Як і де краще всього зберігати чай

Щоб чай залишався ароматним і передавав свої корисні речовини тривалий час, потрібно дотримуватися встановлених правил зберігання. Розглянемо варіанти зберігання кожного виду чаю, а також які помилки не слід робити, щоб напій не зіпсувався передчасно.

Умови зберігання чаю

381667a26e88a73464d5974915b70abd Як і де краще всього зберігати чай

Від місця зберігання буде залежати не тільки аромат чаю, але і кількість корисних речовин в ньому. Попадання сонячних променів, пилу, перенасичення вологою і токсинами – з цих чинників чай втрачає корисні компоненти і запах, відповідно стає несмачним.

Вологість повітря

На вигляд чайне листя виглядають сухими, однак у них є чималий відсоток вологи. Якщо він буде перевищений, тоді чай буде сиріти, покриваючись цвіллю. Збільшена вологість у взаємодії з теплим повітрям створює ідеальне місце для розмноження бактерій та інших мікроорганізмів, тим самим знищуючи корисні речовини напою. Листя добре вбирають вологу, тому намагайтеся зберігати їх у сухому темному місці і закритій упаковці.

Темрява

При попаданні сонячних променів чай починає прискорено сохнути і окислюватися, втрачаючи ферменти. Якщо залишити листя на сонце, то через деякий час, з темно-зеленого кольору вони перетворяться в висушений світло-жовтий. Аромат буде трав’янистим і віддавати прелостью.

Герметичність

При постійній взаємодії з киснем чайне листя вберуть не тільки вологу, але й сторонні запахи, тому зберігати чай рекомендується в щільно закритій тарі, без отворів.

Температура

При підвищеній температурі скупчується велика кількість різних мікроорганізмів, що впливають на збереження чаю, тому не залишайте його поруч з духовкою, плитою або батареєю.

Захист від сильних запахів

Якщо залишити чай поряд з такими продуктами, як хліб, тістечко або каша, то запах буде не таким насиченим, проте при зберіганні чаю з сильно пахучими продуктами, такими, як риба, прянощі або м’ясо, запахи вберуться в чай, і ви постійно будете відчувати.

Контакт з киснем

При постійній взаємодії з киснем відбувається окислення і корисні властивості чаю починають руйнуватися. Щоб цього уникнути, завжди зберігайте його в закритій банці або упаковці і відкривайте тільки при вживанні.

Куди покласти чай на зберігання

Місце зберігання залежить від виду чаю. Чорний і червоний сорту в процесі переробки проходить ферментацію, але це не стосується зеленого. Його листя набагато чутливіші до всіх факторів, відповідно зберігання потребує окремих умов.

Чорний або червоний чай можна зберігати в будь-якій ємності, яка добре закривається. Краще використовувати непрозору, так як попадання світлових променів скоротить період збереження корисних властивостей. Найкраще місце для зеленого чаю – морозильна камера, проте зробити це можна лише раз. Виходячи з цього, перед тим, як покласти напій в морозилку, заздалегідь расфасуйте його по порціях.

Дешевий чай, який продається в магазинах, не виділяється високою якістю і натуральністю, тому умови його зберігання простіше – не піддавати листя взаємодії з вологою.

Тара для зберігання чаю

Дорогий чай зазвичай упакований в м’який пакет з фольгированными стінками або жерстяну банку. Така тара добре підходить для зберігання, оскільки у неї практично не проникає волога і сонячні промені, але тільки в закритому стані.

При покупці чаю в спеціалізованому магазині вам швидше її нададуть в звичайному целофановому пакеті. Прийшовши додому, його потрібно відразу пересипати у відповідну тару.

Чи можна зберігати чай у жерстяній банці

fd8d908c3392b93180cdf1137e074d2a Як і де краще всього зберігати чай

Металева банка блокує потрапляння вологи та світлових променів, а значить ідеально підходить для зберігання чаю, але ставити її потрібно в темне сухе місце, оскільки при високій температурі повітря відбувається нагрівання стінок і чай починає окислюватися, выветривая з себе вітаміни.

Чи можна зберігати чай у скляній банці

b4fb664213b41eb8f2244176ed510008 Як і де краще всього зберігати чай

Скляна тара менш ефективна, так як її прозорість дозволяє проникати світлу, відповідно продукт починає псуватися. Якщо ви використовуєте скло, тоді ховайте в темне місце і добре закривайте від надходження кисню.

У чому зберігати висушені трави для чаю

185375af0ef3335b4f4eb101a6ffa680 Як і де краще всього зберігати чай

Трави для чаю зручно зберігати в приватному будинку, де їх можна розвісити на горищі або у дворі. Також рекомендується зробити каркас з сіткою, щоб у них не заводилися комахи. В квартирі умови зберігання ускладнюються, тому рекомендується використовувати жерстяні або скляні банки. Другі потрібно обов’язково накрити якою-небудь тканиною, щоб блокувати попадання світла.

Максимальний термін зберігання трав не перевищує 24 місяці, тому після закінчення встановленого часу не рекомендується вживати їх з чаєм, щоб не отримати серйозних захворювань.

Ідеї для зберігання пакетиків чаю

5e5237423a8c191d2781b74611ee82d7 Як і де краще всього зберігати чай

Чай в пакетах менш вимогливий до умов зберігання, тому його можна покласти у декоровані ємності для зберігання. У продажу представлена маса полиць, підставок і коробок, виготовлених спеціально для чаю в пакетиках, але ви можете зробити їх самостійно.

Займіться рукоділлям і зробіть сховище з підручних предметів. Як варіант, візьміть картонну папір і виріжте з неї будь-яку форму з поличками для пакетиків. Ваша фантазія буде естетично виглядати на кухонному столі, привертаючи увагу гостей. Якщо не хочете витрачати час на створення полиць, тоді пошукайте у себе вдома будь-яку тару, яка буде підходити за розмірами пакетиків чаю. Частіше використовується тонка пластикова форма від печива.

Найбільш простий спосіб – виділити місце або полицю в кухонній шафі. Вона буде приховувати чай від вологи і бути завжди в крокової доступності, але там має бути тільки чай, оскільки він здатний увібрати різкі запахи навіть через упаковку.

Особливості зберігання різних сортів

Цінителі чаю знають, що кожен сорт потребує особливих умов зберігання. Якщо ви вперше купуєте справжній чай у спеціалізованому магазині, то повинні враховувати специфіку збереження його корисних властивостей.

Особливості зберігання чаю ферментованої

c3c5afb17142831dd1b4d4defd0d3fe6 Як і де краще всього зберігати чай

Ферментований чай більш схильний до псування, тому для збереження його якостей потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

  • зберігати в темному місці, без попадання сонячних променів;
  • використовуйте тару з хорошою герметизацією;
  • уникайте місць з підвищеною вологістю (поруч з мийкою або плитою).

Найбільш відповідний матеріал зберігання – жесть, оскільки вона не пропускає світлові промені і блокує взаємодію з киснем за рахунок міцної герметизації.

Як зберігати зелений чай

5e179975199b6c686f58fc787f26d8ed Як і де краще всього зберігати чай

Зелений чай проходить суху ферментацію, тому його потрібно оберігати від місць з підвищеною вологістю. Найбільш прийнятна температура коливається від 0 до -5 градусів, а значить його можна зберігати в холодильнику. Упаковка повинна добре закриватися, щоб напій не вбирав сторонні запахи.

Як зберігати пуер

e4d4c6d92005df570af4d1ff2af2b333 Як і де краще всього зберігати чай

Якщо зелений або чорний чай треба оберігати від взаємодії з киснем, то з пуерів все навпаки. Цей сорт не можна закривати в тару без провітрювання, в іншому випадку через тиждень він почне видавати прілий запах, а з підвищеною вологістю і зовсім запліснявіє.

Актуальніше використовувати коробку зі спеціалізованого магазину. Вона зроблена з бамбука або картону, тому вступник повітря буде проходити фільтрацію. Як альтернативний варіант, використовуйте звичайну папір без запаху або бавовняну тканину. Загорніть в неї чай і покладіть у відкрите провітрюване темне місце.

Як правильно зберігати улун

76dd8d99680d65e767cac079a2247342 Як і де краще всього зберігати чай

Чай швидко вбирає сторонні запахи, тому зберігайте його в окремому від продуктів місці. Щоб улун не розгубив власний аромат, покладіть його в основну камеру холодильника. Також можна використовувати темне місце з низькою температурою. Зберігайте улун у фарфоровій або жерстяній тарі з добре закривається кришкою.

Як правильно зберігати чагу

2912f195f784070c6d57e2bfd42ab931 Як і де краще всього зберігати чай

Гриб чага проходить складну обробку для збереження лікувальних властивостей і дуже чутливий до вологості. Зберігайте в закритому від кисню тарі, але не в жерстяній банці, щоб світло потрапляло непрямими променями. Регулярно перевіряйте чагу на вогкість. Якщо він став м’якшим, ніж був, тоді його потрібно відразу висушити, в іншому випадку гриб пропаде. Сушка повинна відбуватися природним способом, без застосування мікрохвильових і духовок.

Як зберігати чай матчу

84d04e26bd2b2fa2f11c2de4a19838f7 Як і де краще всього зберігати чай

При дотриманні всіх умов цей вид чаю може зберігати свої властивості не більше одного року. Матчу швидко втрачає вітаміни при взаємодії з киснем, тому зберігати його треба в закритому посуді і відкривати тільки перед вживанням.

Як зберігати іван-чай

Листя іван-чаю або зніту проходять суху ферментацію, тому зберігайте його тільки в сухому темному місці. Якщо ви сушіть його самостійно, тоді не поспішайте вживати, побачивши сухе листя, інакше відчуєте трав’яний неприємний аромат.

Як зберігати копорскій чай

f945e6bcf36ce292cefabe20b8bb12d7 Як і де краще всього зберігати чай

Для зберігання використовуйте папір, відрізок тканини або мішечок у вигляді кисета. Чай чутливий до вологи та світла, тому підходящий варіант – темне сухе місце, на зразок комори.

Як зберігати листовий чай

5d7e43e727331cb608812ade2bc837df Як і де краще всього зберігати чай

Краща тара для зберігання – жерстяна банка. У прозорій тарі швидко втрачаються корисні компоненти і на смак чай стає трав’янистим.

Як зберігати чай масала

a42154a8dd70cc4a12f1858d52515bfe Як і де краще всього зберігати чай

При взаємодії з киснем порошковй чай швидко псується, тому частіше, в магазинах масала продається в фасованих пакетиках. Якщо ви придбали чай на вагу, тоді помістіть його в щільно закриту тару і тримайте її завжди закритою. Максимальний термін зберігання становить 14 днів, тому намагайтеся вживати чай за цей час.

Як зберігати чай каркаде

a834327c9464b0f3534bdf78758a1c68 Як і де краще всього зберігати чай

Умови збереження корисних властивостей каркаде – уникати сонячних променів та підвищеної вологості. Якщо дотримуватися нескладних правил, то чай збереже свої речовини більше двох років.

Як зберігати китайський чай

Китайські напої дуже чутливі до вологи і сторонніх запахів, тому зберігати їх потрібно тільки в закритій непрозорій тарі. Перед вживанням вивчіть термін зберігання кожного виду, так як вони не виділяються тривалим зберіганням корисних властивостей.

Де зберігати заварений чай

Фахівці рекомендують вжити заварений чай у найближчі 5-10 хвилин, так як саме в цей період активні його лікувальні властивості. При охолодженні вони будуть ліквідуватися і напій змінить смак. Заварений чай можна зберігати до двох діб, проте жодного ефекту при вживанні ви не отримаєте. Отруїтися напоєм після тривалого зберігання також неможливо, проте смак зміниться настільки, що ви не захочете його пити.

Помилки при зберіганні чаю

Якщо мова йде про пакетованому чаї, то зробити помилку при його зберіганні буде складно, оскільки він складається з хімії і позбавлений корисних властивостей. При використанні листя цього напою важливо не переплутати умови та термін зберігання кожного, так як між ними можуть бути великі відмінності. Новачки часто використовують ті ж методи, що і при зберіганні кави або дешевого чаю: зберігають у прозорій тарі і не закривають її. Це призводить до швидкого псування і зміни аромату.

Потрібно пам’ятати, що не всі сорти вимагають прохолодних і темних місць, тому заздалегідь вивчіть правила їх зберігання і не посилайтеся на максимальний термін придатності.

У чашці натурального чаю міститься багато вітамінів і корисних речовин, сприяють нормалізації та оздоровлення організму, але за умови, що сухий компонент перебував у відповідному місці зберігання, в іншому випадку ви вип’єте порцію несмачною рідини. Оброблений чай занадто чутливий до навколишнього середовища, тому намагайтеся дотримувати умови зберігання.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками