Як правильно заправити пір’яну ручку чорнилом

В канцелярських магазинах можна побачити велику кількість пір’яних ручок, проте всі вони відрізняються якістю збірки, механізмом заправки і вартістю. Незалежно від того, яку ви придбали ручку, при належному догляді вона прослужить у вас довгий час, головне дотримуватися правил по заправці та чищення і не використовувати не призначені для неї рідини. Розглянемо види заправних систем, їх особливості, і як правильно їх чистити.

Куди заливаються чорнило в пір’яний ручки?

a858e5548529c9700175c0d2cfd0fa76 Як правильно заправити піряну ручку чорнилом

Якщо ви використовуєте систему з поршневим конвертером, тоді чорнило потрібно заливати в спеціальний відсік. Система з картриджем одноразова, тому заправити її повторно не вийде. Потрібно буде придбати новий картридж і зарядити його в ручку.

Види систем заправки

Існує три види систем заправки пір’яних ручок:

  1. Картридж. На заводі виробнику випускається невелика ємність з чорнилом, яка вставляється в ручку. Цей вид найбільш поширений через практичності використання, але картридж одноразовий, і щоб не було проблем, вам потрібно заздалегідь ними запастися.
  2. Поршневий конвертер. Таку систему потрібно заправляти самостійно. Особливість поршневого конвертера полягає в багаторазовому використанні, але також метод менш практичний, так як вам потрібно купувати окремо чорнило і спеціальні пристосування.
  3. Одноразова система. Є пір’яні ручки бюджетного сегмента, і найчастіше їх можна використовувати повторно, так як відсутня можливість заміни картриджа або заправки.

Як заправити і розписати?

Пір’яну ручку можна заправити кількома способами. Розглянемо докладніше варіанти заправки, враховуючи особливості конструкції.

Спосіб 1

5a290a6b511ec15095b5c54e4f132b6e Як правильно заправити піряну ручку чорнилом

 

Якщо у вас поршневий конвертер, тоді розберіть ручку, нахиліть стрижнем до чорнилу і прокрутіть поршень проти годинникової стрілки. Потім перо вмочіть в чорнило і прокрутіть пристрій вже за годинниковою стрілкою. Так станеться всмоктування чорнила в ємність. Потім, не высовывая ручку, трохи відкрутіть кришку поршня, до появи краплі чорнила з пера. Це потрібно робити для стравлювання зайвого повітря. Потім закрутіть конструкцію і витріть ручку сухою тканиною.

Спосіб 2

08fac6243f7b57553f6c9f5e536b9bf2 Як правильно заправити піряну ручку чорнилом

Поршневий наповнювач діє аналогічно конвертера. Розберіть ручку і поверніть наповнювач проти годинникової стрілки. Опустіть у чорнило зробіть зворотний виток, щоб закачати рідина. Спустіть повітря і зберіть конструкцію.

Спосіб 3

492a54f58f6f802e59b7358e2468aa7d Як правильно заправити піряну ручку чорнилом

Варіант з картриджної системою найбільш простий. Розберіть ручку і дістаньте з неї використаний картридж. Вставте нову систему до клацання і розписуйте перо до появи чорнила.

Як користуватися конвертером для заправки

Існує кілька видів конвертерів, які розрізняються в способах експлуатації. Розглянемо роботу конструкцій і як їх заправляти.

Поршневі поворотні конвертори

431237a465f818127c37e5f4aba77b51 Як правильно заправити піряну ручку чорнилом

Поворотний конвертер заправляється опусканням ручки в чорнило і всмоктуванням їх в бак за допомогою поворотного механізму.

Поршневі конвертери зі штоком

7a5e5d8c47167c1e8a5c125ad544c1fd Як правильно заправити піряну ручку чорнилом

Цей вид системи нагадує шприц. Спочатку видавлюємо залишки повітря і рідини з поршня, натискаючи на важіль. Потім занурюємо перо в ємність з чорнилом і відтягаємо ручку поршня на себе.

Пипеточные конвертери

d7a87266fbc4ed9e71395be8f441c0ac Як правильно заправити піряну ручку чорнилом

Класична система заправки. Чорнильна сховище, виготовлене з гуми, і для заповнення чорнила потрібно від’єднати канал від пера, натиснути на основу конструкції, щоб стравити зайве повітря, і опустити в банку чорнилом. Як тільки ви перестанете стискати поршень, потрібна рідина надійде в конвертер.

Вбудована поршнева система

c20c04854bbbbfe4cc7480f64b72c49c Як правильно заправити піряну ручку чорнилом

Вбудована система має більш складну конструкцію, однак з нею ви не забрудните себе і ручку. З поршня йде розгалуження з невеликим каналом. Щоб заправити ручку, вам потрібно вставити його в ємність з чорнилом.

Бесконвертерная і бескартриджная система

В бюджетних моделях можна побачити просту систему роботи ручки. У ній немає конвертерів і картриджів, а чорнило залиті вже в корпусі. Заправити такий механізм повторно не можна, при цьому часто чорнило витікають через мікротріщини в з’єднаннях.

Чим почистити пір’яну ручку від засохлої фарби

Якщо ви давно не користувалися ручкою, тоді чорнило в ній могли засохнути. Однак це не привід викидати інструмент, так як його можна реанімувати. Розберіть конструкцію і промийте під проточною водою, щоб вимити залишилися чорнило. Робіть це до тих пір, поки вода не стане прозорою, при виході з ручки. Потім покладіть всі запчастини на рушник на 2 години, щоб вони висохли. Якщо чорнило важко вимиваються, тоді покладіть конструкцію в ємність з теплою водою на 5-8 годин.

Якщо у вас Паркер з картриджем, то засохлі чорнила немає сенсу вимивати. Виправити проблему можна установкою нового пристрою.

Як правильно зберігати пір’яну ручку

Термін служби пір’яний ручки буде залежати від того, який догляд за нею ви здійснюєте. Незалежно від конструкції і чорнила, її потрібно час від часу промивати і чистити, оскільки при інтенсивному використанні сопло може засмітитися частинками з паперу.

Головний фактор, що впливає на чистку – вид чорнила. Щоб не виникло проблем з кольором і пересиханням, рекомендується використовувати чорнило популярних брендів, які спеціалізуються на виготовленні цих самих чорнила. Якщо ви заправите ручку не відповідає рідиною, то ризикуєте назавжди її зіпсувати.

Чим заправити, якщо немає чорнила

Не рекомендується використовувати інші речовини, крім оригінальних чорнила, однак якщо вам терміново потрібно заправити ручку, тоді скористайтесь наступними матеріалами.

Можна заправити штемпельною фарбою?

Заправка фарбою для принтера для вашої ручки останньої, оскільки непризначені для пір’яних ручок чорнило містять гліцерин і довго сохнуть. Штемпельна фарба вбирається глибоко в матеріал, тому надалі очистити поршень буде дуже складно.

Також у таких чорнил більш рідка консистенція, яка може призвести до патьоків. При написанні на папері фарба буде довго застигати, відповідно ви будете часто розмазувати текст. Метод можна використовувати тільки в крайньому випадку.

Можна заправляти тушшю?

Мікрочастинки туші більше, ніж у чорнила, тому ручка швидко забиватися. Крім цього, туш швидко засихає, і через кілька годин ваша ручка перестане писати. Відмити її теж практично неможливо, так як сучасна туш володіє стійким до вологи ефектом. Цей варіант не ефективний і неефективний, при цьому ви ризикуєте зіпсувати ручку.

Пір’яна ручка коштує чималих грошей, особливо якщо це Parker. Щоб вона прослужила максимальний термін, регулярно чистіть її і промивайте, використовуйте тільки відповідні чорнило і конструкції.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками