Як і в чому краще зберігати каву

Зміст
 1. Загальні правила зберігання
 2. Як і в чому зберігати мелену каву
 3. Як і в чому зберігати каву в зернах
 4. Як і в чому зберігати кавові капсули
 5. Як і в чому зберігати кавовий макуха
 6. Як і в чому зберігати розчинну каву
 7. Як зберігати сублімована кава
 8. Де зберігати каву
 9. Чи можна зберігати каву в холодильнику?
 10. Чи можна зберігати зерна в морозилці?
 11. Де зберігати мелену каву у відкритій пачці
 12. Чи можна зберігати каву в жерстяній банці
 13. Як довго зберігається кави
 14. Термін придатності кави в закритій упаковці
 15. Термін придатності сирого кави
 16. Термін придатності обсмажених зерен кави
 17. Скільки можна зберігати каву в зернах у відкритій упаковці
 18. Середні терміни придатності кави в зернах
 19. Термін зберігання зеленої кави в зернах
 20. Скільки зберігається кави в зернах в скляній банці
 21. Скільки зберігається кави в термосі
 22. Чи можна пити прострочений кави в зернах?
 23. Як зберігати кавову гущу для скрабу

Існує велика кількість видів кави, які розрізняються якістю і способами застосування. До кожного з них є індивідуальні умови зберігання, щоб він довгий час зберігав свій аромат і смак. Розглянемо, як зберігати зерна і розчинну каву в домашніх умовах.

Загальні правила зберігання

Смак кави залежить від місця зберігання, оскільки при неправильному розташуванні воно обвітритися і втратить свій аромат. Якщо зберігати цільні зерна в сирому місці, то вони вберуть вологу, і смак напою зміниться.

Як і в чому зберігати мелену каву

eccaafaea12ce8d54f829f4f2ab35538 Як і в чому краще зберігати каву

Після помелу кави стає більш вразливим до зовнішнього середовища і легко втрачає свої якості при недотриманні правил зберігання. Головна умова – тара. Вона повинна щільно закриватися і бути непрозорою, оскільки потрапляння прямих сонячних або лампових променів негативно вплине на консистенцію. Зберігайте банку в сухих місцях, подалі від кухонної плити і мийки.

Як і в чому зберігати каву в зернах

6e84ab15eef58621e47cc561bcedb6ab Як і в чому краще зберігати каву

Зберігайте зерна в закритих банках, оскільки обсмажені насіння швидко втрачають смакові якості при впливі з повітрям. Банку потрібно ховати в темний, але не сире місце, оскільки на зернах може з’явитися тонка плівка. Смак напою стане після цього кислим і гірким.

Кава добре вбирає сторонні запахи, тому при зберіганні його в холодильнику, банку завжди повинна бути щільно закрита.

Як і в чому зберігати кавові капсули

1f332cbe4bdf13c5f5ed0992a7fc6453 Як і в чому краще зберігати каву

Гарантія капсул від виробника складає 2 роки, але тільки при відповідному зберіганні, а саме:

 • не залишати капсули на сонці;
 • не відкривати упаковку заздалегідь;
 • не зберігати у холодильнику, оскільки всередині упаковки збереться конденсат;
 • не робити отвори в упаковці самостійно, машина зробить це сама.

При купівлі капсул ретельно оглядайте упаковку на герметичність.

Як і в чому зберігати кавовий макуха

d7dbfce64b91efb37f5545d8f663780b Як і в чому краще зберігати каву

Кавовий макуха використовується як добриво або скраб для обличчя. Краще за все його використовувати в свіжому вигляді, однак можна і засушити. Цілющі якості стануть трохи слабкіше, але ефект не зникне.

Для початку засушиваем його, беремо папір і розкладаємо макуха по всьому периметру, щоб не було скупчень, в іншому випадку утворюється цвіль.

Середній час сушіння займе 2-3 дні, але його потрібно регулярно перемішувати. Сушений макуха зберігаємо в закритій скляній або керамічній банку без прямого потрапляння променів і вологи.

Як і в чому зберігати розчинну каву

Розчинна кава не так цінується, як мелений або зернової, однак це найбільш поширений вид напою в Росії. Його аромат не такий насичений, тому щоб зберегти і так слабкий запах, потрібно дотримуватися особливих правил зберігання.

Незалежно від упаковки, розчинну каву може зберігатися без втрати якостей до 5 років, але після розтину терміни знижуються до 6 місяців. Щоб напій не втратив смакових якостей, дотримуємося правил:

 • не зберігаємо в холодильнику;
 • не допускаємо потрапляння прямих променів сонця;
 • після застосування щільно закриваємо тару;
 • у випадку з м’якою упаковкою рекомендується використовувати фольгу в якості кришки.

Якщо розчинна кава став менш ароматним, покладіть в банку гілку кориці. Вона посилить запах, але не на тривалий термін.

Як зберігати сублімована кава

45c997601714006864c3fafb09e502e9 Як і в чому краще зберігати каву

Сублімована кава схожий з розчинним, але він більш насичений і ароматизований, оскільки виготовляється із зерен більш високої якості. По суті, це ті ж зерна, тільки подрібнені, тому використовуємо той же метод зберігання, як у цільних бобів. Ховаємо від попадання прямих сонячних і лампових променів, дотримуємося повну герметичність упаковки і не залишаємо її відкритою.

Де зберігати каву

Щоб кава не розгубив своїх смакових якостей, потрібно строго дотримуватися правил зберігання, інакше смак буде нагадувати дешевий кавовий напій.

Чи можна зберігати каву в холодильнику?

02589635aa32df719c08567f3b9c3ec4 Як і в чому краще зберігати каву

Холодильник не можна вважати гарним місцем для зберігання кави, причин цьому декілька:

 • у фольгованих упаковках та скляній тарі збирається конденсат;
 • якщо кава вбере вологу, то отримати її вже буде неможливо;
 • крім вологи, напій добре вбирає сторонні запахи, яких в холодильнику досить;
 • щоб збільшити термін зберігання кави знадобиться температура повітря -40 градусів і більше, якої у холодильника немає.

При частих перепадах температури кави буде трамбуватися в упаковці, створюючи при цьому грудки і втрачаючи естетичний вигляд.

Чи можна зберігати зерна в морозилці?

За словами експертів, найкращий кави виходить з свіжих, нещодавно обсмажених зерен. Однак заморожування має свої переваги.

При зберіганні зерен під температурою -50 градусів і нижче, зерна залишають свої смакові якості, при цьому після розморожування і застосування їх смак не тільки посилюється. Доведено, що заморожені зерна створюють більш збалансований смак, що вказує на меншу кількість їх застосування на порцію.

Хороші якості заморозки стосуються тільки дуже низьких температур, морозильна камера побутового холодильника не здатна покращити цей ефект.

Де зберігати мелену каву у відкритій пачці

Найкращим місцем буде кухонний шафа, але поряд з відкритою упаковкою не повинні знаходитися різні спеції та приправи, інакше кава вбере все асорті в себе. Поряд не повинно бути кухонної плити або мийки, оскільки пар від гарячої води передасть вологу меленим зернам. Простежте за тим, щоб прямі сонячні промені не потрапляли на пачку з кавою.

Чи можна зберігати каву в жерстяній банці

Тут все залежить від герметичності самої банки. Не вся металева тара здатна щільно закриватися, а для втрати аромату знадобиться всього лише микрощель. При цьому жерстяна банка може легко деформуватися, а це черговий крок до втрати смакових якостей. Але у жерсті є і свої переваги. Вона не пропускає промені сонця і при хорошій герметичності відмінно зберігає аромат.

Як довго зберігається кави

Термін зберігання залежить від місця і виду самого напою. При знаходженні в місцях з відкритим попаданням променів або підвищеної вологи, кава відповідно швидко розгубить свої якості. Якщо місце зберігання використовується при відповідності всіх умов, тоді термін буде залежати від ступеня помелу і види зерен.

Термін придатності кави в закритій упаковці

Слід розуміти, що термін придатності та термін зберігання трохи різні поняття. Термін придатності вказує на період збереження всіх якостей напою, а от термін зберігання позначає час для використання, і якщо воно відбудеться, то продукт потрібно буде викинути.

Найбільш тривалий термін зберігається розчинну каву – до 5 років, за ним йде капсульний тип – до 2 років, цільні або мелені зерна до півроку. Після розкриття упаковки запускається новий період зберігання, який значно знижується.

Термін придатності сирого кави

У категорії зберігання необсмаженна кави перевершує зерна, оброблені теплом, оскільки строки його значно вище. Цілісні сирі зерна кави частіше зберігаються до 1 року, а деякі сорти досягають трьох років. За п’ять років можливо вони не пропадуть, але смакові якості втратять.

Перед покупкою прочитайте дату розфасовки на упаковці – вона вкаже на точний час збору. При купівлі зелених зерен кави на вагу звертайте увагу на їх зовнішній вигляд, це дозволить приблизно дізнатися про їх віці:

 • зерна повинні бути цільними, без великої кількості відколів;
 • зовнішня оболонка повинна бути гладенькою і однорідною, без особливих відтінків;
 • запах не повинен бути занадто насиченим, а навпаки, з трав’яними відтінками.

Якщо зерна розрізняються за зовнішнім виглядом, значить вони збиралися в різний час, відповідно до їх якість буде невисоким.

Термін придатності обсмажених зерен кави

Обсмажені зерна програють в термінах зеленим, тому для максимального збереження смаку дотримуйтесь необхідні умови. Частіше обсмажена кава зберігається в трьох видах:

 1. Негерметична тара. Простий і практичний спосіб для зберігання малої кількості зерен. Максимальний термін зберігання -14 днів.
 2. Герметичні пакети з паперу. При дотриманні правил відсутності вологи, прямих променів сонця і герметичності, максимальний термін зберігання складе 6 місяців.
 3. Термосвариваемая тара. Такі пакети призначені для зберігання кавових зерен. Вони обладнані спеціальними фільтрами для відведення газів, плюс до високої герметичності термін зберігання досягає 1 року.

Скільки можна зберігати каву в зернах у відкритій упаковці

Після розкриття упаковки термін зберігання значно знижується. При взаємодії з повітрям, обсмажені зерна швидко втрачають смакові якості, тому рекомендується їх застосувати до 14 днів. Ви можете збільшити їх зберігання на 3-5 днів, заздалегідь расфасовав їх по порціях в герметичну тару.

Середні терміни придатності кави в зернах

Існують встановлені терміни зберігання кави, від яких слід відштовхуватися незважаючи на заяви виробника:

 • зелені зерна – до 1 року;
 • обсмажені зерна після розтину – до 14 днів;
 • в вакуумній упаковці – півтора року;
 • у щільною герметичною тарі – до 1 року.

Вищевказані середні терміни досягаються лише при дотриманні правил зберігання.

Термін зберігання зеленої кави в зернах

Зелений кави частіше отримується у великих кількостях, оскільки він може зберігати свої якості близько 12 місяців. При купівлі у закритих пакетах буде вказана дата розфасовки, але на вагу вам доведеться самостійно визначати зерна на якість і вік.

Свіжі зелені насіння виділяються трав’янистим запахом і оксамитовим кольором, без плівки. На дотик вони повинні бути рихлим і легко ламаються. Проте головний показник – один колір, оскільки зерна різного відтінку вказують на різний вік. Їх термін буде нижче, відповідно аромат і смакові якості слабкіше.

Скільки зберігається кави в зернах в скляній банці

При пересыпании зерен у скляну банку відбудеться взаємодія з киснем, яке неможливо запобігти. Зі свіжих бобів після обжарювання вивітряться гази, що є хорошим показником, проте взаємодія з киснем запустить процес окислення і з проходженням часу смак зміниться в гіршу сторону.

Термін зберігання в скляній банці практично нічим не відрізняється від іншої упаковки, головне, щоб не потрапляли промені сонця. В холодильник теж не можна ставити появи конденсату.

Скільки зберігається кави в термосі

Термін збереження аромату і смаку кави в термосі залежить від якості самої тари і її здатності зберігати тепло. Смак буде зберігатися до охолодження води. Ви можете заварювати каву відразу або брати з собою окріп і заварювати окремо кожну порцію.

Другий варіант буде краще відображати смакові якості напою, оскільки він буде свіжо, однак він же і менш практичний. При охолодженні води кави буде слабкіше заварюватися, відповідно смак стане гірше. Вибирайте найбільш вигідний для себе варіант.

Чи можна пити прострочений кави в зернах?

Ніде не вказано про негативний вплив простроченого кави на організм, проте краще утриматися від таких експериментів. При цьому прострочений кави позбавлений практично всіх смакових якостей і буде віддавати кислотою і горькостью.

Як зберігати кавову гущу для скрабу

c70c65676596f9193df98e9d7066c269 Як і в чому краще зберігати каву

Кавову гущу рекомендується застосовувати відразу, поки вона повноцінно насичена всіма якостями. Якщо у вас такої можливості немає, тоді збираємо її в баночку і ставимо в холодильник. Рекомендовані строки застосування до 7 днів, в іншому випадку буде слабкий ефект. Як альтернативний варіант її можна щільно закрити та покласти в морозильну камеру. Термін зберігання в такому випадку збільшиться в чотири рази, але не варто перетримувати кавовий скраб в морозилці.

Ви можете засушити гущу і надалі застосовувати її в якості настойки, поєднуючи з корисними травами.

Кава ніколи не втрачав свою популярність, а судячи з різновиди застосування тільки набирає її. У Росії найбільш поширений розчинну каву, створений з низькосортних зерен. Умови його зберігання менш суворі, але і смак далекий від істинного.

Щоб відчути справжній аромат напою, візьміть свіжі обсмажені зерна, обробіть в кавомолці і зробіть кави, після цього ви точно не захочете повертатися до розчинному.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками