Як вишивати бісером 🥝 вишивка бісером схеми, вишиваємо картину бісером

Вишивка бісером для початківців – відмінний варіант освоєння техніки плетіння. Цей вид творчості дозволяє створювати яскраві картини, переливаються безліччю відблисків і відтінків. Також така вишивка може бути використана для прикраси одягу, створення аксесуарів. Перед тим як приступити до роботи, необхідно ознайомитися з особливостями техніки, а також інструкціями з вишивки для початківців.

kak vyshivat biserom 🥝 vyshivka biserom skhemy, vyshivaem biserom kartinu161 Як вишивати бісером 🥝 вишивка бісером схеми, вишиваємо картину бісером

Вишивка бісером для початківців – відмінний варіант освоєння техніки плетіння

Вишивка бісером для початківців: секрети техніки безкоштовно

Перед початком вишивання необхідно ретельно підготувати своє робоче місце, адже саме воно створює половину успіху майстрині.

 1. Над робочою областю обов’язково повинна бути встановлена настільна лампа.
 2. Робочу область слід покрити тканиною, має білий колір. Дотримання цієї рекомендації дозволить швидко знайти впала намистину.
 3. Збільшити швидкість вишивання можна, якщо розкласти весь бісер по квітам.
 4. Перед початком роботи необхідно підготувати схему вишивки.

Вчитися вишивати бісером можна на більш бюджетних матеріалах. Бісер слід підбирати такий, який легко проходить тонка голка. Оптимальним варіантом вважається використання бісеру стандартного розміру. Переходити на вишивку дрібним бісером слід тільки після набору певного рівня досвіду. Варто врахувати, що вишивання дрібним бісером має свої складності: деякі намистини не можуть пройти через вушко навіть самої тонкої голки.

Як вишивати бісером новачкові (відео)

Як вишивати бісером на тканини: правила для початківців

Багато майстрині вишивають бісером по тканині.

Така техніка вишивки має індивідуальні особливості, тому щоб полегшити творчий процес, необхідно дотримуватися наступних правил:

 • малюнок слід нанести на тканину за допомогою копіювального листа, після певного набору досвіду допускається вишивання без перенесення малюнка – з відміткою вишитого кроку у схемі;
 • полегшити процес вишивання можна, закріпивши тканина на п’яльцях або натягнувши на раму;
 • вишивку слід проводити з допомогою капронової або бавовняної нитки;
 • для темних тканин слід підбирати нитки тон в тон, а для світлих допускається використання бежевих, світло-сірих і білих відтінків;
 • можна зав’язувати вузлики тільки маленькі, ледь помітні;
 • закріплювати бісерину допускається прийомом зворотного стібка;
 • оптимальним варіантом для початківців буде голка №11.

kak vyshivat biserom 🥝 vyshivka biserom skhemy, vyshivaem biserom kartinu162 Як вишивати бісером 🥝 вишивка бісером схеми, вишиваємо картину бісером

Багато майстрині вишивають бісером по тканині

Всі перераховані вище правила дозволяють максимально полегшити процес навчання техніці. Хобі стане комфортним, заспокійливим і цікавим.

Галерея: картинки — вишивка бісером (25 фото)

Виконуємо картину з бісеру: покроковий урок для початківців

Вишивання бісером картин – справа досить копітка. Однак зроблений таким способом предмет мистецтва вражає своєю красою і оригінальністю.

В процесі роботи над картиною потрібно:

 • рама;
 • бісер;
 • відріз тканини, відповідний рамі;
 • голка;
 • капронові нитки;
 • калька;
 • ножиці;
 • віск.

Вчимося вишивати картину покроково:

 1. На папері малюється ескіз майбутньої картини. Початківцям майстрам можна скористатися вже готовою схемою.
 2. Тканина натягується на раму із зворотного боку. Легше всього зробити це за допомогою канцелярських кнопок.
 3. Потім малюнок перекладається на тканину за допомогою кальки.
 4. До задуманого рисунка підбираються колірні відносини бісеру.
 5. Нитка просовується у вушко голки, на її кінчику робиться маленький вузлик.
 6. Голка вколюється в область почала вишивки з виворітного боку. Це необхідно для того, щоб вузол не було видно на поверхні картини.
 7. На голку надівається намистина, а потім голковий кінчик знову встромляється в тканину у максимально близькій відстані від намистини.
 8. Потім робиться невеликий стібок, і голка знову витягується на обличчя.
 9. Потім береться наступна намистина, яка аналогічним чином закріплюється на тканини.
 10. Таким способом слід укладати бісеріни по всій поверхні тканини у відповідності з обраним малюнком.
 11. Остання бісерина закріплюється з виворітного боку з допомогою вузлика.

Укладати бісеріни слід щільно, але так, щоб тканина не йшла складками. В іншому випадку, деякі ділянки картини стовбурчаться. Для вишивання картин бісером можна використовувати представлені схеми.

kak vyshivat biserom 🥝 vyshivka biserom skhemy, vyshivaem biserom kartinu163 Як вишивати бісером 🥝 вишивка бісером схеми, вишиваємо картину бісером kak vyshivat biserom 🥝 vyshivka biserom skhemy, vyshivaem biserom kartinu164 Як вишивати бісером 🥝 вишивка бісером схеми, вишиваємо картину бісером

Вишивка бісером на одязі для початківців: покрокова інструкція

Як пришивати бісер на одяг? З допомогою бісеру можна ефектно прикрасити одяг, тим більше ця технологія декорування часто використовується відомими модельєрами і знаходиться на вершині моди. Як же правильно пришити бісер?

kak vyshivat biserom 🥝 vyshivka biserom skhemy, vyshivaem biserom kartinu165 Як вишивати бісером 🥝 вишивка бісером схеми, вишиваємо картину бісером kak vyshivat biserom 🥝 vyshivka biserom skhemy, vyshivaem biserom kartinu166 Як вишивати бісером 🥝 вишивка бісером схеми, вишиваємо картину бісером

В процесі вишивання потрібно:

 • футболка;
 • бісер;
 • клейовий флізелін;
 • праска;
 • крейда;
 • капронові нитки;
 • голка.

Покрокові уроки з вишивки на одязі:

 1. На плечі з допомогою крейди відзначається рівна вертикальна лінія. Намальована лінія повинна являти собою продовження плечового шва.
 2. Для того щоб вишивка була міцною і футболка не розтягувалася, на виворіт слід приклеїти флізелін.
 3. Для цього береться пара відрізів флізеліну, кожен шматочок укладається на виворітну сторону тканини так, щоб клеюча сторона розташовувалася внизу.
 4. Гарячою праскою флізелін приклеюється до тканини.
 5. На рукавах зазначається розташування квадратів. Потрібно відзначити всі кути кожного елемента.
 6. Відрізається половина метра капронової нитки. З боку вивороту ниткою з вузликом на кінці виконується стібок у верхній частині рукава так, щоб голка опинилася на обличчі.
 7. Пришивається перша намистина. А потім по представленому малюнку пришиваються та інші намистини, бісер. Також вишивку слід доповнити стеклярусом. Кожен елемент закріплюється з виворітного боку.
 8. Після виконання першого мотиву, нижче потрібно вишити другий. Ракою малюнок додасть закінченість образу.

Якщо використовувалася кофта з довгим рукавом, можна шити стільки мотивів, скільки дозволяє вільна площа. Прати таку одяг слід тільки в спеціальному мішку, вивернувши її навиворіт.

Як вишити бісером на канві поетапно?

Найпростіша технологія вишивки бісером по канві. Це обумовлено тим, що канва має на увазі під собою суворий лад ниток, утворений сплетеннями і отворами, куди з легкістю проходить голка.

Необхідні матеріали:

 • бісер 15 розміру наступних кольорів: темного коричневого, жовтого, помаранчевого, червоного, зеленого, охра;
 • бісер 11 розміру: коричневий і жовтий;
 • канва 16 або 18;
 • нитка;
 • голка.

Техніка вишивання по каймі буде освоюватися за допомогою наступної схеми:

kak vyshivat biserom 🥝 vyshivka biserom skhemy, vyshivaem biserom kartinu167 Як вишивати бісером 🥝 вишивка бісером схеми, вишиваємо картину бісером

kak vyshivat biserom 🥝 vyshivka biserom skhemy, vyshivaem biserom kartinu168 Як вишивати бісером 🥝 вишивка бісером схеми, вишиваємо картину бісером

Інструкція:

 1. Почати роботу слід з підбору розміру канви. Знадобиться канва 3.5 на 4 квадрата.
 2. Нитка проводиться з вивороту на лице, набирається перша бісерина, голка перекладається на виворітну сторону і закріплюється потрійним вузлом.
 3. Аксесуар повертається на обличчя, перша бісерина пришивається на 1 стібок. Всі стібки будуть виконуватися за схемою напівхрест.
 4. Перший ряд вишивається до кінця, остання намистина фіксується 2 стібками.
 5. Аналогічним чином виконується другий ряд. У його початку і наприкінці необхідно пам’ятати про закріплення намистин 2 стібками.
 6. Всі бісеріни повинні розташовуватися по одній діагоналі в положенні друг над іншому.
 7. Таким способом вишиваються ряди. Коли вишивання дійде до виступів, кожен з них слід прошити окремо.
 8. Щоб вишити другу половинку виступу, необхідно провести нитку з виворітного боку через квадрати канви.
 9. Остання намистина закріплюється з виворітного боку на два стібка і три вузли.

З такого осіннього листа можна виготовити чудову брошка, вирізавши канву по краю з припуском і посадивши її на фетр. Щоб краї аркуша виглядали більш закінчено, їх слід обробити хрестовим швом. Потім на фетр кріпиться шпилькою для брошки.

Прості схеми вишивки бісером

Щоб бисеровышивание приносило новачкам максимум задоволення, перший час їм слід полегшувати свій навчальний процес. Для цього можна користуватися готовими схемами вишивки, поданими нижче.

kak vyshivat biserom 🥝 vyshivka biserom skhemy, vyshivaem biserom kartinu169 Як вишивати бісером 🥝 вишивка бісером схеми, вишиваємо картину бісером kak vyshivat biserom 🥝 vyshivka biserom skhemy, vyshivaem biserom kartinu170 Як вишивати бісером 🥝 вишивка бісером схеми, вишиваємо картину бісером kak vyshivat biserom 🥝 vyshivka biserom skhemy, vyshivaem biserom kartinu171 Як вишивати бісером 🥝 вишивка бісером схеми, вишиваємо картину бісером

Представлені схеми дозволять новачкам швидше оволодіти технікою вишивання, а також навчитися правильно підбирати колірні відносини бісеру для створення гармонійного образу картин. Варто врахувати, що легкі схеми вишивки також можуть допомогти й у відпрацюванні різних стібків, які дають різну ступінь міцності готової роботи. Згодом сама майстриня зможе вибрати для себе найбільш прийнятний варіант пришивання бісерін до поверхні тканини, а також комбінувати їх у своїй роботі.

Вишивка бісером для початківців (відео)

Інші схеми вишивки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками