Як з паперу своїми руками зробити об’ємне орігамі, майстер-клас для початківців

kak iz bumagi svoimi rukami sdelat objomnoe origami, master klass dlya nachinayushhikh551 Як з паперу своїми руками зробити обємне орігамі, майстер клас для початківцівОб’ємне орігамі — це особлива техніка роботи з папером. Створюючи окремі фігурні модулі і поетапно нарощуючи їх за певною схемою, можна зробити всілякі фігури і фігурки, великі і маленькі, однотонні та різнокольорові. Їх можна поставити на полицю як статуетки, або повісити за дужки на стіну як об’ємні панно. Це творчість прийшло до нас з Японії. Останнім часом подібне заняття в особливому тренді по всьому світу. При бажанні освоїти таку методику, необхідно запастися терпінням і часом.

Як зробити орігамі своїми руками: схеми, майстер-клас для початківців

Подібне хобі не тільки допоможе скоротати вільний час, але і принесе суттєву користь. До занять можна залучати і дітей. Під час виготовлення виробів, краще починають функціонувати мозкові клітини, поліпшується дрібна моторика. З допомогою орігамі реально створити свій особливий світ, наповнений яскравими модульними об’єктами. Дивно те, що для цього необов’язково мати спеціальних здібностей і вкладатися фінансово. Починаючи з азів, долаючи всі труднощі, можна стати справжнім майстром.

З чого слід починати

Перш за все необхідно підготувати набір інструментів і матеріалу, які стануть в нагоді в процесі створення об’ємних орігамі. Головне, підібрати папір, з якої буде зручно працювати:

 • kak iz bumagi svoimi rukami sdelat objomnoe origami, master klass dlya nachinayushhikh552 Як з паперу своїми руками зробити обємне орігамі, майстер клас для початківцівСтандартна білий офісний папір. Вона шорстка і не стане прослизати між пальцями. До того ж її щільність дозволяє вільно складати фігури за схемами.
 • Кольоровий офісний папір ідеальна для модульних орігамі.
 • Стікери.
 • Фольга — підходить для роботи закручених комбінацій за складними схемами. Вона міцна і не рветься при згині.
 • Обкладинки від глянцевих журналів також можуть піти в хід. Вони чудово тримають форму.
 • Спеціальні паперові набори для орігамі.
 • Дорогі різновиди папери: папірус, пергамент, крафт та інші, відмінно проявляють себе при численних загибах. З них виходять якісні невеликі сувеніри, зібрані за різними схемами.

Клей-олівець або рідкий ПВА призначений для склеювання окремих модулів. Якщо передбачається подальше фарбування вже готового виробу, то готуються фарби — аерозольного типу. Ще знадобляться ножиці різної форми леза або різаки. Для створення паперової заготовки, розмітці її за схемами, необхідні різні вимірювальні прилади. Деякі ідейні рукодільниці, для декору отриманих композицій, використовують всілякі деталі: бісер, палетки, стрічки, гудзики тощо.

Галерея: об’ємне орігамі з паперу (25 фото)

Орігамі з паперу А4 для початківців

Нарешті, ви зібрали весь необхідний інвентар, придбали папір і постає природне запитання: як робити окремі модулі, якого вони розміру. Розрізняють 2 діапазону: 1/16 і 1/32. Розшифрувати це просто — береться лист паперу формату А4 і розрізається на 16 або 32 частини.

Починати творити дива своїми руками краще з модулів формату 1/16. Пояснюється це тим, що більшість відеоінструкцій і схем націлене саме на цей варіант.

Тепер переходимо до покрокового майстер-класу для дебютантів:

 1. kak iz bumagi svoimi rukami sdelat objomnoe origami, master klass dlya nachinayushhikh553 Як з паперу своїми руками зробити обємне орігамі, майстер клас для початківцівБереться один квадрат і згинається посередині. Тепер треба намітити центрової вісь. Заготівля ще раз перегинається і повертається у вихідне положення. Лівий кут притягається до наявної лінії посередині.
 2. З правим кутом проводимо аналогічну маніпуляцію, розгортаємо і загинаємо догори нижні частини.
 3. Орієнтуємося по схемі. Виглядали кінчики підгинаємо.
 4. Повертаємо конструкцію в колишнє розташування. Нижні краю, разом з загнутими куточками, розправляємо. Куточки ховаються всередину, а краї притискаються у напрямку знизу вгору.
 5. Зігнувши отриману деталь навпіл, отримуємо готовий модуль.

Таких компонентів роблять в тій кількості, яка вказана в інструкції конкретної схеми.

Як зробити своїми руками об’ємні зірки: детальний майстер-клас

kak iz bumagi svoimi rukami sdelat objomnoe origami, master klass dlya nachinayushhikh554 Як з паперу своїми руками зробити обємне орігамі, майстер клас для початківцівЗроблені своїми руками і в будь-якій кількості об’ємні звезды, можуть служити новорічною прикрасою на ялинку або стати звичайним сувеніром. Процес хоч і вимагає старанності, але захоплюючий і захоплюючий.

Починаємо з нарізування смужок кольорового паперу, шириною в 1 див. Якщо вони будуть вже, то звезды виходити мініатюрніша і збирати буде складніше. Отримані стрічки склеюються між собою, на зразок серпантину.

Плетемо перший вузол. Згинаємо край смужки під прямим кутом і намагаємося створити правильний прямокутник.

Закручуємо стрічку в петлю і протягуємо в неї кінчик робочого матеріалу. При легкому стягування, утворюється вузол. Тільки зайвих зусиль докладати не треба, щоб не вийшло туго. Виступаючий хвостик ховається, шляхом загину тому. Подальші дії: смужка намотується навколо основи, в тому ж напрямку, що і кінчик. Папір повинна щільно прилягати один до одного, без зминання країв.

Після розвороту стрічки на виворітну сторону, рухаємося вгору і направо. При роботі вона сама буде займати потрібний напрямок. Таким ось чином обертаємо кожну з сторін зірки не один раз. Орієнтовно, на одне таке виріб витрачається до 30 см робочої стрічки.

Вийшла основа, якої необхідно створити об’єм. Для цього поступово і акуратно проводимо пальцями від краю до центру. Розмір готової зірки, вийде близько 1,5–2 див.

Існує маса ідей, де можна застосувати такі ось об’ємні зірочки. Все залежить від особистої фантазії і вигадки. Вони можуть стати оригінальною прикрасою в інтер’єрі. Так, з зоряної розсипи реально створювати різноманітні композиції і образи. Наприклад, шляхом з’єднання кілька дрібних зірок за схемою, отримуємо красиве об’ємне серце.

Можливі наступні варіанти: декоративна пляшка, серце об’ємне, міхур у формі серця, новорічні іграшки та інше. Всьому цьому реально навчитися, якщо прикласти максимум старання і терпіння. В допомогу новачкам в інтернеті існує досить наочних майстер-класів та відеоуроків.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками