Як вибрати діагональ телевізора

Чим більше різних моделей телевізорів з’являється на полицях магазинів, тим складніше вибрати техніку для своєї квартири. Зазвичай на вибір покупця впливає кілька параметрів, один з яких – діагональ екрану.

Діагональ екрану і розмір телевізора

Перш ніж відправитися за покупкою нового телевізора, визначитеся з бажаним розміром екрану.

Майте на увазі, що розмір телевізора діагональ екрану – різні поняття.

Діагональ екрану – відстань між протилежними кутами дисплея. Зазвичай цей розмір вказується в єдиних для всіх моделей одиницях виміру – міліметри. Ви зможете дізнатися розмір діагоналі, подивившись номер моделі. Наприклад, телевізор BRAVIA KDL40WD653BR марки Sony оснащений діагоналлю 40 дюймів.

Параметри екрана ви можете вивчити в технічних характеристиках телевізора. Щоб обчислити довжину діагоналі в сантиметрах досить просто помножити має кількість дюймів на 2,54. Наприклад, якщо в характеристиках зазначена діагональ 40 дюймів, значить, у сантиметрах вона буде дорівнює 101,6 (40*2,54).

Розмір телевізора – це сума довжини діагоналі і рамки. Останнім часом діагональ і розмір мають мінімальні відмінності, так як всі виробники прагнуть зробити рамку екрану максимально вузькою. При цьому співвідношення сторін екрану практично у всіх моделей завжди залишається однаковим і 16:9.

85f7c3921bc1e2af5556690be5968f92 Як вибрати діагональ телевізора

Чи є зв’язок між діагоналлю і дозволом екрану

Не завжди на зручність перегляду телевізора впливає тільки діагональ екрана. Перед покупкою ознайомтесь ще з таким параметром, як дозвіл екрану. Від формату безпосередньо залежить якість зображення. При цьому чим чіткіше буде екран, тим ближче його можна ставити до місця перегляду. Наприклад, якщо у дисплея в 32 дюйми буде дозвіл 640 пікселів, перегляд буде комфортним мінімум з 2,5 метрів. При такому ж розмірі екрану, але більшому дозволі 720 пікселів, дивитися ТБ вже буде зручно навіть з 1,9 метрів.

c9da16690d0aadef3e8c4c3703b04289 Як вибрати діагональ телевізора

Вимірюється роздільна здатність в пікселях, і чим їх більше, тим краще і якісніше зображення. З кожним роком виробники оснащують техніку новітніми технологіями, що забезпечують якість зображення.

Тип ТВ Дозвіл (пікселів)
Телевізор з звичайним екраном. ЕПТ – 640х480
Проекційний. DLP – 1024х720.
Рідкокристалічний (LCD або LED). HD-Ready – 1366 х 768;

Full HD – 1920 х 1080.

4К-телевізор або OLED. 4R-Ultra HD – 3840х2160.

Зверніть увагу, що дозволу 4К підходять тільки екрани, що перевищують розмір в 40 дюймів. На менш габаритних моделях ви не зможете виявити всі позитивні якості формату. Також зовсім недоцільно вибирати максимальну діагональ при мінімальному дозволі, так як якість зображення буде незадовільним.

Як визначити відстань

Перед вибором моделі телевізора визначитеся з місцем його встановлення. Відстань від точки до перегляду ТБ повинно відповідати рекомендованим параметрам, які залежать від діагоналі дисплея. Для розрахунку необхідної відстані помножте довжину діагоналі на коефіцієнт 2,5-3.

Наприклад, якщо ви вирішили поставити телепанель з діагоналлю 40 дюймів, що приблизно дорівнює 100 см, значить, відстань від екрана до місця перегляду має становити приблизно 2,5-3 метри (100 см*3). Зворотними підрахунками, знаючи відстань від точки до перегляду ТБ, можна обчислити, яка саме діагональ вам підійде. Подібні підрахунки підходять для рідкокристалічних дисплеїв LCD або LED. Якщо ви вибрали модель 4К, оптимальна відстань буде трохи менше.

3f115da3e38b81fdfc2580f3f104f82c Як вибрати діагональ телевізора

Таблиця відповідності відстані і діагоналі

Для зручності, співвідношення діагоналі і відстані до точки перегляду були згруповані в таблиці.

Діагональ дисплея Відстань
17 дюймів (43,2 см) 1,2 м
25 дюймів (63,5 см) 1,9 м
32 дюйма (81,3 см) 2,4 м
40 дюймів (101,6 см) 3 м
48 дюймів (121,9 см) 3,6 м
55 дюймів (139,7 см) 4,1 м
80 дюймів (203 см) 6 м.

abeb3abe4cb7b43d617cbea2af58bd68 Як вибрати діагональ телевізора

Кут огляду для зручного перегляду

Крім розміру і дозволу картинки, на якість перегляду впливає кут огляду екрана, який визначається типом встановленої в прилад матриці. Чим більше реальний кут огляду, тим краще глядач занурюється в зображення. Екран при цьому буде чітко видно навіть збоку.

Більшість виробників вказують, що у їх техніки досить великий кут огляду, приблизно 176-180 градусів, що насправді, найчастіше, правда. При покупці варто враховувати і якість дозволу. Наприклад, у плазмових панелей найчастіше великий кут огляду і екран видно з різних точок. У рідкокристалічних моделей подібний показник зазвичай менше. Щоб дисплей було видно з різних місць, подбайте про встановлення приладу на рухомий кронштейн.

50334b6d61d132796dd6d5118de75e37 Як вибрати діагональ телевізора

Загальні рекомендації по підбору діагоналі телевізора

Перед покупкою телевізора визначитеся з місцем його розташування. Враховуйте при цьому, що:

 • від дисплея до глядача повинно бути не менше 2-3 довжин діагоналей залежно від якості зображення;
 • висота від підлоги до телеекрану повинна бути близько 1,5 метрів;
 • на чіткість картинки буде впливати кут огляду, тому при занадто високому розташуванні, встановіть екран на поворотний кронштейн.

Також при виборі місця розташування ТБ враховуйте особливості кімнати, де він буде знаходитися.

У вітальні

Вітальня – місце, де для перегляду телевізора зазвичай збирається вся родина. Для подібної кімнати підбирайте прилад з максимально великою діагоналлю екрану (враховуючи рекомендована відстань), а також з хорошим кутом огляду. Враховуйте, що чим більше діагональ телевізора, тим краще має бути його дозвіл.

Зазвичай для вітальні купують телевізори у форматі Full HD або Ultra HD з діагоналлю від 32 до 50 дюймів.

7dc44befd81ec6aeacaac6cdb56707e8 Як вибрати діагональ телевізора

У спальні

Якщо ви вирішили встановити телеекран в спальні, значить, він буде стояти недалеко від ліжка. Для невеликої відстані підійдуть телевізори з розміром дисплея від 25 до 32 дюймів.

Якщо ви вирішили повісити екран над ліжком, прийміть до уваги, що рідкокристалічну панель буде незручно дивитися, тому встановлюйте телевізор тільки на рухомий кронштейн, щоб відрегулювати правильний кут огляду.

a1d6e5c9080332fb9715903149568d26 Як вибрати діагональ телевізора

У кухні

Місце розташування телевізора на кухні безпосередньо залежить від її розмірів.

Якщо це невелике приміщення, де ви будете дивитися ТБ тільки під час приготування їжі, віддайте перевагу малогабаритної моделі від 16 до 19 дюймів. При цьому повісьте телепанель на рівні вашого зростання.

Для більш просторій кухні підійдуть телевізори з діагоналлю від 19 до 26 дюймів. Якщо на кухні ви дивитеся телевізор тільки під час прийому їжі, встановлюйте прилад, враховуючи розташування місць для сидіння.

f2867023c7be30db57be7bb964f162cf Як вибрати діагональ телевізора

Додаткові параметри, на які варто звернути увагу

Звичайно ж, при виборі телевізора для дому ви не будете керуватися тільки розміром дисплея. Щоб зробити правильну покупку враховуйте всі можливі нюанси приладу.

Вид телевізора

Незважаючи на те, що основну масу телевізорів на прилавках магазинів побутової техніки заповнили рідкокристалічні LED і LCD моделі у продажу можна зустріти й інші види приладів.

 • Кінескопні апарати вже давно втратили популярність, проте все одно зустрічаються в магазинах. Якість картинки в подібних моделях залишає бажати кращого. До того ж з різноманітності моделей можна вибрати телевізор з діагоналлю від 10 до 29 дюймів.
 • Проекційні панелі більше підходять для організації домашнього кінотеатру і працюють тільки від спеціального проектора. У продажу можна зустріти моделі в розмірах екрану від 32 дюймів.
 • Плазмові панелі, в свою чергу, передадуть хорошу якість картинки, тільки якщо розмір дисплея буде перевищувати 42 дюйми. Для малогабаритних приміщень подібна техніка не підійде.
 • Відносно недавно з’явилися інноваційні телевізори, виготовлені за технологією OLED. Вони мають максимальну якість зображення, а деякі моделі — вигнуту форму.
 • Що стосується рідкокристалічних телевізорів моделі LED і LCD представлені у величезній різноманітності як діагоналей, так і різних дозволів екрану, тому підходять для будь-яких приміщень.

Відстань

Зверніть увагу при виборі на рекомендована відстань, яке буде між екраном і точкою перегляду, залежно від розміру діагоналі і якості картинки.

Дозвіл

Прийміть до уваги, що чим якісніша картинка, тим ближче можна дивитися телевізор. Наприклад, якщо передбачуване відстань для 32-дюймового екрану Full HD дорівнює 1,5 метра, то для Ultra HD ця довжина не перевищує 1 метра.

Габарити

В залежності від виду приладу, вибирається місце для його розташування.

 • Якщо ви купуєте телевізор з кінескопом, відстань від екрана до задньої стінки не менше 40 см, тому для установки вибирайте стійку тумбу або підставку.
 • У плазмових ТВ максимальна ширина стінок дорівнює 10 см, тому їх можна розташовувати на невеликій підставці.
 • Аналогічно з плазмовими встановлюються і LCD дисплеї, так як їх габарити не перевищують 9 див.
 • Більш тонкі панелі LED в глибину досягають максимум 3,8 см, тому без проблем кріпляться на стіну за допомогою кронштейна.
 • Абсолютне лідерство за найменшим габаритами займають OLED дисплеї, які в товщину не перевищують 5 мм і порівняти з товщиною звичайної картини. Вигнуті моделі, в свою чергу, необхідно ставити тільки на спеціальну тумбу.

Площа

При виборі телевізора враховуйте не тільки передбачувану віддаленість екрану від глядача, але і загальну площу кімнати. Наприклад, на кухні недоречно буде повісити екран з діагоналлю, перевищує 26 дюймів.

Кут огляду

Якщо телевізор буде дивитися багато людей відразу або з декількох положень, обов’язково враховуйте реальний кут огляду. Багато виробники заявляють, що їх телепанелі оснащені досить великим показником, що насправді не є правдою. Щоб перевірити, чи правдиві характеристики, перевірте, як чітко видно екран з далекого кута прямо в магазині перед покупкою.

Обстановка приміщення

Якщо обстановка кімнати пропонує подальшу її перепланування, врахуйте цей факт. Вибирайте телевізор з таким розміром дисплея, який буде підходити під відстань від місця глядача до найвіддаленішої точки приміщення.

Чим загрожує неправильний вибір

Якщо ви підберете занадто маленький або ж, навпаки, великий телевізор, катастрофи не станеться. Проте з часом ви станете помічати, що:

 • Ваші очі стали більше втомлюватися при перегляді ТБ. З-за занадто об’ємної картинки на очі будуть впливати гранична яскравість і контрастність. У той же час, якщо екран буде занадто маленьким, вам доведеться посилено напружувати зір.
 • Якість зображення залишає бажати кращого. Так буває, коли ви занадто близько сидите біля екрану з невеликим дозволом.
 • Переглядати ТБ не дуже зручно. Якщо дисплей знаходиться занадто близько, ви не можете охопити очима все зображення, тому будете регулярно обертати головою з боку в бік.

При виборі телевізора для будинку гранична увага приділяється розміром діагоналі екрана. Щоб підібрати підходящий дисплей розрахуйте правильне відстань від глядача до приладу, а також враховуйте особливості кімнати і якісні характеристики ТБ.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками