Як вивести харчову моль на кухні

Харчова моль на кухні вказує на ризик зараження продуктів. Якщо ви вчасно не позбудетеся від комахи, то це призведе до псування круп, бобів та бакалії. Шкідник швидко розмножується, залишаючи личинки. Ті в свою чергу, поїдають продукти харчування і залишають за собою павутину і фекалії. Розглянемо, з яких причин у квартирі заводиться харчова моль, якими методами знищити шкідника, що потрібно зробити, щоб запобігти його появі у вашому домі.

Як виглядає харчова міль

f2c83036f3efa8a48a519d85e4d45c05 Як вивести харчову моль на кухні

По-науковому така комаха називається огнівкою. Моль являє собою невелику метелика з візерунками на крилах. Кожна з них живиться лише певними продуктами. Наприклад, борошно псує одна моль, а гречку або пшоно – інша. Варто бояться не комаха, а відкладених їм личинок, оскільки саме вони і пожирають продукти.

Чим харчується шкідник

Кожен вид молі розводиться у відповідній середовищі. Найчастіше можна побачити шкідника в кашах і бобах, вівсяних пластівцях, насінні, борошні і шоколаді. Личинка дуже ненажерлива і може прогризти целофан, тому якщо ви побачили незвичайні пошкодження упаковки, то перевірте продукт на наявність паразита.

Якої шкоди завдає

0bcb8fe0565214f1d680b3a664445dab Як вивести харчову моль на кухні

Якщо ви побачили схожу метелика у себе на кухні або в коморі, тоді негайно вживайте заходів, інакше в подальшому, шкідника буде складно знищити.

Ознаки зараження кухні

Основні ознаки вогнища зараження:

  • виділення неприємного запаху;
  • гниття рослинних продуктів;
  • поява великих особин;
  • поява личинок в продуктах.

Якщо ви не бачили комаха, але у вас є підозри, тоді в темний час доби вимкніть скрізь світло і включіть ліхтар. Якщо моль заселилася, тоді вона обов’язково вилетить на світло.

Як відрізнити харчову моль від речовий

9a70282ed428a24e68a47785d5912f59 Як вивести харчову моль на кухні

Зовні метелики практично не розрізняються, тому недосвідчений людина визначить їх тільки середовищі. Харчова моль буде літати недалеко від кухні і продуктів харчування, а як речова буде перебувати в шафах, спальні або передпокою.

Їсть харчова міль одежину?

Доросла особина взагалі нічим не харчується, однак відкладає яйця тільки на продуктах харчування, тому можете не переживати за одяг, її вона не зачепить.

Причини появи

Багато хто помилково вважають, що комаха з’являється в результаті забруднень в кімнаті, однак це зовсім не так. Заводиться міль виключно в продуктах, тому заражений товар можна придбати в магазині. Щоб цього уникнути, ретельно оглядайте крупи і борошно на наявність гнилі і личинок, перевіряйте термін придатності продуктів.

Кошти від харчової молі на кухні

Якщо ви виявили шкідника у себе в будинку, то відразу потрібно позбавитися від нього, в іншому випадку паразит буде розмножуватися, відповідно в подальшому його буде складніше винищити. Позбутися від молі допоможуть засоби, які продаються в спеціалізованих магазинах, але також можна зробити пастки самостійно.

Аерозолі

791233671af23b3377ef3f0a5b91fe97 Як вивести харчову моль на кухні

Існують велика кількість спреїв для знищення молі, однак не всі вони ефективні. Вибирайте аерозоль, призначений конкретно для знищення харчової молі. Універсальні засоби, типу Дихлофос, не принесуть бажаного ефекту, оскільки в них відсутній необхідний склад.

Зі списку можна виділити Москітол спрей. Вітчизняний препарат розпилюємо на внутрішніх стінках меблів, потім провітрюємо приміщення близько півгодини. Москітол нешкідливий для людини, проте знаходяться в ній речовини можуть викликати алергічну реакцію.

Із зарубіжних аерозолів хороший ефект приносить Bros. Препарат з Німеччини більш жорстокий до комах і містить шкідливі речовини. У зв’язку з цим, після обробки, рекомендується провести вологе прибирання.

Пастки

2280b35d5167d3dfd837a2a2df84b0a5 Як вивести харчову моль на кухні

Якщо ви боїтеся, що спрей потрапить на продукти і посуд, тоді скористайтеся пасткою фірми Раптор. Приклейте пластир в місцях скупчення шкідника і при засміченості замінюйте пастку. Вона не пахне і не шкідлива для людини, але після застосування рекомендується помити руки з милом.

В якості альтернативи застосуйте пастку Aeroxon. Вона просякнута феромонами, які притягують харчову моль. У ній немає шкідливих речовин, тому можна використовувати поряд з продуктами. Комах привертає запах, і вони приклеюються до пластини.

Такі засоби рекомендується використовувати тільки якщо ви впевнені, що джерело появи харчової молі – ваш будинок. Феромони притягують не тільки тих комах, які завелися у вас, але і з інших місць, наприклад, з сусідньої квартири. В результаті ви не позбудетеся від шкідника, а навпаки, размножите.

Секції

Секції являють собою пластини з різними ароматами для відлякування молі.

Вони застосовуються для профілактики, тому, якщо шкідник уже завівся і розмножився, такі препарати будуть неефективні.

Фумігатори

96c86ec8765c7bf46bb4df985e588665 Як вивести харчову моль на кухні

Ці засоби можна використовувати, як для профілактики, так і для виведення шкідника. Для більшого ефекту увімкніть ліхтарик недалеко від фумігатора. Так він буде притягувати моль до пастці.

Засіб не дуже ефективний, оскільки воно скоріше відлякує, ніж вбиває. Таблетки діють аналогічним способом.

Як боротися з харчовою міллю народними засобами

Харчова моль боїться запаху оцту і лаванди, тому в заражених місцях поставте відкриту ємність з оцтом. Також на спиртовому розчині можете замочити ганчірку або губку, і обробити забруднену поверхню. Речовина не тільки вб’є яйця, але і буде відлякувати дорослих особин.

Як знайти гніздо

510d89a842a218424f41be24e454634d Як вивести харчову моль на кухні

Якщо ви виявили одну або кілька дорослих особин харчової молі, тоді негайно дослідіть місця зберігання крупів і борошна. Яйця шкідника занадто маленькі, тому ретельно придивляйтеся до кожної щілини. У місці, де міль гніздиться, знаходиться павутина і лялечки.

Проводимо тотальну зачистку

6c66870fa1580f29a50f36b0716175da Як вивести харчову моль на кухні

Приберіть всі пакети і банки з продуктами. Позбавтеся від продуктів, які могли заразитися, а скляні ємності обробіть в окропі. Кращим варіантом буде обробити полиці пароочищувачем, але можна зробити спиртової або оцтовий розчин. Обробляйте всі кути і стінки меблів, оскільки втрачені кілька яєць надалі відновлять проблему.

Після того, як всі речі будуть повернуті на місця, розкладіть між ними лаврове листя, зубчики часнику, марлю, просочену смерековим маслом або листя лаванди. Ці речовини відлякають шкідника, тим самим не дадуть розмножитися.

Боротьба з дорослими особинами

Можна скористатися хімічними засобами, але з дорослою міллю вони будуть справлятися довше і складніше. Найбільш дієвий спосіб – фізична розправа. Якщо ви не бачите шкідника, то його можна змусити бігати по кімнаті. Закрийте всі вікна, наберіть ложку меду і підігрійте на вогні до коричневого кольору. Потім поводите їм в можливих місцях скупчення комах. Запах сильно впливає на харчову моль, і вона почне кидатися. В цей час і застосуйте мухобійку або газету.

Як позбутися від яєць та личинок

Яйця і личинки добре винищують хімічні препарати, але вони також можуть негативно вплинути на здоров’я людини при попаданні на продукти або меблі. Якщо у вас є маленька дитина, то краще вдатися до народних методів обробки.

Для початку позбавтеся від заражених зон. Обробіть меблі та стіни кімнати пилососом. Також дослідіть стеля на кухні, так як часто саме на ньому і розмножується моль. Причиною тому – скупчення теплого повітря. Для знищення застосовуйте яблучний оцет, цитрусовий сік і кірки, настоянку на лавровому або лавандовом аркуші, а також евкаліптова олія.

Обробляємо потенційно заражені продукти

9de8ea4ee6a82292201ff34dd0ab5710 Як вивести харчову моль на кухні

При появі харчової молі, для більшого ефекту, краще позбавитися від всіх продуктів з можливим зараженням, однак якщо ви впевнені, що вогнище невеликий, тоді можна не жертвувати їжею, але її обов’язково доведеться обробити. Переберіть усю крупу й усуньте із неї павутину і яйця. На темних зернах будуть видні сірі кокони і білі яйця, але от з рисом буде проблема. Щоб позбутися шкідника, поставте продукти в мікрохвильову піч і виставте максимальний розігрів на півхвилини. В якості альтернативи обробіть їх окропом.

Проводимо профілактику

Щоб уникнути появи харчової молі, після покупки ретельно переглядайте крупу і бакалію. Особливо це стосується товарів зі знижкою, оскільки магазин може влаштовувати акцію на продукти, які неправильно чи довго зберігалися на складі. Такі товари рекомендується обробляти окропом або паром. Також можете помістити їх морозильну камеру на кілька годин або використовувати мікрохвильову піч.

Чи можна вживати в їжу заражені продукти

Харчова міль може бути рознощиком інфекції, тому якщо у вас завелася це комаха, то перед вживанням їжі рекомендується ретельно промивати посуд і столові прилади. Перед використанням крупи, потрібно обов’язково її обробляти окропом або низькими температурами, потім промивати водою. В організмі шкідника немає отруйних речовин, тому він не зашкодить здоров’ю людини, якщо тільки не заражений інфекцією.

Як позбутися від молі в крупах на складі

Розмноження харчової молі на складі вказує на відсутність своєчасної обробки. Методи боротьби в цьому випадку будуть залежати від виду шкідника і його кількості. Визначити ступінь зараженості може тільки фахівець. Після його звіту встановлюється метод рішення. Це може бути:

  • хімічна обробка;
  • механічне відсіювання;
  • парова обробка;
  • волого-газова дезінфекція.

При невеликих осередках зараження, працівник СЕС може застосувати аерозольний обприскування.

Як захистити продукти

e5e9b7ea4079526c46e316dfca2d73eb Як вивести харчову моль на кухні

Крупи і борошно потрібно завжди зберігати в закритій тарі. При покупці продуктів ретельно оглядайте їх на наявність коконів і павутини. Всі ємності повинні бути оброблені окропом або спиртом. Регулярно протирайте кухонні полиці і меблі, розсипану крупу чи борошно викидайте у смітник. Щоб уникнути поява молі в квартирі, встановіть на вікнах москітні сітки, а також не забувайте про терміни зберігання продуктів.

Харчова моль відноситься до групи важко виводяться шкідників. Якщо у вас з’явилися якісь підозри, тоді зробіть профілактику і обробіть продукти. В іншому випадку, це комаха буде розмножуватися і завдавати великої шкоди вашим продуктам, при цьому доставляти дискомфорт. Якщо це вже сталося, тоді застосувати один з вищеперелічених способів ліквідації харчової молі і регулярно робіть ревізію на кухні.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками