Як правильно розморозити м’ясо

Розморожування м’яса – процес, що вимагає дотримання ряду важливих правил. Якщо підійти з розумом до подібних маніпуляцій, готову страву порадує господиню і її домочадців своїм смаком, соковитістю і привабливим зовнішнім виглядом. Інакше велика ймовірність того, що м’ясо зіпсується. Тому перед початком процесу розморожування необхідно ознайомитися з відповідними способами і вибрати оптимальний для себе.

Відтавання в холодильнику

2faa51ce31bbc2d5baa585a1c4410a79 Як правильно розморозити мясо

Процес розморожування м’яса на полиці холодильника – предмет постійних суперечок. Більшість фахівців дотримуються думки про безпеку такого способу.

Коли всередині холодильника підтримується температура на рівні 4 градусів, продукти не втрачають своїх корисних властивостей, всередині них не розвиваються патологічні процеси (за умови дотримання строків зберігання). М’язові тканини залишаються еластичними, тому такий тип розморожування не стане причиною перетворення м’яса в масу без форми.

Забороняється розморожувати м’ясо на дверцятах, тут рівень температури вище, це стане причиною псування вже через 2-3 години.

Послідовність розморожування м’яса в холодильнику:

 • зніміть заводську упаковку;
 • покладіть продукт в ємність;
 • оберніть м’ясо харчовою плівкою;
 • поставте на полицю холодильника;
 • залиште всередині на деякий час (кожен кілограм тане приблизно 8 годин).

Іноді допускається неповна розморожування продукту, коли усередині нього тримається температура близько -4 градусів, такий рівень дозволяє готувати м’ясо без переживань про якість страви.

Коли продукт розморозився, але ще не підлягає готуванні, оберніть його вафельним рушником зверху упаковки. В такому вигляді його можна зберігати ще 3 дні.

Розморожування на пару

ef4188004f46d25477a8a622e4a1a1f3 Як правильно розморозити мясо

Розморожування з використанням пара – відмінний спосіб домогтися м’якого відтавання м’яса, без порушення щільності м’язових тканин, руйнування структури. Таким методом краще користуватися для невеликих шматків.

Процес використання пара виглядає так:

 • покладіть шматочки на нижній піддон мультиварки;
 • виберіть режим приготування їжі на пару;
 • запустіть програму;
 • після невеликого відтавання продукту перекладіть його на піддон вище.

Використання пара можливо в духовій шафі:

 • покладіть шматочки в термостійку ємність;
 • поставте на деко духовки;
 • увімкніть духовку на 35 градусів;
 • слідкуйте за процесом і своєчасно перевертайте м’ясо.

Головним недоліком такого методу є поступове зникнення вологи, що призводить до зовнішнього висихання продукту, із збереженням всередині льоду.

У якій воді краще розморожувати м’ясо

a30232cbe9c63ea8a4dcd5263223f620 Як правильно розморозити мясо

Використання води, як джерела прискорення процесів розморожування м’яса, допускається. Головне, застосовувати для цієї мети холодну воду. Так, процес відбувається максимально природно, без надання негативного впливу на продукт.

Використання гарячої води допускається зрідка, з невеликим тимчасовим інтервалом. Під час застосування такого методу відбувається активне розмноження патогенної мікрофлори всередині шматка.

В холодній воді

Процес розморожування виглядає так:

 • покладіть м’ясний продукт всередину поліетиленового пакета;
 • налийте в миску холодну воду;
 • помістіть всередину ємності пакет, стежте, щоб всередину нього не потрапляла вода, а також повітря;
 • періодично міняйте воду в мисці на нову, через кожні півгодини.

В гарячій воді

Використання гарячої води допускається в надзвичайних випадках, коли продукт потрібно відокремити від пакета (якщо воно занадто сильно до нього примерзло), або розділити цілі шматки, змерзлі монолітом.

Такий процес розморожування проводите так само, як і з холодною водою. Тільки тримайте сировину мінімально можливий час всередині ємності, наповненою гарячою водою. Якщо не дотримати це правило, усередині продукту почнуть активно розмножуватися мікроби.

Можна розморожувати м’ясо у пакеті

Розморожування м’яса всередині целофанового пакета дозволяється. Більш того, деякі методи (наприклад, використання води) вимагають попередньої упаковки м’яса поліетиленовим пакетом, щоб знизити ймовірність контакту продукту і води.

В мікрохвильовці

9c3c08949a45c1603a5a9374f711e77f Як правильно розморозити мясо

Мікрохвильовка – найбільш зручний пристрій для розморожування м’ясної продукції. Головне, дотримуватися правил, щоб не допустити появи неприємного запаху, втрати м’ясом його соковитості.

Правильний процес використання мікрохвильовки:

 1. Приберіть з м’яса упаковку.
 2. Покладіть продукт на територію спеціальної тари, накрийте її кришкою.
 3. Увімкніть потрібний режим.
 4. Через 3 хвилини зупиніть роботу пристрою і переверніть м’ясо.
 5. Повторюйте дії до досягнення поставленої мети (як правило, потрібно до 30 хвилин).

Якщо модель не оснащена функцією розморожування, ставте велику потужність, також періодично зупиняйте роботу пристрою і перевертайте м’ясо, перевіряючи ступінь його розморожування.

Перевагою використання мікрохвильової печі є відсутність змін смакових якостей готового страви, його структури, а також повна безпека продукту для здоров’я.

В духовій шафі або мультиварці

52ba3cab330bf246cc89ba715f36b092 Як правильно розморозити мясо

Використання духовки доцільно, якщо вона електрична. Газова духовка відрізняється різкими перепадами температури, з-за чого усередині м’яса залишиться лід, а зовні утвориться хрустка скориночка.

Розморожування в електричній духовці:

 • поставте на решітку, попередньо поклавши шматок всередину відповідної тари;
 • розігрійте духовку до 35 градусів;
 • періодично розгортайте продукт різними сторонами.

Якщо духовка оснащена функцією конвекції, увімкніть режим, помістіть продукт в ємності на середній частині листа. Рух повітря, що створюється вентилятором, сприятиме розморожування шматка.

Мультиварка теж непогано справляється з процесом розморожування м’яса. Тару поставте на нижній полиці пристрою, виберіть режим готування на пару. Через час, переставте миску на полицю вище.

Незважаючи на швидкість розморожування під час використання цих методів, фахівці не рекомендують їх застосування, тому що вони істотно змінюють смак готової страви.

Як розморозити м’ясо за допомогою яблучного оцту

bab49f6216e1188a77a0a3b159960105 Як правильно розморозити мясо

Яблучний оцет здатний прискорити процес розморожування. Його використовують таким чином:

 • покладіть продукт всередину поліетиленового пакета;
 • занурте в глибоку тару;
 • налийте всередину суміш води і яблучного оцту з дотриманням пропорції 1:1;
 • після появи реакції між льодом і оцтом, почнеться процес відтавання, адже всередині пакету виникає парниковий ефект.

Перевагою такого методу є повне збереження властивостей і смаку м’яса після розморожування.

Як не можна розморожувати м’ясо

Розморожуйте м’ясо проводите строго за встановленими правилами, інакше воно не тільки втратить свої смакові і зовнішні якості, але і може стати небезпечним для здоров’я.

Чого робити не можна:

 1. Укладати м’ясні продукти на радіатори центрального опалення.
 2. Використовувати для тривалого перебування замороженого м’яса гарячу воду, духова шафа.
 3. Намагатися розморозити м’ясо максимально швидко.
 4. Піддавати вже розморожений продукт повторному заморожуванню.
 5. Заморожувати м’ясо великими шматками, що ускладнить подальшу його розмороження, змусить непонадобившиеся частини заморожувати повторно.
 6. Довго зберігати при температурі вище 0 градусів.

Можна готувати заморожене м’ясо, не розморожуючи його

0b8bad7290d2f91bf7a55763ab2cd2c5 Як правильно розморозити мясо

Готування неразмороженного м’яса не рекомендується. Варка такого продукту стане причиною зникнення прозорості бульйону, відсутність виразності смаку.

Приготування м’яса шляхом смаження на сковороді або всередині духовки, так само не рекомендується. Так, легко отримати підсмажений зверху шматок, всередині якого знаходиться велика кількість льоду.

Особливості розморожування різних видів м’яса

Кожен вид м’яса має свої особливості, тому й процес їх розморожування повинен відбуватися з урахуванням цих тонкощів. Це дозволить зберегти смакові якості кінцевого страви, не допустити зміни структури волокон, втрати м’ясом естетичності зовнішнього вигляду.

Як швидко розморозити куряче м’ясо

84cf72e7a570faadb92320ea8349e4c0 Як правильно розморозити мясо

Страви з курки готуються тільки з попередньо розмороженого сировини. Активне розморожування здатне стати причиною сильного погіршення зовнішнього вигляду курчати.

Інструкція по розморожуванню курки:

 1. Очистіть тушку від пакувального паперу, покладіть її всередину глибокій ємності, прикрийте кришкою.
 2. Поставте на полицю холодильника.
 3. Середня швидкість розморожування невеликого розміру курчати не більше доби.

Якщо потрібно отримати продукт трохи раніше, використовуйте холодну воду. Як правило, тушка стає придатною для подальшого приготування, приблизно через годину.

Як швидко розморозити яловичину

daa0779717f684738ebc25f6d9067509 Як правильно розморозити мясо

Правильна розморожування дуже важлива для яловичини, вона допоможе зберегти відмінний вид стейків і їх смак. Ніколи не використовуйте для цієї процедури гарячу воду, не залишайте м’ясо на столі в кімнаті. Не підійде тут і духова шафа, вже при 35 градусах почнеться процес денатурації білка. З-за цього м’ясо почне готуватися раніше, ніж розморозиться. В цьому випадку починається активне розмноження бактерій, що поставить під загрозу безпеку готової страви.

Краще розморожуйте яловичину на нижній полиці холодильника. Попередньо оберніть м’ясо поліетиленом, щоб не допустити його контакту з повітрям та сторонніми запахами. Середнього розміру стейки (близько 2,5 см) розморожуються приблизно за 12 годин.

Зберігати розморожену яловичину дозволяється не довше трьох діб в умовах холодильної камери.

Швидке розморожування яловичини:

 • покладіть м’ясо в пакет;
 • занурте пакет в крижану воду, попередньо налиту у глибоку миску;
 • міняйте воду на холодну кожен 30 хвилин протягом 2 годин процес розморожування завершиться;
 • після закінчення розморожування дістаньте м’яса з упаковки і дайте йому кілька хвилин подихати, тільки потім починайте процес його приготування.

Як швидко розморозити м’ясо свинини

a322e0dae9ece664ee720da1adc6a81a Як правильно розморозити мясо

Свинину дозволено використовувати з застосуванням різноманітних методів:

 • холодної води;
 • яблучного оцту;
 • холодильника.

Непоганий ефект дає застосування солі, збільшує теплообмін, за рахунок чого м’ясо швидше розморожується.

Сольовий спосіб розморожування:

 • розвести в глибокій ємності сіль з водою в пропорції половину склянки на літр;
 • зняти упаковку з м’яса;
 • покласти м’ясо в солону воду.

Як правильно розморозити м’ясо індички

af6a04f8febaf69cdda3eeb0b2aab39c Як правильно розморозити мясо

М’ясо індички відрізняється ніжністю своєю текстури, тому поводьтеся з ним максимально дбайливо, ні в якому разі, не піддавайте швидкої розморозки.

Технологія розморожування індички:

 • покладіть тушку в миску і приберіть в холодильник;
 • через 7 годин дістаньте тушку;
 • налийте в ємність холодну воду;
 • покладіть тушку в пакет, опустіть у воду;
 • міняйте воду кожні півгодини, процес розморожування займе до трьох годин.

Не можна зберігати індичку при температурі понад 15 градусів, всередині почнеться активне розмноження патогенної мікрофлори, запустяться процеси псування.

Як швидко розморозити м’ясо на природі

Розморожування м’ясної продукції на свіжому повітрі – не самий безпечний метод. По-перше, при температурі понад 15 градусів, всередині почнеться розмноження бактерій. По-друге, на продукт можуть сідати комахи, що переносять небезпечні захворювання.

Коли потрібно розморожування м’яса на природі, потрібно заздалегідь подбати про це. Ще вдома слід дістати м’ясо з морозильної камери, покласти його на полицю холодильника. Після, коли м’ясо відтане приблизно наполовину, його кладуть у пакет. На природу м’ясо везуть в термосумці, що не дозволяє йому псуватися під впливом тепла.

Скільки разів можна розморожувати м’ясо

Повторне заморожування вже зникла м’яса допускається тільки в тому випадку, якщо воно зазнавало розморожуванні на полиці холодильника і не потеплішало до кінця. Тут немає особливої небезпеки, єдиним недоліком таких маніпуляцій стане втрата м’ясом соковитості, частини смакових якостей.

Продукт, що розтанув в духовці, мікрохвильовій печі, холодної або гарячої води, не можна піддавати повторному заморожуванню. Під час таких процесів відбувається активне розмноження знаходиться всередині патогенної мікрофлори. Під час повторної розморожування ці процеси почнуться значно раніше, крім того, зруйнується частина білка, що зробить готову страву твердим, не таким поживним і смачним.

Як правильно розморожувати м’ясо по Санпін

2656d15522d732b9276a13e68f1fe6c6 Як правильно розморозити мясо

Згідно СанПиН м’ясо можна розморожувати допомогою двох способів:

 1. Повільне (в холодильнику): необхідно підтримання температури на рівні від 0 до 6 градусів, на протязі 12-24 годин. Цей метод дозволяє уникнути втрати м’ясного соку.
 2. Швидке (на виробничому столі, при кімнатній температурі в 20 градусів): під час реалізації такого способу втрачається м’ясний сік, який містить вітаміни, білки, мінерали. Крім того, оскільки створюються чудові умови для розмноження патогенної мікрофлори.

Згідно з нормами Санпін, забороняється:

 • повторне заморожування розмороженого сировини;
 • розморожування у воді, поблизу плити.

Розморожування у СВЧ-печах допускається, але з суворим дотриманням умов, зазначених у паспорті пристрою.

Правильно розморожене м’ясо обов’язково вийде смачним, буде абсолютно безпечним для всіх членів сім’ї. Тому, збираючись розморожувати м’ясну продукцію, уважно ознайомтеся з принципами цього процесу і суворо їх дотримуйтесь.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками