Як зберігати кріп і заморозити на зиму

Кріп, дбайливо вирощений на дачних ділянках, можна їсти не тільки влітку і восени, але і в будь-який час року. Його потрібно заготовити про запас, щоб вистачило на довгу зиму, і правильно зберігати, а потім по мірі необхідності діставати і додавати зелень в улюблені страви. Щоб кріп довше залишався свіжим, його можна зберігати в холодильнику, в морозилці і в сушеному вигляді.

Як довше зберегти свіжий кріп в холодильнику

a4efc1c6a5a661608a4b11af6bdfa6b3 Як зберігати кріп і заморозити на зиму

Для зберігання зелені потрібно вибирати тільки свіжі листя. Пожовклі або гнилі не годяться для тривалого зберігання, їх можна сміливо викидати. Перед приміщенням кропу в холодильник не треба його мити і обривати коріння, це слід робити безпосередньо перед вживанням в їжу. Якщо вам потрібно зберегти зелень протягом невеликої кількості часу, то поставте його в склянку з водою, а верхню частину загорніть в пакет, тоді трава може зберігатися протягом 1-2 місяців.

Також зберігати кріп можна у звичайному банку. Для такого способу зберігання потрібно взяти немиті рослини, розкласти в банки або звичайні пакети, щоб там ще залишалося місце для повітря. Банки можна закрити капроновими кришками, а пакети надути, щоб там виявився кисень, потім перев’язати мотузкою. Потім помістити на нижню полицю холодильника.

Ще один спосіб тривалого збереження зелені — додати до неї цибулини. Для цього складіть рослина в пакет, нарізати цибулю на 4 частини, покладіть в пакет і щільно зав’яжіть його. Щоб туди надходило повітря, пакет потрібно в декількох місцях проткнути виделкою. Цибулину потрібно міняти кожні 4-5 днів.

Зелень, яку ви збираєтеся зберігати тривалий час, потрібно зрізати ножем або ножицями.

Як зберігати кріп без холодильника

1acf2c662ea27d666c62d131fef723a9 Як зберігати кріп і заморозити на зиму

Якщо в холодильнику місця не виявилося, то кріп можна зберігати і без його використання. Для цього налийте в банку або склянку холодну воду, поставте туди рослина, накрийте його пакетом і поставте в темне прохолодне місце. Таким способом кріп може зберігатися до 7 днів. Якщо ви хочете зберігати сухий кріп, то його потрібно ретельно висушити, помістити в скляну банку або фарфоровий горщик. Так вона надовго зберігає свій аромат і не втрачає корисних властивостей.

Готуємо кріп до зимового зберігання

d30beb5ec95226f1b9303e7967a21238 Як зберігати кріп і заморозити на зиму

Для тривалого зберігання кропу на зиму потрібно ретельно підготувати. Для цього рослини потрібно ретельно промити під проточною водою або покласти стебла в таз або іншу глибоку ємність з холодною водою, потримати там 10-15 хвилин, а потім промити під струменем води. Мокрі гілки потрібно висушити. Це можна зробити, розклавши їх на чисті рушники в один шар, зверху накрити паперовими рушниками і почекати, поки вся вода не вбереться.

Засолювання кропу

6c5d9c143d74b4b9b8854ca2edfd5438 Як зберігати кріп і заморозити на зиму

Якщо ви хочете, щоб кріп був на вашому столі всю зиму, то його можна засолити:

  • Ретельно вимийте зелень і просушіть, щоб не було зайвої вологи.
  • Залиште тільки невеликі зелені гілочки.
  • Дрібно наріжте.
  • Пересипте сіллю в пропорції 2 до 1. Де 2 частини це кріп, а 1 — сіль. Помістіть в чисті стерильні банки.
  • Зверху засипте сіллю.
  • Щільно закрийте банки капроновими кришками.
  • Зберігайте в холодильнику.

При використанні такого способу зберігання, ваша зелень буде залишатися свіжою до наступного сезону.

Сушка кропу

Якщо у вас не залишилося місця в холодильнику, то рослини можна засушити на зиму, тоді у вас не буде нестачі. Сушити рослину можна цілими стеблами.

Природним шляхом

Для природної сушки кріп потрібно брати разом зі стеблами. Потрібно ретельно перебрати, видалити коріння, видалити зіпсовані або жовті гілочки. Потім ретельно промити під проточною водою і висушити. Зв’язати в пучки по 10-15 стебел, повісити в темному сухому прохолодному місці. Важливо, щоб воно добре провітрювалися. Коли рослина висохне, перекладіть його в тканинні мішечки.

Сушити можна і подрібнену зелень. Для цього візьміть дрібні гілочки, поріжте їх розсипте на столі і прикрийте рушником. Через 1-2 години перекладіть зелень на папір і помістіть в сухе місце. Щоб кріп просох швидко і рівномірно, періодично його потрібно перевертати. Висушену зелень складіть в контейнер і щільно закрийте кришкою.

У духовці

2550141b1d71c7a6ff2576c293576081 Як зберігати кріп і заморозити на зиму

Якщо у вас немає часу, то кріп можна висушити за допомогою духовки. Для цього його потрібно дрібно нарізати, покласти тонким шаром на деко, поставити в розігріту духовку, щоб її температура не перевищувала 50 градусів. В той момент, коли відбувається сушка, зелень потрібно постійно перемішувати, щоб вона не підгоріла. Коли кріп висох, його треба перекласти в контейнер для зберігання.

Як зберігати сушений кріп

97ef5c9504387c91e07d545386a7094c Як зберігати кріп і заморозити на зиму

Сушені рослини потрібно зберігати в сухому і чистому герметичній тарі в сухому і темному місці. Так він не буде втрачати свій аромат і просякати сторонніми запахами. Темне місце потрібно для збереження кольору.

Зберігати сушений кріп можна протягом 2 років, після закінчення цього часу він втратить свої корисні властивості.

Як використовувати?

Сушений кріп відмінно поєднується з овочами, рибою, м’ясом, сиром, яйцями та іншими продуктами. Ця приправа підходить для перших і других страв, також її можна додавати в салати.

Як правильно заморозити кріп

Чи можна заморожувати кріп на зиму в морозилці

Морозити зелень можна кількома способами: цілком, в нарізці або крижаними кубиками. Від знаходження в морозильній камері в будь-якому вигляді кріп не втрачає своїх корисних властивостей і аромату. У такому вигляді він може зберігатися протягом 1 року, потім можна приступати до наступної партії заморозки.

Тара для зберігання замороженої зелені

Зелень для заморозки можна поміщати в контейнери, в харчову плівку, в спеціальні пакети і у формочки для льоду. Всі ці способи мають величезний плюс — зелень зберігає на всю зиму свої корисні властивості.

ВАЖЛИВО! Не можна піддавати кріп повторному заморожуванню, від цього він втратить всю користь.

Заморожування цілими гілочками

81365cb64e46cb744b0b75b48613137c Як зберігати кріп і заморозити на зиму

Для такого способу заморожування потрібно відібрати свіжі міцні стебла, замочити їх на кілька хвилин у холодній воді, потім промити під проточною водою, висушити, порційно розкласти по пакетах, закрити, щоб виключити попадання повітря і покласти в морозильну камеру.

Як заморозити кріп порційно

Щоб заморожена зелень не вийшла у вигляді величезного крижаного кома, по-перше, гілки необхідно добре просушити перед заморожуванням, щоб на них не залишалося крапель води, а по-друге її не потрібно утрамбовувати в пакет, нехай там краще залишиться трохи місця, тоді її можна буде зручно діставати і застосовувати в їжу. Заморожувати кріп краще невеликими порціями, щоб вистачало на один раз, так як повторне заморожування зелені неприпустима.

Заморожування зелені в пакетах

Такий спосіб є одним з найпростіших, так як не вимагає багатьох зусиль. Для нього потрібно ретельно відібрати зелень, промити під проточною водою, висушити, подрібнити ножем, викласти в пакет для заморозки, видалити зайве повітря, запечатати пакет і помістити в морозилку.

В харчовій плівці

77e5eafba78af263ce299082c3224106 Як зберігати кріп і заморозити на зиму

В такій упаковці зелень займає мало місця, тому цей вид заморозки дуже популярний. Для її приготування потрібно також, як і в інших випадках підготувати зелень. Потім нарізати, викласти її на харчову плівку, згорнути ковбаскою, видалити зайве повітря і прибрати в морозилку.

У формочках для льоду

726c2b3cfa2620070a43858a53aea5f6 Як зберігати кріп і заморозити на зиму

Цей спосіб хороший тим, що кріп після миття не потрібно сушити, його досить дрібно нарізати, викласти в миску, залити постигла кип’яченою або фільтрованої водою, перемішати, розкласти по формочках разом з водою. Покласти в морозилку. Після заморозки можна відокремити від форм і скласти в пакет, де і зберігати до використання.

Як морозити у фользі

2e95db70a438b9765f2c0e2789c78bbc Як зберігати кріп і заморозити на зиму

Цей спосіб аналогічний зберігання в харчовій плівці — зелень вимити, висушити, викласти на фольгу, згорнути, прибрати зайве повітря і помістити в морозилку.

Як заморозити кріп на зиму з сіллю в контейнерібанку

Кріп ретельно промити під проточною водою, висушити, нарізати, перекласти в чисті сухі контейнери, додати в них трохи солі, прибрати сік, який вийшов з-за її додавання, щільно закрити кришкою і помістити в морозильну камеру.

Скільки можна зберігати зелень в морозилці

Терміни зберігання кропу в замороженому вигляді залежать від способу заморожування. Якщо зелень заморожена гілочками, вона буде зберігатися до 12 місяців, протягом цього ж часу зберігаються корисні властивості зелені, замороженої в крижаних кубиках. Після того як ви дістали зелень з морозилки, її потрібно відразу ж використовувати. При повторному заморожуванню кріп втрачає свої корисні властивості. Якщо зелень зберігається в контейнерах, то вони повинні бути щільно закриті, якщо в пакетах, то краще їх зберігати порційно.

Як правильно розморозити кріп

Якщо ви заморожували зелень гілочками, то різати його треба, поки він не відтанув, інакше це не вийде зробити. Якщо кріп був заморожений у кризі, то його потрібно в цьому ж вигляді кидати в гарячі страви в кінці варіння.

Зелень можна зберігати досить тривалий час, але для цього необхідно вибрати правильний спосіб. Також не варто забувати про підготовку зелені до тривалого зберігання. Якщо ви вчасно зробите необхідні запаси, то протягом всієї зими зможете балувати себе корисною смачною зеленню.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками