Як сплести гамак своїми руками з мотузки за типом макраме у вигляді лежака крісла

kak splesti svoimi rukami gamak iz verevki po tipu makrame v vide lezhaka i kresla200 Як сплести гамак своїми руками з мотузки за типом макраме у вигляді лежака кріслаУ літній спекотний полудень відпочинок в гамаку стає бажаною потребою для людини. Легко похитуючись у м’якому ложі, можна слухати звуки природи, шурхіт листя, стрекотіння коників і голоси півчих птахів. Цей час відноситься до різновидів релаксації — після переповненого заняттями трудового дня відходять на задній план проблеми і клопоти, злітає з плечей вантаж повсякденних турбот, пом’якшуються наслідки стресів, забуваються негаразди, а тіло відновлює фізичні сили.

Традиція споруджувати для сну гамак прийшла до сучасного людству з глибокої давнини. Саме так влаштовували своє нехитре ложі жили в суворих природних умовах люди. Ліжко, сплетена з товстих канатів, допомагала знайти спокій на час сну морякам на великих і дрібних суднах, створила певний комфорт.

Застосування гамака для відпочинку в сучасних умовах

Кожна людина цінує свою працю, тому організація відпочинку має першорядне значення. Основна маса сучасних дачників використовує вихідні дні для роботи з вирощування врожаю, що є виснажливою працею. Перерва в облагороджуванні городу та подвір’я можна провести, лежачи в тіні, зручно розташувавшись на злегка покачивающейся ліжка або кріслі.

Господарі дач і приватних котеджів купують готові вироби в магазині, для них достатньо спорудити опори або використовувати стовбури дерев, що ростуть на потрібній відстані одне від іншого. Надійність опор не повинна викликати сумніву, так як гамаки бувають по ширині різні, деякі моделі розраховані для двох осіб. Краще, якщо дві опори разом зможуть витримати 200 і більше кілограмів.

Гамак легко виконується власноручно. Робота не вимагає спеціальної підготовки. Перед тим як зв’язати гамак своїми руками, потрібно розібратися з тонкощами вироби і виконати всі вимоги. Так можна пристосувати річ саме під свої потреби і забезпечити комфорт у житло, тим більше, що сучасні моделі представлені широким розмаїттям. Перевагами сну в раскачивающемся ложі перед відпочинком в стаціонарному ліжку є:

 • в підвішеному положенні тіло розслабляється, і м’язи відновлюються швидше, глибокий сон сприяє заспокоєнню нервів;
 • для заколисування маленьких дітей обійми ложа є найбільш вдалим поєднанням з погойдуються рухами;
 • гамак-крісло або каркасне ложе з навісом служить гарним і оригінальним предметом екстер’єру у приватному обійсті.

Але не можна перетворювати навіть самий затишний і зручний гамак у постійне місце для нічного відпочинку, так як хребет потребує твердої і рівної поверхні для тривалого лежання. Мова про відпочинок в обіймах розгойдується ложа йде тільки в обідній або полуденне час або у вечірні години. Неспокійної дитини, заснуло в гамаку, переносять в його постійну ліжечко для нічного сну.

Галерея: гамак з тканини і мотузки (25 фото)

Поради по облаштуванню гамака

Перед тим як зробити гамак своїми руками, потрібно визначитися з правилами та особливостями виготовлення підвісної місця для відпочинку:

 • kak splesti svoimi rukami gamak iz verevki po tipu makrame v vide lezhaka i kresla201 Як сплести гамак своїми руками з мотузки за типом макраме у вигляді лежака кріслаякщо немає можливості помістити гамак на стовбурах або гілках дерева, штучні опори роблять з дерев’яного бруса перерізом 80х80 см, їх бетонують в окремих ямах глибиною не менше півметра;
 • в якості підстави замість деревини можна використовувати металевий прокат (швелер, тавр, двотавр, зварений попарно куточок);
 • оптимальною висотою торцевих кріплень гамака вважається 1 метр або 1,5 метра, так зручно сідати на прогибающийся край;
 • чим більше довжина ложа, тим вище точка кріплення, розмір розраховується додаванням до 2 метрів ще 0,3 метра на прогин, це оптимальні габарити.

Вибір матеріалу

Використовують з максимальною можливістю натуральні тканини і мотузки. Перед тим як сплести гамак своїми руками, вибирають модель майбутнього виробу, чи це матерчатое ложі або гамак-макраме. Крім поверхні для лежання, потрібні мотузки для торцевих кріплень. Щоб плести, застосовують синтетичні канати товщиною не менш 10 мм. Щоб виріб вийшло надійним, в його конструкції використовують люверси.

Матеріалом може служити товстий коттон, брезент, твід, драп і інші міцні тканини. Якщо говорити про ситце, сатине або льон, їх потрібно робити в два шари, прострачівая по всій поверхні квадратами або іншим малюнком на відстані швів не більше 10 див. Синтетичні матеріали, незважаючи на завидну міцність, вносять «ложку дьогтю» в умиротворений відпочинок, так як викликають посилене потовиділення в місцях дотику з людським тілом.

Плести ліжко потрібно з бавовняних канатів, при цьому схему вибирати таку, де немає великих за обсягом вузлів. Так виріб не буде дратувати при відпочинку, а ліжко буде приємно торкатися до тіла. Якщо в деяких місцях передбачається посилене тертя, на канати попередньо надягають пластикові трубки.

Види гамаків по конструкції

Сучасні конструкції підвісних ліжок представлені наступними моделями:

 • kak splesti svoimi rukami gamak iz verevki po tipu makrame v vide lezhaka i kresla202 Як сплести гамак своїми руками з мотузки за типом макраме у вигляді лежака кріслакласичним варіантом є підвісний гамак, який найбільш просто плести;
 • крісло-гамак найменш схоже на свого прабатька, за зовнішнім виглядом воно нагадує гойдалки;
 • окремо стоїть каркасна конструкція підвісної ліжка, її при необхідності розбирають і монтують в іншому місці, часто такий варіант робиться з навісним тентом над ложем від дощу або пекучих променів.

Гамаки в різних країнах

Ідея підвісної місця для сну спочатку належить індіанським жителям Майя, претворивших в життя такі спальні місця в надії подолати нічні переслідування змій, інших дрібних земноводних хижаків.

Мексиканський варіант

Відноситься до класики, для його в’язання застосовують синтетичні мотузки (врозріз з рекомендаціями) і тканини. У Мексиці кожен житель може вільно взяти його під пахву і перенести в те місце, де він сьогодні планує ночівлю. Легкий і зручний, він не може служити зразком довголіття, його міцності вистачає на пару сезонів. Якщо до нього в комплекті йде москітна сітка, такий виріб може стати тимчасової невеликий намет для ночівлі.

Кріплення мексиканського гамака до оточуючих стовбурах або навіть до будівель передбачається з допомогою міцних ременів. На кінці іноді пристосовують спеціальні гаки. Недоліком є те, що в таку підвішену сітку незручно забиратися і звільнятися з мотузкового полону.

Бразильський шнурований

kak splesti svoimi rukami gamak iz verevki po tipu makrame v vide lezhaka i kresla203 Як сплести гамак своїми руками з мотузки за типом макраме у вигляді лежака кріслаВикористовують бавовняний матеріал, роблять плетіння з мотузок, отриманих за технологією розщеплення стовбура і гілок бразильського горіха. Варіанти гамаків для багатої знаті обов’язково прикрашені бахромою і китицями, зробленими в техніці ручного в’язання. Це дорога обробка і в гамаках простолюдина не використовується.

Стаціонарний варіант передбачає додаткові опори і навіси над ложем, оформлені у вигляді каркаса. Ліжко у вигляді плетіння менше прогинається і служить варіантом тривалого відпочинку. У Бразилії прийнято матеріалом каркаса бачити металеві стійки, конструкція важить багато, тому взяти в подорож з собою такий гамак напевно не вдасться.

Для можливості переміщення передбачені складні варіанти, але їх міцність поступається стаціонарним, а для перенесення зручно. Бразильська модель зручна для всіх вікових категорій, нею можуть користуватися діти і старі люди.

Колумбійський з ліан

У Колумбії часто використовується плетіння гамака своїми руками. Схема при цьому особлива не потрібна, мистецтво в’язання успадковується і не є великим секретом. Ці вироби в Колумбії може зробити кожен господар, їх носять з собою і кріплять за допомогою мотузок.

Іноді ліани міняють на хамок або використовують деревну кору агави, оброблені за спеціальною технологією.

Радянські гамаки

Радянський варіант ложа, використовуваний в минулому досить часто, в даний час втрачає популярність через способу плетіння, в результаті якого виходить гамак у вигляді волейбольної сітки. Крім неэстетического зовнішнього вигляду, така модель незручна у використанні, так як має великий прогин і залишає сліди мотузок на незахищеній шкірі.

Покрокове пояснення як зробити гамак своїми руками

kak splesti svoimi rukami gamak iz verevki po tipu makrame v vide lezhaka i kresla204 Як сплести гамак своїми руками з мотузки за типом макраме у вигляді лежака кріслаЛоже для конструкції можна зшити з тканини або виконати у вигляді в’язання з мотузки. Плетіння макраме відомо багатьом рукодільниця з давнього часу. Спочатку таке в’язання вживалося в бідних кварталах, серед незаможного населення, але зачаровує краса візерунків підкорила серце і багатих любительок саморобного макраме. Залежно від узору, матеріалу і навіть вставок такі вироби з успіхом використовувалися в побуті і прикрашали крісла, гамаки і служили в якості завіс і паланкінів.

У наш сучасний вік комп’ютерного навчання схеми покрокового в’язання з успіхом можна отримати з інтернету і самостійно навчитися в’язати тіло підвісний ліжка, зробивши її унікальною та неповторною. Макраме не є складним і незбагненним мистецтвом, навпаки, кожен, хто починає розбиратися в схемах вузлів, прагне удосконалити виріб і зробити його набагато красивіше і креативніше.

Вивчивши майстер-класи, представлені на відео на просторах інтернету, кожен умілець здатний виконати круті варіанти плетених гамаків і крісел, поруч з якими заводські моделі виглядають програшно. Для самостійного плетіння потрібно мінімум знань і час на плетіння, з кожним виконаним вузлом швидкість виготовлення підвищується.

Список матеріалів та інструментів для в’язання гамака

Для виготовлення ложа знадобляться:

 • kak splesti svoimi rukami gamak iz verevki po tipu makrame v vide lezhaka i kresla205 Як сплести гамак своїми руками з мотузки за типом макраме у вигляді лежака крісладві поперечини з деревини, розмір їх діаметра повинен знаходитися в межах 5-8 сантиметрів, довжина збігається з обраної шириною підвісний ліжка;
 • щільний шнур або білизняна мотузка, довжина не розраховується, тому потрібно запастися достатньою кількістю метражу;
 • потужні кільця для кріплення, канати;
 • комплект кріплень гамака до стійок;
 • якщо виконується тканинна основа, то рекомендується взяти брезент або іншу щільну тканину розміром 2,5х1,8 м.

Покрокове виконання плетеного варіанти

Для цього потрібно зробити наступне:

 • на кріплення відміряють і відрізають 20 метрів підготовленої мотузки;
 • інші канати ріжуть на рівні відрізки 6 м;
 • на планці роблять 20-40 отворів в залежності від обраного візерунка і протягують в них мотузки, закріплюють вузлами;
 • плетіння макраме виконують за обраною схемою, намагаючись, щоб отвори в плетінні не перевищували поперечного розміру 7 см;
 • отримані залишки хвостів після виконання візерунка макраме протягують в аналогічні отвори на другий планки і пов’язують з обох сторін кільця для оформлення кріплення;
 • гамак кріплять до стійок або гілках дерев, перевіряють міцність і можна користуватися.

Покрокове виконання шитого гамака

Альтернативою в’язаній моделі служить матерчатое підстава, яке виконати простіше для тих, хто не бажає вивчати схеми та інструкції з в’язання:

 • kak splesti svoimi rukami gamak iz verevki po tipu makrame v vide lezhaka i kresla206 Як сплести гамак своїми руками з мотузки за типом макраме у вигляді лежака крісладля початку викроюють два прямокутних шматка матерії розміром 1,5х2,0 м, їх слаживают лицьовою стороною всередину і зшивають по краях короткі сторони;
 • напівфабрикат вироби вивертають наявності, припуски загладжують на одну сторону і по довгих сторонах пришивають стропи на верхній і нижній стороні;
 • по краю нижньої частини стропа проходить від краю на 5 см, на верхній поверхні в 35 см від шва;
 • нижню частину загортають на верхню, зберігаючи стопу в цілості і не розрізаючи;
 • чотири стропи завдовжки 70 см приєднують рядком до точок кріплень, об’єднуючи нижню та верхню частину, а краї отвору для вставки поперечини обробляють відповідним чином;
 • довгі сторони зшивають від краю на 30 см, отримані в кишені вставляють шматки синтепону, згортають краю, формуючи м’які валики по довгих краях ложа, синтепон кріплять рядком в 3-4 точках для закріплення;
 • для кріплення мотузки на планках роблять пропили на 0,5 см, зачищають наждаком, фарбують фарбою всю планку і спіли;
 • на торцях гамака строчать лаштунки для поперечин, відступивши від краю на 5 см, потім у них вставляють пофарбовані планки, формуючи по довжині рівномірні складання;
 • до планок прив’язують канат, вузли залишають в канавках. Гамак готовий до кріплення на каркас або дерево. Щоб канат не сповзав з опори, під нього підкладають бруски.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками