Як заточити тупі леза машинки для стрижки волосся

Заточка ножів машинки для стрижки волосся є необхідністю з плином часу і при частому використанні. Крім того, своєчасний догляд за пристроєм, що передбачає змазування і заточування лез, значною мірою продовжить термін її експлуатації.

Деякі машинки для стрижки волосся оснащені спеціальною функцією, яка передбачає автоматичне загострювання. Більшість моделей потрібно самостійно приводити в порядок, тому важливо постійно стежити за їх станом і вчасно починати процедури по їх заточуванні.

Як самостійно наточити ножі в машинки для стрижки

ed6fd2cf48d55a59e891eed23d606d7c Як заточити тупі леза машинки для стрижки волосся

Щоб заточити леза в машинці в домашніх умовах, дотримуйтеся наступних етапів:

 • Спочатку розкручуємо болти, які відповідають за фіксацію ножів. Це потрібно, щоб видалити накопичилася бруд.

Обережно! Леза, навіть якщо вони не дуже добре стрижуть волосся, цілком можуть стати причиною порізу рук. Краще всього скористатися для вилучення лез пінцетом.

 • Дуже важливо, розкручуючи машинку, складати болти і деталі в певній послідовності, щоб потім не заплутатися, збираючи пристосування після заточування.
 • Заточення ножа машинки для стрижки волосся неможлива без чищення деталей. Краще всього використовувати для цієї мети стару зубну щітку, так можна прибрати всі волоски або сліди іржі.

Іржу, якщо вона утворилася у великій кількості, можна ліквідовувати за допомогою засобу, який використовується для сантехніки. Його потрібно нанести на губку, з допомогою якої і обробити леза.

 • Після того як апарат очищений, його потрібно висушити і перевірити у справі. Тому що велика частина техніки починає добре стригти волосся відразу ж після очищення, як правило, проблема може бути лише в тому, що леза забруднені залишками волосся і сміттям.

Якщо чистка не вирішила проблему, заточити ніж машинки для стрижки волосся можна наступним чином.

 • Використовуючи точильний камінь, переміщати ножі в горизонтальній площині, під невеликим кутом в 45 градусів.
 • Застосовуючи магніт, шляхом натирання про нього лез. Краще всього використовувати плоску конструкцію, яка зручніше і дозволяє уникнути порізів.

Натачивая машинку на цих пристосуваннях, слід зробити близько 10 рухів, після чого перевірити їх гостроту. Як правило, цього буває достатньо.

У тому ж випадку, якщо машинка має ножі, зроблені з кераміки, що не рідкість в апаратах для стрижки собак, не слід застосовувати ці методи, особливо користуватися точильним каменем. Краще всього звернути свою увагу на алмазну заточку.

 • На закінчення, потрібно зібрати пристосування, ретельно закрутивши кожен болтик.

Тепер ви знаєте, як точити ножі машинки для стрижки в домашніх умовах з використанням простих предметів, які можна знайти під рукою.

Комплект для заточування ножів машинки для стрижки волосся

243c8f06be1524f94931ac1a31b2e2fb Як заточити тупі леза машинки для стрижки волосся

Крім цього, можна використовувати спеціальні комплекти, які створюються для спеціального заточування таких лез.

Застосовувати їх потрібно таким чином:

 • розібрати машинку і очистити ножі механічним шляхом;
 • диск з алюмінію, який входить в комплект для заточування ножів, потрібно протерти спеціальним маслом, після чого нанести на спеціальну шайбу абразив, який і буде виступати засобом заточування;
 • тепер можна зафіксувати лезо за допомогою магніту і включити верстат, при цьому встановивши певну швидкість;
 • лезо потрібно притиснути до диска і тримати, поки воно буде заточуватися, як правило, на кожен елемент вистачає однієї – двох хвилин;
 • тепер можна зняти магніти і вимити леза в контейнері, що йде в комплекті, з використанням спеціальної рідини для їх очищення;
 • після того як ножі будуть оброблені і висушені, їх можна зібрати і встановити на місце.

Тепер можна перевірити працездатність апарата.

Де можна заточити ножі машинки для стрижки

acf0b437a521ad6f17daac6b8c1ad74c Як заточити тупі леза машинки для стрижки волосся

Тільки професійне обладнання може зробити цей процес заточування лез машинки для стрижки максимально безпечним і ефективним.

Саме тому краще всього звернутися до професіоналів, особливо якщо леза машинок для стрижки волосся зроблені з кераміки і точити їх домашніми способами не представляється можливим. Адже це дороге пристосування вимагає уважного звернення, а така процедура, як загострювання ножів, зроблена всі без дотримання вимог, може порушити роботу апарату в цілому.

У руках фахівця машинка для стрижки заточується протягом 30 хвилин. Майстри заточують ножі в присутності клієнта, після цього вони стають гострими, якими були під час покупки.

Заточити машинку для стрижки волосся можна в спеціалізованих майстернях, які можуть одночасно здійснювати функції по загостренню ножів або виготовлення ключів. Ціна заточування в середньому становить 450 руб.

Застосування професійного обладнання робить область затачиваемой поверхні дуже гострою, здатної чітко виконувати завдання по зрізання волосся. Для того щоб леза машинки якомога довше залишалися гострими і якісно виконували своє завдання, важливо дотримуватися правил користування ними, очищати після застосування і ретельно змащувати олією, що йде в комплекті. Таким чином, можна підвищити термін експлуатації апарату і зробити процес стрижки простим і безпечним.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками