В’яжемо святкові новорічні серветки, сніжинки гачком за схемою

vyazhem naryadnye novogodnie salfetki, snezhinki kryuchkom po skheme609 Вяжемо святкові новорічні серветки, сніжинки гачком за схемоюНоворічну серветку зв’язати гачком досить просто. Головне – вибрати відповідну схему. Схеми новорічних серветок для в’язання гачком, супроводжуються докладним описом роботи, можна удосталь знайти в інтернеті і в спеціалізованій літературі. Головне – уважно вивчити схему і опис перед тим, як починати роботу, і тоді зв’язати новорічну серветку гачком, сніжинку або ялинку, присвячену новорічної тематики, буде зовсім нескладно. Мотивом для новорічної серветки може послужити тварина-покровитель року за східним календарем, наприклад в 2019 році часто в’язали в подарунок філейні серветки із зображенням свині.

Новорічні хусточки із зображенням сніжинки, ялинки, Діда Мороза можна зв’язати в подарунок рідним чи близьким. А можна пов’язати новорічні полотна на виставку. Гарні ялинки, різдвяна зірка, сніжинки, сани з оленями, зв’язані гачком за простою схемою, створять в будинку святкову атмосферу. Крім серветок, в’язаних гачком, можна виготовити оригінальні прикраси з паперу в техніці силуэтного вирізування з тією ж тематикою: сніжинки, ялинки, свічки, ялинкові іграшки. Схеми для паперових силуетних хусточок з описом техніки ажурного вирізування теж представлені в інтернеті.

Новорічна серветка гачком: з чого почати

Щоб зв’язати гачком за готовою схемою серветку з зображенням сніжинки або клаптики, потрібно приготувати все необхідне для роботи. Якщо схема красивою сніжинки весь час буде під рукою, молода майстриня легко і швидко зв’яже серветку. Щоб самостійно зв’язати гачком саморобку з новорічним візерунком, знадобиться:

  • vyazhem naryadnye novogodnie salfetki, snezhinki kryuchkom po skheme610 Вяжемо святкові новорічні серветки, сніжинки гачком за схемоюгачок для в’язання;
  • прядиво, з якого буде в’язатися виріб. Зазвичай для виготовлення новорічних прикрас вибирають тонку синтетичну пряжу традиційних зимових (блакитний, білий, синій) або різдвяних (білий і червоний) квітів;
  • схема, за якою буде в’язатися виріб. Бажано, щоб схема супроводжувалася як можна більш докладними інструкціями і фотографіями;
  • також знадобляться ножиці.

З чого почати роботу

vyazhem naryadnye novogodnie salfetki, snezhinki kryuchkom po skheme611 Вяжемо святкові новорічні серветки, сніжинки гачком за схемоюПідготувавши все необхідне, можна приступати до роботи. Щоб сніжинка або ялинка вийшла рівною, красивою, симетричною, необхідно уважно слідувати схемі. Якщо в схемі щось незрозуміло, краще спочатку вибрати більш простий варіант. Найпростіше зв’язати гачком найпростішу сніжинку, що складається з шести–восьми прямих променів, що розходяться в різні сторони. Проте, досвідчені майстрині можуть створювати за допомогою гачка сніжинки самої вигадливої форми.

Під час в’язання потрібно бути дуже уважним до всіх умовним позначенням, представлених на схемі. Ті, кому не подобається в’язати сніжинку, можуть вибрати інший найпростіший варіант новорічної серветки – ялинку. Ялинку можна пов’язати із зеленої пряжі. Готову ялинку можна прикрасити вишивкою ручної роботи. Можна вишити свічки, намиста або нарядні кулі. Така ялинка стане відмінним подарунком на Новий рік чи Різдво.

А якщо на серветці-ялинці прикласти листок з новорічними побажаннями, з неї вийде досить нестандартна листівка. Взагалі, новорічна серветка – воістину універсальна річ. З неї можна зробити що завгодно: листівку, прикраса для святкового столу, а з декількох однакових серветок (наприклад, сніжинок) невеликого розміру можна зробити справжню святкову гірлянду. Для цього їх потрібно з’єднати між собою за допомогою декоративних затискачів і розвісити імпровізовану гірлянду з сніжинок прямо над святковим столом.

А ще можна прикрасити такими виробами новорічну ялинку, яка стоїть на вулиці (наприклад, на дачі). Тому новорічні серветки є такими популярними деталями святкового декору: з них можна зробити що завгодно. Головне, щоб самі серветки були пов’язані красиво і рівно, у повній відповідності зі схемою і описом роботи. Красиво зв’язана гачком серветка новорічної тематики неодмінно наповнить будинок новорічним та різдвяним настроєм, а потім весь рік буде нагадувати про цих чудових святах, особливо спекотним літом, коли так хочеться мати вдома хоча б маленький шматочок зими.

Галерея: новорічні гачком серветки (25 фото)

Варіанти малюнка і схем

Перед тим як зв’язати серветку у вигляді сніжинки або ялинки, потрібно визначитися зі схемою. У кожній рукодільниці свій фірмовий спосіб в’язання ошатних сніжинок. Щоб зв’язати серветку, присвячену новорічної тематики, бажано розглянути якомога більше різних варіантів. З них потрібно вибрати схему, за якою пов’язати її буде простіше всього. Найбільшою популярністю користуються наступні сюжети для малюнка на новорічних серветках:

  • vyazhem naryadnye novogodnie salfetki, snezhinki kryuchkom po skheme612 Вяжемо святкові новорічні серветки, сніжинки гачком за схемоюрізноманітні сніжинки;
  • новорічні та різдвяні ялинки;
  • традиційні різдвяні сани, запряжені оленями;
  • сніговики;
  • ялинові гілки й шишки;
  • засніжені будиночки.

Досвідчені майстрині легко можуть зв’язати гачком цілу картину, присвячену новорічної або різдвяній тематиці. Однак, початківцям вязальщицам буде простіше всього починати з звичайних шестигранних сніжинок. Ще один простий варіант – традиційна ялинка. Все інше краще освоювати потім, коли сніжинки і ялинки вже будуть вважатися пройденим етапом».

Однак, навіть якщо починаюча в’язальниця вміє в’язати тільки найпростішу серветку у вигляді сніжинки, вона може створити справжній шедевр ручної роботи – скатертина, що складається з окремих елементів. Для цього необхідно зв’язати гачком багато однакових сніжинок, а потім зв’язати їх один з одним за допомогою голки і ниток. В результаті вийде дуже оригінальна новорічна скатертину. Бажано взяти для виготовлення такої скатертини, серветки-сніжинки двох яскравих контрастних кольорів (наприклад, червоний і білий, синій і білий) і чергувати елементи двох кольорів у шаховому порядку.

Головний плюс такої скатертини полягає в тому, що вона виглядає дуже ефектно і нарядно, створюючи в будинку святкову атмосферу. Однак, є і недолік: на виготовлення такої скатертини потрібно досить багато часу, і починаюча в’язальниця може трохи втомитися від в’язання одноманітних сніжинок. Ще один мінус полягає в тому, що якщо один з елементів скатертини чимось відрізняється від інших (наприклад, одна сніжинка трохи більше за інших або трохи нерівна порівняно з іншими), це різко кидається в очі.

Практичні рекомендації

vyazhem naryadnye novogodnie salfetki, snezhinki kryuchkom po skheme613 Вяжемо святкові новорічні серветки, сніжинки гачком за схемоюЩоб зв’язати оригінальну новорічну серветку гачком, молода майстриня повинна насамперед навчитися читати схеми в’язання гачком і чітко вивчити основні умовні позначення, які застосовуються на цих схемах (наприклад, «стовпчик без накиду», «стовпчик з накидом», «напівстовпчик», «повітряна петля»). Не знаючи цих позначень, розібратися в схемі не вийде.

Для в’язання новорічних серветок рекомендується використовувати тонку синтетичну пряжу. Проте, вона не повинна бути надто тонкою, тому що занадто тонка пряжа буде рватися і заплутується. Коли серветка повністю готова, щоб вона добре тримала форму, її можна буде накрохмалити.

Готові серветки можна розвісити на стіни в якості прикраси разом з паперовими сніжинками. Такий декор буде виглядати дуже красиво і стильно. Проте, не рекомендується вішати на стіни багато в’язаних сніжинок, тому що вони є прекрасними «пилозбірника».

Новорічну поробку, виконану своїми руками за допомогою гачка, можна буде подарувати рідним і близьким. Можна дарувати серветку як самостійний подарунок, а можна зробити так, щоб серветка, немов листівка, додавалася до якогось більш серйозного подарунку.

Ще кілька корисних порад

vyazhem naryadnye novogodnie salfetki, snezhinki kryuchkom po skheme614 Вяжемо святкові новорічні серветки, сніжинки гачком за схемоюДля в’язання новорічних сніжинок відмінно підійде пряжа будь-яких, навіть самих яскравих кольорів. Але найчастіше новорічні сніжинки бувають синіми, блакитними, білими, сірими, рідше – фіолетовими, бузковими. Ялинки зазвичай бувають світло-зеленого і темно-зеленого кольору, в залежності від уподобань молодої майстрині. Традиційними кольорами Різдва і Нового року в Європі вважаються червоний і білий. Пряжу цих квітів теж можна використовувати для виготовлення святкових серветок.

Можна зв’язати новорічні серветки і спицями, головне – володіти базовими навичками в’язання. Однак, їх частіше все-таки в’яжуть гачком, тому що саме гачок дає можливість створення найкрасивіших ажурних візерунків. Узори, виконані гачком, відрізняються набагато більшою ажурністю і легкістю, ніж візерунки, пов’язані спицями.

Виготовлення новорічних серветок (сніжинки, ялинки і інші картинки) на руках у техніці в’язання гачком – захоплююче хобі. Це заняття допоможе задовго до Нового року і Різдва зануритися в атмосферу прийдешніх свят. Прикраса інтер’єру за допомогою гарних новорічних серветок дає унікальну можливість створити неповторне відчуття свята у дорослих і дітей. З такими виробами новорічні свята запам’ятаються надовго. Використання серветок новорічної тематики в оздобленні святкового інтер’єру – оригінальне дизайнерське рішення, яке підходить абсолютно всім. Звичайно, для створення цих серветок молодої майстрині доведеться як слід попрацювати, зате результат буде точно на висоті.

Як зв’язати ажурну серветку Різдвяна зірка — дивимося в навчальному відео.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками