Як зберігати м’ясо без холодильника

Зміст
 1. Як зберегти м’ясо на короткий термін
 2. Лід
 3. Термопакет
 4. Жир
 5. Обварювання
 6. Хрін і кропива
 7. Оцет
 8. Молоко
 9. Мед
 10. Щавель
 11. Лимон і капуста
 12. Кропива і черемха
 13. Обпалення
 14. Як зберегти м’ясо на тривалий термін
 15. Саліцилова кислота
 16. Сіль
 17. Сушка
 18. Консервація
 19. В’ялення
 20. «Гаряча» консервація
 21. Холодна консервація
 22. Хамон
 23. Зберігання в крижаному погребі
 24. Як зберегти м’ясо в поході
 25. Як зберегти м’ясо без холодильника в дорозі, в поїзді
 26. Як правильно зберігати копчене м’ясо без холодильника
 27. Як зберегти м’ясо в лісі на полюванні
 28. Терміни зберігання м’яса без холодильника
 29. Скільки може зберігатися свіже м’ясо без холодильника
 30. Скільки зберігається охолоджене м’ясо без холодильника
 31. Скільки зберігається м’ясо у вакуумній упаковці без холодильника
 32. Скільки зберігається варене м’ясо без холодильника
 33. Скільки зберігається в’ялене м’ясо без холодильника
 34. Скільки зберігається смажене м’ясо без холодильника
 35. Скільки зберігається запечене м’ясо без холодильника
 36. Скільки зберігається копчене м’ясо без холодильника
 37. Скільки зберігається тушковане м’ясо без холодильника
 38. Скільки зберігаються пиріжки з м’ясом без холодильника

Існує велика кількість варіантів зберігання м’яса, але не варто забувати, що всі вони мають свої терміни зберігання. Розглянемо способи варіанти зберігання м’яса без холодильника — у разі, якщо він зламався, в поїздці або на природі.

Як зберегти м’ясо на короткий термін

Якщо відключили електрику в будинку, поламався холодильник або чекає тривала поїздка, то без певних умов м’ясо може пропасти. Розглянемо способи вирішення цієї проблеми.

Лід

bb03df44ade62eef3635adb23901c3dc Як зберігати мясо без холодильника

За допомогою льоду м’ясо може зберегтися до 3-х діб, однак все залежатиме від умов. У чисту тару насипте шматочки льоду і додайте м’ясо. Заморожена рідина повинна повністю його огорнути. Потім щільно закрийте тару і обмотайте тканиною. Вона ускладнить швидке відтавання льоду і збільшить термін зберігання. По можливості повторюйте процедуру кожні 3-4 години. Тільки так продукт може зберегтися максимальний термін.

Рекомендується заздалегідь заготовити лід в морозильній камері, оскільки він стане в нагоді для зберігання будь-яких продуктів.

Термопакет

657f5e77a9969d5e3c32265c732b93a7 Як зберігати мясо без холодильника

Термопакет здатний підтримувати низьку температуру до 15 годин, а ось термосумка збільшує термін практично в два рази. Максимальний ефект буде досягнутий, якщо м’ясо в замороженому вигляді.

Жир

b39eef4c0b8a5f51c1d19e7d33c21a95 Як зберігати мясо без холодильника

Цілісний шматок м’яса обмажте свинячим або баранячим жиром. Він утворює плівку, яка блокує проникнення бактерій. Загорніть м’ясо в папір чи тканину і поставте в темне прохолодне місце. Період збереження м’яса таким методом досягає 96 годин.

Обварювання

4aa4a7c4df0d9bbe719ef62dc9062d8a Як зберігати мясо без холодильника

Розріжте м’ясо на невеликі шматочки і покладіть в каструлю. Залийте водою, додайте 5-6 столових ложок харчової солі і доведіть до кипіння. Варіть 3-4 хвилини і вимкніть плиту. Після того як вона охолоне, помістіть його в тару, щільно закрийте і поставте в темне прохолодне місце. Максимальний термін зберігання не більше 48 годин.

Хрін і кропива

На природі можна скористатися листям хрону або кропиви. Змастіть шматочки м’яса сіллю і обмотайте зеленню. Якщо ви плануєте довгу поїздку, то в якості маринаду не варто вживати майонез або аналогічний соус, краще скористайтеся сіллю і оцтом.

Оцет

09dcf718009c66633a56e6d09444ff04 Як зберігати мясо без холодильника

Цілісний шматок м’яса промийте чистою водою і дайте стекти. Потім змочіть в 9% оцті. Обмотайте бавовняною тканиною і помістіть в тару із щільно закритою кришкою. Зберігайте в прохолодному темному місці.

Кожні 7-8 годин повторюйте процедуру, попередньо виливаючи зібралася рідина в ємності. Вона прискорює процес зникнення м’яса.

Молоко

b1a73f5100611ddfad1e3e80fe45f12f Як зберігати мясо без холодильника

Попередньо промийте м’ясо водою і покладіть в ємність. Залийте все холодним молоком, щільно закрийте кришку і поставте в темне прохолодне місце. Максимальний термін зберігання не перевищує 48 годин.

Мед

Візьміть чистий або розмішаний з водою мед і обробіть ним м’ясо. Потім покладіть його в непрозору посуд і щільно закрийте кришкою. Зберігайте в прохолодному, закритому від сонячних променів місці.

Щавель

Свіже листя щавлю вимийте від бруду і видаліть пошкоджені листя. Промийте м’ясо і дайте стекти. Потім оберніть його зеленню і закріпіть ниткою. Кожні 6-7 годин міняйте листя на свіжі. При дотриманні умов продукт буде зберігатися близько 48 годин.

Лимон і капуста

Цей спосіб більш актуальне для яловичини і кролятини. Кухонним молоточком відбийте свіже листя капусти і обмотайте ними м’ясо. Потім поріжте лимон часточками і прикладіть наступним шаром. Чим більше капусти і лимона ви прикладете, тим довше збережеться продукт.

Кропива і черемха

Зберегти корисні властивості на природі вам допоможе черемха або кропива. Обробіть м’ясо соляним розчином і обмотайте листям рослин. Вони володіють антибактеріальним ефектом і можуть зберегти продукт до двох діб, але не забувайте замінювати листя.

Обпалення

3574876c1c6cec12076bca81d61983c3 Як зберігати мясо без холодильника

Процедура нагадує смаження шашлику, однак без застосування маринаду. Розділіть м’ясо на шматки 100-150 г і помістіть на шампур. Поставте на жар і постійно проворачивайте, поки не з’явиться скориночка. Потім зніміть і дайте охолонути. Помістіть його в непрозору тару і щільно закрийте. В залежності від температури повітря і місця зберігання, м’ясо таким способом не зіпсується до 48 годин.

Як зберегти м’ясо на тривалий термін

Є способи, за допомогою яких ви зможете зберегти м’ясо без холодильника на тривалий термін, однак доведеться застосовувати складну обробку, яка також буде впливати на смак продукту.

Саліцилова кислота

Підготуйте м’ясо, відокремивши його від кістки. Потім промийте і дайте стекти. Зробіть розчин у пропорціях: 1 ч. ложка саліцилової кислоти на 0.5 л води. Візьміть шматок тканини, який за розмірами повинен відповідати м’яса, і просочіть її у готовому розчині. Потім оберніть м’ясо і покладіть в емальований посуд із хорошу герметичністю. Якщо зберігати продукт в темному прохолодному місці, тоді термін його свіжості може досягти двох тижнів.

Сіль

beb0da0c7fc3dbef81d52a8f7586d03e Як зберігати мясо без холодильника

За допомогою цього компонента м’ясо можна зберегти до 80 днів. При цьому ви можете вибрати один з декількох варіантів:

 1. Соляний розчин. Налийте в ємність 0,5 л води і додайте 10 ст. л. солі. Розріжте м’ясо на шматки по 300-400 г і покладіть в ємність з рідиною на добу. Засолене філе помістіть в скляні банки і залийте тією ж сумішшю. Щільно закрийте кришкою і поставте на зберігання в темне місце.
 2. В сухому вигляді. Розділіть м’ясо на плоскі шматки і вимочити його в солі. Розкладіть одним шаром і повторіть процедуру, засинаючи всіх сторін. Якщо філе буде надалі використовуватися для приготування гуляшу, супу або підливи, можна додати приправу.

Засолене м’ясо збереже свої властивості до трьох місяців. Перед використанням, філе потрібно промити і покласти в ємність з чистою водою на 2-3 години. Чим частіше ви будете міняти рідину, тим більше вийде солі.

Сушка

b14e5bdba2d261ac94b2fdf79c3da52f Як зберігати мясо без холодильника

Існує чимало варіантів сушіння м’яса:

 1. Духовка. Розріжте м’ясо на стейки і розкладіть на деку так, щоб вони не торкалися один одного. Помістіть в духовку і виставте мінімальну температуру. Сушиться м’ясо приблизно 8-10 годин, при цьому дверцята духовки завжди повинні бути відкрита.
 2. Багаття. У природних умовах ефективним інструментом сушіння м’яса буде багаття. Розтопіть багато дров і залиште прогорати до спека. Потім розвісьте шматочки м’яса над багаттям так, щоб вони не смажилися. Також рекомендується зробити невеликий курінь із зелених гілок у вигляді даху. Процес сушіння трудомісткий, оскільки вам доведеться підтримувати однакову температуру спека 7-8 годин.
 3. Сонце. Поріжте філе на тонкі шматочки і розвісьте на сонці. Тут головне запобігти доступ комах, інакше м’ясо швидко пропаде. Рекомендується використовувати каркас і москітну сітку.

Як альтернативний варіант, можна засушити фарш. Прокрутіть філе на м’ясорубку, посоліть, і розкладіть тонким шаром на блюдце або деку. Після того як верхній шар покриється кіркою, переверніть фарш, щоб сушка всієї маси проходила рівномірно.

Консервація

5f94f2d6a42a8701f93e091d3350eb2a Як зберігати мясо без холодильника

Цей вид вважається найбільш ефективним, оскільки м’ясо зберігається до трьох років. У замкнутому просторі філе насичується своїми випарами, при цьому захищене від паразитів.

В’ялення

b95e345d00457abddd63946f40c561c0 Як зберігати мясо без холодильника

Перед тим як почати в’ялити м’ясо, відокремте його від жиру і порізати тонкими шматочками. Потім розвісьте на нитці та розмістіть під сонячними променями. Остерігайтеся взаємодії з комахами, використовуйте сітку чи марлю. Філе також можна завялить в квартирі, головне, щоб було провітрюване місце.

В’ялиться м’ясо від 4 до 14 днів, в залежності від типу тварини. Перед тим як розвісити шматки, ви можете їх заздалегідь приправити за смаком.

«Гаряча» консервація

М’ясо розріжте на дрібні шматочки і помістіть в ємність з водою. Додайте сіль, спеції і варіть до тих пір, поки воно не почне розпадатися на дрібні волокна. Скляні банки обдайте окропом і помістіть в них зварене м’ясо, злегка трамбуючи. Додайте бульйон, загорніть і накрийте ковдрою, щоб не було різкого пониження температури.

Холодна консервація

Сире м’ясо поріжте на невеликі шматочки і складіть в банку, попередньо посипаючи сіллю. Загорніть ємність і стерилізують не менше 1 години.

Хамон

313fa7ff5806c25bf67157649f30c8a9 Як зберігати мясо без холодильника

Щоб приготувати іспанське блюдо, вам знадобиться набратися терпіння, оскільки процес досить довгий і трудомісткий. Якщо слідувати традиціям, то вам знадобиться свинячий окіст, проте можна використовувати будь-яке м’ясо, головне дотримуватися відповідних правил. Засипте окіст зернистою сіллю і залиште насичуватися 20-24 години при температурі від 0 до -5 градусів, підійде основна камера холодильника. Після проходження встановленого часу дістаньте м’ясо і ретельно промийте чистою водою. Потім підвісьте його і залишити стікати на 48 годин.

Поверніть окіст в холодильник на 30-40 днів, потім підвісьте у вертикальному положенні для сушіння. Цей період найбільш складний, оскільки знадобиться кімната, де ви зможете регулювати температуру. Протягом 90 днів, раз у тиждень вам потрібно буде підвищувати температуру на 1 градус.

У заключному процесі підвісьте окіст в підвалі з температурою 8-12 градусів і витримуйте не менше 1 року. Максимальний термін зберігання досягає 3 років, однак з’являються ризик псування. Готове м’ясо нарізуйте тонкими шарами.

Зберігання в крижаному погребі

Цей спосіб зародився в далекому минулому, коли холодильників ще не було. В зимову або весняну пору люди ходили на озера або річки і довбали лід. Потім великі брили дроблять на дрібні частини і застеляли ними полпогреба.

М’ясо в будь-якому вигляді лягав зверху або між замерзлих шматків льоду. При цьому всі отвори для подачі повітря перекривалися, якщо тільки це не зимова пора. Так м’ясо можна було зберегти до літа, оскільки температура повітря практично не підвищувалася, відповідно лід танув повільно.

Як зберегти м’ясо в поході

У теплому кліматі м’ясо швидко псується, тому якщо ви взяли його в похід, то застосуйте наступні рекомендації:

 1. Якщо поруч з вашим притулком знаходиться озеро або річка, тоді їх можна використовувати в якості холодильника. Візьміть кілька целофанових пакетів і помістіть в них м’ясо. Попередньо перевірте їх на дірки, оскільки потрапила вода швидко вбереться в м’ясо. Потім міцно зав’яжіть пакети і опустіть у воду. Для кріплення використовуйте будь кіл або штир з дерева. Після того як ви дістанете м’ясо з води, його треба відразу використовувати, оскільки воно швидко пропаде.
 2. Як би не було жарко, але земля завжди прохолодна і сира. Викопайте яму будь-якими підручними предметами, але глибина не повинна бути менше 20 див. В якості тари використовувати поліетиленові пакети або банки. Покладіть продукт в яму і закопайте.
 3. Знайдіть листя кропиви або черемхи, обмотайте ними м’ясо і накиньте мокрий рушник. Це дозволить зберегти його до 6-8 годин.

Найкраще на природі засушити або засолити м’ясо, оскільки воно впевнено протримається мінімум добу, при цьому не вбере сторонніх запахів. Закопування в землю або зберігання у воді дозволить зберегти його тільки на 3-4 години, при цьому може змінитися аромат.

Як зберегти м’ясо без холодильника в дорозі, в поїзді

518ed2f4c7e7bee45393b9baa11a9bc7 Як зберігати мясо без холодильника

Єдиний дієвий спосіб в дорозі – це використання соляного або оцтового розчину. Знадобиться контейнер з хорошою герметизацією. Помістіть в розсіл м’ясо перед дорогою, і воно збережеться на 48 годин. Бажано кожні 4 години міняти рідину. Якщо шлях не тривалий, актуальніше буде використовувати термопакет. Він збереже м’ясо на 3-4 години.

Як правильно зберігати копчене м’ясо без холодильника

Коптили м’ясо і в Стародавній Русі, однак тоді холодильників не було. Ці методи і збереглися донині. Візьміть бавовняну тканину і просочіть соляним розчином. Оберніть нею м’ясо і зав’язати нитками. Для зберігання використовуйте підвал або на горище. В холодному середовищі, рівно як і провітрюваному місці, продукт буде зберігати свої якості довгий час. В якості альтернативи нарвете листя кропиви або черемхи.

Як зберегти м’ясо в лісі на полюванні

bbcaa826003df384e355b3da0e6a554a Як зберігати мясо без холодильника

Професійні мисливці частіше використовують засолювання, сушіння або копчення, однак для цього потрібно володіти відповідними навичками і мати при собі необхідні компоненти. Але також є більш прості, але менш ефективні способи. Вбита дичину невеликих розмірів вішається на пояс. Взаємодія з вітром збільшує термін збереження. Будь-яку дичину рекомендується відразу випатрати і нафарширувати листям черемхи або кропиви. Вони не будуть перегороджувати надходження повітря і захистять м’ясо від комах.

Тушки великих тварин потрібно відразу випатрати і знекровити, інакше м’ясо зіпсується в найближчі 5-7 годин. Оптимальний варіант – це порізати на шматки і розвісити. Створити каркас з гілок і обтягнути сіткою або марлею, щоб туди не могли проникнути комахи. М’ясо в такому вигляді може зберегтися до трьох днів, оскільки захищене від паразитів і регулярно провітрюється.

Терміни зберігання м’яса без холодильника

f23934940d9199561e3343a474ee380c Як зберігати мясо без холодильника

Терміни зберігання будуть залежати від маси критеріїв. Це не тільки вид використання, але і вік м’яса. Перед тим як заготовлювати м’ясо, встановіть для себе бажані терміни зберігання, щоб використовувати відповідний варіант.

Скільки може зберігатися свіже м’ясо без холодильника

Якщо продукт попередньо не обробити, то вже через 4-5 годин воно почне гаснути. Якщо ви не бажаєте заготовляти філе, тоді рекомендується його використовувати відразу після покупки.

Скільки зберігається охолоджене м’ясо без холодильника

У магазинах зазвичай продукт продається в охолодженому вигляді. Термін його зберігання буде залежати від температурних умов, в яких воно перебуває. При 18-23 градусів термін зберігання складе 6-7 годин, якщо розмістити продукт у прохолодне провітрюване місце, то він не буде втрачати свіжість більше 12 годин.

Скільки зберігається м’ясо у вакуумній упаковці без холодильника

4847e012990896fdbc1cc94dbbce342c Як зберігати мясо без холодильника

Вакуумна упаковка вважається найкращою тарою для продажу в магазинах, причиною тому:

 • уповільнення окислення за рахунок відсутності кисню;
 • збереження аромату за рахунок знаходження у власному жиру;
 • захист від мікроорганізмів і комах;
 • відсутність обвітрювання.

Мінус вакуумної упаковки полягає в тому, що на вигляд колір м’яса стає тьмяним, як ніби старим. Нетоварний вигляд відлякує покупців, тому частіше у вакуумній тарі можна побачити копчену ковбасу або шинку. Терміни зберігання при певній температурі зазвичай вказують на упаковці. Поза холодильника м’ясо у вакуумній упаковці буде свіжим не більше 12 годин.

Скільки зберігається варене м’ясо без холодильника

При кімнатній температурі варене м’ясо може зберегтися до 3-х діб, проте зміниться запах. При цьому в такому вигляді, злегка зникле м’ясо практично не буде відрізнятися від свіжого, тому не рекомендується зберігати його без холодильника понад 24 години.

Скільки зберігається в’ялене м’ясо без холодильника

Термін зберігання залежить від виду тварини і частини тіла, оскільки в різних ділянках відсоток жирності відрізняється. Якщо попередньо його обробити, то термін зберігання досягне декількох років, проте філе стане дуже твердим.

Скільки зберігається смажене м’ясо без холодильника

Період збереження корисних речовин смаженого м’яса залежить від місця і температури. В домашніх умовах, не вдаючись до методів збільшення термінів зберігання, продукт протримається не більше 48 годин, але його смак зміниться. У темному прохолодному місці терміни збільшуються до 72 годин, однак рекомендується вживати продукт в найближчі 4 години.

Скільки зберігається запечене м’ясо без холодильника

Терміни запеченого м’яса аналогічні смаженого, однак при додаванні спецій, за короткий термін смак практично не зміниться. Перед тим, як відправити запечене філе на зберігання, рекомендується обмотати його у фольгу.

Скільки зберігається копчене м’ясо без холодильника

Якщо м’ясо коптилося гарячим методом, тоді термін зберігання при кімнатній температурі складе 24 години. В прохолодному провітрюваному місці час збільшиться до 36 годин. Продукція холодного копчення може протриматися до трьох діб.

Скільки зберігається тушковане м’ясо без холодильника

Термін зберігання тушкованого м’яса без холодильника аналогічний вареної або копченому і становить 48 годин, але тільки в прохолодному провітрюваному місці.

Скільки зберігаються пиріжки з м’ясом без холодильника

З моменту смаження або запікання пиріжки з м’ясом зберігають свій смак і не пропадають до трьох діб. Актуально заморожувати сирі борошняні вироби і смажити їх для швидкого вживання.

Якщо знати всі нюанси по обробці і зберіганню м’яса, тоді без побоювань можна використовувати продукт в будь-яких умовах, будь це туристичний похід або відпочинок на дачі. Важливо запам’ятати, який термін зберігання у кожного виду продукту, в іншому випадку їм можна отруїтися.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками