Як почистити і розгладити куртку зі шкірозамінника

Вироби з натуральної та штучної шкіри є стильним елементом гардеробу. Останнім часом молодь все частіше вибирає речі, виконані зі штучної шкіри, і виробники постачають на ринок величезну кількість моделей з шкірозамінника.

Щоб така річ завжди мала привабливий вигляд і довго прослужила, необхідно не тільки знати, як випрати куртку зі шкірозамінника, але і як її потім розгладити.

Як розгладити куртку зі шкірозамінника

0dbaed12b24d4aa1bc788f8acb29923b Як почистити і розгладити куртку зі шкірозамінника

Як розгладити пом’ятий куртку зі шкірозамінника? Перше, що потрібно зробити, якщо виріб измялось, – повісити його на плечі і залишити на пару днів. Щоб досягти кращого результату, потрібно використовувати плічка відповідного розміру. Якщо річ не розгладиться, можна зробити наступне:

 • Цей спосіб передбачає використання пари. Слід набрати у ванну гарячої води і підвісити куртку на плічках над ємністю, поки складки не розгладяться. Після процедури річ слід ретельно висушити.
 • Ще один спосіб, як розгладити куртку зі шкірозамінника, – це обробка поверхні її гліцерином. Засіб наноситься на ганчірочку, після чого куртка протирається їм кілька разів. Після цього річ вішають на плічки і залишають до повного висихання. Гліцерин не тільки допоможе розпрямити виріб, але і додасть кожзаму блиск і еластичність.
 • Вдома можна використати звичайний розпилювач. У резервуар заливається вода і розпорошується на поверхню куртки з виворітного боку. Потім виріб розпрямляється на плічках і залишається до повного висихання.
 • Можна відпарити заломи і складки за допомогою праски. Куртку вивертають навиворіт і вішають на плічка, а потім впливають пором, притримуючи праска на відстані 1-15 см від виробу. Якщо річ м’яла тільки в деяких місцях, необов’язково відпарювати або іншим способом обробляти виріб цілком, можна впливати «місцево». Наприклад, щоб виконати розгладження рукави, куртку слід повісити на плічки, вивернувши навиворіт, а в пом’ятий рукав покласти рушник для додання форми. Після цього можна братися за праску.
 • Якщо ці способи не допомогли, можна скористатися праскою. Як погладити куртку зі шкірозамінника правильно, не пошкодивши матеріалу? Річ розкладається виворотом вгору, і прасування виконується з боку підкладки. Температура підошви праски при цьому не повинна перевищувати 30-35 градусів. Щоб на рукавах не утворилися стрілки і заломи, краще скористатися спеціальними підкладками, або підкласти рушник.

95685c61bb0a2ad9bc49622e3cd63c03 Як почистити і розгладити куртку зі шкірозамінникаГліцерин не тільки допоможе розпрямити виріб зі шкіри, але і додасть кожзаму блиск і еластичність.

Штучна шкіра дуже примхлива і може непередбачувано відреагувати на будь-який вплив. Тому перш ніж повністю обробляти виріб, слід випробувати вибраний спосіб на невеликій ділянці речі.

Як прати куртку їх шкірозамінника

Як правильно прати куртку зі шкірозамінника? Для початку варто уважно вивчити ярличок. Там буде вся необхідна інформація: можна прати куртку зі шкірозамінника, який температурний режим при цьому необхідний та інші корисні відомості. Процес ручного прання речей з шкірозамінника виглядає наступним чином:

 • У ємність набирається тепла вода зазначеної на етикетці температури і додається трохи миючого засобу. Краще взяти гель або рідке мило.
 • Коли засіб розчиниться і дасть піну, у воду занурюється виріб. Підкладку куртки слід трохи потерти, а лицьову поверхню почистити м’якою губкою.
 • Після прання приходить черга полоскання. Обполіскувати виріб потрібно кілька разів, поки мильний розчин повністю не змиється, потім злегка віджати і повісити сушитися на плічка. Краще, якщо куртка з шкірозамінника висохне природним шляхом.

Необхідно пам’ятати, що для таких виробів неприпустимо замочування. При тривалому впливі води матеріал може набрякнути і расслоиться.

Можна прати куртку зі шкірозамінника в пральній машині

ebc451665987a9fc72f5ee8576eda3d5 Як почистити і розгладити куртку зі шкірозамінникаТемпература води при пранні вироби з шкірозамінника повинна бути не вище 30 градусів. Віджим відключений.

Якщо виробник допускає використання пральної машинки, миючий засіб слід вибирати правильно. Краще взяти гель без ефекту відбілювання.

Дозволений режим прання передбачає температуру води не вище 30 градусів і відсутність віджиму. Після такої чистки вам залишається тільки дістати куртку з барабана і правильно висушити.

Буває так, що після очищення від бруду і плям на куртці з’являються потертості, але це не означає, що продукт зіпсований безповоротно. Існує спеціальна фарба, за допомогою якої можна зафарбувати проблемні ділянки одягу.

Дорогі моделі з штучної шкіри краще не прати самостійно, а довірити цю роботу фахівцям, звернувшись в хімчистку.

Як почистити куртку зі шкірозамінника в домашніх умовах

d2908cd653e44c3711826da6ee8fa66c Як почистити і розгладити куртку зі шкірозамінникаСлабкий розчин оцту підходить для очищення забруднених ділянок шкіряного виробу.

Якщо прати куртку не рекомендується, можна обробити всі забруднені ділянки губкою, змоченою в слабкому розчині оцту.

Ще одним способом очищення куртки є обробка засобом для прання, розчиненим у теплій воді. Губку з поролону змочують у розчині і протирають всю поверхню виробу. Після цього куртка протирається чистою губкою і насухо витирається ганчіркою.

Як відтерти плями з куртки із шкірзамінника

Якщо на поверхні з’явилися плями різного походження, прибрати забруднення допоможе спиртовий розчин.

Для цього спирт розводиться з водою у співвідношенні 1:1. Ділянки з плямами обробляються ватним тампоном, а потім очищаються від розчину чистою ганчірочкою або губкою.

Чого робити не можна?

30008160ab59dd7d6306d6e1dbbfb378 Як почистити і розгладити куртку зі шкірозамінникаВиріб зі шкірозамінника заборонено сушити на батареї або за допомогою електронагрівальних приладів.

Щоб не зіпсувати річ при прання, чищення або сушці, необхідно знати, що може їй зашкодити. При очищенні речей з шкірозамінника не допускається:

 • протирати поверхню жорсткою ганчіркою або щіткою;
 • сушити виріб з штучної шкіри на батареї, під сонцем або за допомогою електронагрівальних приладів;
 • використовувати способи вирівнювання, не випробувавши їх попередньо на непомітній ділянці;
 • річ прати в пральній машині, якщо виготовлювач це забороняє.

Розгладити, почистити або попрати виріб зі штучної шкіри в домашніх умовах досить просто, якщо враховувати всі правила і нюанси процедури. Невірний крок може зіпсувати річ.

Як збільшити строк служби шкірозамінника

Щоб виріб зі штучної шкіри зберігало привабливий вигляд надовго, потрібно правильно за ним доглядати. У цьому допоможе дотримання таких правил:

 • перш ніж чистити або прати куртку, слід уважно вивчити ярлик, на якому вказана вся необхідна інформація;
 • якщо прати куртку можна, чистити її слід за допомогою мильного розчину і ганчірочки з мікрофібри або поролонової губки;
 • навіть якщо на поверхні немає бруду, виріб потрібно чистити раз на два тижні;
 • щоб уникнути деформації одягу, зберігати її необхідно на плічках відповідного розміру.

Якщо ви правильно чистити, перете і зберігайте речі зі штучної шкіри, вони прослужать вам набагато довше.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками