Як впоратися з обклеюванням текстильних шпалер самостійно

Текстильні шпалери – дуже практичний матеріал, якому властиві чудові ізоляційні характеристики, чудовий зовнішній вигляд, екологічна чистота. Але, щоб власник міг насолодитися всіма цими перевагами, він повинен спочатку грамотно впоратися безпосередньо з обклеюванням вироби на робочу поверхню. Специфічних моментів тут, насправді, не так багато. Але вони повинні бути враховані.

Якщо ви затіяли ремонт вам можуть знадобитися різні інструменти, а якщо раптом вони вийдуть з ладу, то і запчастини до них, придбати комплектуючі для електроінструменту можна на сайті — https://toolparts.com.ua/.

85d2d4555f03357dfa37c20b618e043f Як впоратися з обклеюванням текстильних шпалер самостійно

Підготовка стін під текстильні шпалери

Відмітна особливість цього обробного матеріалу – порівняно велика товщина і щільність, через що деякі власники намагаються навіть обійтися без підготовки стін. Але це невірно, оскільки від великих дефектів текстильні шпалери все одно не врятують. Замаскують вони тільки незначні нерівності та інші дрібні пошкодження.

Доведеться зняти зі стін стару обробку, добре їх очистити, при необхідності знежирити. Далі поверхню вирівнюють, використовуючи хоча б звичайну штукатурку. Позбувшись від великих нерівностей, стіни покривають грунтовкою.

d593300b8ca25cf968184d9fc4b108cf Як впоратися з обклеюванням текстильних шпалер самостійноНаклеювання текстильних шпалер на стіни

У зв’язку з тим, що основа полотен текстильних шпалер найчастіше виготовлені з флізеліну, наносити на сам матеріал клейовий склад не потрібно. Його укладають тільки на стіни, які попередньо повинні бути прогрунтовані.

На оброблену клеєм стіну укладають полотно матеріалу. Часто впоратися з цим завданням самостійно не вдається, оскільки текстильні шпалери звичайно мають великий шириною, аж до 300 див. Так що, краще скористатися й послугами помічника. Шпалери розгладжують по стіні обов’язково м’яким валиком або губкою. Видавлюють надлишки клею, стежать за тим, щоб не було заломів.

При укладанні наступного полотна перехльости робити не потрібно. Все-таки шпалери досить щільні, тому вони при висиханні клейового складу розходитися не будуть. Також необов’язково робити великий напуск на стелю та підлогу. Знову ж таки, через відсутність тенденції у текстильних шпалер до усадки.

Завершення оздоблювальних робіт

Оскільки текстильні шпалери зазвичай досить важкі, потрібно створити правильні умови для висихання клею. Не слід провітрювати приміщення, використовувати теплову гармату або інші інструменти для прискорення процесу. Клей повинен висохнути в природних умовах. Тільки в такому випадку текстильні шпалери будуть триматися надійно і точно не відійдуть від стіни довгі роки. А власник стане насолоджуватися прекрасною обробкою.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками