Як швидко зшити тепле пальто виключно своїми руками

kak bystro sshit tjoploe palto isklyuchitelno svoimi rukami49 Як швидко зшити тепле пальто виключно своїми рукамиВідоме прислів’я про сани, які краще готувати влітку, як ніяка інша підходить до наявності в гардеробі зимового пальто. Враховуючи кліматичні особливості окремих регіонів Росії, воно повинно відповідати певним якостям: бути теплим і зручним, елегантно підкреслювати достоїнства фігури.

Купуючи готову вироби, можна зіткнутися з рядом незручностей, з якими доведеться змиритися:

1. Подобається колір, але абсолютно несучасний фасон.

2.Чудова модна модель, а ось колір залишає бажати кращого.

3.Крім цього, місцями потрібно вшити, підігнати по фігурі. Недостатньо утеплено для зимових вітрів і морозів.

4.Гарний фасон, колір, добре сидить на фігурі, тепле, але дорого.

Можна ризикнути і зшити пальто своїми руками

Жіноче пальто на зиму повинно бути не тільки красиве, але й тепле, як гарна ковдру. Що ж робити, якщо не змогли вибрати готове? Можна спробувати самій утеплити демісезонне – взяти пальто – або напівпальто — без підкладали, і зробити хорошу підстібку, та ще додатково простьобаний її. Але де гарантія, що з товстої підстібкою пальто сяде по фігурі як треба? І знову повертаємося до необхідності зшити пальто самостійно. Так як зшити гарне тепле зимове пальто? Загалом-то… так само, як і осіннє – технологія та ж: зняти мірки, побудувати викрійку, скроїти і зшити. Якщо хочете оригінальне пальто — можна зшити двосторонню.

Початківець майстер визнає цей процес трудомістким. Як порозумітися з викрійкою, обробити кишені, обшлаги і лацкани, правильно визначити місце виточки? Але не варто падати духом, а самостійно зшити пальто.

Для цього:

Відкриваємо школу трьох прості моделей: «Шиємо своїми руками»

kak bystro sshit tjoploe palto isklyuchitelno svoimi rukami50 Як швидко зшити тепле пальто виключно своїми рукамиСучасні модні тенденції розглядають фасони, для пошиття яких, викрійка абсолютно не потрібна. Асортимент тканини на полицях магазинів, дозволяє вибрати матеріал, що не вимагає особливої обробки. Це означає, що і досвідчений майстер і початківець впорається із завданням досить просто.

Коли рішення про пошитті прийнято, варто приступити до вибору моделі. Список досить значний – це кардигани, джемпера, прямого фасону, дзвін…

Настав час визначитися з необхідними матеріалами

kak bystro sshit tjoploe palto isklyuchitelno svoimi rukami51 Як швидко зшити тепле пальто виключно своїми рукамиТканина для пальта можна підібрати двосторонню, що значно полегшить, пошиття будь-якому майстрові. Шити двосторонній виріб не складе праці. У цьому випадку пальтпро без підкладки для осені і весни завжди стане у пригоді.

При пошитті зимових моделей переважно шерсть, вельвет, габардин, змішаний або стеганний матеріал. Тканини типу букле добре вкладаються в потрібну форму. Пухка фактура приховає невдалий розкрій.

Тканина з ворсом збільшить витрати. При роботі з ворсовим матеріалом майстер повинен враховувати, що ворс розташовується в одному напрямку.

На підгин необхідно додати п’ятнадцять сантиметрів, крім основного кількості тканини. Знадобляться елементи декору (ґудзики, замки), швейні приналежності, підкладкова тканину і утеплювач. Добре буде утеплювати виріб прошитий стьобаний синтепон, штучний або синтетичний ватин.

Вибрати підкладку не менш важливо

 • Дешева і тонка підкладка електризується і погано наноситься
 • Оптимальним варіантом буде важкий плательный атлас
 • Підкладка може бути як контрастного тони тканини верху, так і однакового

Ця підкладка не втрачає обсяг і береже тепло, вологонепроникна, добре зберігає форму і володіє теплоізоляційними властивостями. Підкладка, яка шерсть, перед прикріпленням до виробу повинна піддатися вологій обробці і дати необхідну усадку тканини. Одяг на підкладці не повинна бути облягаючого фасону. Моделям прямого силуету утеплювач додасть об’єм і форму.

Клас з виготовлення моделі прямого силуету своїми руками

kak bystro sshit tjoploe palto isklyuchitelno svoimi rukami52 Як швидко зшити тепле пальто виключно своїми рукамиДля пошиття вироби необхідні такі мірки:

 • довжина виробу і плеча
 • напівобхват шиї
 • довжина і ширина рукава
 • напівобхват стегон

Клас по виконанню крою

kak bystro sshit tjoploe palto isklyuchitelno svoimi rukami53 Як швидко зшити тепле пальто виключно своїми рукамиКрій потрібно почати з позначення середини спини. Для цього тканину необхідно покласти на розкрійний стіл лицьовою частиною вниз і відзначити середню нитку по частковій.

Бічні кромки треба підтягнути до середини спини до перетину лінії позначення, лінії згину запрасувати. Ширину рукава слід зазначити точками по згину, згідно з мірками і зробити надрізи до зазначених точок.

Щоб зробити виріз горловини, потрібно розділити наполовину напівобхват довжини шиї і відміряти до серединної лінії. Рукави складаються з двох прямокутників. Довжина рукава відповідає більшій стороні, ширина меншою.

Як правильно шити виріб

 • Перша задача — промітати лінії горловини, плечові шви вироби, підкладкову тканину і утеплювач з виворітного боку, проутюжить припуски і втачать рукава в основу.
 • Друге завдання – за допомогою шпильок з’єднати утеплювач з основою, прикласти підкладкову тканину і прострочити.
 • Третє завдання – прикрасити елементами декору. Обробити петлі, пришити кишені й ґудзики.

Пошиття пальто, використовуючи стеганний матеріал

kak bystro sshit tjoploe palto isklyuchitelno svoimi rukami54 Як швидко зшити тепле пальто виключно своїми рукамиЯк зшити пальто без викрійки? На це питання допоможе відповісти опис основних етапів роботи.

Не складе особливої проблеми підібрати недороге отстроченное полотно на синтепоні, для пошиття теплою, легкой, непромокаючої речі,

Стеганний двосторонній матеріал, що дозволяє зробити крій пальто досить просто. Будь початківець майстер зшиє його без особливих труднощів. Отже, шиємо пальто з практичного матеріалу.

Етапи роботи:

 • Зняти мірку обхвату грудей
 • Розкроїти
 • Приступати до зшивання деталей.

Пошиття теплою елегантною моделі пальто без викрійки своїми руками легко і швидко зможе навіть початківець майстер.

Клас побудови крою про — образної моделі

kak bystro sshit tjoploe palto isklyuchitelno svoimi rukami55 Як швидко зшити тепле пальто виключно своїми рукамиЦя модель підходить усім. Вона приховує недоліки фігури і підкреслює гідності. Важливо лише правильно підібрати розмір. Таке пальто без підкладки можна пошити самостійно.

Для пошиття підходять м’які пальтові тканини, здатні тримати силуетні лінії. Шикарно виглядають моделі з кашеміру і драпу.

Спинка

 • На міліметровому папері вгорі по лівій стороні позначимо точку А.
 • Від А вниз відкладіть довжину вироби, ставимо крапку С.
 • Від крапки А вниз по прямій слід намалювати вертикальний відрізок, який дорівнює висоті спини по мірці, додаємо 1, потрібно позначити точку Т і накреслити лінію талії по горизонталі.
 • Від точки Т вниз потрібно зазначити 16 сантиметрів і провести наступну вертикальну лінію, що позначає лінію стегна.

Горловина

 • Від точки А варто накреслити відрізок дорівнює однієї третини окружності шиї + 0, 5 див. Точку ширини горловини слід позначити тією цифрою, яка вийшла в результаті складання, наприклад, 6.5.
 • Від наміченої точки необхідно відміряти вгору 2 сантиметри і намалювати лінію по спині.
 • Лінію плеча слід провести від точки 2 донизу так, щоб точка плеча лягла на півтора сантиметра нижче прямої А.
 • Ширину викрійки спинки варто відкласти по талії. Схема: напівобхват грудей розділити на 2 і додати 2. 5см.
 • Лінія грудей: відстань напівобхват грудей розділити на 4 і додати 7 див. Число, що вийшло в результаті потрібно відміряти від раніше позначеної точки А до низу, поставити точку Р і провести пряму по горизонталі.

Побудова викрійки пройми

 • Від точки 14 потрібно заміряти відстань, що дорівнює довжині плеча + 3 см і провести похилу лінію.
 • Ширина рукава: від точки 17 потрібно накреслити пройму під прямим кутом. Довжина дорівнює половині зазначеної ширині рукава: дві третини від цієї цифри — пряма лінія, одна третина – плавна і буде закінчуватися на відстані 1/3 ТТ 1 і РР 1.
 • На зазначеній лінії низу слід прокреслити вліво 2 см і з’єднати лінію стегон з точкою два по низу виробу.

Побудова викрійки переду

 • kak bystro sshit tjoploe palto isklyuchitelno svoimi rukami56 Як швидко зшити тепле пальто виключно своїми рукамиЗліва у верхньому куті потрібно поставити крапку В і вниз прокреслити лінію, яка дорівнює цілій довжині виробу. Тепер необхідно обозначить точку Д.
 • Лінія талії вираховується по висоті спини + 1 см, отриману довжини потрібно накреслити від вниз і позначить точкою Т1
 • Талія. ВІД Т1 вліво слід викреслити пряму по горизонталі – це лінія талії.
 • Ширина горловини. Від точки В вліво необхідно відкласти відстань, за аналогією з шириною горловини спини, точка 6,5 провести пряму Т1В1, яка повинна дорівнювати довжині переду.
 • Глибина горловини. Відкладається від точки В1 вниз за формулою одна третина половині окружності шиї плюс дві цілих п’ять десятих сантиметрів по вертикалі.
 • Від В до точки, розташованої проти В1. Лінію горловини потрібно накреслити за допомогою лекала.
 • Відстань для застібки. Слід від точки Т1 відміряти 4 см для застібки, горловину продовжити вправо на відстань шість сантиметрів, точки шість 6 і 4 з’єднати між собою лінією і продовжити до нижнього зрізу.
 • Плече і передню частину рукава необхідно будувати так само як спину.
 • Низ виробу потрібно звузити на 2 см так само, як і нижній зріз спини.

Побудова викрійки рукава

 • Прокреслюють вертикальна пряма АВ дорівнює довжині рукава по мірці – відрізок, який на поличці і спині додавали до плеча.
 • Лінія зап’ястя. Від прямої АВ по двом сторонам потрібно відкласти ПОзап + 4 см/2 і побудувати лінію втачіванія.
 • Довжина цієї лінії дорівнює ширині рукава. Від відстані АВ, слід відкласти на половині цієї довжини і звузити бічні лінії.

Побудова викрійки подборта

 • За викройкою спини необхідно накреслити ширину дванадцять сантиметрів обтачку горловини спини і отчертить довільно край подборта.
 • Крій можна вважати закінченим. Тепер залишається перенести викрійку на тканину, вирізати і почати зшивати деталі виробу, пришити підкладку, утеплити і оформити відповідною фурнітурою.

На цьому уроки в нашій школі закінчуються, але ваш клас у виготовленні будь-якого із запропонованих моделей тільки починається. Надихайтеся переглядом моделей на сторінках інтернету і починайте творити!

Інші схеми шиття

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками