Як робити цікаві саморобки з паперу: правильне складання листків, орігамі своїми руками

kak delat interesnye podelki iz bumagi: pravilnoe skladyvanie listkov, origami svoimi rukami168 Як робити цікаві саморобки з паперу: правильне складання листків, орігамі своїми рукамиПапір – матеріал, що відрізняється своєю простотою та доступністю. Купити її можна в будь-якому магазині, а завдяки великій різноманітності видів паперу з неї можна виготовити безліч цікавих і красивих виробів.

Своїми руками такий матеріал, як папір дозволяє зробити листівки, конверти, панно і навіть біжутерію. Як же можна робити такі предмети?

Мистецтво складеного аркуша

З паперу можна робити різні круті речі, як прості, так і складні – шкатулки та коробки, банти і бантики, брошки й каблучки, панно і картини, фігурки звірів і птахів, словом, корисні та цікаві вироби, які душа забажає. А якщо щось ви робити не вмієте — легко знайти і подивитися підходящий мк, або навчальне відео.

Орігамі є найпростішою, робити саморобку з листка паперу своїми руками можуть навіть 3-4-річні діти. Дослівний переклад слова орігамі – «складений папір». Орігамі не вимагає наявності клею і ножиць, все, що необхідно для вироби – це квадратний аркуш паперу певних розмірів.

Спочатку слід навчитися робити з паперових квадратів для орігамі трикутники. До речі, у продажу є спеціальний папір для орігамі, вона вже розрізана на квадрати, з неї залишилося лише скласти що-небудь.

Після того як стали виходити найпростіші фігурки типу ялинки, можна спробувати зробити грибок. Схеми складання в техніці орігамі можна знайти в спеціальних книгах.

Майстрам, які досягли в цьому мистецтві, підійде техніка модульного орігамі.

Модульне орігамі являє собою створення об’ємних фігур шляхом додавання безлічі дрібних модулів або трикутничків. Творчість в такій техніці підійде людям посидючим і терплячим. Найбільшою популярністю в техніці модульне орігамі користуються квіти.

З паперу можна зробити своїми руками будь-які квіти:

  • троянду;
  • тюльпан;
  • примули і т. д.

В техніці модульного орігамі папір скріплюється завдяки силі тертя, іноді додають трохи клею для більшого скріплення, адже деякі конструкції дуже великі.

Знайомство з модульним орігамі краще починати зі складання простого трикутника, адже він є основою всіх фігур.

Також ця техніка дозволяє зробити своїми руками фрукти, ягоди, птахів і тварин.

Галерея: незвичайні вироби з паперу (25 фото)

Квіллінг

kak delat interesnye podelki iz bumagi: pravilnoe skladyvanie listkov, origami svoimi rukami169 Як робити цікаві саморобки з паперу: правильне складання листків, орігамі своїми рукамиКвіллінг є ще одним популярним видом рукоділля з паперу. Він являє собою техніку, де довгі вузькі смужки скручуються у відповідності зі схемами в тугі роли. Згодом ці елементи трохи видозмінюються, щоб з них можна було зробити композицію.

Батьківщиною квілінгу є середземноморська Європа. Захопила ця техніка і Америку, Англію, Німеччину. Її також називають «паперовою філігранню». Незважаючи на це зробити нехитрі вироби своїми руками під силу навіть дітям. Паперові спіралі в руках майстра можуть стати квітами й візерунками, покликаними прикрашати листівки, подарункові упаковки, альбоми і рамки для фото.

Вироби, виготовлені в такій техніці, дозволять робити не тільки настінні панно, але і біжутерію. Цей вид хэндмэйда відрізняється дешевизною, красою і доступністю.

В якості матеріалу для квілінгу застосовується пофарбована папір особливої щільності. Значущим є те, щоб лицьова і виворітна сторони, а також зріз були однакового кольору, хоча деколи для різних ефектів сторони можуть бути різного забарвлення з обох сторін.

Купити набори різнокольорових паперових смужок для даної техніки можна в будь-якому рукодільній магазині, або нарізати смуги самому

Торцювання

Дана техніка дозволяє робити своїми руками об’ємні фігурки і зображення. Для неї використовуються матеріали у вигляді м’якої і тонкого паперу, наприклад, креповая.

Папір ріжеться на невеликі квадратики, в подальшому сворачиваемые в конуси або воронки. Їх вершина змащується клеєм і приклеюється до приготовленої основі. Таким чином, з різнокольорових конусів створюється красиве панно, до того ж є ще і об’ємним. Завдяки цій техніці, виходять вироби у вигляді красивих картин, листівок і топіари.

Айріс Фолдінга

kak delat interesnye podelki iz bumagi: pravilnoe skladyvanie listkov, origami svoimi rukami170 Як робити цікаві саморобки з паперу: правильне складання листків, орігамі своїми рукамиАйріс Фолдінга недостатньо відомий в Росії, але відрізняється багатою історією і необмеженими можливостями. Така техніка являє собою складання паперових смуг певним чином, щоб при цьому виходила закручується спіраль.

Для викладання малюнка використовується кольорова папір або з малюнком, необхідно ретельно підбирати відтінки, щоб вони гармонійно поєднувалися між собою.

Викладений візерунок зверху накривається особливою рамкою у вигляді вирізане з паперу мотиву або силуету. Навіть діти можуть зробити своїми руками в цій техніці виріб у вигляді листівки чи панно.

Пап’є-маше

Ще одна досить відома паперова техніка. Вона дозволяє зробити своїми руками велику кількість виробів у вигляді скриньок і шкатулок, ваз та біжутерії, театральної бутафорії, ляльок, статуеток і фігурок тварин, іграшок, обкладинок з розписом і тисненням.

Ця маса дозволяє прикрасити інтер’єр декоративними панелями для стін і дверей, архітектурної ліпниною для стель.

Оригінальними і красивими в такій техніці будуть виготовлені своїми руками, дзеркальні рами, свічники, меблі та світильники.

Переклад слова пап’є-маше з французької як «жеваная або рвана папір». Для основи береться папір, яка перетворюється на масу, з якою легко потім зробити своїми руками будь-яку річ. У неї для того, щоб можна було ліпити, додають клей, крохмаль або гіпс.

Вироби можна робити з допомогою трьох технік:

  • обклеювання підготовленої основи папером;
  • виготовлення рідкої маси;
  • склеювання шматків твердого картону.

Обклеювання підготовленої основи папери

kak delat interesnye podelki iz bumagi: pravilnoe skladyvanie listkov, origami svoimi rukami171 Як робити цікаві саморобки з паперу: правильне складання листків, орігамі своїми рукамиНеобхідно попередньо підготувати будь-яку основу. Вона може бути дерев’яною, глиняної, гіпсової або з пластиліну. Модель може змазуватися клеєм, закріплюватися під паперовими шарами або на фінальній стадії її виймають з шару паперу, для цього фігурка заздалегідь обмазується вазеліном. Обрана основа обклеюється папером розірваної на шматочки і вологою.

Паперові шари чергуються з шарами клею, кількість шарів може досягати 100.

До цього часу для обклеювання використовували клейстер, в основі якого був крохмаль, але в нинішній час для цього з’явився особливий клей. Наклеювання паперу пошарово має назву «маширование».

Виготовлення рідкої маси

Для формування виробу готується спеціальна рідка маса. Робити її нескладно. Для цього здійснюють замочування в гарячій воді попередньо розрізаній або розірваної папери за день.

Після цієї процедури замочену папір кип’ятять. Далі, виробляють віджимання, взрыхливание і сушіння паперу. Суха маса перемішується з крейдою, а потім додають в неї невеликими кількостями спеціальний склад з столярного клею і клейстеру до утворення м’якої пластичної однорідної маси. Її заливають у форму або наносять на виріб.

Склеювання твердих шматків картону

kak delat interesnye podelki iz bumagi: pravilnoe skladyvanie listkov, origami svoimi rukami172 Як робити цікаві саморобки з паперу: правильне складання листків, орігамі своїми рукамиЦей вид пап’є-маше передбачає застосування твердого картону і клею ПВА. Цей спосіб схожий з технологією створення фанери. Щоб виготовити виріб, склеюються між собою шматки твердого картону. Потім матеріал піддається тиску з допомогою дужок, степлера або лещат та затискачів, щоб зафіксувати склеєні пластини. Вироби, які були висушені, підлягають шпаклювання, шліфування, грунтовці, а потім їх можуть розписувати, лакувати або робити тиснення.

Отже, папір виступає в якості універсального матеріалу, з якого можна виготовити не тільки вироби, але й цілком серйозні предмети від статуеток до предметів інтер’єру.

Інші види рукоділля

Різьблення по кістки тваринної

Плетіння з дроту

Плетіння кошиків з лози

Трафаретний різьба

Ангел з паперу

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками