Як просто зробити гарний альбом для новонародженого своїми руками

kak prosto sdelat krasivyjj albom dlya novorozhdjonnogo svoimi rukami604 Як просто зробити гарний альбом для новонародженого своїми рукамиДіти дуже швидко ростуть, і хочеться запам’ятати кожен момент в їхньому житті. Ми живемо в світі сучасних технологій, тому у кожного сучасного малюка є величезна кількість найрізноманітніших фотографій, починаючи з народження і закінчуючи сьогоднішнім днем. Щоб фотографії не загубилися в численних пристроях, розсудливою ідеєю буде роздрукувати їх і зібрати в одному альбомі. А щоб зробити його максимально індивідуалізованим, спробувати зібрати альбом самостійно. Перша в житті малюка книжка — його власний альбом новонародженого має всі шанси вийти дуже цікавою!

Перший рік життя — це особливо важлива подія для новонародженого. Будь-які перші кроки, перші слова, перші кроки — це те, що батьки хочуть запам’ятати ще надовго. Щоб всі перші моменти в житті дитини збереглися у пам’яті родини, можна зібрати їх в саморобному альбом для новонародженого. Малюк, розглядаючи свої дитячі фотографії, буде вдячний батькам за те, що вони змайстрували для нього цілий альбом, присвячений першому році або кількох місяцях його життя.

Галерея: техніка скрапбукінг (25 фото)

Техніка скрапбукінг для оформлення альбому

Техніка скрапбукінг – популярне віяння серед сучасних майстрів. Ця техніка дозволяє відобразити в роботах всі свої знання, уміння та навички в сфері творчості. Скрапбукінг передбачає використання різних матеріалів, наприклад, скрап-паперу, фігурних ножиць, штампів, акрилової фарби та багатьох інших. У сукупності ці матеріали дають готову композицію, яка може відрізнятися в залежності від вибраної теми, стилю і способу оформлення. Ця техніка відмінно підійде для оформлення альбому, наповненого фотографіями першого року життя малюка.

Дитячий фотоальбом з подіями за перший рік малюка – це відмінна практика для починаючого майстра скрапбукінгу. Зібрати сторінки не так вже і складно, а вклеювання фотокарток і оформлення альбому дозволить розвинути навички композиції і смак майстра. Для створення власної фотокнижки не потрібно багато зусиль і часу, а результат здатний перевершити всі очікування і не тільки потішити, але і здивувати всіх домочадців і гостей.

Матеріали, необхідні для створення фотоальбому

Техніка скрапбукінг продовжує підкорювати серця майстринь по всьому світу. Щоб змайструвати фотоальбом для дитячих фотографій своїми руками, Вам знадобляться:

 • kak prosto sdelat krasivyjj albom dlya novorozhdjonnogo svoimi rukami605 Як просто зробити гарний альбом для новонародженого своїми рукамищільний картон;
 • папір з візерунками;
 • встановлювач люверсів;
 • калька (пергаментний папір);
 • гофрований картон;
 • двосторонній скотч;
 • ножиці;
 • клей-олівець;
 • атласна стрічка;
 • лінійка;
 • простий олівець;
 • фігурні ножиці;
 • фігурні дироколи;
 • акрилова фарба;
 • поролонова губка;
 • елементи декору (стрази, блискітки, намистини, стрічки тощо).

У списку представлені взаємозамінні предмети, наприклад, встановлювач люверсів можна замінити звичайним дироколом, а клей – двостороннім скотчем. Вибирайте звичні і зручні для себе матеріали, щоб полегшити завдання.

Поради щодо створення фотоальбому своїми руками

 1. kak prosto sdelat krasivyjj albom dlya novorozhdjonnogo svoimi rukami606 Як просто зробити гарний альбом для новонародженого своїми рукамиВикористовуйте кальку в якості захисту фотоальбому. Щільна пергаментний папір, яку можна придбати в магазині для творчості, відмінно підійде для цієї мети. Щоб сторінки виглядали акуратно і не бруднилися, краще всього заздалегідь вставити кілька шарів кальки.
 2. Не наносите акрилову фарбу пензлем. Пензлик наносить фарбу нерівномірно, після чого сторінки альбому стовбурчаться і негарно випирати. Щоб зробити альбом максимально акуратним і чистим, для акрилової фарби краще використовувати звичайну поролонову губку для миття посуду.
 3. Використовуйте різні матеріали для оформлення окремих вставок і елементів декору. Не бійтеся використовувати фігурні дироколи та ножиці, щоб надати окремим листами крафт-паперу неповторний стиль. Такі листи створять текстуру, яка відмінно поєднується з фотографіями.
 4. Не варто використовувати опуклі предмети всередині фотоальбому, щоб листи не стовбурчилися. Краще прикрасити ними обкладинку, а плоскі елементи декору залишити для внутрішнього змісту.
 5. Цікавий варіант оформлення альбому — це створення своєрідного паспорту для дитини. У ньому можна вказати першу країну, яку він відвідав, а також будь-які «перші» події: похід в кіно, перегляд мультфільму, перший випав зуб. Такий паспорт буде цікаво гортати не тільки мешканцям, але й гостям, які хочуть ближче познайомитися з малюком.
 6. Не забувайте додавати замітки, які прикрасять фотоальбом, перетворивши його в своєрідний щоденник із записами про життя малюка. Приємні слова від батьків порадують малюка, коли він виросте. Намагайтеся рідше використовувати шаблони і пишіть побажання від душі, так альбом буде дуже душевною і теплим.
 7. Не бійтеся експериментувати! Створення фотоальбому – захоплююче і цікаве заняття, якщо Ви користуєтеся фантазією та уявою, застосовуючи різні техніки і використовуючи різноманітні матеріали.

Як зробити альбом для новонародженого своїми руками

Дотримуючись простого покрокового майстер-класу, можна змайструвати гарний альбом для дитячих фотографій:

 1. kak prosto sdelat krasivyjj albom dlya novorozhdjonnogo svoimi rukami607 Як просто зробити гарний альбом для новонародженого своїми рукамиПриготувати кілька аркушів білого щільного картону залежно від бажаної кількості сторінок в альбомі. Відступивши 2 см від краю і позначити олівцем лінію згину.
 2. З допомогою встановлювача люверсів або діркопробивача виконати три отвори по краю картону. Не забудьте відступивши 1 см від лівого краю.
 3. Взяти картонні вставки шириною 2 см і виконати в них відповідні отвори.
 4. Відміряти аркуші кальки точно такого ж розміру, що і сторінки альбому. Зробити в них отвори.
 5. По лінії згину склеїти складові частини в такому порядку: вставка, аркуш пергаменту, картонна сторінка. Закріпити склеєну частина канцелярськими затискачами.
 6. Приступити до створення обкладинки. Передня і задня частина альбому робляться окремо. Почати з передньої частини. Обклейте щільний картон розміру, що збігається з листами альбому, скрап-папером бажаного кольору. Виконати в передній частині обкладинки отвори.
 7. Задня частина обкладинки створюється таким же чином.
 8. Зробити корінець з гофрованого картону з шириною 5-6 см і відступами 1 див. Завдати двосторонній скотч на відступи і приклеїти передню і задню частину альбому.
 9. Зібрати альбом по частинах. Почати потрібно з передньої частини обкладинки. Помістити картонні сторінки і завершити роботу задньою частиною обкладинки.
 10. З допомогою голки провести атласну стрічку через один з отворів. Продовжити протягувати стрічку через отвори і зав’язати пишним бантом.
 11. Прикрасити обкладинку фотоальбому тематичними предметами, елементами декору і фотографією за бажанням. З блискучого картону вирізати напис «Мій малюк», «Мій перший рік» або «Дитячий паспорт мого малюка». Напис може бути будь, вона обмежується лише фантазією батьків.
 12. kak prosto sdelat krasivyjj albom dlya novorozhdjonnogo svoimi rukami608 Як просто зробити гарний альбом для новонародженого своїми рукамиОформити інтер’єр альбому для дитячих фотографій, використовуючи скрап-папір, фігурні ножиці і акрилову фарбу.
 13. Вклеїти фотографії в альбом і оформити роботу записами. Почати слід з фотографії з пологового будинку, а закінчити фотографією з святкування першого року малюка.
 14. Зробити підписи до кожної фотографії. Можна написати або надрукувати на скрап-паперу вірш, побажання чи смішну підпис.

Майструвати дитячий фотоальбом – одне задоволення! Кожна сторінка, оформлена своїми руками, наповнена особливою енергетикою, яку неможливо відчути, гортаючи сторінки купленого альбоми для фотографій. Не бійтеся майструвати і створювати щось своїми руками, і тоді Ваші роботи стануть прикрасою будинку і гордістю рідних і близьких людей!

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками