Як зберегти чурчхелу свіжої

Чурчхела – популярний грузинський ласощі, що складається з вивареного фруктового соку і горіхів. Зазвичай туристи купують багато чурчхели на ринках в Грузії і відвозять її з собою, щоб насолодитися незвичайною солодкістю вже вдома. Але нерідко при транспортуванні і зберіганні в домашніх умовах чурчхела стає непридатною для вживання. Щоб продукт не зіпсувався раніше часу, його необхідно правильно зберігати.

Як вибрати чурчхелу

2cc9fcca84a05da8a4b39d78ce6c6b51 Як зберегти чурчхелу свіжої

Більш тривалому зберіганню підлягає тільки якісний і свіжий продукт, виготовлений з дотриманням рецептури.

Щоб вибрати хорошу чурчхелу, слід дотримуватись правил:

 1. Оцініть зовнішній вигляд солодощі. Поверхня частування повинна бути гладкою, глянсовою без крапель рідини, крупинок цукру і тріщин. Відсутність блиску і велика кількість дрібних тріщин свідчить про високий вміст борошна у складі виробу. Липкість і наявність прозорих крупинок на поверхні свідчать про наявність цукру. Крапельки вологи – ознака того, що частування виробили з неякісних продуктів з порушеннями технології виробництва. Також на поверхні виробу не повинно бути слідів цвілі і механічних пошкоджень.
 2. Поторкайте продукт. Якісна чурчхела має щільну засохлу кірочку, але всередині сироп м’який і пластичний. Повністю тверда чурчхела швидше за все зроблена дуже давно або зберігалася не за правилами. Також слід зігнути стирчала нитка вироби – якщо нитка веде себе як гума – варто відмовитися від покупки, якщо вона податлива і залишається в зігнутому стані – чурчхела свіжа і смачна.
 3. Дізнатися складу. При покупці на ринку слід дізнатися у продавця склад виробу: якісне частування складається тільки з горіхів, фруктового сиропу, борошна і натуральних спецій.

Понюхайте чурчхелу перед покупкою – якісне ласощі має приємний карамельно-пряний аромат. Якщо виріб має кислий запах з нотками цвілі – продукт зіпсований.

Фактори, що впливають на термін зберігання

Чим свіже чурчхела, тим довше її можна зберігати. Однак не тільки свіжість позначається на термінах зберігання.

Що впливає на термін придатності:

 1. Горіхи. Волоський горіх спочатку ретельно просушують, і лише потім використовують для виробництва частування. Якщо ядра підготували неправильно, що залишилася в них волога значною мірою скоротить терміни зберігання продукту, адже волога і солодке середовище – ідеальні умови для розмноження хвороботворних мікроорганізмів.
 2. Цукор. Класичний рецепт чурчхели не передбачає використання цукру, однак сьогодні багато виробників солодощі додають цукор в рецептуру, щоб заощадити на дорогому фруктовому соку і продовжити терміни зберігання продукту, так як цукор має властивості консерванту.
 3. Упаковка. Целофанова упаковка перешкоджає вільній циркуляції повітря, що призводить до скорочення термінів придатності.
 4. Умови зберігання. Найкраще продукт зберігається в сухому приміщенні при кімнатній температурі подалі від сонячних променів.

На тривалість зберігання також впливає і технологія виробництва солодощі. Чурчхела, виготовлена за класичним рецептом, зберігається декілька тижнів. При промисловому виробництві з використанням цукру і консервантів термін зберігання збільшується в кілька разів.

Як зберігати чурчхелу в дорозі або в поїзді

d51304be8fa7cb9bfe822e6b5632901c Як зберегти чурчхелу свіжої

Щоб довезти ласощі до будинку свіжим, дотримуйте кілька простих правил:

 1. Загорніть чурчхелу в тканину або папір. Дихаюча упаковка забезпечить приплив повітря до продукту і запобіжить утворенню цвілі.
 2. Захистіть ласощі від сонячних променів, вологи та тепла. Не варто діставати частування з сумки протягом поїздки – контакт з сонячними променями і перепади температур значно знизять терміни зберігання продукту.

Бажано укласти солодкість в ємність з кераміки, де буде зберігатися стабільний температурний режим. Керамічна ємність також захищає продукт від сонячних променів і механічних пошкоджень.

Якщо немає можливості забезпечити правильні умови зберігання чурчхели при транспортуванні, слід відмовитися від перевезення частування на далекі відстані, оскільки існує висока ймовірність псування продукту в дорозі.

Як правильно зберігати чурчхелу в домашніх умовах

Будинки ласощі можна зберігати як на повітрі, так і у холодильнику.

Як зберігати в холодильнику чурчхелу

5f2240c5229d46c4d3bc4f5527763c25 Як зберегти чурчхелу свіжої

Зберігання десерту в холодильнику захищає від появи цвілі. Загорніть частування в цупкий папір або чисту бавовняну тканину і покладіть на середню полицю холодильника. Бажано, щоб поруч з чурчхелою не лежали сильно пахнучі продукти, так як солодкість швидко вбирає всі запахи.

Тримати чурчхелу в холодильнику довше одного тижня не можна – при низьких температурах ласощі стає твердим.

Чи можна зберігати чурчхелу в морозилці

Вкрай небажано зберігати продукт в морозилці – при негативних температурах частування дуже швидко твердіє і втрачає свої смакові якості.

Скільки зберігається чурчхела при кімнатній температурі?

При температурі від 15 до 22 °C в добре провітрюваному приміщенні далеко від вологи і джерела світла солодкість зберігається 4-8 тижнів.

Ласощі можна загорнути в тканину і покласти на полицю шафи, а можна підвісити під стелею в темному вентильованому приміщенні, наприклад, в коморі. При зберіганні чурчхели поза холодильника слід переконатися, що в приміщенні немає шкідників.

Скільки можна зберігати чурчхелу

Терміни зберігання залежать від способу виробництва і упаковки. Натуральний продукт можна зберігати не більше 8 тижнів. Ласощі, виготовлене на промисловому підприємстві, запечатаний у вакуумну упаковку, зберігається до 2 років без втрати смакових властивостей.

Ознаки зіпсованого продукту

f446076b0f6039f39455b730b3c39258 Як зберегти чурчхелу свіжої

Чурчхелу не можна вживати в їжу, якщо вона:

 • покрилася цвіллю;
 • не тримає форму, розвалюється в руках;
 • стала вологою і м’якою на дотик, прилипає до рук.

Про псування продукту говорить і аромат: неприємний кислий або гіркий запах з нотками цвілі свідчить про те, що чурчхела більше не підлягає вживання.

Можна отруїтися несвіжої чурчхелою?

Так, несвіжої чурчхелою можна отруїтися. Справа в тому, що в процесі зберігання в продукті з’являються і розмножуються патогенні мікроорганізми і гриби. Потрапляючи в організм, мікроби і цвіль викликають інтоксикацію. При найменшій підозрі на несвіжість продукту варто відмовитися від його вживання.

Що робити, якщо чурчхела засохла

Засохлу чурчхелу просто неможливо їсти – вона стає дуже твердою, її складно відкушувати і жувати. Перед тим як приступити до розм’якшення солодощі, необхідно переконатися в свіжості продукту. Зіпсовану засохлу чурчхелу потрібно викинути, а якщо підсохла свіжа солодкість, її можна «реанімувати».

Розм’якшити чурчхелу можна кількома способами:

 • потримайте горизонтально над киплячою водою, повільно обертаючи продукт навколо своєї осі;
 • покладіть в теплу воду;
 • поставте в мікрохвильову піч на кілька секунд.

Чурчхелу після розм’якшення необхідно відразу з’їсти, подальшому зберіганню вона не підлягає. Якщо підсохло відразу багато солодощів, «реанімувати» їх треба в міру споживання, а не все відразу.

Є ще один варіант розм’якшення – покласти чурчхелу в герметичну ємність або в поліетиленовий пакет. Без доступу повітря продукт стане більш м’якою за рахунок виділення вологи. Цей спосіб не підходить для швидкого розм’якшення.

Правильне зберігання чурчхели в дорозі і в домашніх умовах – запорука безпеки продукту. При купівлі чурчхели на ринку слід дізнатися у продавця, коли саме була проведена солодкість. Знання точної дати виробництва захистить вас від вживання простроченого продукту.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками