Як прибрати подряпини з пластикових речей

Пластик в сучасному світі оточує нас всюди, будь то панелі автомобіля, підвіконня, сонцезахисні окуляри або мобільний телефон. Поширення пов’язано з тим, що він має невелику вагу і простий у зверненні. Тим не менше він схильний до пошкоджень, тому рано або пізно встає питання, як прибрати подряпини з пластику на тій чи іншій речі.

Найчастіше ушкодження можуть з’явитися на деталях автомобіля, наприклад, торпеді або дверях, це може бути пов’язано з недбалим розташуванням на ній ключів, телефонів та інших предметів. Крім того, досить легко подряпати окуляри, що мають пластикову основу, коли вони недбало покласти на стіл або в сумку.

Як прибрати подряпини з глянсового пластика в домашніх умовах

205f13837be975335ad9d3f97aa43b45 Як прибрати подряпини з пластикових речей

Щоб прибрати подряпини на пластику, застосувати один з наступних експрес-методів:

 • Наносити на ушкоджену поверхню кілька крапель машинного масла, після чого ретельно відполірувати її за допомогою фланелевою тканини. Варто зазначити, що пластик не повинен бути забарвленим, в іншому випадку такий вид полірування навряд чи дасть значущі результати.
 • Незамінний засіб у кожному господарстві – паста ГОІ, вона здатна допомогти у вирішенні цієї проблеми. Досить нанести її на тканину та ретельно втерти речовина і пластикову основу.

bc5f401f89f3b0a0c24f49560e6ebe50 Як прибрати подряпини з пластикових речейПаста ГОІ справляється практично з усіма подряпинами на пластикових поверхнях.

 • Непогані результати даее використання спеціальних фломастерів, здатні замаскувати подряпину на пофарбованої поверхні, крім того, можна використовувати для цієї мети текстильну фарбу. На закінчення потрібно обробка пошкодженого місця пастою з вмістом воску.
 • У господарських магазинах є спеціальний барвник, видаляє подряпини на глянцевому поверхні. Його наносять у потрібне місце за допомогою тонкої кисті або зубочистки, а після висихання полірують тканиною, змоченою в машинному маслі.

Якщо прибрати подряпину не вдалося, застосувати інші методи:

Нагрівання феном. Досить просте рішення проблеми, гаряче повітря швидко вирівнює пластикову поверхню і позбавляє її від дрібних дефектів. Видалення подряпин відбувається наступним чином:

2252aa978e964e9139ae4d08d74d4e36 Як прибрати подряпини з пластикових речей

 • приберіть сміття і забруднення з оброблюваної частини пластику;
 • проведіть зачистку за допомогою наждачного паперу з не дуже великої осередком;
 • приберіть пил вологою тканиною і обезжирьте поверхню;
 • потім нагрійте пластик, направивши на нього включений фен, до температури 300 градусів;
 • важливо рухати прилад за напрямом подряпини, не затримуючись на одному місці, щоб не допустити появи розлучень;
 • коли поверхня нагріється, залиште її в спокої на 15-20 хвилин;
 • на закінчення потрібно грунтовка і фарбування пластикового елемента.

Полірування з використанням спеціального засобу, який можна придбати в магазині автомобільних товарів.

efa74cbe03e8fa6a70d9d05a3a7fa202 Як прибрати подряпини з пластикових речей

 • Спочатку очистіть місця, де знаходиться подряпина, за допомогою мильного розчину.
 • Просушіть елемент.
 • Нанесіть пасту за допомогою губки і залиште для впливу на термін, зазначений в інструкції, що додається.
 • Дочекавшись, коли паста придбає світлий відтінок, приступайте безпосередньо до поліруванню. Використовувати дозволено як спеціальне пристосування, так і звичайну наждачний папір;
 • Струсивши з поверхні пил, оцініть результат роботи.

Олівці, застосовувані для зафарбовування подряпин на пластиковій поверхні, здатні заповнювати пошкодження і робити їх непомітними для очей:

3bff0facd4bca52521ffee0e9cebe468 Як прибрати подряпини з пластикових речей

 • спочатку ретельно підберіть відтінок олівця, щоб подряпина стала по-справжньому непомітною;
 • потім відмийте пластик та підсушіть його;
 • тепер заштрихуйте подряпину олівцем, а після висихання приберіть його надлишки і відполіруйте поверхню.

Як прибрати глибокі подряпини на пластику

Щоб прибрати глибокі подряпини на пластику, які абсолютно псують зовнішній вигляд будь-якої речі:

 • розплавте невеликий елемент пластмаси, який буде точно таким же, як і ремонтується ділянка;
 • розчиніть його в «Уайт-Спірит»;
 • тепер, коли речовина прийняло рідку форму, втирайте його в тріщину;
 • на закінчення відполіруйте поверхню.

b6a55030c584c4419508f75ea44e0d65 Як прибрати подряпини з пластикових речейСпеціальні засоби приховують глибокі подряпини.

Видалити великі пошкодження на пластиковій основі можна, застосувавши спеціальний засіб Displex, яке продається в господарських магазинах, розфасоване в тюбики. Варто зазначити, що ця речовина має в своєму складі мікрочастинки пластикової природи, тому вони найточнішим чином заповнюють глибокі подряпини і роблять їх непомітними для оточуючих.

Застосовувати цей засіб потрібно наступним чином:

 • нанести пасту на подряпину, використовуючи ватяний диск, фланель або іншу тканину;
 • втирати засіб потрібно, роблячи кругові рухи, протягом 2 хвилин;
 • у разі коли подряпина не зникла після однієї процедури, повторіть маніпуляції ще кілька разів.

Як правило, Displex відмінно справляється з глибокими пошкодженнями, але у випадку, коли всі впливу виявилися безрезультатними, має сенс звернутися до фахівців. Приміром, якщо подряпина знаходиться в салоні автомобіля, скористайтеся спеціальною послугою з видалення ушкоджень, яку пропонує більшість автомийок.

Як прибрати подряпини на пластиковому підвіконні

3f7a1d704d97b81c6bb3cc82f03482e5 Як прибрати подряпини з пластикових речейCOSMOFEN 10 відмінно повертає блиск глянцевою пластикової поверхні.

Пластиковий підвіконня, звичайно ж, багато в чому перевершує своїх дерев’яних побратимів, але подряпати його простіше простого. Нерідкі випадки, коли пошкодження залишає ніяково передвинутый квітковий горщик або господиня, яка очищає його, використовуючи щітку з жорсткою щетиною. Варто відзначити, що подряпини можуть стати джерелом додаткової бруду, яка потрапить в них, а видалити її виявиться не занадто просто.

Звичайно ж, ідеальним варіантом буде повна заміна підвіконня на новий. Але якщо цей метод не підходить, спробуйте прибрати пошкодження власними руками:

 • У разі коли пластик підвіконня матовий, візьміть наждачний папір і повільно рухаючи її вздовж подряпини, затріть нерівність. Варто відзначити, що зернистість паперу повинна бути на рівні 600 одиниць, тоді вона прибере шорсткості.

8b63df771a1ba487d524ea401d64e6a7 Як прибрати подряпини з пластикових речейЗа допомогою наждачного паперу можна прибрати з підвіконня всі нерівності.

 • Глянсову поверхню може врятувати використання тієї ж наждачного паперу, але завершувати процес видалення подряпини потрібно спеціальним засобом, який використовується для очищення виробів із полівінілхлориду. Свою ефективність довів COSMOFEN 10, який чудово повертає пластику втрачений глянсовий блиск.
 • Обережно! Цей засіб є розчинником і надзвичайно токсичний. Тому використовувати його потрібно дуже акуратно, і тільки в захисних рукавичках. Попередньо необхідно випробувати краплю засобу на тій частині підвіконня, яка не видно оку.
 • У тому випадку, коли подряпана плівка, що покриває пластиковий підвіконня, має сенс замінити її на нову. Ідеальним варіантом вважається її акрилова різновид.
 • Видалення з пластикової поверхні підвіконня подряпин можна проводити, застосовуючи воскової складу Farecla, який абсолютно нешкідливий для полівінілхлориду:

6d2db3503b1d3ac3bc5d028a8c80033b Як прибрати подряпини з пластикових речей

 • якщо передбачається обробка дрібних подряпин, то на них можна відразу наносити цей засіб;
 • у разі коли видалення потрібно глибоких пошкоджень, їх поверхня потрібно попередньо зачистити наждачним папером.

Варто зазначити, що покриття воском дає відмінні результати, тому що він відмінно переносить сонячні промені і воду. А також володіє здатністю відштовхувати забруднення, оберігаючи поверхню підвіконня.

Як прибрати подряпини з прозорого пластику

Прозорий пластик схильний появі подряпин не менш, ніж матовий або кольоровий. Як правило, в будинку може виявитися чимало предметів, які мають поверхню, зроблену з такої пластмаси. Досить часто дряпаються пластикові скла очок, найчастіше сонцезахисних. Потрібно відзначити, що такі пошкодження здатні погіршувати зір, та й просто робити некомфортним їх застосування.

c1af4d9e52bfe454e5249d7fd7bbb191 Як прибрати подряпини з пластикових речей

Невеликі подряпини на прозорому пластику видаляються, використовуючи підручні засоби:

 • Поліроль для ювелірних прикрас. Нанесіть на скло, після чого відполіруйте тканиною з мікрофібри.
 • Якщо змішати вазелін і поліроль, застосовувану для дерева, можна видалити подряпини на прозорій поверхні. Важливо продовжувати полірування до тих пір, поки повністю не зникнуть сліди вазеліну.
 • Добре працює маса, що видаляє подряпини з комп’ютерних дисків, її наносять на поверхню очок за допомогою тканини з мікрофібри.
 • Засіб для стекол і абразив для них же, непогано справляються з ушкодженнями такого роду. Крім того, вони відмінно допоможуть вирішити проблему запотівання.

Видалення подряпин з пластикових поверхонь – це завдання, з якою рано чи пізно стикається кожна людина, тому що предмети з цього матеріалу наповнюють кожен будинок і навколишній простір. Варто підкреслити, що видалення дрібних пошкоджень цілком реально в домашніх умовах, а більш глибокі найкраще прибирати, використовуючи професійні засоби або допомога спеціалістів.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками