Як правильно розморозити курку

Разморить курку стало куди простіше і швидше з урахуванням появи великої кількості побутових і кухонних приладів, однак у цих методів є свої недоліки. Розглянемо всі нюанси разморожування птиці, а також в яких ситуаціях це робити не рекомендується.

Найбільш ефективно розморожується м’ясо птиці в мікрохвильовці або мультиварці, але не у всіх є така техніка. З цієї причини ви можете скористатися стандартними кухонними предметами, головне дотримуватися правил по розморожуванню.

Від чого залежать способи розморожування курки

Кожен із способів розморожування має свої плюси і мінуси, але головна умова в цьому процесі – збереження корисних речовин, тому не намагайтеся прискорити процедуру, ігноруючи рекомендації. В іншому випадку курка не тільки змінить смак, але також зміниться і її структура.

Як швидко розморозити курку в домашніх умовах

Кожна домогосподарка знає, як розморозити курку стандартним способом, виклавши її з морозильної камери. Однак цей спосіб зазвичай вимагає чимало часу. Розглянемо найбільш популярні методи по швидкому розморожуванні птиці.

Можна розморожувати курку в гарячій воді

0745a628585047218a79e000f5b3b07d Як правильно розморозити курку

При використанні гарячої води, м’ясо розморозиться за 15 хвилин, але у цього методу є вагомі недоліки. При взаємодії з рідиною верхній шар м’яса втрачає білок, з-за чого смак і соковитість також слабшають. Якщо вас це не турбує, тоді наберіть в глибоку ємність гарячої води і помістіть туди курку. Через 5 хвилин змініть рідина, оскільки вона швидко остигає. Якщо м’ясо купували в магазині, тоді залиште його в упаковці, щоб зберегти аромат.

Можна розморожувати курку в холодній воді

8634da203fc0c13f203c2423fb166a7a Як правильно розморозити курку

Цей метод збереже корисні властивості м’яса, однак для нього буде потрібно виділити приблизно 2 години. Температура води не повинна бути нижче 5 градусів, оскільки розморожування може тривати до 5 годин. Залийте чисту рідину в глибоку ємність і помістіть туди курку. Щоб м’ясо не стало водянистим, кладіть його в магазинній упаковці або в зав’язаному целофановому пакеті.

Розморожуємо в теплому місці

302cf8f9efb06483a9bf7c6bea24017b Як правильно розморозити курку

Розморожування при кімнатній температурі вважається однією з найбільш довгих, проте так ви отримаєте соковите і ароматне м’ясо не втратило корисних властивостей. Дістаньте курку з морозильної камери, дістаньте з упаковки і покладіть на велику тарілку, щоб при відтаванні не вибігла вода. Час повного розморожування залежить від температури в кімнаті, але в середньому процес займає не менше 5 годин.

На водяній бані

Для використання цього методу вам знадобиться дві каструлі, одна з них повинна бути глибокою, щоб курка повністю занурилася в неї. Наливаємо в ємність без м’яса воду і поставити на вогонь. В другу каструлю кладемо заморожену курку і ставимо поверх нижньої. Як тільки вода закипить, своїми парами вона почне повільно нагрівати верхню каструлю, тим самим розморожуючи м’ясо. Процес займає не більше півгодини.

У духовці

e71a617bb5e3014afdb17418277fc2d0 Як правильно розморозити курку

Беремо скляну банку 0.5-1 л і наливаємо в неї воду. Відкриваємо духовку, викладаємо на деко дерев’яну дошку і ставимо на неї банку. Потім виймаємо курку з морозильної камери і нанизуємо на ємність з рідиною. Закриваємо дверцята духовки і виставляємо температуру 160-180 градусів. Повне розморожування триває не більше 15 хвилин, проте регулярно промацують тушку, щоб вона не зварилася. Для прискорення можете попередньо зробити надрізи, але це за умови, що в подальшому курка не буде готуватися цілком.

Метод вважається одним з найбільш ефективних, але дуже ризикованих, так як якщо перетримати птицю, вона почне варитися зсередини, відповідно м’ясо стане сухим.

В мікрохвильовці

dcb161bdd9d5eabd2d7f103785ea2e55 Як правильно розморозити курку

 

Самий практичний і швидкий спосіб, без втрати корисних властивостей м’яса. Знімаємо з курки упаковку і кладемо в глибоку тарілку. На мікрохвильовій печі виставляємо функцію розморожування і очікуємо. Кожні 2-3 хвилини перевертаємо тушку, щоб вона не спеклася. Середній час розморожування становить 10-15 хвилин.

В мультиварці

0f10ee6a432cb85250f3c92f8e3dde12 Як правильно розморозити курку

Кладемо заморожену курку в підставку для варіння мантів, заливаємо мультиварку водою і запускаємо режим «Варка на пару». Середня тривалість процедури становить 20-30 хвилин, залежно від потужності приладу.

В аерогрилі

c56ac452ecbe3045350efa94f078a7cf Як правильно розморозити курку

Кладемо курку в рукав для запікання і кладемо в аерогриль. На ньому встановлюємо температуру 60-65 градусів і середні оберти вентилятора. Запускаємо процес розігріву на чотири хвилини, і не дістаючи м’ясо, визначаємо ступінь розморожування. Якщо птах ще крижана, тоді продовжуємо розігрів ще на кілька хвилин. При розморожуванні кришка аэрогриля повинна бути відчинені. Спосіб швидкий, але за рахунок підвищеної температури м’ясо сохне і втрачає корисні властивості.

Комбінований спосіб

Якщо поєднати кілька методів розморожування, тоді курка збереже свої корисні властивості і структуру, але для цього вам знадобиться більше часу. Виймаємо птицю з упаковки, кладемо в глибоку тарілку і поміщаємо в основне відділення холодильника. Через три години дістаємо м’ясо, перекладаємо в ємність з холодною водою і чекаємо повного розморожування. Тривалість процесу становить 5-6 годин.

Розморожуємо курячий фарш

Процедура розморожування фаршу аналогічна м’яса, однак він не повинен насичуватися водою. З цієї причини його потрібно завжди тримати в щільно закритій упаковці і не захоплюватися високими температурами, оскільки подрібнена структура істотно швидше втрачає корисні компоненти.

Якщо ви бажаєте залишити консистенцію і корисні властивості фаршу, тоді скористайтеся варіантом з холодною водою. Також без втрати якостей, для розморожування можна використовувати кімнатну температуру. Цей варіант самий довгий, зате фарш залишиться соковитим. Не рекомендується використовувати кухонну техніку для розігріву, так як фарш швидше втрачає корисні властивості, ніж цілісна тушка.

Яку курку не варто розморожувати?

Бувають ситуації, коли курку немає сенсу розморожувати, а доцільно викинути в сміттєве відро. Цьому сприяють наступні показники:

  • якщо м’ясо має синій чи зелений відтінок, це вказує на те, що курка була зіпсована ще до заморожування;
  • коричневі плями або крапки на тушці вказують на активне розмноження бактерій, відповідно курка непридатна до вживання;
  • при зберіганні більше року, з великою ймовірністю на м’ясі може перебувати грибок, при цьому зовні його не видно, але він може вбратися в волокна;
  • неприємний запах та клейкість м’яса вказують на зіпсованість продукту.

Дотримуйтесь крайню обережність і не ігноруйте вищеописані показники зіпсованості курки, в іншому випадку це може привести до летального результату.

Потрібно розморожувати курку перед варінням

Якщо м’ясо не розморозити, то після варіння воно стане жорстким і сухим. Якщо на курку було багато льоду, тоді вона зовсім може не проваритися. В крайньому випадку можна обійтися без розморожування при приготуванні бульйону, щоб корисні властивості не зникли, але для застосування в інших цілях, бажано скористатися тривалої розморозкою під проточною водою або в основному відсіку холодильника. Після того як курка відтане, її можна промити, відповідно не буде брудної піни.

Існує велика кількість варіантів розморожування курки, але у них є як переваги, так і недоліки. Не кожен метод підійде в тій чи іншій ситуації, тому вибір за вами.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками