Як і чим мити натяжні стелі

Натяжна стеля – красиве і практичне рішення для будь-якого житлового приміщення. Як і будь-який інший предмет інтер’єру, натяжна стеля вимагає догляду, який залежить від його типу і призначення кімнати.

Чому забруднюються натяжні стелі

Натяжна стеля забруднюється, як і будь-яке інше покриття. При цьому неважливо, матовий він або глянцевий. Можливо, ви помічали, що:

 • плями кіптяви і жиру найчастіше зустрічаються на кухні з-за виділення парів або інших речовин під час приготуванні їжі, особливо на газовій плиті;
 • білі розводи можуть з’явитися у ванній кімнаті через випаровування води або миючих засобів;
 • у дитячих кімнатах поверхня може бути забруднена маркерами або фарбами;
 • незалежно від типу приміщення, на стелях з’являються жовті нікотинові сліди, якщо в кімнаті курять, а також плями внаслідок протікання.

Крім цього на стелю можуть попасти бризки шампанського при відкритті пляшки, а також краплі розсолу, компоту та інших продуктів, якщо ємність вибухне. Також не варто забувати, що з часом на стелі осідає пил.

Характер очищення натяжних стель залежить від складності забруднень. Якщо це пил – ви можете просто протерти поверхню сухою губкою або ганчірочкою. Жирні і стійкі плями очищайте тільки холодною або теплою водою і спеціальними засобами, які не зашкодять плівці.

Як часто мити?

Звичайно ж, краще проводите чистку натяжної стелі регулярно, незалежно від того забруднився він чи ні. Це дозволить скоротити масу часу, який йде на відтирання застарілих забруднень.

Якщо такої можливості немає, не заборонено мити стелі тільки тоді, коли забруднення вже сильно помітні. Однак пам’ятайте, що для миття ви будете використовувати більш трудомісткі методи і часу витратите більше.

Чим можна мити натяжні стелі?

Якщо з якихось причин відмити полотно сухою або вологою ганчіркою не вдалося, спробуйте очистити поверхню засобом для миття вікон з нашатирним спиртом у складі. Вибирайте речовина без барвників. Зверніть увагу, що чистити подібним засобом можна тільки стелі з ПВХ плівки, тканинні – не рекомендується. Речовина зручно наноситься, добре видаляє плями різного роду і не залишає розводів.

Якщо на поверхні стелі залишилися плями від будівництва або ремонту відмінним помічником стане меламінова губка. Зверніть увагу, що подібний пристрій можна використовувати тільки на матових і сатинових стелях.

Якщо ви хочете очистити поверхню і прибрати бактерії з поверхні за допомогою пароочищувача, то це невідповідний варіант. Справа в тому, що натяжні стелі здатні витримати невисокий температурний поріг. ПВХ плівка — не більше 50 градусів, а тканинні — максимум 80 градусів. Враховуючи, що в пристрої пар подається на рівні температури кипіння, а саме 100 градусів, їх використання для миття може закінчитися трагічно. Стеля деформується, провисне і може розплавитися.

Які інструменти потрібні для миття

ddfb786919a13f0397e86f198ba24528 Як і чим мити натяжні стелі

Перед очищенням натяжної стелі підготуйте необхідні інструменти:

 • швабру з м’якою насадкою;
 • кілька ганчірок з нежорсткої тканини;
 • губки;
 • відро або таз для води;
 • табурет або драбину.

Відмінним варіантом стане швабра з телескопічною ручкою і обертовою платформою зі знімною ганчіркою.

Які засоби для миття можна використовувати

2ec7c55afd7f2c74bfd501dd6824965c Як і чим мити натяжні стелі

Найбезпечніше і результативне засіб – господарське або рідке мило. Він успішно бореться із забрудненнями різного роду і не шкодить поверхні.

Альтернативою милу стане засіб для миття посуду. Воно відмінно справляється з жирними плямами і нальотом. Також можна використовувати пральний порошок, але тільки у вигляді піни.

Крім цього ви можете використовувати засоби для миття вікон з нашатирним спиртом або просто розвести аміак у воді – ефект буде той самий.

У спеціалізованих магазинах продаються засоби, розроблені для очищення натяжних стель. Створене за оригінальною технологією речовина без їдких лугів і кислот у складі дбайливо очищає поверхню і не робить шкідливого впливу на шкіру рук. Тим не менш купівля подібного засобу обійдеться в рази дорожче підручних засобів. Краще спочатку спробуйте очистити поверхню, звичайними засобами, а спеціальні використовуйте тільки в складних випадках.

Що не рекомендується використовувати

Натяжна стеля – виріб делікатне, легко псується від сильних механічних впливів і їдких речовин, боїться високих температур. Для миття поверхні не використовуйте:

 • жорсткі губки і щітки;
 • абразивні речовини: порошки і соду;
 • речовини, що містять ацетон;
 • кислотовмісні і лужні речовини, хлорку або гірчицю;
 • гарячу воду.

На час процедури зніміть всі прикраси з рук (кільця, браслети, годинник), щоб не порушити цілісність покриття. Всі рухи виконуйте акуратно, без сильного тиску.

Як помити глянцева стеля без розлучень

Щоб помити глянсову поверхню і залишити її без розлучень, дотримуйтеся певну послідовність дій і не використовуйте агресивних або абразивних речовин.

Підготовка полотна

В першу чергу підготуйте полотно до процедури. Встановіть табурет або драбину так, щоб рухи здійснювалися зручно, інакше ви швидко втомитеся. Також підготуйте інструменти та засоби для миття, і покладіть їх поблизу. З рук зніміть всі прикраси і надіньте рукавички. Заздалегідь приготуйте воду, простеживши, щоб вона була не занадто гарячою, в ідеалі 30-40 градусів.

Випробуйте обраний вами метод очищення на невеликому найменш помітний ділянці поверхні. З цією зоною проведіть всі необхідні процедури і почекайте 10-15 хвилин. Якщо матеріал не деформувався, а його колір не змінився вибраний спосіб підходить.

Щоб прибрати пил і павутину, перед початком роботи акуратно пропилососьте стелю, практично не торкаючись поверхні. На приладі встановити найменшу потужність. Щоб не травмувати покриття, оберніть щітку пилососа тонким рушником. Зверніть увагу, якщо ви відчуваєте, що пилосос сильно затягує, не торкайтеся поверхні зовсім, тримаєте щітку пилососа на відстані 10-15 см від стелі.

Миття поверхні

aeb0ac10842bb5f7a2b873a8c3c239fa Як і чим мити натяжні стелі

Очищення полотна проводите в певній послідовності:

 • Уважно розгляньте полотно, пошукайте плями і забруднення точкові.
 • Розчиніть господарське мило чи миючий засіб у воді і змочіть в розчині ганчірку.
 • Акуратно, без зайвого тиску потріть плями. Маніпуляцію повторюйте до тих пір, поки вони не зникнуть.
 • Якщо ви використовуєте швабру, рукоятку під час миття тримайте під кутом 45 градусів. Так ви уникнете потрапляння бризок на себе.
 • Винахідливі господині для очищення складних забруднень використовують пульверизатор. В нього заливають мильний розчин, який розбризкують на поверхні і протирають ганчіркою.
 • Після обробки ділянки рясно змийте мильний розчин чистою теплою водою і насухо витирають щоб уникнути розлучень.
 • Ще раз огляньте полотно, перевіривши, чи всі плями ви видалили.

Остаточна обробка

bad0f9d8f3f99871c2ca4fd795fbe057 Як і чим мити натяжні стелі

Коли основна робота закінчена, проводиться остаточна обробка стелі. Для процедури вам буде потрібно нашатирний або етиловий спирт і вода.

Розведіть 1 частина спирту в 10 частинах води і нанесіть на суху ганчірку. З її допомогою обробіть всю поверхню. Подібний дії допоможуть позбутися від розлучень і додадуть натяжній стелі блиск.

Можливі помилки при митті глянсового стелі

Щоб роботу не довелося переробляти, запам’ятайте які дії краще не виконувати:

 • намагайтеся не робити кругових рухів, так як після такого роду дій залишаються розводи;
 • якщо полотно складається з декількох частин, тріть вздовж, а не впоперек шва;
 • не робіть прибирання занадто часто, так як структура плівки може порушитися, а блискуче покриття – потьмяніти;
 • проводьте роботу до полудня, в ясну погоду, щоб помітити навіть незначні забруднення.

Очищення забруднень в різних приміщеннях

afcf687d70d72e0b1d9bc3519c952f58 Як і чим мити натяжні стелі

Заздалегідь подбайте про інструменти та засоби, які потрібні в кожному конкретному випадку. Їх вигляд, різноманітність і кількість, а також складність роботи визначаються типом приміщення, в якому проводиться миття стелі.

 • Якщо це вітальня, дитяча або спальня достатньо раз на півроку протирати поверхню сухою м’якою губкою або раз в 2-3 місяці пилососити стелю.
 • На кухні стелі зазвичай забруднюються швидше всього. При цьому забруднення на поверхні з’являються найстійкіші. Мити полотно доведеться у міру забруднення не рідше 1 рази в 1-2 місяці, граничне увагу потрібно приділяти місця над плитою. Щоб очищення проходила легше, під час приготування їжі накривайте каструлі кришками і не допускайте, щоб жир потрапив на стелю. Обробку проводьте спеціальними засобами, здатними швидко видаляти жирні сліди.
 • Натяжна стеля у ванній кімнаті постійно піддається впливу пари і скупчення конденсату. Щоб не допускати цього провітрюйте кімнату і іноді перевіряйте справність сантехніки. Якщо на полотно потрапили бризки або зібрався конденсат, видалите вологу сухою ганчіркою. Тотальну чистку проводите 1 раз на 2 місяці, використовуючи засіб для очищення скла.
 • На лоджії поверхні швидко вкриваються пилом або екскрементами комах. Чищення стель, особливо в літній час, потрібно досить часто. Помийте полотно мильним розчином, вимийте і висушіть сухою тканиною. Після процедури протріть поверхню розчином спирту.

Як мити матові стелі?

Подібні стелі нагадують поштукатурені поверхні. Вони не так сильно покриваються пилом, так і в чищенні менш вибагливі, ніж глянцеві. На матових полотнах рідше залишаються розводи. Для миття матового натяжної стелі використовуйте мильний розчин з водою або засіб для миття посуду. Після процедури протріть поверхню сухою ганчіркою. Обробляти полотно спиртовмісним розчином необов’язково.

Як мити тканинні стелі?

Тканинні полотна самі вибагливі у догляді. З чистка вимагає максимальної акуратності і обережності. Не використовуйте для миття засоби для очищення стекол, так як вони можуть вбратися в тканину і залишити сліди. Кращим варіантом буде мильний розчин. Застарілі важко виведені плями допоможе видалити піна з прального порошку. Не робіть під час процедури кругових рухів, інакше залишаться розводи. Один і той же ділянку не тріть довго, оскільки він може пошкодитися.

Чим відмити стелі від плям

Трудомісткість прибирання в першу чергу залежить від характеру забруднень.

На кухні від кіптяви і жиру

З жирними плямами і слідами кіптяви на поверхні найкраще справляється засіб для миття посуду. Розчиніть речовина воді і акуратно нанесіть на проблемну зону. Трохи зачекайте і змийте залишки забруднень теплою водою.

Від нікотину

Якщо на стелі з’явилися неприємні плями від нікотину, скористайтеся засобом для чищення стекол або миючим для посуду. Нанесіть речовина на забруднення і трохи почекайте, потім змийте залишки мила теплою водою і витріть поверхню сухою ганчіркою.

Від пилу

Для очищення натяжної стелі від пилу застосовуйте суху чистку. Просто протріть полотно сухою губкою або ганчіркою. Ваші рухи повинні бути легкими, тиснути на поверхню не можна. Також суху чистку ви можете виконати за допомогою пилососа.

Від жовтих плям

Якщо на поверхні з’явилися жовті плями від протікання, прибрати сліди допоможе нашатирний спирт або засіб для чищення стекол на його основі.

Від фарби

Насамперед, зверніть увагу на те, яка саме фарба потрапила на стелю. Свіжа водоемульсіонка очищається мокрою ганчіркою, акрилова фарба – тільки спеціальним засобом для очищення натяжних полотен. Якщо на поверхню потрапили краплі більш стійких фарб, не ризикуйте і зверніться за допомогою в клінінгову компанію.

Від грунтовки

Після ремонту на стелі можуть залишитися сліди ґрунтовки. Подібні плями легко витираються вологою ганчіркою, змоченою в мильному розчині з господарського або рідкого мила.

Як доглядати за натяжною стелею

Щоб стеля завжди сяяв чистотою:

 • Час від часу проводите суху чистку губкою або пилососом.
 • Плями видаляти відразу після їх появи, поки забруднення не вбралися в структуру матеріалу.
 • Регулярно провітрюйте всі кімнати в квартирі, щоб уникнути зайвої вологості.
 • На кухні під час приготування обов’язково включайте витяжку, а каструлі і сковороди накривайте кришками.

Помити натяжна стеля нескладно. Головне дотримувати прості правила очищення і не застосовувати заборонених речовин та інструментів. Щоб приділяти мінімум часу миття, час від часу проводите суху чистку поверхні і видаляйте плями відразу після їх появи.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками