Як в’язати гачком витягнуті петлі 🥝 способи в’язання довгими петлями

kak vyazat kryuchkom vytyanutye petli 🥝 sposoby vyazaniya dlinnymi petlyami325 Як вязати гачком витягнуті петлі 🥝 способи вязання довгими петлямиМайстри в’язання люблять відтворювати свої шедеври не тільки спицями, але і гачком. Саме гачок допомагає створити красиві і оригінальні елементи одягу, декору і навіть аксесуари. Це пристосування допомагає створити незвичайні візерунки, які сподобаються будь-якій модниці. Щоб працювати і виконувати складні візерунки, потрібно вміти підбирати гачок та нитки. Потрібно знати, для вироби який розмір потрібний, і дотримуватися майстер-класу.

Іноді у початківців в’язальниць виникають складності з провязыванием витягнутих петель. Витягнуті – вони ж спущені або скинуті петлі – використовуються у в’язанні спицями для вертикальних або горизонтальних ажурних доріжок. Гачком ж ними в’яжеться подобу хутра, якщо правильно ними користуватися, то можуть вийти найрізноманітніші вироби – від волохатих іграшок, до мочалок і шапок – всі варіанти і не перерахуєш, наприклад, якщо вив’язати кілька рядів по планці, комірцю і манжет, на дитячій кофтині виходить кумедна «хутряна» облямівки. Базова в’язка витягнутими петлями виходить досить щільна, тому багато в’язальниці чергують ряди витягнутих петель з рядами звичайних стовпчиків. Щоб ви могли легко навчитися в’язати витягнуті петлі гачком – докладна інструкція і корисне відео.

Як в’язати витягнуті петлі гачком?

Одним з улюблених і популярних способів в’язання є — в’язання витягнутих петель гачком. Візерунок за такою схемою виходить красивим. Досить часто в цій техніці провязывают облямівки, хутра, бахрому, манжети, коміри і шапки. Особливу увагу варто приділити в’язання довгих мереживних візерунків і мотивів. Витягати петлі — заняття нескладно, а результат коштує того, щоб зайнятися цим на дозвіллі. Представляємо вашій увазі в’язання в стилі витягнуті петлі гачком, майстер-клас додається:

 1. потрібно виконати початкову ланцюжок з повітряних петель. Після в’язати кілька стовпчиків без накиду;
 2. наступний ряд починати потрібно з однієї повітряної, а після просмикнути в другу, яка у підстави. Захопіть нитку і заведіть її з правого боку;
 3. на початку наступного ряду в’яжіть одну повітряну і знову витягніть гачком у другу біля основи. Після підхопите нитка, яка знаходиться у вас внизу під вказівним пальцем;
 4. продовжуйте спочатку всиляти, а після витягати в другу біля основи. Таким чином, у вас вийде зробити довгий ряд, що складається з трьох повторів.

Варто звернути увагу на той факт, що одна з найдовших витягується на вивороті майбутнього полотна. З нею потрібно поступити таким чином: зніміть її з пальця, захопіть гачком нитку і витягніть її через ті три петлі, які у вас вийшли за схемою.

Перевернувши полотно, можна звернути увагу, що на виворітній стороні полотна у вас буде видно витягнута, яка міцно зафіксована на цьому місці і нікуди вже не зрушиться. В результаті у вас вийде гарний візерунок.

В’язання витягнутих петель гачком — досить цікавий, але тривалий процес. Варто приступити до в’язання другої петлі:

 1. kak vyazat kryuchkom vytyanutye petli 🥝 sposoby vyazaniya dlinnymi petlyami326 Як вязати гачком витягнуті петлі 🥝 способи вязання довгими петлямигачок введіть в наступну петлю біля основи;
 2. захопіть ним робочу нитку і виведіть його під ниткою праворуч;
 3. підхопите ним нитка з вказівного пальця;
 4. протягніть його в робочу нитку і підведіть знову його під нитку праворуч;
 5. витягніть гачок біля основи з неї, після введіть три готові петельки;
 6. використовуючи знову вказівний палець, введіть гачок в наступну, яка у підстави;
 7. захопіть гачком нитку і підведіть з правої сторони її;
 8. спустіть з вказівного пальця лівої руки петлю, яка знаходиться на вивороті;
 9. захопіть нитку і протягніть навколо трьох петель на гачку.

Таким чином в’яжіть довгий ряд витягнутих петель до самого кінця. Після того як низка буде закінчений, переверніть роботу. Наступний ряд провязывайте простими стовпчиками без накиду. Далі чергуйте стовпці з витягнутими. Ви можете в’язати стільки повторів, скільки вам необхідно до самого кінця.

Корисні поради з в’язання витягнутих петель гачком

Навчитися в’язати гачком за схемою досить нескладно. Головне — це чітко, покроково виконувати необхідні приписи. Робота повинна бути зроблена акуратно. Важливе правило — це провязивать необхідну кількість петель в наступному порядку: один ряд — стовпчик без накиду, інший ряд — витягнуті петлі. В’язати потрібно до тих пір, поки не наберете певну кількість повторів.

Важливо знати, як зробити витягнуті петлі одного розміру. Для цього варто застосовувати олівець або лінійку. Якщо ви в цій техніці в’яжете хутряний виріб, петлі завжди можна розрізати, і тоді у вас вийде пишна виріб.

Різноманітність виробів з витягнутих петель

kak vyazat kryuchkom vytyanutye petli 🥝 sposoby vyazaniya dlinnymi petlyami327 Як вязати гачком витягнуті петлі 🥝 способи вязання довгими петлямиОдне з найкрасивіших виробів, які можна виконати таким способом та за схемою — це ажурна в’язка. Таким способом перехрещення, пропуску і інших прийомів можна виконати унікальні мережива і ажуры.

Багато майстрів в’яжуть гачком помпони для дитячих шарфиків, роблять килимки ручної роботи для дому. Навіть умільці можуть таким чином виконати натуральну, домашню екологічну мочалку. Мочалки такого виготовлення останнім часом користуються величезною способом, вони навіть мають масажним дією.

Щоб зв’язати мочалку для себе, дитини або на продаж, варто вибрати кілька кольорів поліпропіленових ниток, а далі діяти за схемою:

 1. перший ряд — стовпчик без накиду;
 2. другий ряд — витягнуті;
 3. пров’язати до кінця вироби.

Варто звернути увагу на те, що поліпропіленові нитки — це один з примхливих матеріалів, тому якщо ви в’яжете з них вперше, не варто засмучуватися, з першого разу може не вийти. Щоб досягти максимального результату, варто придбати нитки у відповідності з товщиною гачка. Важливим буде знати і те, що гачок краще використовувати з заокругленим кінцем.

Найважливіше умова і секрет, який краще всього дотримуватись при освоєнні технік в’язання витягнутих петель — розпочате ні в якому разі не можна кидати! Тільки пов’язану від початку і до самого кінця виріб зможе порадувати вас своєю красою і незвичайним застосуванням. Вивчивши цю техніку, ви з легкістю зможете прикрасити своє житло і виконати безліч незвичайних прикрас та іграшок.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками