Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетіння

kak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya204 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетінняПлетіння з бісеру є популярною формою рукоділля. Заняття це захоплююча і не вимагає великих матеріальних витрат. Багато дівчат створюють браслети не тільки для себе, але і на продаж.

Бісероплетіння – ремесло копітка, вимагає до себе увагу і посидючість. Але авторські прикраси з бісеру, зроблені своїми руками, завжди будуть помічені оточуючими.

Бісер і принципи плетіння

kak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya205 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетіння

Для початку розберемося, що ж таке бісер? Бісер – маленькі намистинки, злегка сплющені у отвори. Діаметр буває різний, але в основному до 5 мм. Бісер може бути і витягнутої форми, такий матеріал називають стеклярусом. Стеклярус різний по діаметру, зустрічається до 9 мм. Колір, відтінок, поверхню бісеру і стеклярусу різноманітні. Від цих ознак залежить майбутній зовнішній вигляд браслета.

Сплести браслетик з бісеру для дівчаток по схемі з інтернету під маминим керівництвом нескладно і в перший раз, якщо добре підібрана схема і мама може допомогти і підправити роботу. Цікаве хобі може перерости в прибуткове – біжутерія з бісеру, наприклад, джгути і гердани, користуються великим успіхом, їх із задоволенням замовляють у майстринь для себе і в подарунок. І круглий джгут і плоскі гердани зручніше плести на спеціальному верстаті, але, якщо у вас немає можливості ні купити, ні зробити – можна обійтися і без нього. Помилуватися на картинки готових робіт можна в інтернеті. До речі, зверніть увагу, що схеми для плетіння ґерданів дуже схожі на схеми для вишивки хрестиком, де замість одного рахункового хреста – бісеринка.

Вироби з бісеру

kak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya206 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетіння

На вигляд матеріал простий і непомітний, але виготовити з нього можна дивно красиві прикраси. Часто бісер використовують для створення вишивки, панно. Вправні умільці створюють з нього об’ємні іграшки. Дуже витончено виглядають дерева та квіти з бісеру. Але головне напрям в плетінні з намистинок – це створення біжутерії.

Багатьох початківців майстринь хвилює питання, як же плести браслет з бісеру? Практика показує, що плетіння браслета не відрізняється підвищеною складністю. Побачивши хоча б раз браслет виготовлений своїми руками, ви напевно захочете створити такий самий.

Галерея: браслет з бісеру (25 фото)

Корисні поради

kak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya207 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетінняДля початку роботи потрібно вибрати матеріал. Як правило, ніяких обмежень у виборі бісеру немає. Для майбутнього прикраси можна віддати перевагу як дрібного матеріалу, так і великого. Якщо ж сподобався бісер нестандартної форми, то сміливо можна робити плетіння і з нього. Кінцевий вибір тільки за майстринею. Для плетіння браслета використовуються не тільки намистинки, але й стеклярус, рубка. Це декоративні елементи, які являють собою різні палички. Рубка трохи дрібніше.

Досвідчені рукодільниці воліють робити вироби з крупного бісеру. Нерідко вони використовують в прикрасах пайетки і кабошони. Кабошон – напівкоштовний і дорогоцінний камінь, який пройшов спеціальну обробку.

Вибір браслета для виготовлення

Остаточний варіант форми браслета кожен вибирає сам. Більш легкий варіант – це тонка ланцюжок з намистинок в один ряд. А можна створити широкий браслет, який буде складатися з декількох рядів бісеру. У виборі треба відштовхуватися тільки від своїх уподобань. Якщо ви думаєте, що з бісеру можна робити прикраси для жінок — помиляєтеся. Стильний чоловічий браслет теж може бути виконаний у цій техніці з цього матеріалу — головне, підібрати колір і малюнок.

kak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya208 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетіння

Плетіння майбутнього прикраси вибирається також індивідуально. Це може бути легка ажурна або суцільне, з різними прийомами. Головне у виборі плетіння – це складність схеми звивання. Але при завзятості будь-яка складна схема виявиться не такою важкою.

При сплетінні браслети з бісеру бажано не використовувати матеріал однієї колірної гами. Прикраса з орнаментом і візерунком виглядає ефектно на руці. Нанести на браслет певні слова також не буде складно.

Інструменти для роботи

Для виготовлення браслета з бісеру будуть потрібні наступні інструменти:

 1. kak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya209 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетінняГоловний матеріал – бісер. Майстрині з досвідом рекомендують до кожного створюваного виробу купувати новий бісер. У цьому випадку легко підрахувати скільки потрібно матеріалу, якого кольору. Таким чином, кількість бісеру буде стільки, скільки необхідно для роботи. Але для початківців рукодільниць матеріал брати треба все-таки з запасом.
 2. Необхідна для роботи і волосінь. Волосінь набувається з мінімальною товщиною. Деякі схеми пропонують використовувати нитку, яка відрізняється підвищеною міцністю. Але слід враховувати, що з часом нитка може зноситися і порватися. Підсумок – браслет зруйнується. Якщо в роботі використовується нитку, то в цьому випадку ще потрібно тонка і коротка голка.
 3. kak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya210 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетінняЄмність для бісеру. Діставати намистинки з пакетика незручно і довго. Тому заздалегідь треба визначитися з тим, де вони будуть перебувати в процесі роботи. Простий, домашній варіант – звичайна пластикова кришка. В магазинах можна придбати спеціальні контейнери для зберігання бусинок.
 4. Для завершення створення браслета буде потрібно спеціальний замочок. Його без зусиль можна купити в спеціальних магазинах. Але багато умільці виготовляють його самі.
 5. І останній не менш важливий інструмент – ножиці. В процесі роботи постійно доведеться щось відрізати, підрізати і тут на допомогу прийдуть саме вони.

Процес виготовлення прикрас з бісеру довгий, тому має бути досить багато вільного часу. Терпіння і посидючість також дозволяють швидко і якісно виготовити біжутерію.

Браслети з бісеру для початківців

Для того щоб створювати ажурні, різьблені, різнокольорові і об’ємні прикраси, необхідно навчитися виготовляти прості моделі. Створення простих браслетів з бісеру дозволить «набити руку». І лише після цього можна з легкістю приступати до створення більш складних і унікальних виробів.

Браслет «Квіточка»

Зробити цей браслет дуже просто. Візьмемо намистинки двох різних кольорів. Дуже красиво буде виглядати поєднання чорного з білим. З білого бісеру формуються пелюстки, а з чорного — серцевини квітів. Тому білого беремо більше. Етапи плетіння:

 • kak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya211 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетінняна кінці волосіні утворимо вузлик;
 • нанизуємо 4 білі і 1 чорну бусинку;
 • через першу намистинку пропускаємо голку;
 • далі набираємо 2 білі і через четверту пропускаємо волосінь з голкою;
 • тягнемо волосінь, формуючи квіточки.

Ці маніпуляції продовжуємо до кінця. Готовий браслет скріплюємо за допомогою замка або ж просто пов’язуємо кінчики волосіні.

Браслет «Палять»

Цей браслет має форму джгута і при натягуванні буде тягнутися. Але для цього виробу потрібно багато бісеру, так як плетіння буде здійснюватися по колу. Для початку роботи знадобляться тільки однотонні намистини. Приступаємо до виготовлення:

 • kak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya212 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетіннядля закріплення кінчика ліски утворимо вузлик;
 • нанизуємо 7 намистинок;
 • для утворення кільця, нанизуємо голку з ліскою в перший бісер;
 • притримуючи майбутній браслет, нанизуємо одну намистинку на голку, потім слід протягнути в бусинку, яка була третя в ланці;
 • знову беремо бісер. Протягуємо через одну, яка за рахунком була п’ятою і так далі.

Повільно, але вірно завершуємо роботу, пов’язуємо кінці браслета.

Майстер-клас плетіння складних браслетів з бісеру

Освоївши техніку виконання легких виробів, можна приступати до більш складних варіантів бісероплетіння.

Іменний браслет

Це прикраса ідеальний подарунок близькій людині. Знадобиться бісер двох кольорів. Схема цього плетіння називається «Мозаїка», за інструкцією можна зробити прикрасу різної довжини та з різним малюнком. Браслет виходить широким і товстим. Подальші дії виготовлення:

 1. kak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya213 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетінняШирина прикраси – 10 бусинок. На папері малюємо схему. Бісер з ім’ям закрасимо іншим кольором.
 2. Кінчик ліски закріплюємо. Далі, нанизуємо на неї 10 бусинок.
 3. Із десятої бісеринки повертаємося в дев’яту (через верх), таким чином, волосінь направляється вниз.
 4. Кінець волосіні через низ назад протягуємо в останню намистинку. Отримуємо перший ряд.

Далі, за цією схемою продовжуємо плести до кінця. Головне – не забуваємо вплести інші намистини, які були обрані для слова (імені).

Браслет «Мереживний»

Виріб дуже красиве і широке. Браслет прикрашається вплетеними орнаментами у вигляді різнокольорових квіточок і косих ліній. При роботі використовуємо наступну схему:

 1. kak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya214 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетінняНа нитку або волосінь нанизуємо 11 бусинок. Дев’ять рожевого кольору, 2 – червоного.
 2. У п’яту намистину, в отвір вводимо голку, затягуємо петлю.
 3. Далі, набираємо 3 намистинки фіолетового кольору і тепер через першу пропускаємо волосінь.
 4. Формуємо другу ланку. На нитку одягаємо 4 намистинки. Червоні – 3, 1 – фіолетова бісеринка.
 5. Далі, через центральну бусинку у верхньому ряду пропускаємо голку.
 6. Тепер дві червоні і одну фіолетову бісеринки одягаємо на нитку. Нанизуємо в отвір десятої намистини.

За цією схемою продовжуємо збирати браслет до кінця. Вибрані кольори не змінюються.

Браслет «Кришталеві краплини»

Для виготовлення виробу потрібно два види бісеру – дрібний і трохи крупніше (5-8 мм в діаметрі). Дуже красиво виглядає прикраса, якщо дрібний бісер буде однаковий за кольором, а великий різний. Крім вищенаведених інструментів, потрібно капронова нитка. Схема плетіння:

 1. kak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya215 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетінняВізьмемо нитка довжиною 1 метр.
 2. На кінці фіксуємо одну бісеринку. Двічі протягуємо через неї нитку і закріплюємо.
 3. Набираємо 6 бісеринок і 1 намистину (велику). Ще раз протягуємо нитку через 6 бісеринок. У підсумку вони будуть охоплювати велику намистину з одного боку.
 4. Тепер набираємо 3 бісеріни і 1 намистину. Протягуємо нитку через 4, 5, 6 бісеринки.
 5. Далі, тягнемо нитку через бісеріни, які були останніми.

Продовжуємо плетіння інструкції, поки не отримаємо потрібну величину. Кінці браслета фіксуємо за допомогою застібки.

Вибираємо застібку

Гарне оформлення замочка – це половина успіху в створенні браслета. Акуратно закріплена і правильно обрана застібка зробить виріб красивим і завершеним. Розглянемо найпоширеніші замки:

 1. Гвинтовий замок. Красиво виглядає як у маленьких браслетів, так і великих. Практично непомітний на виробі. Закріпити його можна наступним чином – з допомогою бісерного кільця. Для цього набираємо кілька бусинок, потім нанизуємо замок і залишилися намистинки, стуляємо в кільце.
 2. kak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya216 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетінняКарабін. Універсальний і легкий у застосуванні замок. Використовується для з’єднання різних за формою браслетів.
 3. Декоративний замок. Головна відмінність цього замку – привабливий зовнішній вигляд. Замок здатний доповнити браслет своєю декоративною красою.
 4. Магнітна застібка. Компактна, непомітна і лаконічна, дуже зручна застібка. Особливо ефектно виглядає на виробах у вигляді джгута.
 5. Замок-засувка. Красиво виглядає на браслеті, де бісер зібраний вертикально. Замок незамінний для закріплення дуже широких прикрас.
 6. Саморобна застібка. Виготовляється самостійно. На одному кінці вироби закріплюють велику намистину, а на іншому — формують виток потрібного розміру з волосіні з намистинками.

Браслети з бісеру: фотоkak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya217 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетінняkak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya218 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетінняkak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya219 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетінняkak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya220 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетінняkak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya221 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетінняkak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya222 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетінняkak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya223 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетінняkak sdelat braslet iz bisera s pomoshhyu nitok: principy pleteniya, instrumenty i skhemy pleteniya224 Як зробити браслет з бісеру з допомогою ниток: принципи плетіння, інструменти та схеми плетіння

Інші види рукоділля

Новорічний янгол

Квіти

Аплікація з паперу

Орігамі з паперу

Конверт з аркуша А4

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками