Як зберігати парфуми і туалетну воду вдома

Багато жінок не уявляють життя без парфуму. Дійсно ідеальний образ без приємного аромату створити непросто. Мало хто знає, що такий косметичний продукт потрібно правильно зберігати. Скільки може простояти туалетна вода та як зберегти її стійкість і аромат, буде описано в статті.

Як правильно відкрити парфуми

Відразу після покупки нового аромату дуже не терпиться нанести його на шкіру. Однак, так робити не варто. Щоб зберегти якість парфуму дотримуйтеся декількох рекомендації по розкриттю нового флакона:

 • принісши додому, поставте покупку в темне місце на кілька годин, дайте відновитися молекулярній структурі туалетної води;
 • після розкриття флакона з пульверизатором, покропите кілька разів у бік і тільки потім наносите на шкіру.

Якщо ви прислухаєтеся нехитрим правилам, аромат не розчарує вас і залишиться таким же, як і при покупці в магазині.

d2d957eb0ba58efd113d5376d820407f Як зберігати парфуми і туалетну воду вдома

Чому духи псуються?

Іноді трапляється, що у парфумерної води закінчується термін придатності. Рідше парфум псується від зовнішнього шкідливого впливу задовго до закінчення зазначеної дати. До складу парфумів входить велику різноманітність хімічних елементів, деякі з яких легко піддаються впливу зовнішніх факторів, таких як: температурний або світловий режим, вологість повітря, герметичність упаковки. Щоб не виявити зіпсований аромат на туалетному столику, дотримуйтеся простих правил зберігання косметичного продукту.

Скільки зберігаються духи, туалетна та парфумована вода

На термін придатності духів передусім впливають входять до складу компоненти. Якщо парфум зроблений на основі натуральних масел – зберігати його можна не так довго, як аналог на спиртовій основі. У середньому виробник вказує рекомендований час зберігання від 3-х до 5-ти років. Завжди звертайте увагу на дату виготовлення і термін придатності продукту. Це стосується тільки закупорених флаконів. Розкриту туалетну воду пропонується зберігати не більше 18 місяців.

Дотримуючись прості рекомендації, ви залишитеся задоволені своїм ароматом і будете користуватися ним довго, поки він не закінчиться.

Правило 1: обмежте попадання світла

Вхідні до складу парфумів хімічні елементи під дією зовнішніх факторів вступають у реакції, дія яких здатне змінити запах і консистенцію духів. Сонячний або штучне світло прискорює хімічні реакції, що скорочує час зберігання туалетної води в рази.

Правило 2: створіть потрібну температуру

Не зберігайте парфуми при дуже високих температурах. Якщо температура в місці, де стоїть парфум вище +25 градусів, вони можуть задихнутися, а консистенція стати в’язкою і липкою. Ідеальні умови – темне місце з температурою від +16 до +22 градусів.

860bb1c871b0bd77e88b324398681c4f Як зберігати парфуми і туалетну воду вдома

Правило 3: завжди закривайте флакон

Попадання в парфумерну воду найсильнішого в природі окислювача – кисень, згубно позначається на якості парфумів з-за неминучого окислення входять до складу речовин. Ніколи не залишайте парфум відкритим і щільно закривайте кришку. Особливо це стосується туалетної води, флакон якої не обладнаний пульверизатором.

b8f989ccd50cad2223e2df5558aa2744 Як зберігати парфуми і туалетну воду вдома

Правило 4: забезпечте необхідну вологість

Рівень вологості також впливає на збереження парфуму. Не тримайте духи в кімнатах з підвищеною вологістю, наприклад, у ванній. Однак, і не залишайте туалетну воду поблизу опалювальних приладів. З-за занадто сухого повітря парфуми почнуть випаровуватися і псуватися.

Правило 5: не викидайте зіпсовані парфуми

Майте на увазі, що на коробці вказується мінімальний період зберігання, який можна продовжити. Ви можете зберегти якість парфуму на більш тривалий час, якщо:

 • впевнені в якості аромату;
 • використовуєте його рідко;
 • дотримуєте температурний і світловий режим;
 • підтримуєте вологість в місці зберігання;
 • не залишаєте флакон відкритим.

Якщо все-таки аромат зіпсувався, але не викликає у вас або інших алергічних шкірних реакцій, його можна додати в косметичний крем для тіла, гель для душу.

Правило 6: не допускайте поширених помилок використання парфуму

Не наносьте духи без пульверизатора руками. Частинки епідермісу і шкірного жиру потрапляють в туалетну воду і запускають деякі хімічні реакції. Просто капає духами на палець і потім нанести на тіло.

Якщо у вас не знаходиться закритого місця, а тільки відкрита полиця, зберігайте парфуми прямо в коробці. Це убезпечить їх від прямих променів світла.

Де не можна тримати флакони з духами?

Як вже говорилося вище, на духи впливають різноманітні зовнішні фактори, такі як прямі промені світла, висока або низька температура, підвищена або знижена вологість. Тому не тримайте аромат на відкритому просторі. Витончений флакон красиво виглядає на туалетному столику, але все ж краще поставте його в шафку, скриньку чи ящик комода. Якщо ви вирішили зберігати парфуми в коробці, не тримаєте їх в спеки або холоду. Картон хоч і захищає від світла, але від дуже високих температур і сильно вологого впливу вберегти парфуми не зможе.

5099875033523c039f6817495264930c Як зберігати парфуми і туалетну воду вдома

Чи можна зберігати парфуми в холодильнику?

Існує думка, що парфумерну воду потрібно зберігати в холодильнику. Насправді це не так. Духи – косметичний продукт, оптимальна температура зберігання якого дорівнює +15 градусів. Всім відомо, що в холодильній камері вона значно нижче, а це означає, що, потрапивши в холодильник парфум піддасться впливу більш низьких температур.

cb81561674bff3d37d4c71f2d7e3172b Як зберігати парфуми і туалетну воду вдомаУ холодильнику парфуми і туалетну воду краще не зберігати.

В ідеалі туалетну воду зберігають у темному місці, яким сучасний холодильник не є, так як обладнаний яскравою лампою, включається при відкритті дверцят. Плюс постійно виймаючи аромат з холодильної камери для використання, ви ризикуєте створити для нього несприятливі умови у вигляді різких перепадів температур.

Ще один недолік зберігання духів таким способом – змішання ароматів. Запах їжі навряд чи просочиться через закритий флакон, а от продукти можуть пропахнуть різким ароматом. Тому перш ніж визначити туалетну воду в холодильник задумайтеся, як це вплине на збереження парфуму і якість продуктів харчування.

Як дізнатися рік випуску парфуму

Щоб правильно підрахувати термін зберігання духів, треба знати їх дату виробництва. Іноді виробник не вказує рік випуску на упаковці. Однак, практично на кожній коробці або пляшці, вибивається номер партії, за яким ви зможете вирахувати дату виготовлення.

Введіть у пошуковий рядок в інтернеті фразу «розшифровка дати виготовлення та визначення терміну придатності косметики» та перейдіть по посиланню. Ви побачите сторінку, де потрібно буде ввести марку косметичного продукту і код партії, зазначений на упаковці. Після введення необхідних даних перед вами відкриється необхідна інформація: дата виробництва, термін придатності, період прострочення (якщо є).

207624145027df3499f6718508bb0111 Як зберігати парфуми і туалетну воду вдома

Ознаки зіпсованих духів

Зіпсований парфум здатний доставити чимало клопоту. У деяких жінок спостерігаються алергічні реакції, набряки або свербіж. Парфумерна вода зіпсувалася, якщо ви побачили, що духи:

 • потемніли;
 • стали залишати сліди на одязі;
 • вивітрюються швидше, ніж раніше;
 • залишають наліт на розпилювачі.

Якщо у аромату з’явилася які-небудь ознаки псування, а у вас шкірні реакції, припиніть використання парфумів негайно.

Як правильно зберігати закриті флакони?

Рекомендації щодо зберігання закритих духів не відрізняються від норм зберігання відкритих. Їх також небажано піддавати попаданню прямих променів світла, тримати в дуже жарких або навпаки холодних місцях, а також у зонах підвищеної вологості.

За потреби ви можете продовжити термін зберігання закритого флакона, вказаний виробником. Залиште парфум в коробці, обмотавши її плівкою або поліетиленом, і визначте в комод або ящик шафи. Бажано щоб духи перебували в стоячому положенні. Дотримуючись прості рекомендації, ви продовжите час зберігання туалетної води як мінімум на кілька років.

Як правильно зберігати масляні духи

Рекомендації щодо збереження масляних духів відповідають всім радам по зберіганню аналогів на спиртовій основі. Вони також бояться світла, надто високих або низьких температур, підвищеної вологості. До перерахованих факторів можна додати ще один — рівень вібрації. Не носіть та не возите з собою в автомобілі масляні духи, не струшуйте флакон перед застосуванням і зберігайте на полиці, а не в шухляді. Будь-які зайві рухи парфуму всередині флакона можуть негативно позначитися на його ароматі.

Духами можна користуватися довго, при дотриманні простих норм зберігання. Цей період навіть може перевищити термін придатності, вказаний виробником, якщо не піддавати аромат впливу світла, перепадів температури або вологості. Таким чином можна не тільки зберегти улюблений парфум, але й надати йому вінтажності.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками