В’язання спицями об’ємного снуда великою в’язкою: вибираємо пряжу, метод в’язання і візерунок

vyazanie spicami obemnogo snuda krupnojj vyazkojj: vybiraem pryazhu, metod vyazaniya i uzor101 Вязання спицями обємного снуда великою вязкою: вибираємо пряжу, метод вязання і візерунокРечі, пов’язані з теплою, м’якою, натуральної пряжі дуже приємно носити в холодну пору року. Дуже популярною останнім часом стала пряжа з вмістом натуральної овечої вовни. Така пряжа має величезну кількість позитивних моментів. Нитка дуже тепла, має здатність вбирати вологу, залишаючись сухою і теплою. З плином часу такі нитки не розтягуються і не втрачають свою форму. Якість самої вовни визначають з допомогою довжини волокна. Чим він коротший, тим м’якше шерсть, але при цьому вона менш міцна.

У початківців в’язальниць нерідко виникають питання – яка пряжа і який малюнок підходить для першого досвіду? Як швидко навчитися в’язати з грубої пряжі пухкої в’язкої? Де взяти мк або навчальне відео, щоб виготовити, наприклад, в’язаний снуд великої в’язки?

 

Найцінніша шерсть з усіх різновидів — це вовна овець породи меринос. Така пряжа відрізняється еластичністю, особливою міцністю, при цьому вона дуже м’яка. Мериносова шерсть відмінно утримує теплу температуру, при цьому «дихає». В’язати з такої пряжі одне задоволення.

Пряжа з вмістом вовни досить велика. Вироби, пов’язані з такої пряжі, виходять досить об’ємними. Такий тип в’язання називається велика в’язка.

Кажуть, що речі, пов’язані своїми руками, гріють в два рази більше. Тому що, коли ми в’яжемо своїми руками, ми вкладаємо у виріб масу позитивних емоцій, турботу, любов, теплоту. Тому речі, пов’язані вручну стануть цінним і найкращим подарунком для рідних і близьких вам людей.

Зв’язати якесь виріб досить легко і просто. Не обов’язково для цього мати колосальний досвід у в’язанні речей. Можна почати, наприклад, з в’язання снуда великою в’язкою. Зараз цей предмет гардероба дуже популярний, йому зрадіє кожна модниця. З допомогою великої в’язки виріб в’яжеться дуже швидко, при цьому навіть простий нехитрий візерунок виглядає дуже оригінально.

Снуд великою в’язкою можна носити як в один, так і декілька обертів навколо шиї. Також його можна надягати на голову як хустки.

Що знадобиться для створення снуда великої в’язки?

vyazanie spicami obemnogo snuda krupnojj vyazkojj: vybiraem pryazhu, metod vyazaniya i uzor102 Вязання спицями обємного снуда великою вязкою: вибираємо пряжу, метод вязання і візерунокДля того, щоб зв’язати об’ємний шарф хомут товстої пряжею нам знадобиться:

 • товста пряжа, до складу якої входить шерсть вівці. Пряжі потрібно приблизно 400-500 грамів (дивлячись який довжини виріб вам необхідно зв’язати);
 • кругові спиці для в’язання діаметром 7-10 мм, Але можна і взяти спиці іншого діаметру, наприклад, якщо ви хочете зв’язати об’ємний снуд великою в’язкою потрібно брати спиці побільше. Для більш щільного в’язання необхідно брати спиці меншого діаметру.

Як визначити щільність в’язання?

Потрібно зв’язати невеличкий шматочок вироби розмірами 10×10 див. При цьому потрібно порахувати скільки вийде рядів і петель. Знаючи щільність в’язки можна сміливо набирати петлі для в’язання шарфа.

В’яжемо основний візерунок. Обов’язково кількість петель виробу повинно ділитися на п’ять. Схема візерунка:

 • 1-й ряд: всі петлі провязать лицьовій петлею по колу;
 • 2-й ряд: те ж саме;
 • 3-6-й ряд: *2 петлі лицьові, 3 виворітні петлі* (повторювати * до кінця ряду);
 • Далі візерунок повторюється з 1-го по 6-й ряд.

Модний шарф хомут спицями великою в’язкою

Спочатку набираємо петлі на кругові спиці для в’язання. Набирати петель 90 шт. За допомогою спеціального маркера необхідно відзначити початок роботи. Або, якщо у вас немає маркера, зачепити в першу петлю нитку іншого кольору, яку після закінчення роботи можна видалити. Слід враховувати, що в кінці кожного ряду, петлі не повинні перекручуватися.

Перші 4 ряди вироби можна пров’язати англійської гумкою 1×1 (1 петля лицьова, 1 виворітна). Можна зв’язати перші 4 ряди тільки лицьовими петлями, таким чином, можна домогтися більш широкого і вільного краю виробу. Далі полотном потрібно зв’язати 38 см і закінчити в’язати 2-м поруч нашого візерунка.

Потім потрібно закрити петлі і позбутися від кінців ниток.

Як підготувати пов’язаний великою в’язкою снуд до шкарпетці?

Коли виріб вже пов’язано, перед носінням його необхідно відпарити. При цьому всі пов’язані петлі повинні вирівнятися, що додасть виробу просто ідеальний вигляд. Не варто ні в якому разі нехтувати цією процедурою. У час відпарювання потребують абсолютно всі вироби, пов’язані спицями вручну.

Якщо ваші близькі воліють носити ексклюзивні модні речі, то для них в’язаний снуд стане відмінним подарунком. Адже точно такого ж шарфа хомута не буде більше ні в кого. Цей неповторний шарф відзначить відчуття стилю і смаку своєї власниці. Також часто сучасні модниці використовують снуд пов’язаний великою в’язкою в якості головного убору. Це виглядає дуже стильно і сучасно. Також така носка снуда допоможе створити вам мрійливий та романтичний образ, який буде залучати до себе захоплені погляди оточуючих.

Яких видів буває шарф хомут?

vyazanie spicami obemnogo snuda krupnojj vyazkojj: vybiraem pryazhu, metod vyazaniya i uzor103 Вязання спицями обємного снуда великою вязкою: вибираємо пряжу, метод вязання і візерунокВ даний час існує величезна різноманітність шарфів хомутів. Перед початком роботи обов’язково потрібно вибрати яким же буде саме ваше виріб. В основному їх розрізняють по довжині вив’язаного полотна. Наприклад, снуд пов’язаний великою в’язкою, має невелику довжину полотна носять в один оборот. Шарфи з більш довгим полотном можна носити в два оберти навколо шиї, при цьому забезпечуючи додаткове тепло. Припустимо варіант, коли снуд в один оборот надягають на шию, а другий оборот накидають на голову. Такий зовнішній вигляд нагадує капюшон.

Снуд, який буде надіватися в один оберт також можна одягати як капюшона. Якщо у шарфа відносно невеликий діаметр, його можна носити як хомут, що забезпечує тепло нашої шиї.

Другою відмітною особливістю є метод в’язки снуда. Він може бути пов’язаний на кругових спицях або на прямих спицях. Такі способи в’язання відрізняються між собою. Так як при в’язанні одного і того ж візерунка на різних типах спиць зміниться схема візерунка і опис всієї роботи.

На прямих спицях для в’язання вывязывают прямокутне полотно, як для простого шарфика. Потім, коли полотно пов’язано, закривають петлі після чого кінці такого полотна зшиваються між собою утворюючи хомут. На кругових спицях ми отримуємо готовий виріб без яких-небудь швів. Для снуда можна вибрати візерунок, що проходить як уздовж, так і поперек полотна. Все залежить від того, як ведеться хід в’язання. Таким чином, можна отримати рельєфне красиве виріб.

Важливу роль відіграє яку кількість пряжі буде використано для в’язання снуда. Також зовнішній вигляд буде залежати від товщини пряжі і щільності в’язання. Пряжа з більш товстою ниткою допоможе в створенні дуже об’ємною і теплої речі.

Для снуда пов’язаного з великої пряжі для декількох обертів шиї необхідна довжина полотна близько 70 див. Якщо довжина буде перевищувати це значення, снуд вийде надто об’ємним. Звичайно, зовнішній вигляд його від цього не зіпсується, але в шкарпетці він буде не дуже зручний. Також при в’язанні вироби з більш маленькою довжиною полотна, носити його в два оберти просто не вийти. Такий шарф буде незручний і буде перетискати шию.

Це цікаво! Прочитайте статтю про те, як в’язати шарф англійської гумкою.

Який візерунок краще вибрати для в’язання шарфа хомута?

В залежності від обраного візерунка зовнішній вигляд снуда значно змінюється. Якщо за роботу візьметься людина, що не має особливого досвіду у в’язанні, підійде такий візерунок, як гумка. Або вибрати візерунок з простими рельєфами, їх не так вже й мало. Відмінно підійдуть візерунки «Рис» і візерунок «Англійська резинка», схема їх досить проста і нехитра. Незважаючи на такий простий візерунок снуд може вийти пов’язаний досить цікаво. Щоб снуд вийшов дуже теплим і м’яким, при виборі візерунка «Рис» необхідно взяти пряжу з більш товстою ниткою.

Візерунок «Рис» і його опис

vyazanie spicami obemnogo snuda krupnojj vyazkojj: vybiraem pryazhu, metod vyazaniya i uzor104 Вязання спицями обємного снуда великою вязкою: вибираємо пряжу, метод вязання і візерунокСхема такого нескладного рельєфного візерунка дуже підійде для новачка.

У такому візерунку петлі лицьові і виворітні чергуються зі зсувом в 3-му ряду. Головне, дотримуватися порядок провязывания лицьових, а також виворітних петель. Раппорт цього візерунка складається з 2 петель і чотирьох рядів. Потім лицьова петля змінюється виворітного в кожному 3-му ряду візерунка. Варто також пам’ятати про кромочних петлях. Схема візерунка «Рис»:

 • 1-й ряд: кромочная, *лицьова, виворітна*, лицьова, кромочная ;
 • 2-ий ряд: кромочная, *виворітна, лицьова *, виворітна, кромочная ;
 • 3-й ряд: кромочная, * виворітна, лицьова *, виворітна, кромочная ;
 • 4-й ряд: кромочная, *лицьова, виворітна *, лицьова, кромочная.

Візерунок «Англійська резинка»

Схема даного візерунка також дуже проста у виконанні:

 • vyazanie spicami obemnogo snuda krupnojj vyazkojj: vybiraem pryazhu, metod vyazaniya i uzor105 Вязання спицями обємного снуда великою вязкою: вибираємо пряжу, метод вязання і візерунокПотрібно виконати раппорт для 1-го ряду візерунка. Він складається з лицьової петлі, накиненої петлі і знятої петлі;
 • У 2-му ряду в’яжемо накид, потім знімаємо виворітну петлю, потім пров’язуємо разом дві наступних петлі. Одна з цих петель, яка була знята з попереднього ряду, друга петля-це накид.

До легкого і простого візерунка також можна віднести платочную в’язку. Такий візерунок в’яжеться тільки лицьовими петлями.

Дуже елегантно буде виглядати снуд виконаний платочної в’язкої з використанням меланжевої товстої пряжі.

Якщо у вас чудово виходить в’язати простими візерунками, візьміть для роботи більш складний візерунок для шарфа снуда.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками