Як вибрати професійні олівці для малювання

Людина, яка вміє і любить малювати, швидше за все обізнаний про існування спеціальних художніх олівців, які в цій справі є одними з найбільш важливих інструментів. Правильно підібрати їх повинен вміти не тільки професіонал, але і художник-початківець.

Як вибрати олівці

kak vybrat professionalnye karandashi dlya risovaniya206 Як вибрати професійні олівці для малюванняРізноманітність олівців, призначених спеціально для малювання, здатна вразити будь-яку уяву, їх випускають багато виробників, і якщо споживач не особливо розбирається в цій темі, то в асортименті він легко може загубитися. Головне, запам’ятати основне правило: вибираючи олівці спеціальні художні, не слід орієнтуватися на високу ціну, в деяких випадках це всього лише переплата за торгову марку. Особливої уваги заслуговує купівля олівців для дітей. Для дошкільнят не варто підбирати дорогі марки, проте якість їх повинно бути на першому місці, так як діти люблять брати олівці в рот і отруєння шкідливими хімікатами допустити не можна в жодному разі.

Для школярів можна підібрати більш якісний олівець з звичайним грифелем, якщо ж мова йде про дитину, відвідувати спеціалізовану художню школу, то краще віддати перевагу перевіреним якісним топових брендів, які продаються великими наборами з величезною кількістю відтінків.

Види олівців

kak vybrat professionalnye karandashi dlya risovaniya207 Як вибрати професійні олівці для малюванняВсі олівці діляться на прості і кольорові. Перші використовуються для креслень і графічних рисунків, і відрізняються один від одного по твердості. Кольорові вибираються для малювання, однак і ті, й інші відрізняються ще і формою дерев’яної оболонки, і можуть бути круглими, шестигранними, трикутними, гнучкими і овальними. Кольорові олівці поділяються ще й на акварельні, пастельні і грифельні.

На що звертати увагу при покупці

Вартість олівців може бути різною, проте якість продукції залежить не тільки від цього критерію. Підбираючи підходящий варіант, слід звертати увагу на форму корпусу, товщину і вид грифеля, м’якість, кількість квітів і, звичайно, бренд.

Останній фактор багато вважають визначальним, хоча насправді краще все-таки враховувати перераховані критерії в комплексі.

Професійні олівці для художників

Професійний художник, природно, відрізняється від любителя, він може робити точні і яскраві нариси дуже швидко, вміло тримаючи в руках олівець. Малюнок олівцем взагалі є самостійною технікою, а тому й вироби, призначені для професійного малювання, відрізняються від тих комплектів, які використовуються для хобі.

Графітні

kak vybrat professionalnye karandashi dlya risovaniya208 Як вибрати професійні олівці для малюванняЧасто професійні олівці, призначені для художників, порівнюють із звичайними графітними. Насправді такі вироби високо цінується професіоналами, які використовують їх для вивчення техніки малюнка. Вибирають підходящий варіант по твердості грифеля, яка позначається маркуванням на тілі олівця. Залежить вона від країни-виробника і якщо для Росії це звичне Т, ТМ і М, то в англійській твердий буде позначений літерою H, м’який — літерою B, і, відповідно, твердо-м’який — HB.

Американські виробники твердості грифеля позначають цифрами. Самий м’який відповідає 1, тоді як твердий дорівнює 4.

Олівці Конте

Дані олівці схожі з графітовими, проте в твердості вони і все-таки поступаються. Їх називають так по імені французького художника Жака Ніколя Конте, який придумав альтернативу графіту настільки вдало, що вона використовується донині.

Вугільні

kak vybrat professionalnye karandashi dlya risovaniya209 Як вибрати професійні олівці для малюванняДані олівці вважаються найпершими серед професійних. Вони з’явилися ще до того, як люди навчилися поєднувати грифель з дерев’яною основою. Найзручнішим вважається пресований олівцевий вугілля, якщо порівнювати його з графітом, то він набагато м’якше і дозволяє отримати більш насичений чорний колір. Вугільний начерки вважаються найбільш виразними, а тому такі вироби застосовуються для замальовок і начерків.

Сепія, сангіна, соус

Сангіна являє собою класичний матеріал, призначений для професійного малювання. Назву вона отримала за червоний відтінок, палітра, представлена сучасними виробниками, варіюється від коричневого до червоного. Сучасна сангіна виготовляється з синтетичних матеріалів і є кращим варіантом для певних технік малювання.

Сепія випускається у дерев’яній обгортці і забезпечує натуральний коричневий відтінок. Сьогодні вона також виготовлена з штучних матеріалів, однак на відміну від тих крейди і коржів, що використовувалися раніше, сьогодні її можна купити у формі зручного олівця.

М’який товстий крейда сірого, білого і чорного кольорів іменується соусом. В сухому вигляді він розтушовується аналогічно карандашным штрихам, мокрий ж соус можна розмити точно так само, як акварель. Такий матеріал ідеально підходить для створення начерків, ескізів або портретів.

Кольорові

kak vybrat professionalnye karandashi dlya risovaniya210 Як вибрати професійні олівці для малюванняПрофесійні кольорові олівці і ті, що продаються в звичайних магазинах для школярів — це зовсім не одне і те ж. В першу чергу, вони відрізняються один від одного якістю і вибором відтінків. Професійні засоби виготовляються тільки з натурального дерева, що дозволяє при заточуванні контролювати ширину грифеля і потрібний кут. Для того щоб олівець краще ковзав по папері, у пігмент професійних виробів додається тальк.

Акварельні

Акварельні олівці для художників виготовляються з сухої пресований акварелі. Акварельний начерк олівцем може бути з легкістю розмитий водою, техніки за допомогою таких інструментів професіонали використовують самі різні, в тому числі сухі і мокрі.

Пастельні

Тверда і м’яка постіль у будь-якому випадку представлена подрібненим і пресованим пігментом приглушених відтінків. Багато художників використовують їх разом, вдало поєднуючи і роблячи акцент на основних колірних плямах.

Кращі графітові олівці для малювання

 Як вибрати професійні олівці для малюванняВсі графітові олівці, які використовують професіонали для малювання, доступні найчастіше в наборах, з їх допомогою можна виконувати як олівцем, так і детальну відпрацювання, вибираючи підходящий варіант в залежності від того, який малюнок належить створити з його допомогою. Сучасні виробники використовують для виготовлення таких олівців тільки високоякісної графіт різної твердості, від якого безпосередньо залежить легкість розтушовування.

Кращі механічні олівці для малювання

Механічні олівці для професійного малювання повинні відрізнятися довговічністю, у цьому випадку майстер протягом тривалого терміну не доведеться витрачати гроші на придбання нових інструментів, які коштують досить дорого. Висувний грифель і нековзний корпус — ось головні критерії, на які орієнтуються сучасні художники, від цього відштовхуються і виробники, створюючи кращі варіанти.

Так який же олівець підходить для малювання – відео

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками