Як вибрати ефективний засіб від засмічень, або про що розповість етикетка

Ми рідко замислюємося про проблеми з трубами і каналізацією, поки не зіткнемося з засміченням. Брудна вода не бажає залишати раковину або ванну – не можна випрати білизну, а часом навіть вмитися. Більше того, житло наповнюється неприємними запахами. І все це, звичайно, в самий невідповідний момент.

На жаль, але засмічення не така вже й рідкість. В зливний отвір неминуче потрапляють залишки їжі, жир, волосся, шерсть тварин і т. п. Все це шар за шаром осідає на трубах, звужуючи їх просвіт. Фахівці називають такі засмічення органічними.

3703981f0fb396caadb5ef3ce13ba051 Як вибрати ефективний засіб від засмічень, або про що розповість етикетка

Якщо ж в унітаз випадково упустили пакет, засоби жіночої гігієни, підгузник і т. п. речі, то це ще більш складний тип засмічення, викликаний неорганічними речовинами.

На щастя, є швидкий спосіб вирішення проблеми – сучасні засоби від засмічень. Вони представлені практично в будь-якому магазині побутової хімії, але от як вибрати найбільш ефективне серед величезного асортименту? Ми допоможемо розібратися з цим питанням!

Види коштів від засмічень: гель або гранули?

4d1beb615e5aa8ae40ab11036f84e084 Як вибрати ефективний засіб від засмічень, або про що розповість етикетка

Всі ми не раз бачили рекламу засобів від засмічень по TV або в мережі, де банери просто «кричать» про миттєве позбавлення від проблеми. Однак це говорить тільки про те, що виробник готовий вкладатися в рекламу, а не про якість продукту. А ось етикетка містить головну інформацію, на яку ми будемо спиратися. Крім даних про виробника, масі і термін придатності, нас будуть цікавити:

 1. з яким видом засмічення справляється це засіб;
 2. форма випуску;
 3. швидкість його роботи;
 4. основна діюча речовина та його концентрація;
 5. спосіб застосування та техніка безпеки.

Якщо ви на 100% впевнені, що ні один з домочадців не упускав в раковину або унітаз пакетів, гігієнічних засобів та інших сторонніх предметів, то можна купувати засіб, призначений для органічних засмічень. Але сумніви все ж є, сміливо вибирайте варіант, здатний впоратися і з неорганікою.

За формою випуску всі кошти від засмічень поділяються на рідкі (гелі) і тверді (гранули). Що стосується упаковки, то гранульовані засоби бувають:

 • в пакетиках, розрахованих на 1 застосування;
 • у великих пляшках, розрахованих на 4-8 застосувань.

При покупці важливо враховувати не тільки в цілях економії, але і щоб не бігати в магазин кілька разів. Наприклад, при круговому забрудненні слід обробити всі зливні отвори, а їх як мінімум 4 (душ/ванна, унітаз, раковини у ванній і на кухні).

Розраховуємо на прикладі гранульованих і рідких засобів для прочищення каналізації, що займають лідируючі позиції по ефективності на основі народного рейтингу:

 1. Об’ємні упаковки коштів у гранулах на кілька застосувань:
 • Потхан — пляшки вистачає на 8 раз (600 гр).
 • Шуманит від засмічень на 4 застосування (280 гр).
 1. Індивідуальні пакетики з гранульованим засобом – 1 пакетик на 1 зливний отвір (70 гр):
 • Шуманит від засмічень.
 • Містер Мускул.
 1. Засоби проти засмічень у вигляді гелю:
 • Шуманит гель від засмічень (450 мл) – 4 застосування.
 • Гель Tiret Turbo – всього 2.

При цьому витрата рідких засобів у більшості випадку доведеться вираховувати самостійно, розділивши загальний обсяг пляшки на кількість, необхідну для 1 застосування. Рідкісні виробники вказують це на упаковці.

Як швидко працюють хімічні засоби від засмічень

Ми вивчили етикетки різних пляшок і пакетиків, і само собою напрошується висновок про те, що гранули діють набагато швидше. У деяких коштів результат буде видно вже через 3 хвилини. У гелів ж мінімальний час очікування – 15 хвилин, тобто в 5 разів довше.

Швидкість роботи безпосередньо залежить від складності засмічення, основної діючої речовини та її концентрації.

На сьогоднішній день виробники активно використовують 2 основних компоненти:

 1. хлор;
 2. гідроксид натрію.

00bb94abb2abd77b3140c3c44b09854a Як вибрати ефективний засіб від засмічень, або про що розповість етикетка

Вхідні до складу ПАР (поверхнево активні речовини) носять скоріше допоміжний характер.

Засоби на основі хлору можуть впоратися тільки з органічними й не дуже складними засорами. Це речовина чудово дезінфікує, відбілює, впливає на жирові відкладення, але і тільки. Вапняний наліт або застряглий підгузник йому не по зубах. Крім того, при взаємодії з водою виділяє хлор гази, небезпечні для людини.

Гідроксид натрію, інакше каустик або їдкий натр, — це луг, яка відмінно справляється навіть з самими складними засорами, але при цьому безпечна для труб. Грудки волосся і жиру, жіночі засоби гігієни, пакети і навіть вапняні відкладення розчиняться в лічені хвилини. Однак і тут є важливе “АЛЕ”: його концентрація. Чим вона вища, тим менше часу потрібно на усунення засмічення.

Наприклад, Шуманит від засмічень (від Ізраїльського виробника Bagi) містить більше 30% гідроксиду натрію і справляється із завданням всього за 3 хвилини.

А, може бути, еко-кошти від засмічень?

Екологічно безпечні засоби дуже популярні, але рідко хто задумується, що стоїть за підписом Еко. Що стосується коштів від засмічень, то це може бути:

 • биоразлагаемая пластикова пляшка, куди залитий звичайний склад. Наприклад, Drain Blitzt від бренду Ecover коштує близько 800 рублів в інтернет-магазинах, а його склад: вода, гідроксид натрію, неіонні ПАР;
 • сода, в якості основної діючої речовини (Synergetic від засмічень, понад 100 руб).

d3ef795b651e3d71e1975b741851c452 Як вибрати ефективний засіб від засмічень, або про що розповість етикетка

Сода насправді може використовуватися в якості засобу від засмічень. Це відомий народний засіб для прочищення труб засипають у сток саме по собі або гасять оцтовою кислотою, проте воно впорається тільки з самим легким органічним засміченням. І знову ж таки запитання: навіщо купувати дороге еко-засіб, якщо можна просто купити копійчану пачку соди?

Підведемо підсумок нашого міні-дослідження засобів від засмічень.

 1. Вони випускаються в гранулах і гелях.
 2. Гранули діють набагато швидше гелів – мінімальний час – 3 хвилини проти 15 хвилин у гелів.
 3. Слід звертати увагу на витрату засобу і об’єм упаковки. Вигідніше купувати висококонцентровані кошти, т. к. їх витрата менше.
 4. Гідроксид натрію набагато ефективніше хлоровмісних компонентів і безпечніше для організму.
 5. Підпис ЕКО нерідко просто маркетинговий хід.

Бути завжди готовим до можливої появи проблем з каналізацією допоможе придбання спеціалізованих засобів. Сподіваємося, що наша стаття допомогла вам зрозуміти, як же вибрати найефективніший засіб від засмічень!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками