Як в’язати на кругових ? спицях, як набрати і з’єднати петлі на кругові спиці, відео, візерунки для кругового в’язання спицями зі схемами для початківців

kak vyazat na krugovykh  spicakh, kak nabrat i soedinit petli na krugovye spicy, video, uzory dlya krugovogo vyazaniya spicami so skhemami dlya nachinayushhikh46 Як вязати на кругових ? спицях, як набрати і зєднати петлі на кругові спиці, відео, візерунки для кругового вязання спицями зі схемами для початківцівМолодої майстрині в’язання по колу, може здатися фантастикою. Як це так — шапки та светри виходять без всяких швів, та ще й з різними візерунками. Між тим, нічого неможливого немає, існує навіть декілька способів, як в’язати на кругових спицях, і про них ми зараз поговоримо.

Можна в’язати вкруговую набором з 4 або 5 спиць — так в’язали наші бабусі, а можна на кругових спицях. У кожного способу є свої плюси і мінуси.

Способи кругового в’язання

Якщо ви вже впевнено набираєте петлі і знаєте два основних малюнка – панчішний і платочный, можна спробувати пов’язати що-небудь без шва. Існує два основних способи:

 • на спицях з волосінню;
 • на п’яти спицях.

Важливо! На двох спицях, сполучених між собою, зручно в’язати светри, шапки, сукні та інші великі речі. А ось для шкарпеток і рукавичок більше підійде набір з п’яти коротких спиць.

Що стосується дитячих речей, то їх можна в’язати і тим, і іншим способом. Наприклад, п’ять — підійдуть для шапочки або колготок, а ось кофточку краще зробити з застібкою, тобто волосінь тут підійде просто ідеально. Найголовніша перевага цих способів – не треба думати над тим, як з’єднати деталі.

Важливо! Рукав для дорослої кофти теж зручніше в’язати на п’яти спицях. Місце з’єднання не буде помітно, якщо всі ваші “знаряддя праці” однакової товщини.

Трохи про візерунки для в’язання

Ви знайдете чимало відеоуроків, як виходять шкарпетки або рукавички, їх можна дивитися онлайн і покроково повторювати. Але зазвичай знімають на відео сам процес, при цьому мало хто розповідає, що ж відбувається при круговому в’язанні з візерунками. Якщо ви користуєтеся схемами або описами, потрібно мати на увазі, що якщо правильно замкнути в’язання в коло — при переході від парних рядів до непарних робота перевертатися не буде. Тому:kak vyazat na krugovykh  spicakh, kak nabrat i soedinit petli na krugovye spicy, video, uzory dlya krugovogo vyazaniya spicami so skhemami dlya nachinayushhikh47 Як вязати на кругових ? спицях, як набрати і зєднати петлі на кругові спиці, відео, візерунки для кругового вязання спицями зі схемами для початківців

 1. Перепишіть опис на листок або наберіть текст на комп’ютері.
 2. Подумайте, які ряди у вас будуть парними, а які – непарними.
 3. Описи парних рядів залиште як є.
 4. В описах непарних – поміняйте лицьові петлі на виворотні, і навпаки.

Важливо! Це не стосується візерунків, де парні ряди виконуються по малюнку – в таких візерунках у будь-якому випадку в непарному ряду лицьові петлі виявляться над лицьовими, а виворітні над виворітними. Що стосується ажурних малюнків, то в цьому випадку слід врахувати варіанти накидов. По лицьовій стороні зазвичай виконується прямий накид, по виворітній – зворотний.

В’яжемо реглан

Як не дивно, светр своїми руками теж краще почати зверху Наприклад, з коміра. Розраховуємо за звичайною схемою кількість петель:

 1. Вимірюємо обхват шиї і висоту коміра.
 2. В’яжемо зразок візерунка.
 3. Вимірюємо його довжину і ширину.
 4. Визначаємо, скільки петель припадає на 1 см в довжину і у висоту.
 5. Множимо кількість петель в 1 см по довжині на обхват шиї.
 6. Множимо кількість рядів по висоті на висоту коміра.

Далі потрібно набрати розрахункова кількість петель на спиці з ліскою — це робиться так само, як і для прямого в’язання. Потім перший ряд провязывается лицьовими, а потім замикається в коло — точно так само, як і при в’язанні на п’яти спицях, тобто потрібно просто продовжувати в’язати, не перевертаючи роботу. І з другого ряду перейти на гумку, в’язати її на висоту коміра. Зайву волосінь просто витягуємо між петель за межі кола. І робимо це періодично, як тільки стає незручно в’язати. За межами роботи у вас просто виходить петля з волосіні, яка переміщається з місця на місце.

Інші частини

І ось комір пов’язаний — що далі? А далі будемо робити реглан. Для цього треба теж розподілити петлі:kak vyazat na krugovykh  spicakh, kak nabrat i soedinit petli na krugovye spicy, video, uzory dlya krugovogo vyazaniya spicami so skhemami dlya nachinayushhikh48 Як вязати на кругових ? спицях, як набрати і зєднати петлі на кругові спиці, відео, візерунки для кругового вязання спицями зі схемами для початківців

 1. Загальна кількість ділимо на 6, по 1/6 піде на рукави, за 2/6 — на поличку і спинку.
 2. Місця стиків як-небудь помічаємо, наприклад, нитками іншого кольору, потім приберемо.

Якщо кількість націло не ділиться, додаємо зайві петлі до поличці і спинці.

Починаємо вив’язувати реглан. Для цього додаємо петлі з обох стиках полички з рукавами і спинки з рукавами. Надбавка робиться через ряд в наступній послідовності:

 1. Провяжите ряд полички лицьовими, залишивши до стику з рукавом 1 петлю.
 2. Цю петлю провяжите виворітного.
 3. Зробіть зворотний накид — він припадає якраз між поличкою і рукавом.
 4. Ряд рукава почніть з 2 лицьових петель, потім зробіть зворотний накид і виворітну.
 5. Провяжите залишилися петлі цього ряду лицьовими, поки залишиться 3 петлі.
 6. Третій від кінця петлі в’яжіть виворітними, потім зробіть зворотний накид, останні дві петлі — особові.
 7. На стику рукави і спинки зробіть зворотний накид.
 8. Ряд спинки почніть з виворітного, решта петлі — особові.

Важливо! Якщо ви в’яжете кофточку по колу ажурним візерунком, для реглана більше підійдуть прямі накіди.

Усі парні ряди в’яжуться по малюнку, надбавка йде тільки по непарних. Коли ви зв’яжете висоту реглана, петлі рукавів зніміть на якусь товсту мотузку і зв’яжіть її в кільце, щоб не розпускати і щоб ваше творіння можна було міряти без особливих затій. Продовжуйте в’язати по колу основну частину до низу. Закінчувати можна звичайною або подвійний гумкою, а потім закрити петлі.

Що стосується рукавів, то їх можна в’язати так само, як і комір, витягаючи петлю з волосіні, а можна зробити це і на п’яти спицях.kak vyazat na krugovykh  spicakh, kak nabrat i soedinit petli na krugovye spicy, video, uzory dlya krugovogo vyazaniya spicami so skhemami dlya nachinayushhikh49 Як вязати на кругових ? спицях, як набрати і зєднати петлі на кругові спиці, відео, візерунки для кругового вязання спицями зі схемами для початківців

В’язання знизу вгору

Кругові спиці з волосінню зручні ще й тим, що на них можна одночасно в’язати симетричні деталі. Наприклад, рукави. В’яжуть у цьому випадку знизу вгору. Потрібно зробити 2 клубка і від обох набрати петлі. Головне — не переплутати, яка деталь від якого клубка в’яжеться. Виріб буде зі швами, але деталі вийдуть ідеально симетричними. Закривають петлі в цьому випадку так само, як і завжди.

Плюси і мінуси кругових спиць

Вироби, особливо круглі, начебто шапочок, виглядають куди краще, коли вони без швів. Але у цього способу є і істотний мінус — треба дуже точно розраховувати розміри. Тому що вкоротити плаття або светр буде нескладно — достатньо просто розпустити виріб до потрібної довжини, а потім знову закрити петлі. А ось зменшити у розмірах, якщо ви недостатньо уважно зняли мірки, навряд чи вийде — доведеться розпускати все.

В’язання по колу — заняття захоплююче, і, що найприємніше, вироби, пов’язані руками, буде дуже мало відрізнятися від фабричних. Звичайно, якщо ви як слід постаратися і навчитеся абсолютно рівно вив’язувати лицьові і виворітні петлі. А переконатися в простоті цього методу допоможе вам і наочний приклад з відео нижче.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками