Як вибрати хорошу спліт-систему для будинку

Зміст
 1. Що таке спліт-система в кондиціонерах: особливості
 2. Принцип роботи
 3. Особливості інверторних моделей
 4. Що краще спліт-система або кондиціонер для квартири?
 5. Види
 6. Настінна
 7. Стельова і напольно-стельовий
 8. Канальна
 9. Мульти спліт-системи
 10. Інверторна
 11. Спліт-системи для алергетиків
 12. Дизайнерські моделі
 13. На які характеристики приміщення звертати увагу
 14. Потужність (охолодження)
 15. Потужність електроприводу
 16. Стандартні формули розрахунку підходящої потужності (залежно від площі)
 17. Що буде, якщо неправильно вибрати потужність
 18. Функція нагріву
 19. Рівень шуму
 20. Фільтрація та обробка повітря
 21. Матеріал корпусу
 22. Іонізатор
 23. Розумні сенсори
 24. Суперфільтри
 25. Вага
 26. Компресор
 27. Маркування від виробників
 28. Скільки коштують спліт-системи
 29. Правда що дешева спліт-система зламається на наступний день?
 30. Купівля спліт-системи: магазин або кліматична фірма
 31. Кому довірити установку
 32. Коли встановлювати систему
 33. Місце встановлення
 34. Яку фірму спліт-системи вибрати, щоб не переплачувати за бренд

Спліт-система працює дещо інакше, ніж кондиціонер. Із-за складності конструкції її вартість перевершує стандартні пристрої, але вона могутніша і довговічніше звичайних пристроїв.

Що таке спліт-система в кондиціонерах: особливості

b81275280fceda315fce4371d6102352 Як вибрати хорошу спліт систему для будинку

Спліт-система являє собою конструкцію з двох блоків: один розташований на вулиці, другий – в кімнаті. За рахунок складного пристрою процес охолодження кімнати відбувається трохи інакше, але в кінцевому рахунку це дає привілеї, у порівнянні зі стандартним кондиціонером.

Принцип роботи

Два блоки взаємодіють між собою. Вуличний створює конденсат за допомогою вбудованого компресора, а кімнатний – ефект випаровування. В процесі роботи обох блоків відбувається циркуляція речовини хладагента. Він проходить по мідних трубок, переходячи з рідкого стану в пар і назад. Робота здійснюється за рахунок наступних компонентів:

 • компресор;
 • мідні провідники;
 • конденсатор;
 • випарник;
 • вентиляційна конструкція.

Спліт-система охолоджує повітря не так швидко, як кондиціонер, але при постійній роботі знижується витрата електроенергії та підвищується довгостроковість приводу.

Особливості інверторних моделей

66050db096aa6dd808563b8f7f0287ef Як вибрати хорошу спліт систему для будинкуВідмінність інверторних спліт-систем від стандартних полягає у функції автоматичного регулювання температури. Після того як ви поставили відповідну температуру повітря в приміщенні, запуститься компресор, який буде нагнітати температуру. Як тільки вона буде досягнута, пристрій не відключиться, а стане працювати на знижених обертах, тим самим не даючи температурі швидко змінюватися. При відході від заданого положення вентилятори стануть працювати швидше. За рахунок цього, спліт-системи з інверторним типом охолодження служать довше, оскільки двигун компресора не створює різких ривків.

Що краще спліт-система або кондиціонер для квартири?

Якщо порівняти спліт-систему зі стандартним кондиціонером, то вартість першого буде приблизно на 25-50% дорожче. По суті, обидва агрегати працюють аналогічно, однак інверторний кондиціонер буде нагнітати встановлену температуру трохи довше, але потім буде її постійно підтримувати за рахунок низьких обертів вентилятора. Це дозволяє економити на електроенергії.

Вибір пристрою буде залежати від ваших уподобань. Якщо ви щодня відсутні, і запускаєте кондиціонер лише на кілька годин, тоді актуальним буде встановити стандартний моноблок, оскільки він швидко охолоджує повітря. Спліт-система призначена для тривалої роботи, тому вона повільніше знижує температуру.

Види

Існує багато різновидів спліт-системи, які розрізняються по потужності, місцем експлуатації і форм.

Настінна

Її називають побутової або домашньої, оскільки частіше, в житлових приміщеннях встановлюється саме вона. Перевага цього виду полягає в низькій вартості, так як його можна придбати за 12000 р. Стандартно вуличний блок встановлюється під вікном, а кімнатна частина монтується під стелею для більшого радіуса обдування.

Стельова і напольно-стельовий

3a4c2da6eaaaf19a743867758eaafe2f Як вибрати хорошу спліт систему для будинку

Цей вид спліт-систем менш поширений, проте зручний. Кімнатний блок можна встановити в нижній частині стіни або стелі, але тільки якщо у вас немає натяжної стелі. Якщо пристрій встановлено в нижній частині кімнати, тоді потік повітря буде спрямований вгору, а струмінь стельового кондиціонера буде обдувати по горизонталі. Це позбавить вас від прямих попадань, а кімната буде охолоджуватися рівномірно.

Існують удосконалені конструкції, здатні одночасно захоплювати чотири напрями, за допомогою пульта управління ви зможете змінювати потужність кожного з них.

Канальна

Пристрій найчастіше використовується в офісах і магазинах, оскільки його середня потужність становить 10-23 кВт. Особливістю таких спліт-систем є можливість охолоджувати відразу кілька кімнат. Стандартно потік струменя подається для всіх розгалужень однаково, тому, якщо ви хочете подавати для кожної кімнати окрему температуру, вам доведеться встановлювати додаткові електроприводи та термостати у кожну кімнату.

Мульти спліт-системи

8e617c8222a708d8805e4057f014de7b Як вибрати хорошу спліт систему для будинку

Пристрій складається з одного вуличного блоку і декількох кімнатних. Воно дозволяє охолоджувати до 5 кімнат одночасно, при цьому температуру кожного блоку можна змінювати за допомогою пульта дистанційного керування.

За рахунок великої кількості шлангів, компресорів, провідників і вентиляторів, монтувати мульти-систему складно і довго. Частіше конструкція використовується у комплексних бізнес-центрах і промислових приміщеннях, тому називається промислової.

Існує два види мульти спліт-систем:

 • Фіксована. Надається в готовому комплекті. Ви можете самостійно вибрати необхідну кількість внутрішніх блоків. Надалі не можна буде додати або прибрати блоки самостійно.
 • Складальна. Цей варіант відрізняється можливістю одночасного підключення різної кількості блоків.

Універсальний пристрій дає можливість підключити будь-по типу і виду блок.

Інверторна

7c31aa4c4091a5b2a14593354cf88362 Як вибрати хорошу спліт систему для будинку

 

Інверторний тип пристрою оснащений електроприводом, здатним автоматично регулювати оберти вентилятора. Якщо задати відповідну температуру, то він буде її підтримувати не постійним запуском електроприводу при зміні показників, а постійною зміною обертів. Тобто двигун буде працювати постійно, поступово змінюючи обертів. Такий електропривод актуальне в місцях постійної присутності людей. До них належать офіси, магазини, конференц-зали та інші публічні місця.

Інверторний кондиціонер відрізняється від стандартного меншим споживанням електроенергії і більшою зносостійкістю двигуна.

Спліт-системи для алергетиків

Для алергетиків існують підлогові і настінні кондиціонери. Ефективніше очищати повітря буде настінний тип пристрою, оскільки із-за складної конструкції буде відбуватися покращена фільтрація. Зовні спліт-система для алергетиків нічим не відрізняється від стандартної, але в ньому є відсік для фільтра. У бюджетних моделей є обмеження по типу фільтрів, так як для складної процедури фільтрації потрібно потужний компресор. Дорогі спліт-системи оснащені декількома порогами, створюючи ступеневу фільтрацію.

Дизайнерські моделі

8a51cca303375241101fdabdd7b7b99a Як вибрати хорошу спліт систему для будинку

Процес обробки, охолодження або нагрівання повітря, в дизайнерських спліт-системах відбувається аналогічно стандартним. Вся різниця полягає у зовнішньому вигляді. Такі спліт-системи зазвичай виділяються унікальними формами і кольорами, щоб можна було максимально відповідати інтер’єру.

На ринку набирають популярність замасковані кондиціонери, що представляють собою картини або який-небудь унікальний матеріал. Причому форма спліт-системи вже не стандартна, а квадратна, прямокутна або закруглена. Як правило, такі пристрої вважаються найдорожчими.

На які характеристики приміщення звертати увагу

Перед тим як придбати спліт-систему, рекомендуємо вивчити площа приміщення і врахувати всі нюанси. На що конкретно потрібно звертати увагу:

 • Площа. Ця характеристика найбільш значуща, оскільки від неї залежить відповідність потужності спліт-системи. Згідно з правилом, 1 кВт потужності електропривода покриває 10 кв. метрів площі. Якщо характеристики надто відстають від площі кімнати, тоді об’єм охолоджуваної зони буде менше.
 • Вертикальні розміри. Якщо у вас високі стелі, тоді купуйте кондиціонер з запасом потужності 10-15%.
 • Вікна. Цей параметр вирахувати до точної відповідності неможливо, так як все буде залежати від часу перебування сонячних променів в кімнаті. Також впливає на температуру поверх. Як правило, найвищі поверхи прогріваються значно швидше за інших, тому в такі приміщення рекомендується встановлювати моделі з великою потужністю.
 • Перебування людей. Одна людина виділяє 100 Вт тепла в спокійному стані і 200 Вт в активному. Додаємо кількість людей, що регулярно знаходяться в кімнаті, і дізнаємося приблизну потужність спліт-системи для ефективного використання. Для дому цей параметр не так важливий, так як кількість людей може змінюватись. А ось в офісах або тренажерних залах необхідно враховувати характеристики кімнати та пристрої.

Якщо ви вирішили придбати спліт-систему для звичайної кімнати або квартири, то стандартної потужності та комплектації буде достатньо.

Потужність (охолодження)

Зазвичай потужність вказана в паспорті. Цей параметр вказує на кількість видувається на вулицю теплого повітря. Відповідно, чим потужніший холодопродуктивність, тим швидше охолоджується приміщення.

Потужність електроприводу

Потужний електропривод видуває холодне повітря далі, тому цей критерій також важливий при відрахуванні площі. Ступенева фільтрація може ускладнювати потік повітря, тому в спеціальних спліт-системах зазвичай потужність електроприводу висока.

Стандартні формули розрахунку підходящої потужності (залежно від площі)

4a5074c212838c91b209b4bf58a62636 Як вибрати хорошу спліт систему для будинку

Розрахунок відповідності площі і потужності кондиціонера проводиться наступним чином: вимірюється точна площа кімнати і, при коефіцієнті 1 кВт на 10 кв. м необхідна потужність виміряється спліт-системи. Наприклад, якщо у вас розмір кімнати становить 13 кв. м, то потужність пристрою не повинна бути нижче 1.3 кВт. Завжди враховуйте такі нюанси, як висоту стелі, регулярне присутність людей в кімнаті, кількість вікон і сонячну сторону. До кожного критерію додавайте ще 10-15% потужності.

Що буде, якщо неправильно вибрати потужність

Якщо неправильно розрахувати потужність спліт-системи, тоді кімната не буде охолоджуватися в повному обсязі. Мало того, електропривод кондиціонера буде працювати постійно на підвищених обертах, щоб досягти заданої температури. Цей фактор буде істотно впливати на терміни експлуатації.

Якщо потужність значно перевершує необхідний коефіцієнт, тоді електропривод буде часто відключатися. У такій ситуації компресор стандартного кондиціонера швидко прийде в непридатність. Однак для спліт-системи перевищення потужності не так небезпечно, оскільки електропривод буде працювати на знижених обертах і рідше відключатися.

Функція нагріву

Принцип роботи на обігрів відбувається аналогічним способом, як при охолодженні, але тільки навпаки. Компресор вуличного блоку створює стиснення фреону, тим самим нагріваючи його. Потім розігрітий фреон передається по трубках у внутрішній блок і вдувається в приміщення.

Якщо порівняти спліт-систему і будь-який пристрій для обігріву, то при використанні першого, електроенергія буде витрачатися практично в три рази менше. Причиною тому різниця в перетворенні тепла. Спліт система зачіпає електроенергію тільки для стиснення фреону, який після вступу у внутрішній блок повернеться назад для повторного стиснення, а звичайний обігрівач перетворює тепло безпосередньо з електроенергії.

Рівень шуму

c94256e0906ca9b2a5047fab213a6c7f Як вибрати хорошу спліт систему для будинку

Цей параметр не менш важливий, ніж потужність, оскільки високий рівень шуму в процесі роботи буде доставляти вам дискомфорт. Показники гучності пристрою вказані в його паспорті, проте вони неточні. Виробник вказує рівень шуму при мінімальних обертах електроприводу, тому до цих показників сміливо додаємо 20-30 дБ.

Звичайний кондиціонер працює на повних обертах, щоб нагнати задану температуру. Спліт-система набирає обертів поступово, відповідно працює тихіше. Необхідний поріг шуму залежить від кімнати. Щоб не відчувати дискомфорт в спальні, робота спліт-системи не повинна перевищувати 30 дБ, на кухні або в інших приміщеннях – 50 дБ.

Фільтрація та обробка повітря

Фільтрація повітря корисна не тільки людині, але і самій системі. Зовнішній блок всмоктує повітря з вулиці, де може бути тополиний пух, листя дерев та інше сміття, який при попаданні в систему може порушити її роботу. У пристрій з можливістю фільтрації вбудований спеціальний відсік, де знаходиться фільтр. Залежно від вартості, може бути кілька рівнів фільтрації і обробки повітря. Такі моделі призначені в основному для алергетиків, оскільки вони блокують потрапляння бруду, пилу та інших домішок в кімнату.

Матеріал корпусу

Корпус зовнішнього блоку частіше виготовлений з металу. У дешевих моделях використовується звичайний залізний корпус, який може піддатися іржі. Дорогі моделі складаються з нержавіючої сталі. Корпус внутрішнього блоку виготовляється переважно з пластику.

Іонізатор

33bbeaed74882ca0e280ba9bbdd642b2 Як вибрати хорошу спліт систему для будинку

За допомогою вбудованого в спліт-систему іонізатора повітря, що подається в приміщення, проходить складну очищення, шляхом іонізованого випромінювання. Це позитивно позначається на самопочутті людини, надаючи йому енергії та сил.

Розумні сенсори

У спліт-системах класу люкс встановлено велику кількість датчиків, що підвищують комфорт і знижують енергоспоживання. Датчик руху реагує на присутність людини в приміщенні. Багато хто помилково думають, що при неактивності знаходиться в кімнаті, кондиціонер вимкнеться, однак це не так. Датчик здатний реагувати не тільки на рухи, але і на тепло, видаване людиною.

Крім стандартного датчика температури, існують також датчики забруднення повітря і задимленості. Наявність додаткових можливостей буде залежати від вартості спліт-системи.

Суперфільтри

Такі бренди, як Toshiba, володіють унікальними цеолитными фільтрами, які виділяються високим рівнем очищення і довгостроковістю. Функція дезодорування усуває бактерії та інші шкідливі речовини з кімнати. Також до достоїнств цеолитного фільтра відноситься можливість його очищати і застосовувати нескінченно, заощадивши на одноразових варіантах.

Вага

Вага пристрою залежить від матеріалу комплектуючих і додаткових можливостей. Зовнішній блок важить в межах 15-20 кг, внутрішній – 4-8 кг. Якщо матеріал корпусу складається не з пластику, тоді показник може змінюватися.

Компресор

Частіше в спліт-системі встановлені роторні та поршневі компресори. Найкращим з них є роторний, оскільки він ефективний і довгостроковий. Поршневий вид вважається застарілим, оскільки його можна побачити лише на старих кондиціонерах. У процесі стиснення фреону відбувається тертя, відповідно знос частин прискорюється. У зв’язку з цим раніше гарантія від виробника не перевищувала 1 року.

Маркування від виробників

6b6d74199f1ec7f123a06ee68bf180d7 Як вибрати хорошу спліт систему для будинку

При купівлі спліт-системи ви можете відразу дізнатися про основних її параметрах, не дістаючи паспорт. В основному маркування брендів однакова, але китайські виробники можуть її змінити.

На коробці або блоці зображений спеціальний шифр з букв і цифр, кожна з них вказує на певну характеристику, а саме:

 • тип хладагента;
 • потужність електроприводу;
 • модельний ряд;
 • вид електроживлення.

Стандартно перші букви вказують на назву бренду і тип блоку.

Скільки коштують спліт-системи

Мінімальна вартість сптит-системи становить 10000 р. Це один із самих бюджетних варіантів, в якому присутні тільки стандартні функції. Як правило, бюджетні кондиціонери від невідомих виробників часто приходять в несправність вже після року експлуатації.

Ціна за брендове виріб починається з 19000 р. Краще переплатити, але бути впевненим у якості продукту і можливості його повернути, або відремонтувати в гарантійному сервісному центрі.

Правда що дешева спліт-система зламається на наступний день?

Відмінність брендового техніки в тому, що вона вже зарекомендувала себе як якісний виробник. Однак і в популярних виробників буває брак. Купуючи пристрій невідомої марки, ви ризикуєте витратити гроші даремно, оскільки його якість невідомо. Частіше неякісні пристрою прикривають великим списком функцій, тому не рекомендується купувати товар з великими можливостями за низьку вартість.

Купівля спліт-системи: магазин або кліматична фірма

В магазині техніки не кожен консультант знає все характеристики спліт-системи, частіше від них можна почути те, що написано на коробці. У кліматичних фірмах співробітники навчені, тому там можна отримати більше інформації та рекомендацій і вибрати найбільш підходящу для вас модель спліт-системи.

Кому довірити установку

Установку повинен проводити тільки фахівець. У разі неправильного монтажу може відбутися поломка конструкції. Установник повинен знати всі нюанси по монтажу, визначати найбільш комфортне місце в кімнаті, а також ознайомити нового власника з функціями пристрою.

Коли встановлювати систему

Існує думка, що кліматичний агрегат вигідніше купувати в зимовий час, коли попит невеликий, проте це не зовсім так. Взимку дійсно кондиціонер може коштувати трохи дешевше, але найбільш вигідні знижки припадає саме на літній сезон. Причиною тому висока конкуренція, де кожен підприємець намагається максимально догодити клієнтові. По суті, різниці немає в яку пору купувати спліт-систему, так як знижки можуть бути в будь-який період.

Місце встановлення

0587aaf88d4ccd4aa5fd67382b223362 Як вибрати хорошу спліт систему для будинку

Перед покупкою пристрою потрібно подбати про його майбутнє розташуванні. Цей фактор впливає на комфорт, так і на оптимальну роботу. При монтажі рекомендується дотримувати наступні вимоги:

 • встановлювати так, щоб потік повітря не надходив в постійне місцеперебування людини в кімнаті;
 • не встановлювати спліт-систему поряд з ліжком, оскільки шум електроприводу принесе дискомфорт;
 • монтувати тільки один кондиціонер в кімнаті;
 • дотримуватися рекомендовані значення між зовнішнім і внутрішнім блоком.

У коробці з пристроєм лежить інструкція з вимогами до експлуатації, яку рекомендується вивчити.

Яку фірму спліт-системи вибрати, щоб не переплачувати за бренд

На ринку можна побачити велику кількість спліт-систем від різних брендів, які різняться вартістю, якістю збірки і багатофункціональністю. Не кожен може собі дозволити пристрій класу люкс з усіма сучасними можливостями, тому є менш відомі фірми, що випускають середній або бюджетний клас спліт-систем, але відрізняється високою якістю збірки деталей і довгостроковістю.

Фірма Green не найпопулярніша, однак вона виділяється міцним корпусом і великою кількістю функцій, оскільки навіть в моделях економ-класу можна побачити вбудований фільтр очищення і кілька зливів для конденсату.

Toshiba популярний бренд, але у нього є кілька моделей середнього класу, вартістю до 22000 р. Ця фірма існує на ринку вже багато років, але якість, як і раніше на високому рівні. В пристрій вбудований потужний, але тихий електропривод, фільтр очищення, функція іонізації і кілька режимів роботи.

Видавець з ім’ям Roda користується великим попитом серед населення, оскільки випускаються бюджетні моделі мало чим відрізняються від класу люкс. Крім якісної зборки, в спліт-системі можна задавати власні настройки і зберігати їх для подальшого застосування. Також в кондиціонерах присутній багаторівнева фільтрація очищення повітря і автоматичне регулювання потужності електропривода, за допомогою якої пристрій працює довгий термін без порушень.

Якщо порівняти спліт-систему з кондиціонером, то перша виграє практично за всіма параметрами. Єдина замітка – це поступове нагнітання температури. Кондиціонер коштує менше і більш ефективний, але часте відключення зношує привід. Для невеликої квартири з нечастим перебуванням людей, кращим варіантом буде кондиціонер, але для великих площ, наприклад, офісів, бутіків, краще купити спліт-систему, оскільки на неї менше впливає навколишнє середовище, а процес охолодження або нагрівання повітря відбувається плавнів.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками