Як доглядати і чим чистити раковину з штучного каменю

Раковини з штучного каменю швидко завоювали популярність у багатьох господинь. Що не дивно, адже матеріал міцний і довговічний, а також відмінно підходить для контакту з водою та побутовою хімією. Щоб раковина прослужила довго, слід дотримуватися правила і тонкощі догляду за нею.

Потрібно чистити штучний камінь

Штучний камінь являє собою склеєну полімерними смолами дрібну крихту з граніту або кварцу. Готовий матеріал фарбують і виливають у формі раковини.

Як і будь-який інший матеріал, штучний камінь вимагає регулярного догляду. Поверхня мийки або раковини з часом забруднюється вапняним нальотом, що містяться у воді, а також покривається плямами або жирними слідами.

Щоб підтримувати чистоту миття після кожного використання промийте поверхню будь-яким миючим засобом для посуду і насухо витирайте. Якщо на раковині з’явилися більш стійкі забруднення, використовуйте для очищення відповідні хімічні або підручні засоби.

0079752e4c80f67ecf4a8f657383ca12 Як доглядати і чим чистити раковину з штучного каменю

Загальні правила чищення

Для щоденного догляду за мийкою використовуйте гелієві або кремоподібні кошти, а також миючий засіб для посуду. Схема дій:

 • Нанесіть миючий засіб для посуду на трохи вологу чисту губку і спіньте його.
 • Видаліть з покриття жирні плями.
 • Змийте речовина теплою водою.
 • Нанесіть на губку гель для чищення.
 • Протріть дно і стінки раковини.
 • Залиште засіб на 15-20 хвилин.
 • Ретельно промийте теплою водою.
 • Просушіть мийку з допомогою кухонного рушника.

Вкрай не рекомендується мити мийку занадто гарячою водою. Композитний матеріал не в змозі витримати високих температур або їх перепадів. У зворотному випадку поверхня може потріскатися і на раковині з’являться відколи.

7b8fcc3fd262107088b48f9859ed85ab Як доглядати і чим чистити раковину з штучного каменю

Професійні засоби

В господарському відділі будь-якого супермаркету або спеціалізованому магазині ви завжди зможете знайти підходяще засіб для чищення предметів із штучного каменю.

Добре зарекомендували засоби:

 • ПолиГран;
 • Сіліт Бенг;
 • Акеми;
 • Діф;
 • МистерЧистер;
 • Соната.

Використовуйте вибраний засіб у відповідності з інструкцією на упаковці. Також для чищення можна використовувати таблетки для посудомийної машини.

Народні способи

Якщо потрібно провести чищення раковини з каменю, а під рукою не виявилося спеціального засобу, ви можете використовувати для обробки підручні.

Сода

Відмінно справляється з жирними забрудненнями і въевшимися плямами. Приготуйте кашку з соди з водою і змастіть сумішшю поверхню. Залиште засіб на раковині на 20-30 хвилин, а потім змийте проточною водою.

Гірчичний порошок

За аналогією з содою можна виготовити кашоподібна засіб з гірчичним порошком. Розведіть невелику кількість сухого порошку гірчиці водою і протріть поверхню за допомогою губки або м’якої щітки. Після чищення змийте речовина водою і протріть сухою ганчіркою. Гірчичний порошок добре видаляє свіжі жирні плями.

Лимон

Добре справляється зі слідами від напоїв, іржі, а також вапняного нальоту свіжий лимон. Відріжте невеликий шматочок лимона, протріть їм проблемні місця і залиште на деякий час. Потім промийте раковину водою і насухо витріть.

Оцтова кислота

Оцет відмінно очищає поверхню від нальоту і застарілих плям. Щоб видалити забруднення розведіть одну частину 9% оцту в двох частинах води і ретельно обробіть поверхню.

de615023fa8aebf6ae9ac30519958fdb Як доглядати і чим чистити раковину з штучного каменю

Газовані напої

Давно не секрет, що з допомогою газованих напоїв, що містять ортофосфорну кислоту, очищають різні предмети побуту. Раковина зі штучного каменю не виняток. З допомогою газованої води з поверхні можна видалити іржу і вапняний наліт.

Щоб почистити мийку напоєм:

 1. Купіть в продуктовому магазині Кока-Колу, Спрайт або Пепсі-Колу.
 2. Нагрійте напій приблизно до 30 градусів
 3. Мийку закупорьте, а газовану воду нанесіть на всю її поверхню.
 4. Почекайте 2-3 хвилини.
 5. Ретельно змийте газовану воду водою, щоб раковина не була липкою, і протріть поверхню.

Зверніть увагу, що прозорий напій підходить для обробки слабких забруднень, а темний – для застарілих і в’їдаються плями.

Зубна паста

Засіб підійде як для чищення, мийки з штучного каменю, так і хромованою сантехніки. Нанесіть зубну пасту на всю поверхню і трохи почекайте. Застарілі забруднення і місця іржі потріть старою зубною щіткою. Після процедури змийте речовина теплою водою і насухо витріть раковину.

Меламінова губка

Популярна останнім часом губка з меламіну відмінно справляється з різними плямами і слідами іржі. При цьому немає необхідності використовувати миючий засіб. Трохи змочіть поверхню і сам виріб водою і просто потріть мийку в проблемних місцях. Після маніпуляції протріть раковину вологою, а потім сухою ганчіркою.

f6a184aaf157fda5a12990d1612200db Як доглядати і чим чистити раковину з штучного каменю

Що не можна використовувати для чищення

Щоб зберегти штучний камінь в належному вигляді ні в якому разі не використовуйте:

 • кислотовмісні речовини;
 • розчинники;
 • засоби, що містять ацетон;
 • гелі для миття металу або духовок;
 • метилен хлору.

Також не можна встановлювати в мийку силіконову заглушку, яка швидко роз’їсть фарбу. Не допускається для чищення і використання абразивів, жорстких щіток або металевих губок.

93cb31c3be7bfc352f9ef6b0f33da3d0 Як доглядати і чим чистити раковину з штучного каменю

Як прибрати забруднення

В залежності від характеру забруднення ви можете скористатися різними варіантами чищення.

Вапняний наліт

Відмінно борються з вапняним нальотом неагресивні хлоровмісні речовини. Вставте в мийку заглушку і по максимуму заповніть водою. Додайте в рідину засіб з хлором і залиште розчин на 15-20 хвилин. На завершальному етапі всю поверхню раковини ретельно промийте і протріть сухою ганчіркою.

Жовтизну

Жовтий наліт на світлій мийки з штучного каменю допоможуть прибрати хлору або оцтовий розчин.

Плями

Для видалення свіжих і застарілих плям кращими засобами будуть:

 • газований напій;
 • оцтовий розчин;
 • харчова сода;
 • спеціальні хімічні речовини.

Нанесіть обраний засіб на плями і потріть губкою. Після застосування будь-якого із способів вимийте поверхню проточною водою і протріть сухою м’якою ганчіркою.

a6a4c68f31cb48871b4a475f36fdb1d8 Як доглядати і чим чистити раковину з штучного каменю

Іржа

Добре проявляють себе в боротьбі з іржею свіжий лимон або газована вода. Після нанесення засобу на поверхню, потріть місця забруднення щіткою, а потім змийте чищення складу водою.

Особливості чищення раковини з білого і чорного каменю

Вибирати засіб для миття миття з білого або чорного каменю слід залежно від виду забруднень.

Темна раковина в першу чергу покривається вапняним нальотом від жорсткої води. З подібними забрудненнями відмінно впорається мелеминовая губка або зубна паста.

Основна проблема світлих мийок з каменю – поява темних плям від рідин або продуктів. Очистити і відбілити поверхню раковини допоможе хлорсодержащее засіб або свіжий лимон.

6156941cc8bde56a270c91bbe5359ecf Як доглядати і чим чистити раковину з штучного каменю

Що приводить до втрати зовнішнього вигляду

Штучний камінь, як і будь-який інший матеріал з часом приходить в непридатність. Це обумовлюється різними механічними впливами, порушеннями у використанні та догляді, і навіть впливом жорсткої води. Щоб уникнути псування мийки з штучного каменю будьте певні правила експлуатації, дбайливо ставитеся до її поверхні і проводите регулярне чищення.

Шкоду високих температур і сильних ударів

Крім стійких забруднень, іржі та вапняного нальоту на довговічність матеріалу можуть вплинути високі температури, їх перепад або механічні пошкодження.

Щоб не допустити псування:

 • не нарізайте на покритті продукти;
 • намагайтеся не врізатися в поверхню;
 • не лийте в мийку окріп;
 • не допускайте, щоб з раковиною по черзі контактували гарячі і холодні рідини;
 • не ставте на виріб розпечену посуд, тільки що зняту з плити.

Якщо дотримуватися стосовно мийки з штучного каменю запропоновані рекомендації по використанню і вчасно видаляти забруднення, раковина прослужить довгі роки.

Догляд за раковиною з штучного каменю

Будь-який виріб з штучного каменю буде виглядати презентабельно, якщо регулярно проводити чистку її поверхні і видаляти дрібні подряпини.

Як часто чистити мийку

Раковина зі штучного каменю потребує своєчасного догляду, тому:

 • після кожного контакту з водою протирайте поверхню сухою м’якою ганчіркою;
 • вилиті в раковину кава, чай або газовану воду відразу ж змити водою;
 • 1 раз на тиждень проводите ретельне миття миття за допомогою відповідних хімічних або підручних засобів;
 • по мірі появи видалити подряпини з поверхні;
 • 1 раз в 2-3 тижні обробляйте раковину розчином, що містить хлор.

Як повернути свіжий вигляд мийці і усунути подряпини поверхні

Матеріал досить міцний і довговічний, однак іноді втрачає презентабельний вигляд із-за механічних пошкоджень. Якщо дефекти серйозні, кращий варіант — звернутися за професійною допомогою.

Якщо на поверхні виробу з’явилися дрібні подряпини, є шанс усунути їх власноруч.

Схема дій:

 • До проведення ремонту поверхні придбайте в господарському магазині дрібно і грубозернисту наждачний папір, клей або шпаклівку для композитних матеріалів, спеціальну пасту для полірування.
 • На першому етапі зачистите всі подряпини наждачкою.
 • Далі заповніть всі щілини засобом для відновлення композитного матеріалу.
 • Потім нанесіть поліруючий засіб в проблемні місця.

Зверніть увагу, що маленькі подряпини необхідно зачищати дрібнозернистим наждачним папером. Великі тріщини спочатку очищають грубозернистої, а потім шліфують дрібнозернистим наждачним папером.

Як подовжити термін експлуатації раковини

Щоб раковина зі штучного каменю прослужила довго, своєчасно проводите чистку вироби і дбайливо ставитеся до поверхні. Не допустити появи стійких і в’їдаються забруднень допоможуть додаткові профілактичні заходи:

 • регулярно очищайте мийку засобом для видалення вапняного нальоту, так як він з’являється регулярно;
 • продукти харчування та різні рідини залишають плями, які з часом проникають в покриття, тому відразу очищайте поверхню від подібних забруднень;
 • щоб не з’явилася іржа на раковині, слідкуйте за справністю кранів і змішувачів;
 • намагайтеся не піддавати поверхню впливу високих температур і механічних пошкоджень.

Дотримуючись прості заходи профілактики забруднень вам не потрібно докладати багато зусиль для ретельного чищення, в той же час виріб збереже первозданний вид.

1871db0d31bbf27cc82d5e016de16cd1 Як доглядати і чим чистити раковину з штучного каменю

Достоїнства і недоліки раковин з штучного каменю

Вироби з штучного каменю виглядають стильно і презентабельно. Крім привабливого зовнішнього вигляду матеріал має масу достоїнств:

 • величезний асортимент форм і кольорів: від класичних чорних або бежевих до нестандартних зелених або синіх;
 • покриття не затримує грибок, цвіль і інші органічні мікроелементи;
 • можливість реставрації;
 • довгий термін служби при правильному догляді та використанні.

Тим не менш у штучного каменю є і недоліки:

 • висока вартість у порівнянні з аналогами з нержавіючої сталі або пластику;
 • велику вагу виробів;
 • невисока термостійкість;
 • непереносимість деяких агресивних миючих засобів.

Раковина зі штучного каменю – стильне і практичне рішення для кухні або ванної кімнати. При правильному використанні і регулярному догляді подібне вироби прослужить сам довгий час.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками