Як правильно вибрати ванну

На ринку велика кількість різновидів ванн, які відрізняються не тільки якістю, але і наявністю вбудованих функцій, матеріалом виготовлення та формами. Це основні параметри, які будуть служити для вас провідником при виборі відповідного виробу.

Види ванн

Основний критерій для ванни – це матеріал, але велику роль відіграє розмір, форма, товщина і покриття. Умовно можна поділити ванни на стандартні і класу люкс. Обидва володіють різними особливостями, але у ваннах підвищеного комфорту є функції у вигляді гідромасажу та очищення води.

Класичні

1fc34c8ea164b2fb52a6a8854ed0bbf1 Як правильно вибрати ванну

Ванни зазвичай виготовляються з металу, чавуну і акрилу. Якщо металеві можуть бути тільки овальної або прямокутної форми, то акрилові ви можете підібрати будь-якого виду. Якість матеріалу і покриття буде формуватися від вартості. Чим менше ви віддасте за ванну, тим менше вона вам прослужить.

Ванни підвищеного комфорту

eccea15e40f0a90141d0d11a4937c2c0 Як правильно вибрати ванну

Ця категорія ванн може складатися з будь-якого існуючого матеріалу. У основу береться не тільки якість, але і додаткові можливості – наявність підлокітників, підголівників, антибактеріальної очищення і гідромасажних форсунок.

Існують квариловые, скляні, фаянсові і мармурові ванни. Всі вони зроблені з дорогого матеріалу, відповідно їх ціна вище класичних. Важливо відзначити високу якість обробки поверхні, яке захищає ємність від зовнішніх пошкоджень і знижує рівень шуму набираемой води.

Який матеріал для ванни краще

Акрилова ванна складається з акрилу, ділиться на декілька компонентів — АБС/ПММА і поліметилметакрилат. Основну частину складає АБС, містить органічне скло, залишки припадають на поверхневе напилення поліметилметакрилату. Такі ванни не відносяться до дорогих, але дуже практичні. Якщо їх порівнювати з іншими видами, то вони вважаються самими легкими. Це дозволяє без складнощів доставляти їх до квартири і монтувати, чого не скажеш про чавун.

Чавунна ванна: плюси і мінуси

Чавунну ванну можна по праву вважати класикою, оскільки саме вона була найбільш популярна в минулі роки. Її особливість полягала в довговічності, оскільки сплав не іржавіє і не змінює форму. Також до переваг можна віднести довгий збереження тепла. За годину температура води знижується не більше ніж на 15 градусів.

Чавунні ванни можна придбати як бюджетні, так і дорогі. Їх відмінність буде ґрунтуватися на якості покриття, оскільки саме воно відіграє основну роль. При пошкодженні поверхневої емалі ванна втратить гарний зовнішній вигляд. Якщо вчасно не відновити пошкоджену зону, то напилення почне швидко лущитися і поширюватися по всій поверхні. До недоліків також можна віднести вагу. У середньому чавунна ванна важить 150 кг, тому при доставці і монтажі у вас можуть виникнути складнощі.

Плюси:

 • гарантія не менше 15 років;
 • хороший теплообмін;
 • низький рівень шуму.

Мінуси:

 • велику вагу;
 • невеликий вибір форм;
 • відсутність функцій підвищеного комфорту.

Брендові вироби відрізняються в ціні, в порівнянні від бюджетного класу російських виробників. Здебільшого це відноситься до якості поверхневої емалі.

e9512e75cea487fb26e4633e2601db2a Як правильно вибрати ванну

Сталева ванна: плюси і мінуси

Сталеві ванни бувають із нержавіючої конструкційної сталі. Відмінність їх досить високо. Нержавійки коштують дорого, оскільки на них ніколи не з’явиться іржа, чого не скажеш про конструкційних. До переваг обох можна віднести легкість у виплавці. Це означає, що ви зможете вибрати будь-який виріб з розміром і формою, з підлокітниками і іншими додатковими можливостями.

До недоліків сталевих ванн відноситься тонкість стінок, причому чим більше вигинів на ванні, тим вона вразливіша. Покриття легко ушкоджується від ударів, але також легко і відновлюється. Рівень шуму при наборі води занадто високий. У сталевої ванни слабкий теплообмін, тому вода остигає швидко.

Плюси:

 • невелика вага;
 • велика різновидність форм;
 • невелика вартість.

Мінуси:

 • схильність до деформації;
 • вразлива поверхню;
 • високий рівень шуму при наборі води;
 • низький теплообмін.

Ванна з нержавіючої сталі буде відрізнятися тільки строком експлуатації.

Акрилова ванна: плюси і мінуси

Цей тип ванн найбільш поширений в наш час. Крім невеликої ваги, вони максимально різноманітні. Вам доступні різні форми і розміри, але також і великий вибір кольору. Оскільки вони складаються з міцного пластику, то термін їх експлуатації подекуди сягає чавунних виробів.

Покриття ванн складається з акрилу, тому вони чутливі до хімічних засобів і металевих предметів. При їх обслуговуванні необхідно дотримуватися відповідних правил, в іншому випадку матеріал швидко втратить гарний зовнішній вигляд.

Плюси:

 • легка вага;
 • великий вибір форм і кольору;
 • довгий термін експлуатації.

Мінуси:

 • велика кількість неякісних моделей на ринку;
 • висока чутливість при обслуговуванні.

При виборі акрилової ванни слід ретельно оглядати поверхню на наявність дрібних пошкоджень.

Квариловые ванни

2c51b2864f0972144e8e72d782dafbcd Як правильно вибрати ванну

Кваріл — комбінований матеріал, що складається з кварцу, акрилу і спеціальних добавок, виготовлених з екологічно чистих матеріалів. Унікальність квариловых ванн полягає в їх міцності і довгому терміні експлуатації. Товщина стінок досягає 20 мм, що робить конструкцію міцною. Але цей фактор також і збільшує вагу ванни, вона стає важче акриловий моделі, але менше чавунної і їй подібних.

Для монтування квариловой ванни немає необхідності викликати фахівців, ви зможете самостійно встановити конструкцію. При обслуговуванні кварилу краще використовувати якісний і відповідний хімічний засіб, в іншому випадку, через певний термін експлуатації ванна втратить блиск. Квариловые конструкції також виділяються хорошим теплообміном. Вони програють чавуну, але перевершують метал. Головний недолік таких ванн – висока вартість.

Керамічні ванни

8b3d232f404c126e40f0c7b8da45cf96 Як правильно вибрати ванну

Такий вид ванн виділяється гарним збереженням тепла і відсутністю будь-яких механічних пошкоджень. Їх рідко можна знайти у відкритому доступі, оскільки вони найчастіше виготовляється на замовлення. В процесі виготовлення на кераміку наноситься спеціальне глазуроване покриття, що додає конструкції блиск. При цьому воно не чутливе до невеликого втратам у вигляді подряпин.

До недоліків керамічної ванни можна віднести високу вартість і крихкість. Конструкція важить досить багато, при цьому матеріал при сильному ударі може тріснути. З цієї причини доставку і монтаж краще довірити фахівцям.

Скляні ванни

6b0cb011c770b9dd6104583af1032724 Як правильно вибрати ванну

Це одні з найдорожчих і розкішних ванн. В процесі виготовлення скло проходить відповідну загартування, після чого стає ударостійким. Ємність виплавляється з чистого піску, тому в ній відсутні шкідливі елементи. Скляні ванни частіше виготовляється на замовлення.

Конструкції зі скла можуть бути суміщені з пластиком, однак вони не цінуються, оскільки при тривалому використанні можуть з’явитися микроутечки в місцях з’єднання.

Фаянсові ванни

7528d436d0872ce64c384ce0341575cb Як правильно вибрати ванну

Процес виготовлення таких ванн аналогічний керамічним виробам, але цей вид відрізняється великою крихкістю. Фаянсовий ванна служить скоріше не для миття, а для прикраси інтер’єру, оскільки тріщини можуть з’явитися навіть від сильного напору. Крім складного монтажу, вам потрібно регулярно ретельно обслуговувати виріб, інакше воно швидко втратить товарний вигляд. Це один з найдорожчих видів ванн. З переваг можна виділити тільки великий вибір унікальних форм і хороший теплообмін.

Мармурова ванна

64f33966eb4970dd7b86b542d67d070b Як правильно вибрати ванну

Цей вид ванн ділиться на штучний і натуральний мармур. Зовні вони схожі, але процес виготовлення докорінно відрізняється. Натуральна мармурова ванна виготовляється з шматків каменю, які виточуються та кріпляться між собою. З цієї причини ванна коштує дорого, однак вона недовговічна. Через якийсь час експлуатації мармур почне жовтіти, а склеєні між собою ділянки можуть давати мікротріщини.

Штучний мармур складається з мармурового пилу, акрилу і спеціальних добавок. Він вирізняється високою міцністю і довговічністю. На відміну від натурального, штучний мармур не змінює колір при тривалому використанні і буде зберігати зовнішній вигляд у залежності від догляду.

Мідні ванни

23502a7bf0a8cb263cdc4e783992164b Як правильно вибрати ванну

Ванни, виготовлені з міді, були популярні в XIX столітті, тому вважаються класикою. Їх головне достоїнство не тільки в унікальному зовнішньому вигляді, але і в характеристиках. Мідь вважається кращим провідником тепла, тому вода буде остигати довго. Частіше ванни виготовляється великих розмірів для монтажу в центрі кімнати. Якщо у вас невелика площа, тоді мідна ванна буде виглядати не так естетично.

Такий вид конструкції коштує великих грошей, причому відхід також вимагає особливої уваги. При митті і чищенні не можна застосовувати засоби з скоблящим ефектом, так як на м’якому металі залишаться сліди.

Яку ванну краще купити акрилову, чавунні або сталеві?

Чавунні ванни коштують великих грошей, при цьому їх доставка та монтаж доставлять незручності із-за великої ваги, але вони довговічні і добре зберігають температуру води. При виборі сталевої ванни кращим варіантом буде нержавіючий сплав, так як виріб не іржавіє. Металевий варіант частіше отримується унаслідок низької вартості, але у нього багато недоліків:

 • погане збереження температури води;
 • чутливість емалі до пошкоджень;
 • деформація.

Акрилова ванна найбільш практична. Плюсом тут виступає великий вибір виробу за вартістю, розмірами та кольором. Легка вага дозволить монтувати її самостійно, а акриловий сплав дасть хороший захист від різних пошкоджень.

У підсумку, кращим варіантом буде акрилова ванна, оскільки вона має багато переваг за невелику вартість. Чавунна ванна краще за технічними характеристиками, але вона дуже дорога для середньостатистичної сім’ї, при цьому складна в транспортуванні і монтажі. Сталеві вироби найдешевші, але програють аналогам практично за всіма показниками.

Порівняємо прямі і кутові ванни

Вибір прямою або кутовий ванни залежить від розмірів ванної кімнати. Якщо вона невелика, тоді актуально поставити виріб прямокутний форми. Це дозволить вам заощадити місце. Ванни таких форм найбільш поширені, а значить і вибір їх досить великий. Якщо місце дозволяє, то в якості додаткових функцій ви можете придбати виріб з підлокітниками і полицями для хімічних засобів.

Для кутових ванн знадобиться більше простору, причому їх корпус не дозволить сховати засоби гігієни. Проте із-за індивідуальних форм і збільшених розмірів, такі вироби коштують дорожче, ніж прямокутні. Перед тим як віддати перевагу одній з перерахованих вище ванн, вирахуйте площа і уявіть її наявність в кімнаті.

Параметри вибору ванни

Від того, який у вас бюджет, які розміри кімнати і які вам потрібні додаткові функції, буде залежати критерій покупки.

Вибір розміру і форми ванної

Практично всі моделі мають різні форми. Вибирайте відповідний вашій кімнаті розмір, краще з невеликим запасом, інакше можуть бути труднощі з монтажем. Якщо у вас прямокутна форма ванної кімнати, відповідно і ванну потрібно купувати прямокутну. У невеликих квадратних кімнатах актуально ставити кутову, так як вона заощадить чимало місця.

Як вибрати довжину ванни по зростанню людини

Варто враховувати, що ванни мають свої обмеження, в співвідношенні форми та матеріалу виготовлення. Наприклад, чавунні вироби можуть бути тільки до 170 см, а щоб знайти мінімальний варіант, вам слід дивитися на сталеві ванни. Моделі з кутовими і схожими формами виготовляються тільки з акрилу.

Головний критерій при виборі ванни – це розмір вашої кімнати. Але також важливо вибирати ємність по зростанню членів сім’ї. Завжди рівняйтеся по найбільшому і високого родича, щоб всім було зручно приймати ванну. Для середньостатистичної людини підійде модель з висотою бортів до 60 см і довжиною до 180 см

Простота монтажу

Найбільш простими в транспортуванні і монтажі вважаються акрилові і сталеві ванни. Їх вага зазвичай не перевищує 40 кг, що дозволяє монтувати конструкцію самостійно. Найскладнішими в кріпленні є чавунні і фаянсові вироби. Якщо перші дуже важкі, то ванни з фаянсу крихкі і вимогливі. Також можна виділити моделі з міді, так як м’який і не важкий метал ви зможете монтувати самостійно.

Товщина

Чим більше товщина стінок ванни, тим вона міцніше, але також і підвищується вага. Товщина стінок якісних виробів варіюється від 2 до 6 мм. Якщо в характеристиках буде вказана цифра нижча, тоді знос ванни відбудеться швидко, незважаючи на якісне обслуговування.

При виборі вироби завжди перевіряйте його на гнучкість. Незважаючи на матеріал виробу, стінки і дно не повинні пружинити і прогинатися.

Біла та кольорова сантехніка

Колір ванни ніяк не буде впливати на її довгостроковість або якість. Частіше ми бачимо вироби білого кольору, оскільки ще з давніх часів цей колір є символом чистоти і гігієни. На білій сантехніці відразу буде видно плями і патьоки, які потрібно відразу ж чистити.

Міцність конструкції і рами

В залежності від товщини і матеріалу ванни, встановлюється відповідна конструкція. Перед покупкою ви зможете заздалегідь визначити міцність бортів, грунтуючись на кількості ніжок піддону. Якісні вироби зазвичай закріплені на металевих каркасах з чотирма ніжками по кутах. Для тонкого акрилу або металу встановлюється зміцнений каркас, який підтримує більшу частину бортів. Це означає, що виріб здатний до деформації.

Внутрішнє покриття

Існує кілька варіантів покриттів ванни. Найбільш поширені емаль і акрил. Емаллю покривають металеві та чавунні вироби. Термін її експлуатації не більше 5 років, тому емальовані ванни менше цінуються. Акрил ж, навпаки, може експлуатуватися до 12 років.

Після тривалого використання стінки ванни можна відновити самостійно або за допомогою фахівців. Процедура накладання нового шару емалі проста і дешева, але слід пристосуватися до фарбування. Відновлення акрилу буде більш дорогим, але існує кілька методів:

 • Нанесення шару акрилу на поверхню ванни за допомогою кисті і попередньої процедури очищення.
 • Накладення акрилової вставки дозволить за короткий термін зробити поверхню виробу новою, однак цей метод більш дорогий.

Акрил якісніше і красивіше емалі, але більш дорогий в обслуговуванні.

Як визначитися з виробником

Ім’я виробника сантехніки відіграє важливу роль при покупці, оскільки зарекомендував себе бренд випускає якісну продукцію і надає високий рівень обслуговування. Маловідомі компанії також можуть випускати хорошу продукцію, але не факт. Покупець піддається ризику, вибираючи ванну з великою кількістю можливостей за низьку вартість.

Відразу виділимо російських виробників. До них відноситься Верх-Ісетський завод, Липецький трубний завод, також якісну продукцію випускає завод «Універсал».

Із зарубіжних марок відразу варто виділити німецьку компанію Villeroy & Boch, оскільки лише вона виробляє ванни з кварилу. Якісну сантехніку виробляє іспанська компанія Roca. Це один з найпоширеніших виробників ванн на вітчизняному ринку. До списку кращих компаній відносяться:

 • Cersanit (Польща);
 • Duravit (Німеччина);
 • Ravak (Чехія);
 • Riho (Голландія).

Інші марки не так відомі в Росії, тому якість їхніх виробів під сумнівом.

На що потрібно дивитися в магазині при купівлі

Насамперед звертайте увагу на зовнішнє та внутрішнє покриття виробу. На ньому не повинно бути подряпин і опуклостей. Пробуйте борти і дно ванни на гнучкість, оскільки тонкі стінки призведуть до деформації. Також варто звернути увагу на форму каркаса. Якщо його конструкція покриває всю ванну, тоді не бажано її купувати.

Наступним критерієм буде зручність використання. Якщо ви бажаєте придбати виріб з великою кількістю додаткового функціоналу, наприклад, гідромасажу, тоді вибирайте брендову продукцію, оскільки китайський виробник не виділяється якістю і довгостроковістю.

Купівля ванни буде залежати і від наявності дітей в родині. У цьому випадку відмовтеся від глибоких і широких ємностей, щоб убезпечити купання дитини. Також рекомендується вибирати моделі з антиковзаючим покриттям.

Комплектація

Комплектація ванни ділиться на стандартну і поліпшену. У першому випадку, в комплекті з виробом йде тільки інструкція. В кращу комплектацію входять різні панелі, каркас, комплект деталей зливу і переливу води.

Шумоізоляція сталевої ванни

Відомо, що самі галасливі ванни – сталеві. Чим тонше виріб, тим голосніше буде набиратися вода. Моделі з товщиною корпуса 4 мм і більше, не такі гучні, але все ж шум присутній. На ринку можна побачити сталеві ванни з додатковими зовнішніми оболонками, що поглинають звук, але також існує маса способів знизити рівень шуму самостійно.

Вага

Чавунні вироби є найважчими. Їх транспортування і монтаж провести самостійно практично неможливо, проте вони самі довговічні і міцні. Якщо вам потрібна легка ванна, тоді вибір потрібно робити між акрилом або металом. Вага виробу зазвичай не перевищує 40 кг і їх легко переміщати і зміцнювати. Ванни з кераміки, мармуру і скла також мають велику вагу, але при цьому ще й підвищену крихкість.

Додаткові функції

Цей фактор буде істотно впливати на рівень комфорту і вартість виробу. Тільки для вбудованого масажу в систему входить компресор подачі повітря, шланги, трубки і форсунки. Складність механізму збільшує вартість ванни. На більш дорогих моделях є функція дезінфекції води, ароматерапії, підлокітники і підголовники.

У люксових виробах вбудований сенсорний дисплей, що дозволяє бачити температуру води і час. За допомогою його можна встановлювати імпульс форсунок подачі повітря, підвищувати або знижувати потужність струменя, а також задавати і зберігати власні опції масажу.

Ванни з гідромасажем вимагають до себе відповідного догляду. Їх потрібно чистити спеціальними засобами, вода повинна подаватися тільки через фільтр очищення, ну і при купанні не можна використовувати такі гігієнічні добавки, як морська сіль і піна.

Типи установки

3ba82a50e1983a2ab4b6d87913d71e4d Як правильно вибрати ванну

Всі наявні ванни діляться на три типи установки, кожен з яких має свою технологію монтажу.

Тип установки Короткий опис
Окремо стоять або вільностоячі Такі моделі рекомендується встановлювати тільки в об’ємних кімнатах, оскільки їх конструкція передбачає під собою окремий від стін монтаж.
Вбудовувані Після установки ванна стає компактною і ледь помітною, але її монтаж досить складний. Для цього необхідно заздалегідь створювати нішу в підлозі або стіні.
Пристінні і кутові Найбільш поширені види ванн. Вони монтуються впритул до стіни. Незалежно від того, кутове це виріб, або пристінне, воно може стояти як на власній конструкції, так і на металевих ніжках.

Поради щодо вибору виробника

На вітчизняному ринку попитом користуються не лише закордонні виробники. Конкуренцію світовим брендам складають такі вітчизняні виробники, як «Aquanet», «1 марка» і «Bas». Вони не відрізняються великим вибором ванн, але випускаються моделі виділяються гарною якістю і довговічністю.

У списку кращих світових компаній першу сходинку займає німецький виробник «Villeroy and Bosch». Під цією маркою випускається сантехніка з унікального матеріалу кварилу, якого немає у конкурентів. Якщо вам потрібна універсальна форма ванни, тоді рекомендуємо подивитися на продукцію чеської компанії «Ravak», випускає більш 200 різних видів ванн, що відрізняються за формою, матеріалом і функцій. Найдорожчі вироби виробляє італійська фірма «Jaccuzi». Вона існує ще з XVIII століття, тому можна купити класику з міді або дерева.

Перед покупкою ванни відразу дивіться на її виробника, оскільки, незважаючи на великий список функцій, виріб може швидко втратити товарний вигляд. В залежності від бюджету, ви можете придбати ванни як російського, так і зарубіжного виробника. Перевіряйте виріб на наявність тріщин і подряпин. Існує більше десятка різновидів матеріалів, з яких виготовляються ванни. Всі вони мають як переваги, так і недоліки, тому ретельно зважуйте всі за і проти. Вибирайте підходящу за розміром і формою, а вже потім звертайте увагу на колір і додаткові функції.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками