Як самому зробити рвані джинси, як з магазину

Серед підлітків і молоді, а також і у людей старшого віку здобувають все більшу популярність речі, які виглядають злегка зношеними.

Сьогодні виробники одягу пропонують величезний асортимент курток, штанів і спідниць з джинсової тканини з потертостями або дірками. Однак такі речі доступні за ціною не кожному, оскільки вартість їх може значно перевищувати ціну речей, які виглядають цілими.

Але це не привід ігнорувати модні тенденції, можна проявити творчу фантазію, і в результаті ви отримаєте оригінальну річ. Як зробити стильні рвані джинси будинку, використовуючи підручні засоби? Що потрібно зробити, щоб дірочка на брюках виглядала так, як потрібно? Є безліч способів добитися необхідного ефекту.

Як в домашніх умовах зробити протерті джинси

8b983c0cfb2a77980fc64b90032994d4 Як самому зробити рвані джинси, як з магазину

Навіть у наші досить розкуті часи не кожна людина зважиться на те, щоб носити речі, «прикрашені» дірками, навіть якщо це не результат крайньої зношеності речі, оригінальна дизайнерська знахідка. Що робити тим, хто не хоче відстати від моди?

Можна самостійно зробити невеликі потертості на джинсах. Це виглядає набагато ефектніше, ніж рівномірний забарвлення штанців. Отже, як зробити модні брюки з потертостями своїми руками?

Для цього вам знадобиться приготувати наступні матеріали для роботи:

 • джинси;
 • крейду і підсушений шматочок мила;
 • шматок наждачного паперу (можна використовувати пемзу або «тертку» для обробки ступень);
 • щільний картон або брусок з дерева.

Після того як все буде готово, можете приступати до роботи. Деякі радять перед створенням потертостей або дірок прокип’ятити джинси, щоб злегка освітлити їх (а при додаванні відбілювача домогтися зовсім світлого відтінку), а також зробити волокна тканини більш м’якими і податливими, але це не є обов’язковою умовою.

a93b87f952abd383d34166e0bb7757f5 Як самому зробити рвані джинси, як з магазинуПопередньо джинси можна прокип’ятити, щоб злегка освітлити їх, а також зробити волокна тканини більш податливими.

Отже, приступаємо до створення модної штучки своїми руками. Вам необхідно зробити наступне:

 • Надіньте джинси і за допомогою крейди або сухого обмылка намітьте місця майбутніх потертостей.
 • Розкладіть брючки на рівній поверхні і покладіть всередину штанини картон або брусок. Це потрібно для того, щоб, створюючи потертість, приміром, на передній половинці штанини, не пошкодити задню.
 • Візьміть аркуш наждаку, пемзу або пристосування для очищення п’ят (деякі використовують бруски для заточування ножів) і рівномірними рухами без сильного натиску почніть обробляти потрібні ділянки тканини.

Можна створювати потертості різної «глибини». Хтось віддає перевагу злегка витерту поверхню, іншим же по душі сильні потертості, коли видно білі горизонтальні нитки основи тканини. Все залежить від вашого бажання і смаку.

Зробити дірки на джинсах будинку: як не зіпсувати річ?

9e4c1b03f66c13619656423b5378e38d Як самому зробити рвані джинси, як з магазину

Якщо вас не влаштовує легка потертість і ви бажаєте отримати в результаті своїх старань річ, рясно «прикрашену» дірками, вам будуть потрібні наступні матеріали для роботи:

 • джинси;
 • крейда або обмилок;
 • канцелярський ніж, лезо або скальпель;
 • пінцет, голка або в’язальний гачок;
 • шматок картону.

Як самостійно зробити дірки на джинсах будинку? Виконуйте роботу в такому порядку:

 • Надіньте штани і за допомогою крейди зробіть розмітку майбутніх дірок. Не рекомендується робити прорізи в області колін, оскільки в процесі шкарпетки вони розірвуться ще більше.
 • Підкладіть в штанину картон і акуратно надріжте тканина по горизонталі відповідно з розміткою.
 • За допомогою гачка, голки або пінцета витягніть темні нитки, розташовані всередині майбутньої дірочки. В результаті у вас повинна вийти проріз з білими нитками.

Читайте ще: Як закріпити картину на стіні без свердління

Щоб захистити тканину від руйнування у процесі шкарпетки, обробіть краю отриманого отвору, зробивши дрібні ручні стібки по периметру прорізу.

Як прикрасити рвані джинси

a3b94c5a5399f996475a2ac886b57d48 Як самому зробити рвані джинси, як з магазинуВідбілити краю прорізів можна з допомогою хлорки.

Прикрасити штани з дірками або джинсовий костюм можна найрізноманітнішими способами. Все залежить від вашої фантазії і побажань. Найпоширенішими способами є:

 • Відбілювання тканини навколо прорізів. Вам потрібно агресивний хлорний відбілювач, ватяний тампон або поролонова губка. Робота проводиться так:
 • відбілювач розведіть невеликою кількістю води;
 • за допомогою губки або ватного губки нанесіть розчин на тканину навколо дірок і на ті ділянки, які ви хочете відбілити на 10-15 хвилин;
 • змийте вибілюючий склад під проточною водою.

Врахуйте, що хлорка має звичай сильно въедаться в тканину, і залишки речовини можуть зруйнувати волокна. За цієї причини після завершення процедури джинси краще випрати цілком вручну або відправити в пральну машину.

 • Створення потертостей навколо прорізів. Для того щоб тканина навколо дірок виглядала трохи потертій, скористайтесь пемзою або наждачним папером. Робота проводиться у відповідності з описаним вище способом.
 • Декорування за допомогою мережив або тканини. Щоб прикрасити ваші штанці таким чином, необхідно приклеїти або пришити потайними стібками шматочок тканини або мережив з виворітної сторони штанини.

Якщо проявити творчий підхід, ви зможете створити оригінальну та стильну річ за допомогою простих і дешевих засобів.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками