Як правильно вибрати новорічну ялинку

З року в рік напередодні новорічних свят кожна родина вибирає новорічну ялинку. Щоб зрозуміти, яку саме ялинку ставити живу або штучну, варто вивчити переваги та недоліки кожного, і визначитися з бюджетом покупки.

Які ялинки краще: живі або штучні

Якщо ви ще не зрозуміли, яку хочете ялина: живу або штучну, порівняйте переваги та недоліки кожної, і робіть вибір на основі отриманих висновків.

Плюси і мінуси живих ялинок

83f7fc376f83434454dcbf68c9d30bcb Як правильно вибрати новорічну ялинку

Плюси Мінуси
Очищає повітря. Доводиться купувати нову ялина кожен рік.
Покращує роботу дихальної системи. У теплому приміщенні голки швидко обсипаються.
Запах хвої в квартирі надає відчуття свята. Щорічна вирубка дерев шкодить екології.

Переваги і недоліки штучних ялинок

e209018ffb78036c9891ecd4eed73ed4 Як правильно вибрати новорічну ялинку

Переваги Недоліки
Немає необхідності щороку купувати нову. Вироби гарної якості коштують дорого.
Не потребує підживлення та поливання вчасно експлуатації. Незручно зберігати, оскільки ялинка займає багато місця.
Якісні вироби більш пожежобезпечні. Дешеві вироби недовговічні і виглядають непрезентабельно.
Можна вибрати будь-яку модель, в залежності від кольору і розміру. Не пахнуть хвоєю.

Який розмір ялинки вибрати

63b2798d647cf6986c05145708ad6221 Як правильно вибрати новорічну ялинку

До здійснення покупки виміряйте передбачуване місце для установки їли в квартирі. За допомогою отриманих габаритів простору ви будете точно знати, яка ялинка вам потрібна, і підберете підходящий варіант, а не той, який не влізе по висоті або навпаки загубиться в предметах інтер’єру.

Оптимальний розмір їли для квартири – 1,3-1,5 м. Цієї висоти буде достатньо, щоб дерево гармонійно вписалася в інтер’єр. Таку ялинку зручно наряджати і простіше прибирати.

Види штучних ялин за типом матеріалу

Напередодні новорічних свят гіпермаркети, ринки та інші магазини виставляють на продаж величезна кількість ялин і сосен з різних матеріалів. Вид сировини, що використовується для виготовлення стовбура і гілок дерева, відіграє основоположну роль у виборі.

З ПВХ

Ялинки з ПВХ досить популярні. Вони добре імітують натуральне дерево, досить міцні. Тим не менш у процесі експлуатації голки з ПВХ мнуться, обсипаються і ламаються, хоча спочатку стовбур і гілки здаються дуже міцними. Вироби вважається недовговічним і зберігає привабливість протягом 3-5 років. Безперечний плюс таких дерев – доступна ціна.

Поліпропіленові

Вважаються одними з найкращих, оскільки мають найвищі показники експлуатаційних характеристик. Проводяться тільки в Європі, з-за чого коштують досить дорого.

Литі з пластмаси

551cd48636a58b57e80b0c5fb99db24a Як правильно вибрати новорічну ялинку

Відрізняються найбільшою схожістю з натуральними, так як їх голки імітовані тривимірної реалістичністю. Литі гілки досить важкі, тому голки роблять недовгими до 3 см, інакше гілки ламаються під власною вагою. Голки дуже приємні на дотик і м’які, практично не колються.

З волосіні

79b89a3d2ce35966eb3072e1fc6755e5 Як правильно вибрати новорічну ялинку

Ялинки з ліски (монофиламентной нитки) виглядають святково і красиво, але коштують дорого. Відрізняються високою якістю, міцністю і довговічністю, однак за зовнішнім виглядом зовсім несхожі на живі дерева, оскільки їх дуже тонкі голки.

Оптоволоконні

Якщо ви купите оптоволоконну ялинку, вам не доведеться докуповувати гірлянду. Гілки і стовбур таких дерев обладнані вбудованими лампочками. Досить просто підключити її до електричної мережі. Можна навіть не наряджати ялинку, вона і так виглядає святково і красиво. Стоять оптоволоконні дерева на порядок вище пластикових аналогів.

Як вибрати штучну ялинку для будинку

Ви зустріните у продажу величезна різноманітність штучних дерев як класичних, так і прикрашених снігом, шишками, іграшками або стрічками. Щоб вибрати дійсно гідний варіант, запам’ятайте, які критерії потрібно враховувати при виборі. Не варто гнатися за модою і вибирати нестандартне дерево, оскільки такі вироби найчастіше купуються на найближчий десяток років, а модні тренди змінюються щорічно.

Попросіть сертифікат

Наявність у продавця сертифіката якості виробу допоможе визначитися з вибором. У цьому документі повинні міститися відомості, що матеріал дерева безпечний для здоров’я і життя людини, а також представлена інформація про вогнетривких властивості виробу (наявність у складі антипірена). Відсутність будь-якого маркування на ялинці про дату виробництва і самому виробнику говорить про те, що воно поганої якості.

Ялина або сосна?

Відмінності у штучної ялинки та сосни невеликі. Обидва сорти можуть бути виготовлені з стандартних матеріалів і коштувати приблизно однаково. Єдина відмінність – це посадка гілок на стовбурі і довжина голок. У ялини гілки дивляться вниз і приховують стовбур, а у сосни, гілки спрямовані вгору. Біля ялинки крона конусоподібної форми, у сосни – овальною. При цьому голки довше у сосни, із-за чого вона буде трохи пишніше їли такої ж висоти.

Кількість гілок

Кількість гілок визначає реалістичність, пишність і красу дерева. Чим їх більше, тим краще. Цей параметр повинен бути вказаний в описі товару на етикетці. Вказане число при цьому відображає фактичне кількість кінчиків гілок на дереві. Зазвичай більше гілок мають вироби з короткою хвоєю.

Як визначити якість

При виборі подивіться уважно на стовбур, гілки та голки. Ви не повинні помітити слідів клею або фарби.

Для визначення якості штучної ялини рекомендується виконати наступні дії:

 • перевірте надійність кріплення голок до гілок і гілок до стовбура;
 • пам’ятайте і посмикайте голки, подивіться, як сильно вони деформуються;
 • подивіться на стійкість підставки для дерева, що входить в комплект;
 • понюхайте виріб, штучний матеріал хорошої якості запаху не видає.

Який колір вибрати

b7676874bf11fcaec79aa8d448abdc10 Як правильно вибрати новорічну ялинку

На відміну від натуральної хвої, штучні ялинки мають величезну різноманітність кольорів. Одними з найпопулярніших вважаються кольору діамантової зелені, а також класичні світло і темно-зелені тони. Особливим попитом користуються їли з білосніжним напиленням на кінчиках голок, що імітують сніг. Характерною рисою якісного хвойного дерева є забарвлення стовбура. У недорогих моделей стовбур зазвичай пофарбований у тон голок, а у виробів преміум класу зовні нагадує натуральну забарвлення і пофарбований у коричневі кольори.

Як доглядати і де зберігати штучну ялинку

bc37f3bfc8436b7c6c54dd009460f2b1 Як правильно вибрати новорічну ялинку

Щоб ялинка радувала вас кожен рік пухнастими гілками і яскравими голками, граничне увагу приділіть зберігання і догляду за нею.

Ще перед покупкою подумайте про те, де будете зберігати штучну ялинку, оскільки навіть в зібраному вигляді вона займає багато місця. Не викидайте коробку від виробу, щоб потім компактно скласти ялинку назад і прибрати на зберігання.

Перед установкою ретельно очистіть гілки і голки від пилу. Спосіб обробки залежить від якості матеріалу дерева. Наприклад, виріб з ПВХ просто протріть вологою губкою, а якісну ялина з поліпропілену розберіть на частини і замочіть у воді з мильним розчином. Потримайте гілки в мильній воді півгодини, а потім потріть щіткою. По закінченні обробки протріть ялинку сухою ганчіркою.

Якщо виріб обладнано лампочками або музикою, використовуйте тільки суху чистку.

Як вибрати натуральну ялинку

a6f681ea98f2f7e8f27ddf48c5cc72ba Як правильно вибрати новорічну ялинку

При виборі натуральної їли головний критерій, на що ви повинні звернути увагу – свіжість дерева. Якщо ви купите сухе дерево, воно опаде, відразу після того, як ви занесете його в будинок.

Коли краще купити живу ялинку

Час, протягом якого ялинка не пожовтіє і не осиплеться, залежить від виду дерева.

 • Звичайна ялина з короткими голками простоїть не більше 10 днів, тоді як її сестра блакитна ялина втратить голки трохи пізніше.
 • Сосна залишається зеленою і пухнастою протягом 12 днів, а ялиця – 14 днів. Враховуючи дані показники, вибирайте ялинку безпосередньо перед святом — після 25 грудня.
 • Якщо ви купите дерево раніше, можливо, воно не доживе до свята. Купувати живу ялинку краще на вулиці в світлий час доби, так ви зможете помітити можливі вади.

Де шукати ялинковий базар

Купувати новорічну красуню краще на спеціалізованому ринку або в розпліднику. Зазвичай ялинкові базари зустрічаються на кожному кроці, починаючи свою роботу з 15-20 чисел грудня і закінчуючи передноворічним ввечері. Якщо ви вирішили купити деревце в розпліднику, адреси таких організацій можна знайти на офіційних сайтах в інтернеті. Купивши ялина тут, ви будете впевнені, що її точно продають на законних підставах, так як вирощують саме для цієї мети.

Зверніть увагу на стовбур

Чим важче ялина, тим краще. Зверніть увагу на параметри дерева. Стовбур ялини має бути досить товстим, з розрахунку приблизно 6 см в діаметрі на висоту в 150 див. Також подивіться на якість кори, на ній не повинно бути вад, цвілі і потемніння. Наявність свіжої смоли на зрізі свідчить про те, що дерево зрізане недавно, що є вагомим плюсом. Гілки повинні дивитися вгору.

Понюхайте ялинку

Дерево повинно видавати характерний хвойний аромат. Якщо ви відірвете пару голок, і разомнете пальцями, вони повинні сильно пахнуть хвоєю, а на руці має залишитися пару маслянистих крапель. Якщо ялинка практично не пахне, значить, вона була зруйнована давно, і, ймовірно, після установки швидко осиплеться.

Зверніть увагу на колір голок

32b4182094fe84c1af8a0d448e3cb96a Як правильно вибрати новорічну ялинку

Колір голок повинен бути насиченим, яскраво-зеленого відтінку. Якщо голки тьмяні, сірі, жовто-оранжевого відтінку, значить, дерево зрубали досить давно.

Погладьте голки

Зверніть увагу на посадку голок, вони повинні міцно сидіти на гілці і не обсипатися. Щоб перевірити даний факт, проведіть по гілці рукою, якщо голки залишилися на місці і не обсипалися, значить, ялина зрубана не так давно. Свіжа хвоя еластична і приємна на дотик. Якщо голки колються занадто сильно, значить, дерево коштує на ринку вже тривалий час.

Зігніть гілку

Гілки повинні витримувати вагу іграшок, тому перевірте ялина на міцність. Трохи зігніть гілку. У свіжої ялинки гілки добре гнуться і не ламаються при найменшому впливі, що не скажеш про висохлому дереві.

Як привезти ялинку додому

bc5cc8e59551fa4c8e743617efe74b86 Як правильно вибрати новорічну ялинку

Щоб у процесі перевезення не пошкодити стовбур і гілки, оберніть ялина тканиною і зв’яжіть мотузкою. Перевозити на автомобілі, краще на верхньому багажнику або салоні. У першому варіанті граничне увагу приділіть закріпленню стовбура, щоб ялина не зісковзнула в дорозі. Для перевезення в салоні приберіть одне переднє і заднє сидіння і розташуйте дерево на цьому місці. Якщо гілки не поміщаються і випирають назовні, розташуйте стовбур так, щоб не порушувати правила дорожнього руху.

Оптимальним варіантом стане покупка новорічної красуні поблизу з будинком. Так вам не доведеться використовувати для транспортування автомобіль. В руках нести ялинку потрібно верхівкою вперед, а при вході в приміщення розташувати стовбур, навпаки, верхівкою назад.

Що робити, щоб ялинка простояла довше

8226b936fdc8a810520d8dbc6b1ddb51 Як правильно вибрати новорічну ялинку

Намагайтеся не заносити ялина відразу в теплу квартиру, краще залиште її ненадовго в під’їзді або на балконі. Після того як занесете дерево в кімнату, дайте йому трохи постояти, щоб распушиться.

Досвідчені господині рекомендують ставити хвойну красуню у відро з піском і періодично підживлювати стовбур спеціальним розчином, так вона простоїть довше. Для приготування розчину вам буде потрібно 2 л води, 1 ст. ложка цукру, 1 ст. ложка оцту і 1 таблетка аспірину. Змішайте інгредієнти і періодично поливайте рідиною ялина. Для збереження свіжості голок використовуйте цей же розчин, обприскуючи їх з пульверизатора.

Утилізація

Якщо не замислитися про правильної утилізації ялинки, доведеться прибирати за собою голки в квартирі, сходовій клітці і під’їзді. Щоб цього уникнути, перед тим як викидати висохле дерево, акуратно зріжте гілки з голками і упакуйте у сміттєві пакети. Після чого вам залишиться викинути лише голий стовбур.

Як вибрати сосну?

Якщо ви хочете, щоб новорічна красуня простояв як можна довше віддайте перевагу сосні. Вона менш вибаглива до змін навколишнього середовища. До того ж при нерівномірному розподілі гілок на стовбурі, їх можна відпиляти і прив’язати в потрібному місці.

При виборі сосни керуйтеся тими ж правилами, що і при виборі їли. Крім того, враховуйте майбутнє місце розташування її в кімнаті. Якщо вона буде стояти в центрі кімнати, віддайте перевагу дереву з рівномірно розподіленою хвоєю, а якщо в кутку, вибирайте однобоку сосну. На практиці помічено, що такі дерева виглядають дуже привабливо.

Які їли підійдуть для установки на вулиці

Якщо ви живете в приватному будинку, встановити ялинку можна прямо у дворі. При цьому не принципово, який сорт хвої ви будете встановлювати: ялина, сосну або ялицю. Будь-яке дерево буде виглядати святково і красиво. Ретельно продумайте куди як ви будете кріпити стовбур. Це можна зробити декількома способами, з допомогою сталевої труби, вкопаної в землю або дерев’яного утримувача. Прикрасьте гілки з допомогою великих іграшок, а також гірлянди, призначеної для установки на вулиці.

Заходи безпеки

Після того як обрана ялинка, її потрібно встановити. При цьому вкрай важливо дотримуватися заходів безпеки, які застосовуються як для штучних, так і живих дерев:

 • перед тим як повісити електричну гірлянду, перевірте її цілісність і перевірте правильність її роботи;
 • бажано використовувати тільки одну гірлянду для ялинки;
 • встановлюйте ялинку або сосну як можна далі від приладів штучного тепла;
 • на ніч вимикайте електрогірлянди з розетки;
 • якщо в будинку є діти, не вішайте на нижні гілки дрібні і скляні іграшки;
 • не встановлюйте на гілки піротехнічні іграшки і справжні свічки;
 • перевірте надійність установки;
 • купите невеликий вогнегасник і навчіть користуватися ним всіх членів сім’ї.

Якщо ви купили живу сосну або ялину на додаток до зазначених правил, виконуйте наступні рекомендації:

 • якщо переживаєте, що дерево перекинеться, прив’яжіть стовбур до вбитого в стіну цвяху з допомогою волосіні;
 • якщо є маленька дитина в сім’ї, обріжте нижні гілки, щоб він не поранився голкою;
 • регулярно підживлюйте свіже дерево з допомогою спеціального розчину.

Перш ніж вибирати ялинку до свята, подумайте, чи хочете ви кожен рік купувати свіжу живу ялинку з приємним ароматом хвої, або ж придбати одну штучну новорічну красуню на найближчі 5-10 років. І в тому і в іншому варіанті особливу увагу приділіть вибору хвойного дерева, щоб не зіпсувати радість і задоволення від новорічних свят.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками