Як побудувати базову викрійку жіночої сукні з довгим цільнокроєним рукавом

kak postroit bazovuyu vykrojjku zhenskogo platya s dlinnym celnokroenym rukavom705 Як побудувати базову викрійку жіночої сукні з довгим цільнокроєним рукавомДля кожної жінки дуже важливо бути неповторною і єдиною. Можна помітити, що значна частина брендового одягу скроєна по найпростішим лекалами. Моделі суконь з цільнокроєним рукавом можна зустріти в новітніх колекціях модних дизайнерів.

Роблячи вибір між придбанням дорогого сукні та виготовлення речі індивідуального пошиття, багато вважатимуть за краще другий варіант. Сукня такого дороя ідеально підійде для будь-якої фігури. Побудувати базову викрійку такої моделі, розкроїти і пошити своїми руками не складно і під силу навіть початківцям майстриням без досвіду.

Що таке цельнокроений рукав

kak postroit bazovuyu vykrojjku zhenskogo platya s dlinnym celnokroenym rukavom706 Як побудувати базову викрійку жіночої сукні з довгим цільнокроєним рукавомДавайте ж розберемося — що таке цільнокройні. Поняття «цельнокроений» тісно пов’язано з особливостями крою. Моделювання такого рукава відбувається таким чином. Модель такого рукав робиться шляхом викроювання разом з деталлю полички і спинки, тому шов як такий відсутній. Лінія плеча при такому крої плавна, позбавлена незграбності характерною для моделей з вшивними деталями. Завдяки такому крою, одержувана модель сукні набуває м’який і жіночний силует. Дуже красиво і жіночно виглядають сукні зі спущеними рукавами. Сукня з цільнокроєним силуетом дозволяє приховати недоліки повної фігури, що не дозволяє чітко визначити місце закінчення лінії плеча.

Цельнокроений рукав може мати різну ширину та довжину. Так, літні туніки шиються з ледь прикривають плечі. Плаття для офісу, вечірні довгі сукні можуть мати довжину до ліктя і більше. Жакет найчастіше має рукав завдовжки три чверті. Моделі суконь, виготовлені своїми руками, можуть бути приталеного, напівприлягаючого або прямого силуету.

Цікавим варіантом суцільнокрійного рукава є реглан. Цікаво, що рукав без шва придумали кроїти не модних дам, а для військових потреб. Реглан був винайдений в роки кримської війни і використовувався при пошитті форми для військових цілях захистити їх під час дощу, для цього реглан у військовій формі кроїлася без плечового шва. При крої такого варіанту разом із плечовою частиною викроюється і рукав і пришивається до горловини. До особливостей такого крою відносять наявність незамкнутої пройми, можлива відсутність плечового шва, поглиблена пройма. На місці плечового шва може розташовуватися витачками, може бути присутнім верхній шов.

Що потрібно врахувати при крої

kak postroit bazovuyu vykrojjku zhenskogo platya s dlinnym celnokroenym rukavom707 Як побудувати базову викрійку жіночої сукні з довгим цільнокроєним рукавомМожна сказати, що цельнокроений рукав підходить для більшості типів фігури, без різниці, на 48 розмір шиється одяг з таким рукавом або на 60. Він чудово виглядає в діловому образі, моделях для урочистого виходу, представляючи можливості створення свого стилю. За допомогою такого крою можна вдало підкреслити красу рук або приховати їх недоліки. Для цього необхідно правильно вибрати довжину рукава. Існують наступні рекомендації для правильного вибору своєї моделі:

 • короткий цельнокроений рукав підходить жінкам з неширокими плечима і витонченими лініями рук;
 • довжина рукава до ліктя і більше підходить жінкам з повними руками, так як дозволяє приховати недоліки верхній частині рук;
 • рукав довжиною в три чверті ідеально підходить добре тренованим представницям прекрасної статі, так як дозволяють приховати надміру накачані руки.

Існують фігури, для яких цей фасон не рекомендується, так як робить фігуру ще більш рихлою і візуально додає обсяги в проблемних місцях. Сукні з суцільнокроєними рукавами не рекомендуються власницям таких особливостей фігур:

 • жінкам з яблоковидным типом фігури;
 • дуже повним жінкам з широкими круглими особами;
 • жінкам з дуже великим розміром бюста.

Викрійка сукні з довгим рукавом

kak postroit bazovuyu vykrojjku zhenskogo platya s dlinnym celnokroenym rukavom708 Як побудувати базову викрійку жіночої сукні з довгим цільнокроєним рукавомДля побудови суцільнокрійного рукава необхідні наступні інструменти:

 • ножиці;
 • папір для побудови викрійки;
 • мірна стрічка;
 • олівець і лінійка;
 • фломастер для тканини, замість якого може використовуватися також мило або крейда.

Послідовно будуємо викрійку:

 1. Зменшуємо виточки, тим самим подовжуючи на сантиметр пройму спереду. При цьому пройма спинки подовжується на два сантиметри.
 2. Для отримання викрійки через отримані точки проводимо перпендикулярні лінії. Біля пройми піднімаємо лінію плеча на 5 мм спереду і на 7 мм з боку спинки. Відкладаємо від краю плеча відстань не менше 7 див. Збільшуємо горловину з боку спини.
 3. Під кутом в 90 градусів креслимо лінії зрізу рукава. Формуємо лінію низу рукава.
 4. Плавною дугою до талії з’єднуємо нижній зріз.

Побудова короткого рукава суцільнокрійного

 1. kak postroit bazovuyu vykrojjku zhenskogo platya s dlinnym celnokroenym rukavom709 Як побудувати базову викрійку жіночої сукні з довгим цільнокроєним рукавомМоделюємо верх переду. Закриваємо нагрудної виточки, тим самим переносячи її вниз. Для цього робимо розріз по талевої вытачке, аналогічний робимо розріз по стороні нагрудної виточки.
 2. Поєднуємо боку нагрудної виточки і склеюємо дві сторони.
 3. Моделюємо ліф переду для цього подовжує лінію плеча переду 5 див. Проводимо плавну піднесену на 0,5 см вгору дугу, формуючи тим самим нову лінію плечового зрізу.
 4. Від низу пройми відкласти 1 см і провести нову лінію пройми переду.
 5. Аналогічним чином змоделювати викрійку верху передній частині, шляхом закриття виточки. Талевую виточку робити не потрібно.

Існують різні варіації моделей прямих цільнокроєна суконь. Освоївши принцип побудови можна моделювати і будувати:

 • викрійку сукні прямого крою з короткими рукавами;
 • викрійку сукні прямого покрою довгими рукавами;
 • прості в пошитті сукні кімоно;
 • викрійку туніки з цільнокроєним рукавом різної довжини;
 • сукні в стилі летюча миша.

Принцип побудови кожної з моделей простий і дуже схожий, при цьому є і ряд особливостей. При конструюванні викрійки довгого суцільнокрійного рукава велике значення має кут нахилу верхнього зрізу:

 • при невеликому нахилі ліф майбутнього виробу буде мати досить великий обсяг;
 • при великому нахилі ліф майбутнього виробу буде мати чіткої і суворої формою в області плеча і пройми.

В залежності від кута нахилу вибирається ширина рукава. При бажанні отримати широкий рукав необхідно вибрати мінімальний нахил верхнього зрізу і поглиблення пройми. У фасоні «летюча миша» при побудові викрійки пройму продовжують до лінії талії чи стегон, так що вона практично утворює півколо.

Особливу увагу необхідно приділити правильному вибору тканини для пошиття майбутнього виробу. Для пошиття по викрійці туніки з цільнокроєним рукавом найбільш підходящим буде вибір м’якою, легко драпірується тканини. При виборі варіанту плаття кімоно викрійка повинна враховувати матеріал, з якого буде виготовлена майбутня модель. Тканина повинна бути м’якою, легкою і для додання шику майбутнього виробу повинна мати багату палітру фарб. При виборі матеріалу для пошиття необхідно враховувати його особливості. При виборі трикотажу звертаємо увагу на наступні нюанси:

 • трикотажне полотно при розкрої не можна сильно розтягувати полотно, в іншому випадку виріб буде сильно деформоване;
 • необхідно врахувати можливу усадку після прання;
 • перед розкриємо матеріал необхідно пропрасувати, при цьому не можна використовувати праску без проутюжника, в іншому випадку матеріал буде лисніти.

Інші схеми викрійки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками