Як зробити аплікацію дерева на картоні з пластиліну разом з дитиною

kak sdelat applikaciyu dereva na kartone iz plastilina vmeste s rebenkom465 Як зробити аплікацію дерева на картоні з пластиліну разом з дитиноюЛіплення дітьми з пластиліну є творчою роботою, в якій кожен малюк, навіть якщо йому зовсім мало років, виражає своє уявлення про світ оригінальним способом. Навчання основам пластилінового образотворчого мистецтва знайомить дитину з новим видом художньої творчості, виховує терпіння і посидючість, розвиває старанність і увагу.

Вплив яскравих аплікацій з пластиліну для дітей на розвиток творчості

kak sdelat applikaciyu dereva na kartone iz plastilina vmeste s rebenkom466 Як зробити аплікацію дерева на картоні з пластиліну разом з дитиноюМаленькі любителі прикладного творчості навчаться відчувати поняття образу, наприклад, дерева в художній виріб, застосовувати до нього, як до живого природного прояву, певні риси мужності, волі до життя, сили і краси. Щоб відтворити аплікацію з пластиліну, дитина буде подумки визначати розмір об’єкта, наявність відмінних рис, розташування і настрій дерева, і постарається передати його почуття в підробці. Всі ці тонкощі в роботі виховують творчу особистість і направляють потенціал діяльності в потрібне русло.

Працювати з пластиліном діти починають з полуторогодовалого віку, ліплення розвиває рухову активність кисті і пальців, процес створення пластилінової аплікації захоплює маленького художника і викликає непідробний інтерес, розвиває фантазію і уяву. Старші діти роблять аплікації по своєму рівню розвитку і освіти — школярі можуть зробити для уроку біології аплікацію на тему будова клітини, або для уроку географії модель земної кори — в залежності від того, в якому класі вони навчаються, яку тему вони проходять в школі в даний момент і яка саме аплікація обрана для роботи — площинна та об’ємна.

Галерея: аплікація з пластиліну (25 фото)

Різновиди аплікацій з пластилінової маси

Матеріал дозволяє створювати різні по сприйняттю картини та об’єкти:

 • плоскі;
 • об’ємні.

У техніці виготовлення аплікації з пластиліну на картоні зображення виділяють прийоми:

 • повне розмазування для передачі фону;
 • ліплення з джгутів;
 • техніка мозаїки з кульок;
 • об’ємні елементи;
 • комбінування технік.

Роботу виконують на картоні, дисках, одноразових тарілках з пластику або склі. Останній вид творчості припускає, що лицьова сторона панно получается на зворотному боці скла, тому ліплення на прозорому матеріалі іменують зворотного живописом.

Прийом розмазування при створенні картини на картоні

kak sdelat applikaciyu dereva na kartone iz plastilina vmeste s rebenkom467 Як зробити аплікацію дерева на картоні з пластиліну разом з дитиноюДля роботи в такому стилі слід використовувати готовий шаблон або працювати, фантазуючи кожну наступну лінію або деталь. Другий варіант роботи підходить для дітей старшого віку, так як малюки охоче виконують картину за готовим сюжетом. Шаблон для подібного творчості можна намалювати на картоні або перевести за допомогою копірки.

Картон попередньо грунтують розведеним водою з ПВА (1:1) розчином або спеціальними магазинними ґрунтовками для такого виду творчості. Це потрібно зробити для того, щоб жир з пластиліну не вбирався в робочу поверхню, і з’єднання матеріалу з папером було міцним.

Шматок пластиліну дитина розминає руками до отримання м’якої консистенції. Маленьку частину матеріалу кладе на необхідну простір паперу або картону і плавними нажимающими рухами розмазує, заповнюючи область між лініями шаблону. Якщо потрібно заповнити велику ділянку, додає розм’якшений матеріал і продовжує роботу.

Для початку роботи з іншим кольором привчають дитину очищати платівку від попереднього пластиліну, який у м’якому стані розмазується і може приєднатися до нового кольору. Для цього використовують твердий пластиковий ніж. Під час роботи малюк змочує долоньки з поруч стоїть посудини, щоб матеріал не налипав на них. Доречно використовувати серветки для рук під час роботи.

Застосування техніки роботи зі джгутиками

kak sdelat applikaciyu dereva na kartone iz plastilina vmeste s rebenkom468 Як зробити аплікацію дерева на картоні з пластиліну разом з дитиноюТака оригінальна рельєфна поверхня надає виробі виразність і креативність. Дитина вчиться створювати обрану форму із застосуванням більш дрібних роздроблених деталей, наприклад, джгутиків, поступово заповнюючи ними простір між шаблонними лініями.

Для цього м’яку пластичну масу, отриману розминкою, розгортають на дошці у вигляді довгих або середніх джгутів. З довгими формами працюють більш досвідчені і старші діти, а малюкам краще використовувати джгути невеликого розміру, щоб їх зручно було укладати без розриву.

Після укладання на поверхню картону або размазанного пластилінового фону їх трохи притискують для кріплення. Починати навчання краще з простих форм, наприклад, вузьких листя, круглих об’єктів, потім переходити до виробам птахів або представників тваринного світу.

Мозаїчні прийоми ліплення з кульок

kak sdelat applikaciyu dereva na kartone iz plastilina vmeste s rebenkom469 Як зробити аплікацію дерева на картоні з пластиліну разом з дитиноюДля виготовлення кульок дрібні шматочки пластиліну скачують у круглу форму розміром у діаметрі близько 0,5 див. Цей спосіб легше для ребячьего творчості, так як не слід підбирати та укладати джгути, а тільки придавливанием ставити в потрібне місце невеликі кульки.

Увагу дитини акцентують на підборі кольору, створення тональності, на те, що кожен рельєф компонують деталі одного відтінку. Ця техніка виконується тільки за розробленим шаблоном, ділянки якого заповнюються круглими доусочками по типу мозаїки.

Робота з об’ємними деталями картини

kak sdelat applikaciyu dereva na kartone iz plastilina vmeste s rebenkom470 Як зробити аплікацію дерева на картоні з пластиліну разом з дитиноюДосить поширений прийом, при якому з пластичної маси створюють готові елементи, наприклад, деревний стовбур, листя з гілками, крила метелики, квіти в зібраному суцвітті. Потім готові деталі сюжету притискають до готового пластилиновому фону в потрібних місцях.

Якщо у дитини є певні навички у роботі з пластиліном, то йому пропонується виконати панно без промальовування шаблонних ліній, прості сюжети можна зробити дуже легко, при цьому малюк проявляє творчість, розташувавши стовбури дерев у довільному, обраний ним самим, гаразд, це ж стосується і крони дерев з окремими листками.

Поєднання технік в одній стрічці

kak sdelat applikaciyu dereva na kartone iz plastilina vmeste s rebenkom471 Як зробити аплікацію дерева на картоні з пластиліну разом з дитиноюПрийом розмазування застосовується для формування фону, далеких листя з пластиліну, а ближні деталі і об’єкти намагаються виконати об’ємними техніками, застосовуючи джгути, горошок або інші прийоми. З-за такого об’єднання технік картина з пластиліну на картоні набуває глибину і тривимірне сприйняття. Можна використовувати вкраплення з намистин, круп, страз, макаронних виробів різних форм, якщо це доречно у задумом автора.

Якщо по лініях підготовленого шаблону уложить тонкі джгутики, то ділянка всередині деталі можна заповнити в техніці кульок, доповнивши композицію об’ємними готовими елементами. Якщо говорити про економію, то для техніки розмазування, якій виконуються на площині дуже яскраві аплікації, піде набагато менше пластилінової маси, ніж для ліплення об’ємних листя, квітів і фігурок тварин.

Але мова йде не про обмежене використання, а про красу підготовленого сюжету, тому потрібно дозволити захопленому малюкові застосовувати і комбінувати будь-які техніки, головне, вчасно намагатися направити його творчість в потрібне русло.

Процес виготовлення картини дерева у вигляді плоскої аплікації на картоні

kak sdelat applikaciyu dereva na kartone iz plastilina vmeste s rebenkom472 Як зробити аплікацію дерева на картоні з пластиліну разом з дитиноюКартина виконується в стилі змішаних технік, застосовується прийом розмазування, робота доповнена елементами джгутів, а в довершення кріпляться об’ємні деталі. Для виконання вироби будуть потрібні інструменти і матеріали:

 • підстава картини з картону з нанесеними контурами;
 • дошка для розкочування маси;
 • стек — ніж з твердого пластику;
 • пластилін;
 • вода для миття рук, серветки.

Якщо фон робиться суцільним і однотонним, то рельєфи наносять після розмазування фону, але можна виконати на картині хмари, повітряний простір далеко і землю, тоді кожен елемент розмазують різним кольором.

Після цього по намальованому контуру стовбура дерева викладають вертикальні джгути, формуючи задану форму і поступово переходячи до виготовлення гілок. Листя роблять на робочій дошці об’ємними, з’єднуючи їх по парі трійці. Готові зелені листочки кріплять на різних ділянках гілок, роблячи імпровізовану листя, розташовану хаотично.

Для повноти образу виготовляють об’ємну пташку і поміщають її на гілці, можна їх тонких джгутиків зробити траву і розмістити в нижній частині, перемежовуючи з невеликими квіточками.

Для дитини виготовити таку картину самостійно чи з допомогою дорослого помічника є важливою подією, він буде намагатися проявити творчість і знову намагатися створити своє маленьке, найкрасивіше, відмінне від інших, твір мистецтва.

Інші схеми ліплення

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками