Як заклеїти надувний матрац

Зміст
 1. Чи можна відремонтувати надувний матрац своїми руками?
 2. Причини пошкоджень надувних матраців
 3. Як знайти дірку в надувному матраці
 4. На слух
 5. Занурення у воду
 6. Мильним розчином
 7. Піною для гоління
 8. Крохмалем
 9. Харчовою плівкою
 10. Іншими методами
 11. Як підготувати поверхню матраца для заплатки
 12. Велюрову
 13. Гладку
 14. Необхідні інструменти та матеріали
 15. Чим заклеїти надувний матрац
 16. «Момент Універсальний»
 17. Поліуретановий клей для взуття
 18. Клей ПВХ
 19. «Супер Момент 1»
 20. Гумовий клей
 21. Ремкомплект
 22. Можна заклеїти надувний матрац скотчем
 23. Можна заклеїти надувний матрац рідкими цвяхами
 24. Можна космофеном заклеїти надувний матрац
 25. Можна заклеїти надувний матрац епоксидною смолою
 26. Можна заклеїти надувний матрац лаком для нігтів
 27. Можна заклеїти надувний матрац ізолентою
 28. Можна заклеїти надувний матрац герметиком
 29. Підготовка латки
 30. Кругла або прямокутна: яка краще
 31. З якого матеріалу зробити латку
 32. Технологія заклеювання матраца
 33. Ремонт великих дірок і порізів
 34. Як заклеїти дірку з велюровою боку?
 35. Як заклеїти дірку на шві надувного матраца
 36. Як заклеїти надувний матрац рідкої латкою
 37. Як заклеїти надувний матрац гарячим клеєм
 38. Що робити, якщо клапан пропускає
 39. Як заклеїти надувний матрац протипролежневий
 40. Як закрити дірку в надувному матраці на природі
 41. Особливості ремонту в залежності від бренду
 42. Як правильно заклеїти надувний матрац Bestway
 43. Як правильно заклеїти надувний матрац Intex
 44. Як правильно заклеїти надувний матрац Outventure
 45. Як заклеїти надувний матрац Pavillo
 46. Чи варто звертатися в майстерню
 47. Поради щодо експлуатації та зберігання надувного матраца
 48. Як уникнути нових пошкоджень?

Надувні матраци не виділяються хорошою міцністю, їх часто беруть на відпочинок і подорожі. У зв’язку з цим їх можна легко пошкодити сторонніми предметами. Частіше відновити витік повітря можна самостійно, однак в деяких випадках доведеться вдатися до послуг фахівців. Розглянемо найчастіші причини порізів і як їх усунути в домашніх умовах.

Чи можна відремонтувати надувний матрац своїми руками?

9847bd3751b2e626d44dea68a4fe6de6 Як заклеїти надувний матрац

Практично будь-яку діру в матраці можна вирішити самостійно, якщо він звичайно не розірваний на шматки. Для цього не потрібно володіти спеціальними навичками, головне дотримуватися правил. Якщо матрац здувається швидко, то з перебуванням порізу проблем не виникне, але при повільному спуску повітря, доведеться скористатися популярними методами пошуку.

Причини пошкоджень надувних матраців

Якщо надувний матрац використовується для плавання, його стінки часто піддаватися тертю об пісок, мушлі або очерет. Прокол можна зробити будь-яким предметом, однак все це легко відновлюється за допомогою клею. Головне правильно обробити зону порізу і використовувати відповідний засіб.

Як знайти дірку в надувному матраці

Якщо розрив стінки матраца великий, тоді вам потрібно буде лише зайнятися проклейкою, оскільки отвір буде відразу виявлено. Але бувають випадки, коли матрац повільно спускає повітря і пошкоджень не видно. У такій ситуації скористайтеся одним із методів, наведених нижче.

На слух

Добре матрац накачайте і повільно досліджуйте кожну зону, прикладаючи ближче до вуха. Робити це потрібно в тиші, щоб можна було почути тихе шипіння. Прослуховувати втрату повітря актуально і у випадку з отвором більше 5 мм. Якщо в матраці є микрощель, то цей метод буде малоефективним.

Занурення у воду

a97cee0cee9b7d895472428f57efa444 Як заклеїти надувний матрац

Для зручності вам знадобиться велика ємність з водою, щоб помістити в неї матрац, але можна скористатися й звичайним тазиком. Накачайте його по максимуму і помістіть в рідину. З пошкодженого місця підуть бульбашки з повітрям. Така перевірка актуальна безпосередньо на місці купання: в морі чи озері.

Якщо використовувати ванну або тазик, то матрац потрібно накачати наполовину, щоб можна було його зігнути. Беріть невелику ділянку, занурюйте в воду та здавлюйте, щоб за допомогою тиску побачити виділення повітря. Цей спосіб менш ефективний, оскільки дірку можна шукати тривалий час. Якщо пошкодження не вдалося виявити, ретельно досліджуєте надувний клапан, оскільки він одна із основних причин спуску повітря.

Мильним розчином

c4a93a58bd298387f001a8c2633d865e Як заклеїти надувний матрац

Візьміть ємність і налийте в неї води. Потім додайте мило, бажано рідке, і розмішайте. Повинна вийти густа маса, яка буде добре пінитися. Матрац Накачайте повітрям до межі і покладіть в добре освітлюване місце. Змочіть губку в розчині і обробіть поверхню, обтираючи її дрібними зонам. На пошкодженій ділянці почнуть надуватися бульбашки. Як тільки потрібне місце буде знайдено, бажано скористатися маркером і відзначити його.

Піною для гоління

d33c65b1506b2148fe3e76de92a5f289 Як заклеїти надувний матрац

Піна для гоління використовується аналогічно мильному розчину — матрац накачайте і обробіть. На пошкодженій зоні будуть з’являтися бульбашки. Також піну використовують для перевірки герметичності клапанів, оскільки вона густа і добре наноситься у важкодоступні місця.

Крохмалем

Застосування крохмалю не найпопулярніший метод, оскільки їм можна заблокувати всю кімнату. Щоб знайти дірку, матрац накачайте до межі і посипте крохмалем. У пошкодженому місці утворюється запорошене хмара. Головне не пропустити момент, інакше доведеться сипати речовина повторно. В якості альтернативи використовуйте борошно, цукрову пудру або дитячу присипку.

Перевага такого способу полягає в тому, що після виявлення дірки, ви відразу можете прийматися за заклеювання, на відміну від водяного методу, коли доведеться спочатку просушити матрац.

Харчовою плівкою

3fc2b77bb4087cf936a1a5bec4ead3be Як заклеїти надувний матрац

Матрац Накачайте і змочити водою. Потім візьміть харчову або технічну плівку і щільно прикладіть до нього. З отвору буде з’являтися повітря і плівка почне відлипати.

Іншими методами

379d14b98b3f3d407ddc84293c3c6cde Як заклеїти надувний матрац

Якщо перераховані вище методи з яких-небудь причин неможливо або незручно визначити місце пошкодження, скористайтесь менш популярними діями:

 • разом з повітрям вкачайте дим сигарети або вейпа;
 • встановити на телефон программу визначення децибел звуку і в тихій обстановці шукайте пошкоджену зону;
 • матрац накачайте і за допомогою вейпа обдувайте його парою;
 • разом з повітрям вкачайте парфуми або ароматизатор, підіть в іншу кімнату і шукайте отвір по запаху.

Якщо ви знайшли пошкодження, то це не значить, що воно одне. Ретельно досліджуйте матрац будь-яким із запропонованих способів, щоб знайти і усунути всі отвори.

Як підготувати поверхню матраца для заплатки

Поверхня може складатися з велюровою або гладкою матерії, тому методи обробки і склеювання будуть відрізнятися.

Велюрову

63fb0ad4868037ab186d487624962307 Як заклеїти надувний матрац

Відразу потрібно зачистити пошкоджену область. Для цього беремо ацетон і наносимо на поверхню з радіусом захоплення 2-3 див. Потім чекаємо кілька хвилин і зачищаємо матрац від ворсинок за допомогою ножа або ложки. Вирізаємо гумову латку на 1 см більше, ніж розріз і наносимо тонкий шар клею.

Гладку

300f9ae64c7fc454657be6ef7148353c Як заклеїти надувний матрац

За допомогою спирту обробляємо поверхню і даємо висохнути. Потім вирізаємо латку і наносимо тонкий шар клеючої речовини. Для якісного скріплення потрібно міцно тримати склеювані частини 3-4 хвилини.

Необхідні інструменти та матеріали

Вам знадобиться латка, клеючі засоби і ацетон або спиртовий розчин. В якості додаткових матеріалів приготуйте дрібнозернисту наждачний папір, маркер і вантаж. Латку можна вирізати з будь-якого гумового предмета. Це може бути дитяча іграшка або велосипедна камера, головне, щоб матеріал був тонким і пластичним. Також для склеювання знадобиться відповідний тип клею, оскільки, наприклад, марка «Суперклей» зіпсує поверхню матраца і погіршить ситуацію.

Деякі моделі продаються разом з готовим ремкомплект. У нього входять латки, клей і очищаючий засіб.

Чим заклеїти надувний матрац

Надувні матраци складаються, переважно з гуми і ПВХ, тому слід підбирати тип клею гумовий або універсальний. Він повільніше засихає, але міцно склеює частини між собою.

«Момент Універсальний»

70d4bd887f748aeaac8c1919aaa6019a Як заклеїти надувний матрац

Клей підходить для з’єднання будь-яких деталей, в тому числі гумових латочок. Він швидко тужавіє, але повне висихання відбувається через добу. За допомогою пензлика нанесіть тонкий шар універсального клею на поверхню матраца і латку, і міцно затисніть на 3-4 хвилини. Потім прикладіть вантаж і залиште застигати на 24 години.

Поліуретановий клей для взуття

Засіб широко застосовується для склеювання шкіри, гуми і ПВХ. В процесі з’єднання деталей створюється прошарок, яка буде міцно стримувати конструкцію не один рік.

Клей ПВХ

На ринку можна побачити засіб під назвою «Рідка латка». Воно призначене для склеювання саме гумових деталей, таких як надувний матрац, човен або тент. Клей повільно схоплюється, тому застосуйте вантаж. Користуватися матрацом можна буде вже через 2-3 дні, однак повне висихання триває не менше тижня.

«Супер Момент 1»

Клей хоч і знаходиться в списку відповідних для склеювання матраца, однак не рекомендується його використовувати, оскільки він набуває занадто тверду форму. Без еластичності його основу буде тріскатися при кожному накачуванні, що призведе до пропускання повітря.

Гумовий клей

Засіб призначений для склеювання гуми, тому в його фортеці сумнівів немає. Нанесіть тонкий шар клею на латку і матрац, міцно притисніть і через пару хвилин прикладіть вантаж. Через 24 години з’єднання буде намертво склеєно.

Ремкомплект

4a47631125b081dd6d478fc7c639a18d Як заклеїти надувний матрац

Готовий ремкомплект продається разом з матрацом, але його також можна придбати і окремо. Фірмові товари складаються з прозорих латочок, клею, пензлики, маркера і очищаючого кошти. Прозорість заплатки дозволяє приховати які-небудь сліди ремонту, при цьому вона еластична і міцно з’єднується на довгі роки.

Можна заклеїти надувний матрац скотчем

Варіант з велюровим покриттям відразу відпадає, оскільки скотч просто не прилипне. До класичного матрацу скотч прилипне, але стримувати повітря не буде. Також при взаємодії з водою скотч моментально отлипнет.

Можна заклеїти надувний матрац рідкими цвяхами

Використання рідких цвяхів допоможе тимчасово закрити отвір, однак при цьому може зіпсуватися зовнішній вигляд матрацу. Також після застигання місце склеювання буде негерметичним, що призведе до швидкого пориву.

Можна космофеном заклеїти надувний матрац

Якщо з’єднати гумові деталі цією речовиною, то герметичність збережеться не більше ніж на тиждень. Цей метод можна використовувати лише в крайньому випадку, як тимчасове вирішення проблеми. Після того, як отвір знову відкриється, склеїти його буде досить складно.

Можна заклеїти надувний матрац епоксидною смолою

Речовина підійде тільки для з’єднання пластикових деталей, оскільки при склеюванні з гумою відбудеться окислення і латка отлипнет. Епоксидна смола твердне після висихання, тому при згинах почне тріскатися і кришитися.

Можна заклеїти надувний матрац лаком для нігтів

Лак підійде тільки як тимчасове усунення неполадки, і тільки в ситуації з микротрещиной. Речовина на час закриє маленький отвір, однак через кілька годин, повітря під тиском, проб’ється назовні.

Можна заклеїти надувний матрац ізолентою

Клейкість ізоляційної стрічки, нижче ніж у скотча. Тому думка про те, що ушкоджену частину надувного матраца можна склеїти ізолентою, вважається абсурдною.

Можна заклеїти надувний матрац герметиком

З усіх неординарних варіантів герметик вважається найбільш практичним. Його зазвичай використовують для склеювання дерев’яних і пластикових швів, однак він міцно схопиться і з гумою. Існує багато видів герметиків, але для надувного матраца потрібно купувати тільки вологостійкий. Для склеювання великих швів він не підійде, так як при засиханні придбає тверду форму.

Підготовка латки

f7010bd9f73a3ff5c848b35a549a87a1 Як заклеїти надувний матрац

Розміри латки повинні бути більше отвори, тому вирізуйте з запасом. Ідеальним варіантом був би матеріал з такого ж надувного матраца, але можна використовувати і звичайний шматок гуми. По гнучкості і міцності найкраще підійде велосипедна камера.

Кругла або прямокутна: яка краще

Не варто вирізати прямокутну латку, так як в подальшому її кути будуть чіплятися і приведуть до відриву. Намагайтеся не залишати зайвих частин і вирізуйте круглу або овальну форму.

З якого матеріалу зробити латку

Кращим варіантом буде ідентичний матеріал або спеціальний ремкомплект з прозорими латками і клеєм, але не менш ефективно використовувати камеру велосипеда, дитячу іграшку з гнучкою гумою або шапочку для плавання. Ці матеріали вирізняються хорошою міцністю і кріпленням.

Технологія заклеювання матраца

Суть процесу полягає в нанесенні клею на матрац і латку, і з’єднанні двох матеріалів. Технологія буде відрізнятися, в залежності від виду клею кошти і матеріалу. Перед застосуванням рекомендується прочитати інструкцію і вивчити всі нюанси, особливо з часу повного засихання.

Ремонт великих дірок і порізів

bee0ee63f07139b1be1dd285679c4eea Як заклеїти надувний матрац

Усунути пошкодження великих розмірів самостійно не вийде, тому краще віднесіть матрац фахівцям. За допомогою обладнання вони створять шви і запаяют отвір.

Як заклеїти дірку з велюровою боку?

Щоб клей добре схопився на велюровою матерії, її необхідно ретельно зачистити від ворсу. У побуті застосовується кілька варіантів:

 1. Ацетон. Засіб наноситься на ділянку майбутнього склеювання і висихає. Потім ножем або аналогічним предметом стираються всі ворсинки. Чим чистіше поверхня буде, тим міцніше і щільніше візьметься клей.
 2. Наждачний папір. Вибирайте папір з дрібним напиленням і акуратно зачищайте, щоб не пошкодити матеріал під ворсом.

Актуальніше використовувати засіб для зняття лаку, оскільки, не розрахувавши сили, наждачкою, ви з великою ймовірністю завдасте шкоди стінці матраца.

Як заклеїти дірку на шві надувного матраца

f1b41e7373ec37466f8c874abada9950 Як заклеїти надувний матрац

Якщо розрив стався по шву, то процес клеєння значно ускладнюється. Клеїти шов з зовнішньої сторони потрібно за допомогою тонкої і гнучкої гуми, щоб вона могла прийняти будь-яку форму. Кращим варіантом буде з’єднання з внутрішньої частини матраца, але для цього потрібно, щоб пошкодження було поруч з клапаном.

Невеликий отвір можна спробувати склеїти без латок. Нанесіть шар клеючої речовини на шов і залиште під вантажем або пресом на кілька діб. Потім матрац накачайте і оцініть результат. Якщо повітря все ще пропускає, тоді повторіть процедуру.

Як заклеїти надувний матрац рідкої латкою

Знежирюємо пошкоджену зону, збовтуємо клей в тюбику і наносимо на отвір. Якщо дірка більше 3 мм, тоді її попередньо потрібно зашити, і тільки потім заклеювати. Рідка латка схоплюється швидко, тому через 24 години можна експлуатувати матрац, однак повне висихання триває не менше 7 днів.

Як заклеїти надувний матрац гарячим клеєм

6353c90536bac71a0241f83d39a37a8d Як заклеїти надувний матрац

Гарячий клей — стрижень, який вставляється в спеціальний пістолет для розігріву. Щоб заклеїти невелике ушкодження, зарядіть пістолет, наведіть стрижень на зону склеювання і натисніть на курок. Як тільки засіб почне плавитися, наносите його тонкими шарами на поверхню матраца. Для більшої впевненості повторіть процедуру понад 5 разів.

Гарячий клей використовується в основному для художніх робіт і рукоділля, оскільки у нього не саме міцне з’єднання. Якщо ви використовуєте його для ремонту матраца, тоді врахуйте, що це тимчасове усунення проблеми.

Що робити, якщо клапан пропускає

Спочатку спробуйте очистити його від засмічень. Продуйте і прочистіть щіткою мембрани і перевірте герметичність у воді. Якщо бульбашки так і виділяються, тоді потрібно розібрати конструкцію. Витягніть її, натиснувши на вушка по боках, і ретельно огляньте на зовнішні пошкодження. У більшості випадків утворюються тріщини у місці з’єднання зі шлангом насоса. Виправити проблему клеєм не вийде, тому доведеться купувати новий клапан.

Також перевірте мембрани на наявність мікротріщин і поривів. Якщо причина поломки криється в них, тоді замініть їх на нові. Мембрани можна купити або зробити самостійно, підібравши відповідний матеріал. Для ідентичності розмірів використовуйте стару прокладку.

Як заклеїти надувний матрац протипролежневий

fde3a2b483d7a9d5d88190bb087a48ca Як заклеїти надувний матрац

Конструкція матраца не стандартна, але ремонт проводиться звичайними методами. Оскільки він складається з комірок, то заклеювати пошкодження буде складніше. Кращим засобом буде «Момент універсальний», гумовий або поліуретановий клей.

Якщо отвір дуже маленьке, тоді латку можна не використовувати. Нанесіть кілька шарів кошти на дірку і дайте скрепиться. Для більш великих щілин знадобиться латочка. Краще всього використовувати спеціальний набір проклейки матраців, але ви можете вирізати латку самостійно, головне, щоб вона була з тонкої еластичної гуми.

Як закрити дірку в надувному матраці на природі

e720e1e92103c18a7bb239489bace0e5 Як заклеїти надувний матрац

Щоб такі питання не виникали, рекомендується заздалегідь придбати спеціальний набір для відновлення герметичності або зробити заготовки з вирізаних латочок. Якщо під час відпочинку, матрац почав спускати, тоді опустіть його повністю у воду і знайдіть витік повітря. Далі все буде залежати від розмірів пориву. Микротрещину можна на час закрити будь стійким клеєм, крім ПВА, або лаком для нігтів. Однак це тимчасове рішення, тому по приїзді з відпочинку скористайтесь надійними методами.

Якщо дірка велика, тоді виправити її підручними засобами буде неможливо, так як її потрібно зашивати і склеювати спеціальним засобом.

Особливості ремонту в залежності від бренду

Кожна фірма намагається обійти конкурентів, виготовляючи унікальні матраци з особливим покриттям, додатковими функціями і комплектуючими. Якийсь бренд прославився завдяки матрацам для сну, а якийсь для лікування суглобів. Незважаючи на схожість конструкції, процес відновлення у кожного видавця може відрізнятися.

Як правильно заклеїти надувний матрац Bestway

В матрацах цієї фірми вбудована складна конструкція клапана, яка блокує вихід повітря, навіть якщо затворка відкрилася. На перший погляд, відновити герметизацію у цій зоні складно, однак насправді це не так. Конструкція розбірна, тому ви можете витягнути її і визначити проблему.

Компанія Bestway виготовляє надувні матраци, в основному з велюрового покриття, тому порізи усуваються спеціальними інструментами, що йдуть в комплекті або підготовленими самостійно.

Як правильно заклеїти надувний матрац Intex

Надувні матраци для купання вважаються одними з найпоширеніших. Верхня частина складається з велюру, а стінки і дно – з ПВХ. Разом із засобом для купання завжди йде ремкомплект, що складається з прозорих прокладок, пензлики, очищувача і клеїть засоби. Будь-яке пошкодження ви завжди можете усунути, при цьому залишити товарний зовнішній вигляд. В якості альтернативи можна використовувати універсальний або гумовий клей.

Як правильно заклеїти надувний матрац Outventure

Зовні матрац схожий на Intex, але більш міцний, відповідно стінки товщі. Разом з продукцією не йде ремкомплект, але його можна заклеїти і самостійно. Як латки рекомендується використовувати ідентичну матерію. Вона не тільки якісно скрепится, але і приховає сліди ремонту. Якщо такої можливості немає, тоді купіть відповідний клей і виріжте латку з гнучкої гуми. Велюрове покриття попередньо зачистити в зоні ушкодження.

Як заклеїти надувний матрац Pavillo

Особливість матраців полягає в подвійному шарі ПВХ, який на дотик нагадує тканину. У комплекті йде латочка, але клей потрібно здобувати самостійно. Товсте покриття робить його менш гнучким, тому можна використати латку з більш грубої гуми, попередньо зачистивши і обезжирив поверхню.

Чи варто звертатися в майстерню

Самостійно відремонтувати матрац буде куди дешевше, ніж віддавати його в майстерню, якщо це стосується невеликих пошкоджень. Великі порізи відновити самому буде практично неможливо, так як їх потрібно зшивати і запаювати за допомогою спеціального обладнання.

Якщо ви невпевнені в якості самостійного склеювання, тоді віднесіть матрац в майстерню. Там його відновлять на тривалий термін, не зіпсувавши зовнішній вигляд.

Поради щодо експлуатації та зберігання надувного матраца

9cdfdb339741093bdb85d297fad7735e Як заклеїти надувний матрац

Щоб надувний матрац прослужив тривалий час, рекомендується дотримуватися такі умови:

 • при розстиланні для накачування переконайтеся, що під матрацом немає мушель, камінців або гілок;
 • не качайте повітря понад норми, в іншому випадку під вашою вагою він може лопнути;
 • не дозволяйте тваринам наближатися до виробу, оскільки він швидко проткнет гострими кігтями;
 • не накачуйте повітря до межі під сонцем, оскільки промені змушують кисень розширюватися;
 • після купання обов’язково висушіть його, щоб просохли всі шви, в іншому випадку вони втратять міцність;
 • в процесі чищення не використовуйте хімічні засоби, так як вони роз’їдають матеріал.

Зберігати матрац потрібно тільки в спущеному стані. Відкрийте клапан і дайте повітрю вийти самостійно, не прискорюйте процес натисканнями. Широкі матраци зазвичай складаються вдвічі і потім скочуються рулонами. Починайте з далекої сторони від клапана, щоб у процесі складання, залишки повітря виходили назовні.

Ідеальні умови для зберігання – кімнатна температура. Не допускайте переохолодження або перегріву. У холодному стані пластик легко тріскається, а, наприклад, поруч з батареєю він може розтягнутися і змінити форму.

Як уникнути нових пошкоджень?

Незважаючи на заявлену виробником високу міцність, надувні матраци досить тонкі. Перед тим як класти їх на землю, ретельно оглядайте її на сміття. Не тягніть його по землі, не допускайте тварин і не перекачуйте. Якщо ви будете дотримуватися умов зберігання, тоді матрац буде служити вам довгий час.

Надувні матраци застосовуються практично скрізь, причиною того легкість і зручність. Однак вони не виділяються хорошою міцністю, і для тривалої служби знадобиться ретельний догляд, інакше матрац легко отримає пошкодження. Однак і в таких ситуаціях є вихід – проклейка і відновлення пошкоджень самостійно або руками фахівців.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками