця 2. Для середньої товщини пряжі:

  1. Розмір 30-31 – близько 50 р.
  2. Розмір 38-39 – близько 100 р.
  3. Розмір 40-41 – близько 150 р.

Висновок

vyazanie spicami muzhskikh noskov, opisanie poehtapnojj raboty203 Вязання спицями чоловічих шкарпеток, опис поетапної роботиВідмінним подарунком для вашого чоловіка, будуть в’язані шкарпетки, адже це практично і оригінально, а також показує вас з кращого боку. Зараз існує багато способів в’язання, якщо прочитати опис роботи, можна легко розібратися, що і як зробити.

Ще можна пробно зробити в’язаний следок для себе або чоловіка, а потім вже в’язати більш серйозні речі.

Следок в’язаний можна використовувати в якості тапочок, це зручно і красиво. Якщо у вас не вийшло зробити угод, то не мучтеся і просто купіть подарунок. Крім таблиць, існує схема і майстер клас для створення красивих шкарпеток з візерунками. Така схема є на фото в інтернеті, з якими ви можете ознайомитися.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками