Як повністю перетворити дитячий столик своїми руками в техніці декупаж?

kak polnostyu preobrazit detskijj stolik svoimi rukami v tekhnike dekupazh 432 Як повністю перетворити дитячий столик своїми руками в техніці декупаж?Напевно у кожної сім’ї є стара меблі, які шкода викинути. Можливо, старі столи і стільці нагадують про минуле і гріють душу спогадами. Однак найчастіше старі предмети інтер’єру псують загальну цілісність і виглядають неестетично. Щоб це виправити, їх потрібно оновити — можна скористатися підручними засобами і цікавими методами реставрації. Так ви своїми руками можете перетворити стару меблі в нову модну, яка неодмінно стане відмінним предметом інтер’єру, наприклад, для дитячої кімнати.

Столик можна зробити самостійно, використовуючи різні матеріали: дерево, пластик і навіть картон. Потім його можна декорувати, наприклад, прикрасити. Якщо розпис — не ваш коник, можна обійтися і без малювання — тоді на допомогу вам інша техніка.

Дитячий столик і стільці – це відмінний полотно для творчості і реставрації. Щоб старі предмети інтер’єру виглядали як нові, а також були зручні в користуванні дітьми, їх можна відреставрувати, для цього досить ознайомитися з цікавою технікою декупаж. Декупаж – це переклад малюнків з серветок на гладку поверхню за допомогою клею. Початківці майстра використовують в якості полотна для декупажу картонні коробки або скриньки, перетворюючи їх в незвичайні елементи інтер’єру. З обробкою і прикрасою простий гладкій поверхні, такий як стіл, впорається навіть починаючий майстер. Головне – запастися терпінням і включити фантазію.

Матеріали, необхідні для декору

Декупаж – це особлива техніка, яка вимагає наявності необхідних інструментів і матеріалів. Щоб прикрасити предмети інтер’єру малюнками, переведеними своїми руками, необхідно мати:

 • kak polnostyu preobrazit detskijj stolik svoimi rukami v tekhnike dekupazh 433 Як повністю перетворити дитячий столик своїми руками в техніці декупаж?серветки з малюнком;
 • спеціальний клей для декупажу;
 • поролонова губка;
 • акрилові фарби;
 • спирт або ацетон і ватний тампон;
 • лак для покриття поверхні;
 • ножиці;
 • наждачний папір;
 • шпаклівка;
 • грунтовка.

Всі ці матеріали необхідні для створення візерунка на меблях. Щоб не забруднити робочу поверхню, рекомендується застелити її старою газетою або непотрібної папером. Перш ніж починати роботу, необхідно переконатися, що руки майстра чисті і сухі. Поверхня завжди потрібно обезжиривать з допомогою ацетону і ватного тампона. Так з поверхнею буде легко працювати, і кінцевий результат не буде виглядати брудно і неакуратно.

Галерея: декупаж дитячого столика (25 фото)

Як перетворити дитячу меблі з допомогою техніки декупаж

Перед декупажем дитячий столик необхідно гарненько очистити від бруду мильним розчином і насухо витерти ганчіркою. Можна пройтися по поверхні жорсткою щіткою або губкою, щоб прибрати весь бруд і пил. Декупаж дитячого стільчика також вимагає очищення поверхні. Щоб на столі або стільчику не залишилося розлучень, необхідно дати меблів висохнути.

Потім потрібно знежирити поверхню ацетоном або спиртом і знову залишити меблі сушитися. Щоб поверхня була гладкою і рівною, необхідно очистити меблі від старого лаку. Для цього можна скористатися наждачним папером. Якщо ж на меблях залишилися отвори або ями, їх потрібно закрити за допомогою шпаклівки. Акрилова грунтовка – це останній крок при підготовці меблів. За бажанням можна використовувати шкірку для остаточного загладжування поверхні. Потім, дотримуючись простого майстер-класу, можна перетворити стару меблі до невпізнання:

 1. kak polnostyu preobrazit detskijj stolik svoimi rukami v tekhnike dekupazh 434 Як повністю перетворити дитячий столик своїми руками в техніці декупаж?Якщо ви використовуєте спеціальні серветки для декупажу, у яких тільки один шар, досить прикласти малюнок лицьовою стороною вниз. Якщо ж це багатошарова серветка, необхідно відокремити один шар і прикласти його до меблів.
 2. За допомогою акрилової фарби та губки пофарбувати серветку, щільно притиснувши її до меблів. Цей крок можна виконати до нанесення картинки на меблі.
 3. Якщо ви хочете, щоб кути картинки були акуратними, можна задекорувати їх. Для цього потрібно прикласти до кутах малюнка трафарет і покрити їх акриловою фарбою. Колір можна використовувати будь-який. Почекати 10-15 хвилин і обережно зняти трафарети.
 4. Обережно покрити меблі прозорим лаком, щоб закріпити результат. Можна використовувати стійкий акриловий лак, який швидко сохне. Його потрібно наносити в кілька шарів.

Як перенести на меблі зображення з листа папера

Якщо ви хочете перенести малюнок з звичайного ксероксного листа, то прикласти його до столу – недостатня умова для досягнення ідеального результату. Лист потрібно попередньо підготувати. Для цього потрібно підготувати ємність з теплою водою і файл.

 1. Картинку, надруковану на аркуші, потрібно занурити лицьовою стороною у воду на 30-40 секунд, не більше.
 2. Потім необхідно перенести картинку на файл, розташований на рівній поверхні. Намагайтеся не пошкодити картинку і діяти максимально обережно.
 3. Потрібно акуратно прибирати всі шари паперу, на яких немає зображення. У підсумку на файлі повинен залишитися лише малюнок.
 4. Малюнок треба покрити клеєм і прикласти до меблів разом з файлом.
 5. Потім потрібно пропрасувати малюнок, щоб він добре приклеївся до поверхні.
 6. Після цього файл можна прибрати.

Таке зображення виглядає на меблях яскраво і красиво. Важливо гарненько розгладжувати лист, щоб на малюнку не залишилося пошкоджень і складок.

Як зробити дитячий столик своїми руками

Якщо ваша мета – не реставрація і не перетворення старої меблів, а створення нової меблів з готових матеріалів і її декор, то ви задастеся питанням: як змайструвати меблі для декупажу дитячого столика своїми руками?

Щоб змайструвати стіл з дерева, необхідно:

 1. kak polnostyu preobrazit detskijj stolik svoimi rukami v tekhnike dekupazh 435 Як повністю перетворити дитячий столик своїми руками в техніці декупаж?Підготувати стільницю необхідного розміру. В цьому майстер-класі використовується стільниця з параметрами 90х45 див.
 2. З брусків необхідно зробити раму для столу. Параметри брусків – 50х50 см.
 3. З чотирьох відрізків (два – 80 см, два – 40 см) необхідно спорудити раму, використовуючи цвяхи і молоток.
 4. У центр потрібно вставити ще один брусок довжиною 30-35 див.
 5. Щоб конструкція була міцною і стійкою, можна скористатися спеціальними дерев’яними куточками. Їх можна придбати у магазині або зробити своїми руками.
 6. Стільницю приклеїти або прибити цвяхами до рами. Самий надійний засіб – це використання шарнірних петель для столів або дверей.
 7. Використовуючи готові ніжки і саморіз, прикрутити їх до нижньої частини столу.
 8. Стіл покрити прозорим лаком.

Такий прекрасний стіл можна помити мильним розчином, обробити поверхню і починати техніці декупаж.

Декор дитячого столу і стільців – це захоплююче і цікаве заняття. Нова меблі з красивими малюнками обов’язково доведеться дітям за смаком.

Як відреставрувати столик і стільчик для дівчинки — дивимося в навчальному відео.

Інші схеми декупажу

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками