Як зробити гарний паперовий літачок, який довго літає

kak sdelat krasivyjj bumazhnyjj samoljotik, kotoryjj dolgo letaet439 Як зробити гарний паперовий літачок, який довго літаєНапевно кожен з нас в дитинстві майстрував паперові літачки з паперу. Деякі з них летіли далеко, а деякі падали до ніг, перебуваючи в повітрі пару секунд. Кожна людина, хоч раз в житті мастеривший паперового літака у техніці оригамі, знає, що відстань і час, який конструкція знаходиться в повітрі, розрізняються. Однаково зібрані літачки можуть перебувати в повітрі різний час; один може впасти відразу ж, а інший – робити маневри, петлі і пролетіти багато метрів, перш ніж впаде. І звичайно ж, коли сідала за стіл компанія діточок збирати літачки, кожен маленький авіабудівник пристрасно мріяв зібрати найкращий, найшвидший і долголетающий, і вразити всіх-всіх у дворі!

Так в чому ж полягає секрет літачка, літаючого на далекі відстані? Давайте вчитися робити круті паперові літачки своїми руками!

Існує кілька моделей літачків з паперу, які будуть довго перебувати в повітрі і робити красиві маневри. Робити їх не так вже і складно, якщо слідувати схемі. Необхідно звертати увагу на наступні деталі:

 • збірка літака;
 • площину і розмір крил;
 • гострота носика;
 • гладкість і горизонтальність нижній частині конструкції;
 • точність згинів;
 • правильний кидок.

В сукупності всі ці дрібниці утворюють модель ідеального літачок з паперу, який зможе змайструвати кожен.

Як зробити паперовий літачок, який довго літає

Одним з аеропланів, довго знаходяться в повітрі, є планер. Потрібно приготувати аркуш паперу формату А4 і слідувати схемі.

 1. kak sdelat krasivyjj bumazhnyjj samoljotik, kotoryjj dolgo letaet440 Як зробити гарний паперовий літачок, який довго літаєРозташувати аркуш паперу вертикально перед собою.
 2. Візуально намітити центр листа, верхні куточки скласти до центру.
 3. Кишеньки зігнути в трикутники, які будуть стосуватися бічними сторонами, сходячись в центрі аркуша.
 4. Носик літачка зігнути таким чином, щоб він торкався верхівки тільки що побудованих трикутників.
 5. Аркуш паперу скласти навпіл по наміченій лінії центру.

Ця модель літака максимально проста у виконанні. Конструкція крил планера не обтяжує річ, тому літак здатний літати на досить далекі відстані.

Як зробити літак «Качка» своїми руками

Цей добре літає літак з паперу дуже привабливий і досить простий у виконанні. Літає він дуже довго, здійснюючи різні маневри і петлі, розрізаючи повітря своїми крилами. Для нього нам знадобиться аркуш формату А4. Необхідно слідувати інструкції:

 1. Розташувати аркуш паперу вертикально перед собою.
 2. Візуально намітити центр листа, верхні куточки скласти до центру.
 3. Кишеньки зігнути в трикутники, щоб їх бічні сторони сходилися в центрі.
 4. Відігнути кишеньки у різні боки, щоб верхівка фігури утворила рівносторонній ромб.
 5. Ромб скласти навпіл.
 6. Верхню частина ромба знову загнути вгору, але нижню залишити недоторканою.
 7. Скласти конструкцію навпіл.

Такий літак виглядає красиво і акуратно, перебуваючи в повітрі досить довгий час. З дизайном літака можна експериментувати, використовуючи підручні засоби: фломастери, олівці, кольоровий папір. Важливо пам’ятати, що з обрізками паперу для прикраси не можна перестаратися, адже вони збільшують конструкцію.

Модель літака, заборонена на змаганнях

Існує модель паперового літачка, яку заборонили використовувати на змаганнях. Ця модель потрапила в Книгу Рекордів Гіннеса за рекорд по знаходженню в повітрі. Таку конструкцію зробити не так вже й складно. Для нього знадобиться лише аркуш паперу формату А4. Збирати модель такого дельтаплана потрібно по покрокової схемою:

 1. kak sdelat krasivyjj bumazhnyjj samoljotik, kotoryjj dolgo letaet441 Як зробити гарний паперовий літачок, який довго літаєНеобхідно прибрати 19 мм довжини аркуша формату А4.
 2. Розташувати аркуш вертикально перед собою. Зігнути його таким чином, ніби збираючись зробити з прямокутного аркуша квадрат. Намітивши діагональ, зігнути аркуш так, щоб отримати другу діагональ квадрата. Зайве ні в якому разі не відрізати.
 3. Тепер необхідно з’єднати сторону листа з діагоналлю, склавши аркуш паперу відповідним чином. Проробити те ж саме з іншого боку. Вийде, що дві сторони папери будуть направлені один до одного кінцями листа.
 4. Потім потрібно накласти одну з отриманих фігур на іншу.
 5. Утворилася фігуру, що нагадує трикутник, потрібно загнути на себе, залишивши зверху кілька сантиметрів. Це робиться для того, щоб крила літака стали ще більш плоскими при польоті.
 6. Загини, що утворилися раніше, коли фігури були накладені один на одного, необхідно повторити, тепер з фігурою, яка вийшла після кроку 5.
 7. Потім необхідно скласти аркуш паперу навпіл. Щоб літачок літав дуже довго, потрібно зберігати симетрію і згинати аркуш паперу дуже акуратно, дотримуючись кути.
 8. Тепер потрібно скласти одну сторону фігури як у стандартного паперового літачка, притримуючи пальцем носик, щоб кут, що утворюється в результаті згинання, був ідеальним. Важливо пам’ятати, що згин не повинен торкатися носика літака, а повинен відступати від нього на кілька міліметрів.
 9. Перевернути конструкцію і зробити крок 8 з іншою стороною.

Як правильно кидати літачок

kak sdelat krasivyjj bumazhnyjj samoljotik, kotoryjj dolgo letaet442 Як зробити гарний паперовий літачок, який довго літаєПо-перше, необхідно відрегулювати конструкцію, підлаштувати її під себе таким чином, щоб літачок не падав відразу ж, а його носик з легкістю розрізав повітря. Потрібно звернути особливу увагу на крила: вони не повинні бути довгими, так як довгі крила збільшують вагу літачка, і він, найімовірніше, впаде через пару секунд знаходження в повітрі. Короткі крила набагато ефективніше, тому деякі професійні збирачі паперових літачків радять коригувати довжину крил, відрізаючи непотрібний папір.

По-друге, важливо звернути увагу на нижню частину конструкції. Вона повинна бути максимально рівною, гладкою і горизонтальній. Це збільшить імовірність впливу підйомної сили на конструкцію. Чим більше ця сила впливає на літачок, тим далі він полетить і довше перебуватиме у польоті. Роблячи згини, потрібно максимально сильно тиснути на папір, щоб не залишалося «повітряних» згинів, які будуть пропускати зайве повітря і тягнути літачок вниз. При складанні та згинанні папери слід скористатися яким-небудь зручним предметом, який допоможе сильніше тиснути на аркуш. Це може бути лінійка, паста без чорнила і т. д.

По-третє, потрібно правильно розрахувати підйомну силу літачка. Не можна кидати його так, щоб він не чинив опір повітрю, інакше він відразу ж почне падати. Літак повинен летіти похило, щоб його носик був спрямований вгору.

По-четверте, не слід намагатися кинути літачок з усієї сили, сподіваючись, що завдяки цьому він полетить далі. Літачок полетить далеко, якщо кинути його плавно, направивши носик вгору, намагаючись спрямувати силу до точки опори, яка знаходиться ближче до крил. Не варто сильно розмахуватися, досить просто відвести руку з ліктем назад і підштовхнути конструкцію пальцями.

Створити літачок, який буде довго літати, не так вже й складно, якщо знати деякі особливості збору конструкції і секрети правильного кидка. Будь-яка людина може зробити літачок, який пролетить величезну кількість метрів і довгий час буде знаходитися в повітрі, головне – мати трохи терпіння і постійно експериментувати.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками