Як зробити фігурку сови з гумок своїми руками: майстер – клас

kak sdelat figurku sovy iz rezinok svoimi rukami: master klass340 Як зробити фігурку сови з гумок своїми руками: майстер  класПлетіння з різнокольорових гумок за допомогою спеціального гачка на верстаті або на звичайній дерев’яній рогатці – захоплюючий вид рукоділля. Плести з гумок різноманітні фігурки тварин і птахів, овочі і фрукти, прикраси особливо люблять дівчатка-підлітки. Ефектно виглядає фігурка сови або філіна, виконана за допомогою плетіння гачком на верстаті.

Якщо початківці майстрині не вміють поводитися з верстатом, можна скористатися звичайною рогаткою для плетіння у вигляді вилки з двома зубцями. На цю вилку натягаються резиночки, з яких потрібно поступово сплітати об’ємну фігурку нічного птаха. Сова з гумок стане оригінальним подарунком на день народження або Новий Рік. Дізнатися, як плести сову, можна з навчального відео, досить набрати в пошуковому рядку інтернету фразу «плетіння з гумок сова».

Як сплести сову: з чого почати

Перед тим, як починати роботу над совою з гумок, необхідно вибрати найбільш відповідну схему плетіння, підібрати кольорові гумки потрібних кольорів і відтінків, і, нарешті, визначитися з найбільш зручним способом плетіння. Пугач з гумок на рогатці виглядає не менш ефектно, ніж сова з гумок на верстаті, сова з гумок на рогатці або на гачку, оскільки в усіх трьох випадках базовий принцип плетіння буде один і той же. Головне – вибрати зрозумілу і просту схему, щоб плести було легко. Для того, щоб зробити симпатичного совеня з гумок, знадобиться:

 • Різнокольорові гумки для плетіння. Їх можна придбати в магазинах для творчості, але підійдуть і звичайні гумки для грошей жовтого, зеленого, сірого кольору.
 • Верстат для плетіння. Якщо молода майстриня поки не вміє плести на верстаті, замість верстата можна використовувати спеціальний гачок або рогатку у вигляді вилки. На цю вилку натягують гумки і сплітають їх одну за одною в вигадливу фігурку.
 • Схема плетіння сови на верстаті або з допомогою гачка.
 • Декоративні елементи для прикраси готової совушки, сплетеною гачком або на верстаті. Це можуть бути маленькі декоративні гудзики, намиста або бісер.

kak sdelat figurku sovy iz rezinok svoimi rukami: master klass341 Як зробити фігурку сови з гумок своїми руками: майстер  класПеред тим, як починати плести, слід уважно вивчити схему. Рекомендується зробити збільшену копію схеми і роздрукувати її на принтері в кольоровому вигляді. Початківцям рукодільниця бажано вибрати резиночки одного – двох кольорів для того, щоб не заплутатися, сплітаючи їх один з одним. Досвідчені майстрині можуть зробити сову з гумок з строкатим оперенням. Для цього можна сплітати в вигадливі візерунки резиночки чотирьох – п’яти кольорів. Як строката, так і одноколірна сова з гумок, виглядає дуже ефектно.

Галерея: сова з гумок (25 фото)

Як зробити сову з гумок: загальний опис роботи

Почати роботу слід з установки верстата. Інформацію про те, як правильно встановити верстат для плетіння з гумок, необхідно прочитати в інструкції до цього інструменту. Далі, потрібно відрахувати необхідну кількість гумок, у відповідності з розміром сови (зазвичай ці дані вказуються в коментарях до будь-схемі). Якщо використовуються резиночки різних кольорів, їх треба розкласти на кілька купок у відповідності з кольором. Увага: під час роботи робочий простір має бути добре освітлене.

Перший етап – плетіння голови і тулуба сови. Потім моделюються крила, і, нарешті, формуються дрібні деталі, які роблять цю птицю впізнаваною: характерні вушка, дзьоб і великі очі. Можна виконати всю сову цілком тільки з гумок, не використовуючи інші матеріали. Але можна додати й інші матеріали. Наприклад, якщо сова великого або середнього розміру, для очей беруться гудзики або очі для іграшок, що продаються в магазинах для творчості. Ще один хороший варіант – великі намистини.

Під час плетіння потрібно весь час звірятися зі схемою, інакше великий ризик того, що готова робота вийде нерівною, несиметричною або неакуратною. Головне – увага і терпіння. Техніка плетіння з гумок сама по собі не відрізняється високим рівнем складності, але зате розвиває уяву, просторове і абстрактне мислення, фантазію і художній смак. Фігурка сови може бути виконана реалістично, з усіма подробицями, а може бути ледь впізнаваним, стилізованим зображенням. Все залежить від смаків і предпотений конкретної рукодільниці, а також від рівня володіння технікою.

Як плести з гумок сову: практичні рекомендації

kak sdelat figurku sovy iz rezinok svoimi rukami: master klass342 Як зробити фігурку сови з гумок своїми руками: майстер  класДля того, щоб сплести красиву совушку з різнокольорових гумок, потрібно мати на увазі важливі практичні рекомендації.

 • Перед тим, як починати роботу над фігуркою сови, потрібно освоїти і овести до автоматизму базові навички плетіння на верстаті або рогатки. Починати рекоменуется з найпростіших виробів – плетених браслетів, і потім переходити до фігурок тварин і птахів.
 • До готової сові можна прикріпити застібку-карабін, і тоді вона перетвориться в оригінальний сувенір – брелок для ключів.
 • За тією ж схемою, що і сову, можна виготовити фігурки інших птахів – сороку, ворону або курку. Схема буде загальною, а деталі і колір гумок будуть відрізнятися.
 • Чим більше фігурка, тим простіше її плести. Навпаки, плести маленькі фігурки досить складно, тому що це дуже тонка робота.
 • Резиночки для плетіння повинні бути еластичними і добре тягнутися. Краще купувати їх в спеціалізованому магазині. Купувати слід з запасом, тому що в процесі роботи вони можуть розгубитися.
 • Виготовити рогатку і гачок для плетіння, можна самостійно. Інструкції з виготовлення цих пристроїв є в інтернеті і в літературі.

Плетіння з гумок – цікавий вид рукоділля. Плетений філін стане оригінальним подарунком. Цей вид рукоділля особливо рекомендується дітям, так як плетіння розвиває дрібну моторику і уважність, покращує пам’ять, розвиває уяву. Для того, щоб навчитися робити цікаві фігурки з маленьких кольорових гумок, можна подивитися відео, відвідати майстер-клас або спеціальні заняття в сімейному дозвіллєвому центрі. Ця техніка відкриває простір для творчості і фантазії, вимагає терпіння і посидючості.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками