Як виростити авокадо у себе вдома

Зміст
 1. Що робити з кісточкою авокадо?
 2. Токсичність авокадо, можна вирощувати його будинку
 3. Способи вирощування авокадо в домашніх умовах
 4. Закритий
 5. Відкритий
 6. Етапи вирощування і їх терміни
 7. Як вибрати кісточку для посадки?
 8. Як проростити кісточку?
 9. У яку воду потрібно ставити кісточку з авокадо, яким кінцем?
 10. Кісточка авокадо: скільки днів треба, щоб проросла?
 11. Вибір і підготовка грунту
 12. Посадка пророщеної кісточки
 13. Якою стороною садити кісточку з авокадо?
 14. Що робити після появи першого паростка?
 15. Догляд в домашніх умовах
 16. Місце розташування і освітлення
 17. Температура
 18. Вологість повітря
 19. Правила поливу
 20. Підживлення та добрива
 21. Обрізка (формування)
 22. Особливості догляду в зимовий період
 23. Тонкощі пересадки авокадо
 24. Боротьба з хворобами і шкідниками
 25. Фітофтороз
 26. Борошниста роса
 27. Щитівка
 28. Кліщ павутинний
 29. Чому чорніють і сохне листя авокадо?
 30. Буде цвісти та плодоносити дерево, вирощене з кісточки?

Ті, хто отримує задоволення від роботи з землею, так само люблять експериментувати. Найпоширенішим експериментом є вирощування рослин з кісточки. Але лимони, гранати і мандарини – звичні для багатьох. Хочеться чогось нового й екзотичного? В такому випадку вам варто звернути увагу на авокадо — екзотичний і неповторний за смаком плід.

Що робити з кісточкою авокадо?

Вся процедура вирощування починається з підготовки садивного матеріалу, яким і є кісточка авокадо. Для цього можна використовувати далеко не кожен фрукт. Плоди повинні бути великими і стиглими. Відмінно підійде і перестиглий плід. Шкірка на ньому повинна бути не пошкодженою.

Якщо вам попався твердий авокадо, то перш ніж вийняти кісточки, його необхідно кілька днів потримати при кімнатній температурі, щоб воно доспело. Далі правильно і акуратно вийняти кісточку.

Зробіть розріз глибиною в 1 см і далі за допомогою ложки обертальними рухами дістаньте її з плоду. Якщо на ній залишилася м’якоть, то промийте її під проточною водою, просушіть і переходьте до процедури посадки.

Ні в якому разі не можна відкладати посадку, вона повинна проводитися відразу ж.

ae85a687be4c0f1a6e29a65ec1f62d8d Як виростити авокадо у себе вдома

Токсичність авокадо, можна вирощувати його будинку

У листках, корі, шкірочці і кісточці авокадо є токсичні речовини, які небезпечні для організму людини і тварин. У листі авокадо є отруйна похідна жирна кислота, яка у великій кількості викликає мастит у тварин. Також листя, що потрапили у водойму, вбивають його мешканців. Подрібнена кісточка так само небезпечна. Їй навіть можна вбити гризунів. Необхідно захистити тварин від цього рослини.

Для людини небезпеку становлять листя, шкірка і кісточка – вони викликають харчові розлади і алергічні реакції.

Проте не всі сорти токсичні і небезпечні. Є й такі, які можна спокійно без шкоди вирощувати в домашніх умовах. Ось деякі з них:

 • Бекон.
 • Фуерте.
 • Гвен.
 • Хасс та інші.

Вирощують авокадо в домашніх умовах в якості декоративного рослини. Навіть при самому правильному догляді дерево зацвітає в будинку, а про плоди і зовсім не може бути мови.

25bdfa40097082b60e2cc0144be338a7 Як виростити авокадо у себе вдома

Способи вирощування авокадо в домашніх умовах

Існує два способи вирощування авокадо в домашніх умовах. Розглянемо кожен з них.

Закритий

При вирощуванні таким методом кістка частково відразу відправляють в грунт, і проводиться рясний полив. Її вістря має бути спрямоване вгору. Якщо кісточка розкрилася, значить, вона прижилася.

Відкритий

Є найпоширенішим способом вирощування у квіткарів. Принцип способу – витримування кісточки в підвішеному стані над ємністю з водою або ж приміщення її в склянку з необхідною кількістю рідини.

6ef9ef2f48ec10bae1a20bf82a21c7e6 Як виростити авокадо у себе вдома

Етапи вирощування і їх терміни

Існує кілька етапів вирощування авокадо з кісточки:

 • Підготовка посадкового насіння.
 • Підготовка опори для кісточки.
 • Пророщування насінини.
 • Формування рослини.
 • Надання правильного догляду.

Час посадки може бути різним. Ви можете це зробити, коли вам зручно. Єдине, від чого залежить посадка – це час проростання насінини. Проростання відбувається досить довгий час. Воно може зайняти від 3 тижнів до 3 місяців.

Як вибрати кісточку для посадки?

Єдине і дуже важливе умови вибору – вона повинна бути стиглою. Для перевірки її стиглості, потрібно потрясти плід. Якщо ви відчуваєте, що кістка бовтається в порожнині плода, то її можна сміливо використовувати. Ще один спосіб перевірки плода на стиглість – це натискання. Якщо після легкого натискання залишилися вм’ятини на фрукті, то він стиглий. Якщо вам попався недозрілий примірник, то його потрібно потримати кілька днів при кімнатній температурі і він дозріє.

Як проростити кісточку?

Є два способи пророщування:

 1. Треба взяти 3-4 зубочистки і увіткнути їх на глибину близько 3 мм по середньому обідку, на однаковій відстані. Зубочистки будуть опорою для кісточки. Їх кладуть на ємність з водою тупим кінцем насіння вниз. Кістка має на третину зануритися у воду. Під час пророщування потрібно постійно контролювати рівень рідини і при необхідності підливати її. Посадка в горщик проводиться після того, як проростуть корінці і досягнуть довжини 3 див.
 2. Ще один варіант пророщування — кісточку поміщають на дно склянки, куди наливають потрібну кількість води. Воду можна замінити гідрогелю, так як він має здатність довго утримувати вологу.

b59bd1536c40ee1b385efbab3a9b19c2 Як виростити авокадо у себе вдома

У яку воду потрібно ставити кісточку з авокадо, яким кінцем?

Для пророщування потрібна кип’ячена вода кімнатної температури. Кісточка поміщається в воду вістрям вгору.

Кісточка авокадо: скільки днів треба, щоб проросла?

Перші корінці з’являться через 14-21 день.

2040be0a64d0abf8d27795690374c046 Як виростити авокадо у себе вдома

Вибір і підготовка грунту

Вибір грунту – це дуже відповідальний етап. Для вирощування авокадо не підійде абсолютно будь-який грунт. Кисле середовище не підходить для авокадо. Краще всього вибрати квіткову суміш, яку можна купити в будь-якому квітковому магазині. Вона спеціально підготовлена і удобрений. Для посадки авокадо ідеально буде змішати грунт з торфом і піском.

Посаджена кісточка повинна дихати, тому грунт повинен бути рихлим. Крім цього, в нього потрібно додати дренаж.

Посадка пророщеної кісточки

Після проростання кісточки її необхідно пересадити.

Для цього виконують такі дії:

 • Виберіть пластмасову ємність діаметром не більше 15 см на дні має бути достатня кількість дренажних отворів. У горщик насипте грунт. Пророщену кісточку на третину занурте в грунт.
 • Ємність помістіть в тепле, добре освітлене місце і частіше поливайте. Найкраще поливати через піддон, тоді рослина самостійно візьме стільки вологи, скільки йому буде потрібно.
 • Не можна обламувати або видалити кісточку. Цим можна пошкодити росток і тоді рослина загине.
 • Через час кісточка стане гладкою й рожевою. Вона збільшиться і буде окрасою дерева.

18530ab212f8e7c72fd52cc8ee0f427a Як виростити авокадо у себе вдома

Якою стороною садити кісточку з авокадо?

Для будь-якого способу посадки потрібно поміщати кісточку вістрям вгору.

Що робити після появи першого паростка?

Після появи першого паростка, довжина якого повинна бути не менше 3 см, рослина необхідно посадити в горщик.

Догляд в домашніх умовах

Місце розташування і освітлення

Відкрите сонячне місце з можливою легкої півтінню – ідеальне місце для посадки авокадо. При цьому на листя авокадо не повинні потрапляти прямі сонячні промені. Будинки рослина розташовують на підвіконнях з західним напрямком.

Температура

Теплолюбивость – відмітна риса тропічної рослини. При низьких температурах вирощування з кісточки не дасть ніякого результату. Також неприпустимі протяги. Для нормального росту і розвитку авокадо в літній час необхідно підтримувати кімнатну температуру, а в зимовий період температура не повинна опускатися нижче +20 градусів. Враховуючи період спокою і ризики скидання листя при температурі +12 градусів. Важливо дотримувати баланс температури.

b91f692a19736907dc74ffa20d4bad93 Як виростити авокадо у себе вдома

Вологість повітря

Вирощується фрукт у вологих місцях, щоб не пересихали листя. Тому потрібно підтримувати нормальну вологість повітря. Для цього проводять регулярні обприскування, зволоження повітря у приміщенні, не допускаючи потрапляння крапель на листя. Найкращим варіантом зволоження рослини стане спеціальний піддон, наповнений дренажем, який періодично змочують водою.

Правила поливу

Так як в природі фрукт росте в тропіках, де часто проходять зливи, то в домашніх умовах йому необхідно забезпечити регулярний рясний полив. Тим не менше не можна допустити перезволоження в зимовий період, а влітку навпаки збільшити полив. Верхній шар грунту повинен встигати просихати. На це потрібно 2-3 дні. Потім потрібно внести трохи вологи.

Підживлення та добрива

У період з березня по вересень авокадо не потрібні підгодівлі. В інший же час підгодівлі використовують для цитрусових з періодичністю один раз на місяць. Два рази в рік підживлюють добривами на основі натрію, кальцію і фосфору.

e9d63789e66f9543a4cc9613664f4489 Як виростити авокадо у себе вдома

Обрізка (формування)

Так як авокадо в домашніх умовах вирощується в декоративних цілях, для гарного зовнішнього вигляду йому необхідна обрізка, яка дозволити сформувати красиву крону. Проводять її тільки після того, як на дереві утворюється не менше 8 листочків. Спочатку проводять прищіпку верхівки. Таким чином починають рости бічні гілки. Після того як їх утворюється достатня кількість, проводиться їх прищипування.

Обрізку проводять навесні. Вона покращує ріст і розвиток рослини, формує красиву крону.

Особливості догляду в зимовий період

У зимовий період важливо контролювати вологість повітря, так як з-за опалення повітря стає сухим, а це негативно позначається на фрукті.

Важливою умовою є підтримання необхідної температури. Вона не повинна опускатися нижче +20 градусів.

Що стосується поливу, то в зимовий період його скорочують. Полив залежить від температури повітря: чим нижча температура, тим рідше полив.

Тонкощі пересадки авокадо

Щоб виростити високе дерево, його необхідно часто пересаджувати. Для цього виконують такі дії:

 • Коли паросток досягає 15 см, його поміщають у велику ємність.
 • Молоді стеблинки потрібно пересаджувати раз на рік, далі пересадку проводять раз на три роки.
 • Для пересадки використовують спеціальний заздалегідь підготовлений грунт.
 • Пересадка проводиться перевалочним способом.

Боротьба з хворобами і шкідниками

Як і інші рослини, авокадо піддається впливу шкідників і захворювань. Розглянемо їх.

Фітофтороз

Захворювання починає розвиток в грунті. Воно викликається шкідливими мікроорганізмами, вражаючими коріння авокадо. Його дуже складно виявити на ранній стадії. Після поразки коренів інфекція переходить на інші частини рослини.

Зовнішніми ознаками фітофторозу є виразки, які з’являються на поверхні кори. Лікування фітофтороз не підлягає, тому заражене рослину потрібно знищити, грунт викинути, а горщик продезінфікувати.

Борошниста роса

Являє собою грибкове захворювання, яке легко виявити по білому нальоту. Він починає з’являтися на стовбурі, потім покриває листя. На них утворюються жовто-зелені плями. Ця хвороба не проникає всередину рослини, тому її можна лікувати. Для цього проводять обробку будь-якими фунгіцидами.

Щитівка

Дрібна комаха, яке присмоктується до рослини і живиться його соком. Вона має рудий окрас і щільно прилягає до листя, черешкам і корі рослини. якщо ви виявили наявність щитівки, то необхідно відразу ж вжити заходів, так як цей паразит дуже швидко розмножується. Для позбавлення від шкідника маленьке рослина необхідно обмити мильним розчином. Для великого – проводять обробку інсектицидами.

fd0d8e039b93505395076e11820a617c Як виростити авокадо у себе вдома

Кліщ павутинний

Паразит, высасывающий сік з рослини. З’являється при посушливому повітрі. Зовнішні ознаки захворювання – наявність павутини і опадання листя. Для профілактики появи павутинного кліща необхідно підтримувати нормальну вологість повітря. Якщо ж рослина вже під впливом паразита, то його потрібно обробити хімічним препаратом.

Чому чорніють і сохне листя авокадо?

Причини такого стану авокадо дві:

 • неправильний догляд;
 • вплив шкідників.

Потрібно виявити причину і вжити відповідних заходів щодо їх ренію. Якщо помилки у догляді їх потрібно виправити. А при виявленні шкідників, провести процедури щодо їх знищення.

eae512d0689d8f295718f984eec428be Як виростити авокадо у себе вдома

Буде цвісти та плодоносити дерево, вирощене з кісточки?

З цього питання думки садівників розходяться. Одні вважають, що теоретично це можливо. Але для цього дерево має зрости до 2 метрів у висоту. Також його потрібно прищеплювати. Але навіть якщо і створити всі ці умови, не факт, що щось вийде.

Інші ж категорично заявляють, що кімнатну авокадо ніколи не зацвіте і, тим більше, не дасть плоди. Такі приклади вкрай рідкісні.

Авокадо — тропічне, екзотична рослина, яка стане відмінним прикрасою вашого будинку. Воно не вимагає особливого або складного догляду. А якщо робити правильний догляд авокадо, то можна попередити появу захворювань і ви ніколи не будете мати з ним жодних проблем.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками