Як почистити пульт телевізора від пилу і бруду

Пульт дистанційного управління – річ, яка є в кожному будинку. З ним ми контактуємо кожен день по кілька разів, тому він швидко забруднюється.

Впливають забруднення на роботу пульта ДУ?

Не поспішайте викидати пульт, якщо він перестав працювати. Часто причиною поломки можуть бути різні забруднення, які можна з легкістю усунути. Таких причин може бути декілька:

 • Окислилися контакти в місці, де встановлені батарейки. Акумулятори можуть потекти з часом, їх потрібно відразу дістати і утилізувати.
 • Окислилися контакти кнопкової плати (можливо, потрапила рідина).
 • Забруднилися контакти кнопкової плати.
 • Кнопки стали западати (буває, що кнопки погано спрацьовують, коли сідають батарейки, і замінивши їх ви позбавитеся проблеми).

Для початку спробуйте замінити батарейки, якщо це не допомогло пристрій доведеться розбирати.

18c7516ec5673d568aaca32bf494079e Як почистити пульт телевізора від пилу і бруду

Коли необхідно чистити

Що стосується поверхневої чищення, то тут діє правило регулярності. Не забувайте вчасно протирати кнопки і інші частини корпусу від пилу, жиру і бруду. Внутрішню чистку не варто проводити занадто часто, так як з кожною розбиранням контакти та інші елементи керування швидше зношуються. Робіть глибоку чистку пульта, тільки за потреби.

Чим почистити кнопки і корпус пульта ДУ

Для очищення пульта дистанційного керування можна використовувати спеціально призначені речовини або підходящі для процедури засоби, які є під рукою.

Спеціальні засоби

Для очищення плат ви можете застосувати спеціальний засіб для контактів, куплене в магазині електроніки. Для кнопок і панелей можна використовувати підручні миючі речовини.

6b290fc3b2e5930a3bf691203968430b Як почистити пульт телевізора від пилу і бруду

Рекомендовані засоби

Кнопки і зовнішні панелі можна очищати мильним або спиртовим розчином. Відмінно підійде спиртова одноразова серветка. Також вам знадобляться ватяні палички, зубочистки або зубна щітка.

Чому не можна чистити і протирати пульт щоб уникнути його псування

Головне критерій при чищенні плат – відсутність води. Якщо проста вода потрапить на контакти, вони можуть окислитися і тоді пульт працювати точно не буде. Також ні в якому разі не можна мити контакти миючим або іншим агресивним засобом.

Як почистити пульт зовні

Озброїтеся зазначеними засобами і приступайте до зовнішньої чищенні пульта. Перед початком роботи обов’язково вийміть батарейки.

Очистіть область навколо кнопок пульта

Місця навколо кнопок протріть безворсовою серветкою, змоченою в спиртовому розчині. Для важкодоступних зон використовуйте ватні палички. Пил і жир з щілин і з’єднань дістаньте з допомогою зубочистки. Всі маніпуляція робите дуже акуратно, щоб бруд не потрапила всередину пристрою.

bdfd838154c63772f2288489552788d2 Як почистити пульт телевізора від пилу і бруду

Протріть решту пульта дистанційного управління

Іншу частину пристрою протріть безворсовою тканиною, попередньо завдавши на неї спиртової або мильний розчин. Особливу увагу приділіть області, де вставляються батарейки.

Помістіть батарейки назад

Після всіх процедур не забудьте вставити батарейки назад.

Ефективна чищення з розбиранням

Якщо пристрій перестало працювати або деякі кнопки стали залипати, спробуйте розібрати пульт і провести внутрішню чистку контактів і кнопок.

Інструменти, засоби та рідини

Для очищення дозволено використовувати тільки спиртний розчин або спеціальну рідину.

В магазинах електроніки продаються засоби для очищення окислених контактів. Крім компонентів, що розчиняють продукти корозії, такі препарати містять суміш розчинників, знімають бруд і жир. Рідина для очистки контактів швидко випаровується і видаляє будь-які забруднення.

Подібні рідини коштують недешево, тому в альтернативі їх можна замінити на підручні засоби.

Роль інструментів виконає безворсової серветка або ганчірочка, а також ватяні палички для важкодоступних місць.

Етапи чищення пристрою ДУ

Всі моделі пультів ДУ розбираються за однаковим принципом. Відрізнятися вони можуть за способом з’єднання панелей. Наприклад, пульти марок «Samsung» або «Philips» з’єднуються за допомогою болтів, а «LG» і «Sony» за допомогою засувок.

797b698e662ff3fb1994db3d6b137025 Як почистити пульт телевізора від пилу і бруду

Розбираємо пристрій

Спочатку вийміть батарейки з пульта ДУ. Перш ніж розібрати пристрій, подивіться, як з’єднуються панелі.

 1. Розкрийте панелі пульта.
З болтами Із засувками
Знайдіть сполучні болти на корпусі і акуратно розкрутіть їх хрестоподібної викруткою або кінчиком ножа. Знайдіть шви з’єднання і проведіть по їх периметру пластиковою карткою. Під час процедури будуть чутні клацання – це відкриваються засувки. Коли всі засувки будуть відкриті, панель легко зніметься.
 1. Відокремте від кнопки плати. Вони легко знімаються, так як їх нічого не фіксує крім передньої панелі. Щоб не переплутати їх розташування сфотографуйте пристрій до розбирання.

Чистка электроплаты

Щоб правильно і якісно очистити электроплату:

 • Змочіть безворсову серветку або ганчірочку в спиртовому розчині або спеціальному засобі.
 • Акуратно протріть всі поверхні плати.
 • Сухою ганчірочкою ще раз пройдіться по поверхні.
 • Залиште плату на серветці або рушник до повного висихання.

Чистка кнопок

Кнопки можна відмити, якщо використовувати миючі або інші кислотовмісні речовини (оцет, лимонна кислота, зубна паста). В якості інструменту використовуйте щітку з м’якими ворсинками, наприклад, зубну. Ретельно пройдіться по поверхні всіх кнопок щіткою і промийте їх у проточній воді. Залиште кнопки на серветці або рушник до повного висихання.

b4fe9bc683aa36c3ee286f3eeb335915 Як почистити пульт телевізора від пилу і бруду

Чистка передньої кришки

Передню кришку також можна почистити мильним або спиртовим розчином, попередньо завдавши їх на щітку або ганчірочку. Отворам для кнопок приділіть особливу увагу, прочистивши їх ватною паличкою з миючим засобом. Після процедури протріть панель сухою ганчіркою з мікрофібри і залиште до повного висихання.

Збираємо пристрій

Коли всі деталі очищені і просушені, пульт можна збирати. Етапи складання:

 • Використовуючи раніше зроблене фото, розташуйте кнопки на платі.
 • Зберіть панелі корпусу.
 • Вкрутіть сполучні болти, якщо потрібно.
 • Вставте батарейки і закрийте відсік.

Після очищення намагайтеся, щоб на пульт потрапляло якомога менше пилу і бруду.

99c3436d620b288ecc9b656679abe55d Як почистити пульт телевізора від пилу і бруду

Що робити, якщо випадково в пульт потрапила рідина

Тому що саме пролито на пристрій буде залежати схема дій.

Причина Порядок дій
Потрапила проста вода. Негайно вийміть батарейки і гарненько просушіть пристрій не включаючи його близько доби.
Пролилася газована вода.

Пролився каву або чай.

Потрапив електроліт від батарейок.

 • Розберіть пристрій.
 • Акуратно промийте внутрішні плати проточною водою, не використовуючи грубу чищення (максимум м’яку кисть).
 • Просушіть розібраний пульт не менше доби в розібраному вигляді без застосування джерел тепла.
 • Зберіть пристрій.

Якщо ви виконали всі рекомендації, але пульт все одно не заробив, можливо, доведеться купити новий.

Як захистити пульт від пилу і бруду

Самий простий і легкий спосіб – не діставати пульт із заводської упаковки і підклеювати її скотчем під час зносу. Однак, вигляд у такого пристрою не буде естетичним і красивим. Зараз в асортименті товарів для дому та інтернет-магазинах пропонуються більш гармонійні варіанти. Ви можете:

 • Купити спеціальний чохол для пульта. На жаль, подібні товари, що з’явилися не так давно, тому вони не підійдуть для застарілих моделей плюс покупка обійдеться не менш ніж в 300 р.

7d428469d280751c89c90eaa02d8dd04 Як почистити пульт телевізора від пилу і бруду

 • Замовити термоусадочні пакети. Їх ви зможете замовити на популярних сайтах товарів з Китаю. Використовувати термоусадочні пакети досить просто. Помістіть пульт в поліетилен і пройдіться по поверхні феном. Плівка прийме форму поверхні як «друга шкіра».

b65b4fb27fe9f26fdebe5cbcaca99348 Як почистити пульт телевізора від пилу і бруду

Для тривалої служби пульта зберігайте його в спеціально відведеному місці і намагайтеся не чіпати брудними руками. Регулярно проводите поверхневу чистку і не допускайте контакту з водою.

Почистити пульт від телевізора можна двома способами: поверхнево і внутрішньо. Застава поверхневої чищення – регулярність. Повторюйте процедуру як можна частіше по мірі забруднення. У той же час внутрішню чистку проводите тільки за потребою і дуже акуратно.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками