Хардангер вишивка і схеми, скандинавська вишивка серветок

khardanger vyshivka i skhemy, skandinavskaya vyshivka salfetok745 Хардангер вишивка і схеми, скандинавська вишивка серветокХардангер – різновид ажурної вишивки. Ця вишивка отримала таку назву через своїх коренів скандинавських, адже в Норвегії є затока Хардангер, який вважається одним з найбільших у світі. Ця техніка існує вже давно, кажуть, що вона пустила свій початок ще в Стародавній Персії або Єгипті. Досі рукодільниці сперечаються — шведська або норвезька це вишивка, або вона має флорентійські коріння?

Зараз ми розберемо цю техніку, а також, розглянемо схеми і опис роботи. Часто в цій вишивці, можна зустріти восьмикінцеву зірку, ще її можна зустріти в індійській вишивці. Але ім’я цієї техніки, придумали в Норвегії. Раніше дівчата прикрашали цієї вишивкою свої святкові костюми і весільні сукні. На початку двадцятого століття така вишивка стала набирати популярність по всьому світу. Хардангер може прикрасити будь-який інтер’єр. За допомогою цієї вишивки багато прикрашають подушки на ліжку, скатертини, а також окремі деталі одягу і навіть святкові іграшки.

Оригінальна і унікальна вишивка хардангер, схеми якої мають давні прийоми і правила, це приклад лічильної гладі. Тобто головна родзинка вишивки – це спеціальні стібки, групи.

А ці групи та створюють головний візерунок. Найпростіше виріб, який можна зробити з допомогою цієї техніки, це серветки. Серветки бувають різних типів, а з використанням цієї вишивки, можна зробити їх унікальними.

Інструменти та додаткові матеріали

khardanger vyshivka i skhemy, skandinavskaya vyshivka salfetok746 Хардангер вишивка і схеми, скандинавська вишивка серветокСтворюється хардангер завжди на спеціальній тканині під назвою равномерка. Це або тканину на 1 см переплетення, якої часткової і поперечної нитки однакове число цих ниток, або універсальна канва.

Щоб розібратися в моделях і самій роботі, потрібно детально вивчити схеми.

Якщо вам складно все засвоїти і зрозуміти, пошукайте спеціальні уроки по цій техніці. Цю скандинавську вишивку можна комбінувати з різними техніками, такими як вишивка, вишивка хрестиком та стрічками. Коли скандинавська вишивка тільки зароджувалася, з цією технікою працювали тільки на білій тканині з білими нитками. Тепер, в нашому столітті, часто комбінують кольору тканини і ниток. Якщо ви ще раз запитайте себе, що таке хардангер? У вас є відповідь на це питання, як було написано раніше, це вид лічильної вишивки.

Які інструменти і матеріали знадобляться нам для роботи:

 • Шматок тканини.
 • Кручені нитки для вишивання, можна взяти муліне або ірис.
 • Товщина і вид нитки буде залежати від обраної тканини.
 • Ножиці з хорошими кінцями.
 • Зникаючий маркер для розмітки.
 • П’яльці.
 • Спеціальний клей.
 • Схеми.

Як бачите, основну частину необхідних матеріалів можна виявити, якщо просто розворушити свої хомячьи запаси.

Галерея: вишивка у техніці хардангер (25 фото)

Головні правила при роботі

khardanger vyshivka i skhemy, skandinavskaya vyshivka salfetok747 Хардангер вишивка і схеми, скандинавська вишивка серветокНа початку роботи краще канву розлініяти, тобто за допомогою спеціального маркера створюються квадрати на канві по борозенках тканини, розміром десь 2 на 3 див. Головні групи гладьевых стібків завжди повинні складатися з п’яти стібків і бути заввишки чотири клітинки.

Якщо стібки минулого ряду лягають вертикально, то стібки нового ряду повинні бути вишиті по горизонталі. Перша група стібків створюється за схемою вишивання.

Потім з закінчення стібків минулого групи, починаються стібки нової групи. Щоб виворіт вийшла акуратною, необхідно перейти в потрібне місце вишивання, потім протягнути нитку з робочою голкою під спеціальні стежки.

Коли нитка закінчиться, її потрібно вивести навиворіт вишивання і причепити подстежками наступним чином: голка опускається під три стібка гладі і витягується нитка, потім у зворотному напрямку виводиться через два стібка. Закріплені кінці ниток можна злегка зафіксувати за допомогою клею.

Ця техніка містить велику кількість цікавих способів, щоб вишивати, різні оброблення. Для того, щоб їх зробити, вирізують нитки тканини і самі переходи обвивають різними способами. Та оброблення, тобто дірки, отримані в ході цієї справи, мають різні найменування, залежно від виду їх обшивки. Види обшивки:

 • Віньєтка.
 • Мальтійський хрест.
 • Спеціальна решітка.
 • Піко.
 • Хрестик.

Основні відмінності техніки хардангер

khardanger vyshivka i skhemy, skandinavskaya vyshivka salfetok748 Хардангер вишивка і схеми, скандинавська вишивка серветокУ книгах про цій вишивці, головною відмінністю вважається суворо розставлені за величиною та кількістю стібки. Наступним важливим відмінністю можна назвати вишивальне напрямок. Крім цього, такою технікою можна прикрасити абсолютно весь виріб. Перейдемо до всіх особливостей цього стилю:

Важлива умова, яку потрібно дотримувати при вишиванні цим стилем, – це те, що тканина, яку ви вибрали, обов’язково повинна бути з рівномірним плетінням, тому що головним елементом цієї техніки є квадрат чотири на чотири.

Всі групи гладьевых стібків цієї вишивки утворюються з п’яти стібків на чотири клітини.

Ще одна важлива умова: якщо ви робите один ряд вертикально, то наступний ряд повинен йти горизонтально, вмійте правильно вишивати і працювати з рядами.

Цей вид вишивки для початківців досить важкий, тому, якщо у вас ще немає досвіду, радимо вишивати щось більш легке і просте. При потребі проведіть нитку, затягуючи голку під стібки, тоді ви зможете зробити виворітну сторону більш привабливою.

Якщо у вас скінчилася нитка, виверніть голку навиворіт і протягніть її найближчі 3 стібка. Потім протягніть її в зворотному напрямі через 2 стібка, уникаючи той, з якого нитка вийшла при першому проходженні, зміцніть всю конструкцію за допомогою спеціального клею.

Запам’ятайте, що в хардангере, не повинно бути ніяких вузлів!

Висновок

Якщо прочитати достатню кількість потрібної літератури або вивчити уроки для початківців, то можна спокійно почати вишивати цим способом. Тому не бійтеся братися за скандинавську вишивку, у вас все вийде! Ну і майстрам хочеться побажати довгої роботи, безмежної фантазії і приливу енергії.

Інші схеми вишивки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками